Nápady na opravu malých bytů + foto report

Malé byty mají velkou část populace naší země.A ve starých domech a v nových budovách se jako první kupují: ceny jsou rozumnější.Po zakoupení takového domu okamžitě vyvstává otázka, jak provést opravy v malém bytě, aby byl pohodlný, funkční a krásný.Není to snadný úkol, ale protože je takový úkol velmi běžný, bylo vyvinuto množství řešení pro různé vkusy a potřeby.Budou diskutovány.

Vytvořte garsonku

V posledních letech byly mezi mladými lidmi oblíbené (a nejen)ry studio.Jedná se o pokoje s minimálním počtem oddílů.Zůstane pouze toaleta s vanou, někdy i ložnice.Všechny ostatní stěny jsou zbourány úplně (pokud nejsou nosné) nebo částečně.

Příklad malého ateliéru

Existuje několik jemností, které byste měli vědět s tímto typem opravy:

 • Musíte zjistitzda jsou ve vašem bytě nosné zdi (jděte do provozní organizace, mají půdorysy, na kterých je vše malované).Pokud jsou, nemohou být zničeny.Tyto oddíly lze částečně odstranit přijetím opatření k posílení zbývajících fragmentů.Projekt takové přestavby je nařízen ve specializovaných kancelářích.
 • Stěny oddělující kuchyň lze čistit, pouze pokud jsou vybaveny elektrickým sporákem.V přítomnosti plynového zařízení nelze příčky čistit.Tuto položku lze obejít.Vytvořte posuvnou přepážku, kterou lze složit a rozložit. Přečtěte si o instalaci posuvných dveří zde ).
 • Převod nebo rozšíření mokré oblasti je možné pouze v místě technických prostor (chodba, skladovací prostory, nástěnné skříňky).Je nemožné je rozšířit kvůli životnímu prostoru.

  Příklad malého ateliéru

V každém případě musí být schválen sanace s demolicí zdí.Chcete-li to provést, objednejte si pracovní projekt, podepište jej na oddělení architektury a teprve poté začnou samotné opravy.Pak nebudete mít žádné problémy.

Pros

Mezi pozitivní aspekty přeměny obyčejného bytu na studio patří:

 • Místo několika pokojů získáte prostorný pokoj.malá plocha.
 • Užitná plocha roste.Zdá se, že stěny zabírají jen málo místa.Počet: zeď 3,5 metru dlouhá a 20 cm široká (úzká zeď) zabírá plochu 3,5 x 0,2 = 0,7 metrů čtverečních.Toto je jedna velmi malá zeď.
 • U velké místnosti si můžete vybrat jakýkoli styl, použít zajímavé nápady.

Obecně platí,takové opravy v malém bytě vizuálně (a ve skutečnosti) ho zvětší.Funkčnost navíc netrpí vůbec a život se stává pohodlnějším.

Všechny zóny jsou odděleny pouze vizuálně, možná pomocí lehkých oddílů

Nevýhody

Nemůžeme se obejít bez nevýhod.Prvním je nedostatek soukromí.Pokud je byt určen pro jednu osobu, bude se v něm cítit pohodlně.Pokud žijí dva lidé, musíte být připraveni na to, že jste před našimi očima neustále před sebou.

Druhým je šíření vůní jejich kuchyně.Absence příček vede k tomu, že všechny aroma z kuchyně volně pronikají do všech koutů bytu.Správný ventilační systém a výkonná kapuce mohou situaci zachránit.

Vůně z kuchyně se budou šířit neomezeně.

Třetí je potřeba udržovat perfektní pořádek.Okamžitě, od prahu vidíte celý nebo téměř celý prostor.Takže nemůže existovat žádný nepořádek.

Rozhodnutí změnit byt na studio je radikální a ne pro všechny.Neobvyklé pro nás je nedostatek oddělených místností.Existují však i jiné způsoby, jak provést opravy v malém bytě a zlepšit jeho funkčnost.

Kombinovat koupelnu

Většina bytů standardního typu trpí jednou nevýhodou: velmi malá plocha vyhrazená pro koupelnu - WC a koupelna.Navíc z nějakého důvodu jsou tyto dvě místnosti zpočátku oddělené.Výsledkem je, že koupelna i koupelnazáchod se neotáčí a nemusíte dávat nic navíc (například pračka a ohřívač vody).Opravte situaci odstraněním oddílu a jeho spojením.

Jedna z možností kombinace koupelny

Konkrétní plán přestavby závisí na podobném uspořádání, ale existuje jedna obecná myšlenka: zničí přepážku a odstraní jeden z dveří.V některých případech se ukázalo, že mírně zvětšuje plochu koupelny kvůli oblasti „ukradené“ u chodby (jako na fotografii výše).

Jak již bylo uvedeno výše, je možné zvětšit plochu mokrých prostor pouze na náklady technických místností.Současně je nutné při opravě pečlivě přistupovat k problematice hydroizolace.Je nutné nanést několik hydrofobních vrstev (nejméně 3).

Pros

Výhody přeměny koupelny na kombinovanou jsou zcela zřejmé.Jeho plocha se zvyšuje, počet dveří klesá.Místnost se stává funkčnější.Je zbytečné hádat, zda je to vhodné nebo ne.Tato volba je vhodná pro někoho, někdo není.

Během procesu opravy

Nevýhody

Mohou se projevit v „hustě obydlených“ bytech, když jsou všichni současně sestaveni.v práci nebo ve škole.Pokud jeden z členů rodiny zabírá koupelnu po dlouhou dobu, ostatní jsou nervózní.

Izolace a spojení balkonu nebo lodžie

Příchod nových tepelně izolačních materiálů umožňuje kvalitně izolovat balkon /lodžii, zasklít a po odstranění okenního bloku ji připojit k místnosti.K bývalémuBalkón byl rozhodně teplý, tam vedou topení.Pouze upozorňujeme, že odstranění radiátorů ústředního topení je přísně zakázáno.V tomto případě můžete provést elektrické podlahové vytápění.Protože jsou oblasti malé, účty nebudou ani velké (se správnou izolací).

Přidání lodžie do kuchyně umožňuje vykládku hlavního náměstí

Upozorňujeme, že na balkony a lodžie nelze vytáhnout plynové spotřebiče a vodovodní potrubí.To platí pro kuchyň.Můžete dát několik skříní, lednici, vytvořit jídelní kout, ale plynový sporák a dřez by měl zůstat na „hlavní“ ploše.

Další důležitý bod týkající se přímo opravy.Když kombinujete místnost s balkonem nebo lodžií, můžete odstranit pouze část zdi, která byla pod okenním blokem.Rozbít zbývající části zdi nelze kategoricky kategorizovat.Tyto „zbytky“ jsou součástí nosné konstrukce a bez nich se dům může jednoduše zhroutit.

Můžete si dokonce vytvořit malou místnost

Pros

Přednosti tohoto řešení jsou zřejmé.Takové opravy v malém bytě vedou ke skutečnosti, že využitelná plocha je výrazně zvýšena.To je patrné zejména v malých místnostech.Měli jste kuchyň v 6 metrů čtverečních.m, spolu s balkonem je to již 8 čtverců, a možná i více.

Nevýhody

Nevýhody také leží na povrchu.To je značná cena.Je důležité provést dobrou izolaci.Aby nedošlo ke ztrátě cenné oblasti,je nutné použít vysoce kvalitní materiály, které s malou tloušťkou dávají dobré ukazatele tepelné izolace (extrudovaná polystyrenová pěna).Náklady na tyto materiály nejsou příjemné - jsou drahé.

V kuchyni nelze „zbytek“ zdi odstranit, ale použít jako barový pult

Stejná situace se zasklením.Obvykle vložte plastová (PVC) okna.V tomto případě jsou požadována vysoce kvalitní, nejlépe tříkomorová dvojitá okna a profily musí mít alespoň pět kamer.Podobná plastová okna jsou klasifikována jako elitní, resp.Nedoporučujeme však kupovat levnější: v zimě bude zima.

Rekonstrukce

Dalším radikálním způsobem, jak provést opravy v malém bytě a současně zlepšit jeho životní vlastnosti, je jeho přestavba.Je těžké o tom mluvit bez odkazu na konkrétní plán, ale ve většině případů se vyskytují klíčové body:

 • Posouvání dveří.Z nějakého důvodu jsou dveře v místnostech často vyráběny uprostřed (nebo téměř) stěny.To je velmi nepohodlné, protože to značně snižuje možnost využití oblasti.V tomto případě jsou dveře posunuty blíže (možná blízko) k jedné ze stěn.Tento typ změny se nevztahuje na sanaci a nevyžaduje předchozí souhlas.

  Při této možnosti opravy malého bytu nejen pohybovali dveřmi, ale také přepážkami a kombinovali koupelnu

 • Odstranění vestavěných skříní a skříní.Ve volném prostoru nebo v jiném přidělenémzóna může být vyrobena skříň nebo moderní skříň (k dispozici na obrázku výše).
 • Z bytu v jednom pokoji vytvořte byt se dvěma pokoji.Tento trik se nejlépe provádí v rohových bytech, které mají dvě okna.V tomto případě dostanete dvě malé, ale plnohodnotné pokoje.

  Příklad přeměny jednopokojového bytu na dvoupokojový byt

 • Oddělení průchodů.Zároveň se často ztrácí životní prostor, ale někdy je důležitější mít izolované místnosti.

  Jedna z možností rozdělení pokojů v „vestě“

To jsou v podstatě všechny momenty, které se často vyskytují.Mohou být kombinovány tak, aby dosáhly požadovaných vlastností.Úpravy plánu musí být pečlivě, znát přesné vzdálenosti a vkládat je do plánu.Můžete použít návrhové programy, které vám umožní vytvořit trojrozměrné prostory a později dokonce doplnit nábytek.Vyhodnocení výsledku je snazší než na papíře.

Příklad oprav v malém bytě (foto zpráva)

Běžný malý jednopokojový byt ve starém domě.

Dispozice bytu

Bylo rozhodnuto zahájit opravu malého bytu koupelnovou jednotkou.Kromě toho bude stěna, která nyní stojí v úhlu, zarovnána.

Oprava v koupelně

Nejprve rozbijeme příčky v koupelně.

Stěna mezi toaletou a koupelnou byla odstraněna

Poté jsou všechny stěny štípány na cihlu a dlaždice na podlaze jsou odstraněny.Prácezaprášený děrovač, hodně odpadu.

Bylo položeno okno nepochopitelného účelu

Pod potrubím studené a horké vody, pod kanalizací vytváříme brány.Nejprve jsme broušili cihlu bruskou s diamantovým kotoučem, potom jsme řezali vnitřek dlátem a kladivem.

Po práci diamantového kotouče

Do připravených blesků jsme vložili vodovodní a kanalizační potrubí.Pájeli jsme vodovodní potrubí z polypropylenu.Dobrý materiál, snadno pájitelný, má dlouhou životnost.

Vyrábíme elektroinstalaci

V místě stoupačky vyrábíme krabici sádrokartonu - pro vodovodní kohoutky, metry a jiná vodovodní zařízení.Položíme volný prostor nahoře cihlou.

Krabice pro pulty a jeřáby

Dále přistoupíme k instalaci příček.K tomu používáme nástěnné jazýčky a pero (GWP).V místech sousedících se stěnami a podlahou položíme korkovou podložku, lepíme speciálním lepidlem, upevníme přímým zavěšením pro sádrokarton.Před upevněním pečlivě zkontrolujte svislou a vodorovnou polohu.

Příčky ze stěnových bloků

Podlaha je velmi nerovná.Nejprve rozložíme cihlu téměř na požadovanou úroveň, zhruba ji vyrovnáme řešením.Po vysušení nalijte tenkou vrstvu samonivelační směsi.

Hrubě vyrovnáme cihly

Po nalití samonivelačního cementu

Zkontrolujeme výsledky vyrovnání - žádné odchylkyvíce než 5 mm.Pod dlaždicí bude v pořádku.

Nyní můžetevyrovnat zdi.Jeden je silně posetý, zhruba od střední výšky.Rozdíl je téměř 7 cm. Bereme řešení, drát a vrstvu po vrstvě, které vrstvy zesilujeme.

První vrstva k vyrovnání stěny

Výztuž drátu

Když se stěna více či méněbyt, můžete nastavit majáky a pak je omítnout.

Majáky jsou zobrazeny na zarovnané stěně

Na druhé stěně poblíž místa pod kohoutky koupelny a umyvadla jsou velké otvory.musí být také opraveny výztuží - vrstvou větší než 3 cm.

Předztužení různými kusy železa a sítě na lakování

Potom je utěsníme roztokem

Pokračujeme v omítání , jak zde omítat zdi na majácích).

Omítání stěn

Zatímco jsou stěny suché, potřete podlahu hydroizolací.Naneste ve dvou vrstvách a rohy navíc přilepte hadem.

Hydroizolace je vážná záležitost

Na suchou omítku můžete položit dlaždice.

Nejprve na podlaze

Pak na stěnách

Stavíme v poklopurevize

Po položení dlaždic je koupelna aktivována.Sestavíme rámeček pro ozdobu, opláštěním sádrokartonem (odolný proti vlhkosti), na něj namontujeme poklopy a lepíme dlaždice.

Sestavení rámu

Opláštění sádrokartonem

Koupelna je připravena

]

Nainstalujte vodovodní potrubí a spotřebiče

Závěrečné úpravy

Společná koupelna je připravena, jděte do kuchyně.

Opravy kuchyně

Program CorelDraw vyvinul návrh kuchyňské jednotky.Byl sestaven s ohledem na připojení vodovodu a kanalizace, podle výsledků byl vypracován schéma zapojení.V programu je mnohem pohodlnější to udělat než na kus papíru, je možné okamžitě uložit již dostupné velikosti a začít od nich.

Návrh kuchyňské sestavy

Schéma inženýrských systémů a elektrického zapojení

Dále skutečný proces opravy.Všechno to začíná odstraněním starých povrchových materiálů, špatně přilepenou omítkou a odstraněním barvy.Všechno se loupe až ke stěně.

Odstraňujeme veškeré staré obložení na holé zdi

Vyrábíme blesky na stěnách, v nich klademe dráty, což vede k místům, kde budou umístěny zásuvky.Dlouhá a prašná.Neroztahujeme ji na strop - bude napnutá, takže ji jednoduše položíme na vrchol a upevníme.

Jednoduše připojíme dráty ke stropu -

Stěny jsou víceméně rovnoměrné, takže není třeba omítat.Dostatek tmelu , jak si lze přečíst zdi ).

První vrstva tmelu

Druhá (nebyly tmely pod dlaždicí, protože rozdíly jsou malé, lepidlo je dokáže dobře zvládnout

Dali jsme plastové okno a část topného systému.

Okno z PVC je instalováno, radiátor je připojen

Za účelem nastaveníparapet do požadované výšky, řezané prkno do malých tyčí.S pomocí klínů byl parapet nastaven na úroveň.Zatížení bylo položeno nahoře (kruhy ze skládací činky), mezery byly vyplněny montážní pěnou.Pěna byla přijata se slabou expanzí - aby se parapet neohnul.

Instalace parapetu

Pokračujeme v uvádění stěn do pořádku.Položili jsme zástěru.Pokud jde o úroveň, vodítka fixujeme přesně vodorovně (sádrokartonový profil je lepší, protože dřevěná prkna jsou zřídka dokonale plochá).Přestože je průvodce potřebný pouze na chvíli, je nutné jej namontovat normálně, aby se během provozu nepohyboval.Při položení zástěry jednoduše položíme dlaždici na obnaženou tyč.

Dlaždice na zástěře byly položeny v kuchyni

Zde si můžete přečíst o typech kuchyňských zástěrek zde.

Pokračujeme v opravě podlahy.Nejprve odstraňte starý sololit, potom odstraňte barvu z dřevěné podlahy a vyrovnejte ji.Dlouhá a unavená.Bylo by to dost peněz, mohlo by to být úplně nahrazeno, ale ponecháno tak, jak je.

Odstraňujeme dřevovláknité desky a malovat

Položíme dřevovláknitou desku, hřebíky s hřebíky po obvodu a pak jsme se rozložili po celé ploše.Rozložili jsme linoleum nahoře.

Instalace dřevovláknité desky, na horním linoleu

Nyní je na stěnách.Všechno je jednoduché - lepíme tapetu.

Stěny jsou dokončeny (téměř)

Z hlediska velikosti továrna objednala náhradní díly z laminovaných dřevotřískových desek.Okraje přilepené samy.Bereme železo, žehlíme hranu a lepíme na řezání dřevotřísky.Chladné mokréhadříkem odřízněte přebytek ostrým nožem a okraje vyhlaďte jemným brusným papírem nalepeným na tyč.Vypadá to přesně jako hrana továrny.

Hrany

Po výkresech sestavíme celý kuchyňský set.To je již z jiné opery, ale v mém případě to bylo součástí opravy.

Nástěnné skříňky

Jedná se o podlahové skříňky

Bylo rozhodnuto, aby se jídelní stůl skládal otočným mechanismem.Je rozloženo na dlouhé straně pracovní desky, obě poloviny jsou upevněny ombre smyčkami, je zde bod obratu (na fotografii, kde je viditelná příčka), podél které se pracovní deska otáčí.Po složení je stůl malý, při rozložení - dvakrát tolik.

Skládací stůl

Zatímco se shromažďovalo všechno, přišly fasády - MDF, pokryté plastem v hliníkovém rámu.Krásný a velmi spolehlivý z hlediska odolnosti proti nárazu.

Fasády z MDF potaženého plastem

Jsou již nainstalovány

Zde jsou opravykuchyně a skončil.Byl to na řadě balkon.

Oprava lodžie

Bylo rozhodnuto kombinovat lodžii (7 m2) s místností.U malých ploch je takové zvýšení velmi patrné.Nejprve bylo odstraněno veškeré obložení, odstraněno staré zasklení.Parapet byl prozatím ponechán - pro bezpečnost a začal s vyrovnáváním podlahy pro pokládání plynových bloků.

Zarovnejte podlahu podél okraje lodžie tak, aby bylo možné normálně pokládat zeď z pěnobetonových tvárnic

Při pokládání stěn byla v řadě položena výztužná tyč, koncevýztuha zabudovaná do zdi.Ve vložených blocích je vytvořena drážka pro armatury, do ní je vložena tyč (8 mm), která je pokládána lepidlem.(Podrobnosti o pokládce pórobetonových příček najdete zde ).

Příčka na balkónu z pórobetonových tvárnic.Zesílení je viditelné (na obrázku vlevo).Současně byla venku namontována dřevěná prkna, na které byla připevněna obklad

. Po rozložení tří řad bloků byla prkna upevněna zvnějšku - bedna pro obložení.Okraj byl k nim okamžitě připojen.Pak to bude problematické.Mezitím, připoutaný k pojištění lany, na blok namontovaný na zdi (9. patro), se naklonil.Stěna je sestavena rychle, stejně jako kůže na vnější straně.

Tým přišel ze společnosti, postavil okna.Spojení okna se stěnou je uzavřeno parotěsnou zábranou - takže teplý vzduch nevnikne do mikroskopické mezery a nedochází ke kondenzaci.

Vložte okna

Izolace byla zakoupena na stěnách, stropu a podlahové extrudované polystyrenové pěně.Upevňujeme jej na stěny speciálními plastovými houbami, na podlahu - na polyuretanovou pěnu.Vzhledem k tomu, že na izolaci bude položena dřevěná podlaha, jsou dřevěné hypotéky připevněny krokem 60 cm, ke kterému budou připojeny klády.

Instalace izolace na lodžii

Na horní stranu tepelné izolace se používá lepicí penoplex s lavsanem odrážejícím filmem.Doporučovali fóliovou pěnu, ale nebylo to v obchodech.Všechny povrchy jsou lepeny, s výjimkou teplé stěny.Nahoře je bedna plná plastových panelů.

Přepravka na plastové panely byla přibita

Na jednom z konců bude počítačový stůl.V tomto bodě je překližka připevněna ke zdi.K ní bude připevněn rámeček stolu a monitor.Okamžitě zatáhněte na toto místo kabeláž, internetové kabely, nainstalujte zásuvky.Poté můžete panely přišít.

Příprava na instalaci počítačového stolu

Opláštění plastovými panely je jednou z nejrychlejších a nejjednodušších operací při celé opravě.Vložíme pruh do startovacího pruhu, do něj vložíme vyříznutý panel a vystřelíme závorky ze sešívačky budovy na proužky.A tak dále.

Panely jsou lemované

Jedním z úkolů je řádně provést svahy z plastu. Zdá se, že dobře vyšlo , jak si zde číst plastové svahy ).

Čekáme, až pěna polymerizuje

Jdeme na podlahu.Klademe překližku na pěnu, na ni je další vrstva pěny, ke které připevňujeme snímač teploty podlahy.

Příprava podlahy pro pokládku topné fólie

Rolujeme na podlahu a upevňujeme topnou fólii na oboustrannou pásku.Nemělo by být pod nábytkem, takže náklady nejsou příliš velké.Na zeď instalujeme termostat.

Fólie je položena, je nainstalován termostat

Pokud by byl laminát nainstalován, bylo by možné jej okamžitě umístit na topnou fólii.Budeme mít linoleum, takže nahoře položíme další vrstvu překližky, nikoliv linoleum.

Paul je připraven

Nyní je časodstranit stranu okna a dveře na balkon.

Demontáž balkonových dveří

Zbývající otvor je zušlechtěn laminovanou dřevotřískovou deskou.Děláme podle principu svahů, zasadíme na montážní pěnu.Jak nainstalovat svahy z dřevotřísky nebo MDF, přečtěte si zde.

Dokončení bývalého okenního otvoru

Dále montujeme a instalujeme nábytek - přinesli jsme řezané části, také jsme přilepili hrany, sestavíme.

Skříňky na lodžii byly smontovány a zavěšeny

Místnost

Během opravného procesu byly dveře posunuty.Příčka je vyrobena z pěnobetonových tvárnic, takže bylo snadné vyříznout nové dveře.Starý byl položen pomocí jazýčkových desek, připevněných kovovými pásy a spáry byly slepeny malířskou sítí.

Posouvání dveří

Zbytek dekorace je nezajímavý a standardní: odlupujeme starou tapetu a štukovou štuku.Broušíme, omítáme novým způsobem a lepíme čerstvou tapetu.Obecně byla oprava místnosti nejjednodušší součástí.

Podlaha byla rovná - překližka byla položena na potěr, takže tentokrát jsme laminát jednoduše položili na vrchol.Snadné, rychlé a bezprašné.

Pokládáme laminátovou podlahu

Poslední fází je montáž nábytku.To bylo také vyvinuto ve stejném programu, objednával nasekané dřevotřísky ve velikosti.V jedné stěně od okraje k okraji je instalována nástěnná skříň s dveřmi.

Byla sestavena skříňka

Líbily se mi dva „pleťové vody“ - zasunovací žehlicí prkno a závěs pro malé věci.Mimochodem, velmi pohodlné.

Skládací žehlicí prkno

Vysouvací věšák

Přinesl jsem rozkládací rohovou pohovku.

Pohovka stála v jejím rohu

Pod policemi, skříněmi byla pořízena volná zeď, kde identifikovali televizi.

Všichni se navrhli podle své velikosti

To je vše, oprava v malém bytě je dokončena.Podmínky se ukázaly být více než rok, ale vše bylo provedeno jednou rukou.Výjimka - strečové stropy a plastová okna.