Nápady pro malou kuchyň: tipy na design, fotografie

Ne každý se může pochlubit prostornou kuchyní.A já chci, aby i kuchyňský kout byl krásný a pohodlný.Toho lze dosáhnout poznáním některých triků, které profesionální návrháři a návrháři používají ve své práci.Design malé kuchyně je individuální záležitostí a pojem „malý“ je docela rozšiřitelný - může to být 4 až 5 čtverců a 6 až 8 čtverců.Také tvar - čtverec a obdélník, umístění dveří a okna - to vše ovlivňuje vývoj rozvržení.Takže musíte "vyzkoušet" všechny nápady pro vaši kuchyni.

Obecná pravidla pro navrhování malých místností

Začněme výběrem barev.Pro malé místnosti je vhodné použít tlumené, nenasycené barvy.Čím lehčí je design, tím prostornější je kuchyň.Druhý tip pro barevný design není více než dvě barvy.Jasný vícebarevný přetíží malý objem a „rozdrví“.Nebudete v takové místnosti zůstat dlouho a pokud vezmete v úvahu, že ženy v domácnosti musí trávit spoustu času v kuchyni, bude to velmi unavené.Proto vybíráme dvě nenasycené barvy a snažíme se z nich vytlačit vše.Jak - podívejte se na fotografii.

Bílá barva v kombinaci s chromovanými povrchy skrývá masivnost nábytku
Kombinace odstínů béžové a bílé je klasickým designem pro malé kuchyně
]
Barva v malé kuchyni je příliš jasná - introvert je příliš „těžký“
Podlaha a povrch kuchyňských skříní jsou vyrobeny ve stejné barvě.Hranice se zdá být rozmazaná
Další příklad bílé béžové podoby

Další tajemství se týká druhu použitých barev a povrchů.Nábytek a obklady stěn jsou pokud možno hladké a lesklé.Velmi žádoucí je alespoň poloviční lesk lesku: světlo se odráží v površích, okolních objektech a prostor se vizuálně rozšiřuje.

Je vhodné nepoužívat vzory.Pokud opravdu chcete, pak jsou ve velmi omezeném množství slabé a stěží vyjádřené.Všechny kontrastní kombinace „sníží“ hlasitost, díky čemuž bude místnost vypadat ještě menší.

Dekorace oken

V malé kuchyni je třeba opustit ozdobné lišty a vícevrstvé závěsy.Ideální volbou jsou japonské, římské nebo rolety. Rolety se vejdou do některých interiérů.Pokud opravdu chcete mít závěs, pak jen lehký as minimem sestav a lépe - bez nich vůbec.A můžete zavřít místnost před zvědavýma očima stejnými roletami.

Rolety na okně - skvělé řešení pro malou kuchyňskou plochu

barvy jsou všechny stejné: jeden z odstínů v designu nebo jejich kombinace.Pokud se ukázalo, že kuchyně je velmi monochromatická, můžete na okno zavěsit jasný závěs a dát pár malých věcí stejné barvy.

Jak vyrobit podlahu

Bude to o výběru barvy, ne materiálu.Jak víte, asi jedním z triků je vyrobit podlahu a dveře podlahových skříní stejné barvy.V tomto případě je hranice mezi zdí a podlahou ztracena a dokonce i velmi malá kuchyň je vizuálně vnímána jako prostornější.

Pokud vám tato možnost není příliš příjemná, můžete si vybrat barvu podlahy tak, aby odpovídala deskám nebo dekoraci nábytkové sady.Pamatujete si, že design malé kuchyně vyžaduje použití ne více než dvou barev.Takže volba není příliš velká: udělat velmi světlou podlahu nebo trochu tmavší, ale v jednom gamutu.Uvidíte tmavou podlahu, která odpovídá deskám na fotografii výše, a světlou podlahu na fotografii níže.

Světlý interiér a několik přízvuků v hnědé barvě - malá kuchyň se zdá být prostornější

Něco takového, použití různých textur a barev, může místnost zvětšit.Nejobtížnějším úkolem je však umístit všechny kuchyňské spotřebiče a nábytek do malého prostoru.Ano, takže to bylo pohodlné a interiér nebyl přetížen.Tento problém je vyřešen příslušným uspořádáním nábytku.

Nábytek do malé kuchyně

Náš život neustále roste s novými a novými pomůckami.Co bývalo v kuchyni?Kamna ano lednička.Dnes jsou téměř bez problémů přidánymikrovlnnou troubou, často dávají do kuchyně pračku, ty, kteří neradi umývají nádobí - také myčku.A také potřebujete troubu, ale bez kuchyňského robota - nikde.Plus mlýnek na kávu nebo kávovar, chléb, pomalý vařič, mixér, mixér ... A toto není úplný seznam.To vše musí být někde umístěno, aby to bylo pohodlné.

Malé triky

Jednou z možností je umístit mikrovlnnou troubu a troubu (pokud existuje) nad sebou do vysoké skříňky, která se také nazývá pouzdro na tužky.Níže najdete zásuvky, ve kterých bude uloženo další vybavení, a nad nimi můžete vytvořit skříňku na nádobí nebo vybavení, které se používá občas.

Vysoké pouzdro na tužku může pojmout spoustu vybavení.

Měla by být použita jakákoli i ta nejmenší oblast.Například často mezi lednicí a stěnou je šířka asi 10 cm.Jak to používat?Připravte si zásuvku na koření nebo jiné drobné věci.

Můžete dokonce použít vzdálenost 10 cm

Abyste ušetřili místo, můžete si v kuchyňských linkách připravit skříně, jejichž dveře se neotevírají do stran, jak jsme zvyklía rozjet.Takový hardware je poměrně drahý, ale ušetří to dost místa.

Dveře v nábytku se mohou otevírat nahoru

Obecně systémy úložiště umožňují používat každý centimetr oblasti.Náklady samozřejmě stojí, protože práci zajišťují kompaktní mechanismy, které tuto funkčnost poskytují.

)

Kam umístit stůl

Často je místnost tak malá, že je obtížné umístit stůl.Ale existuje řešení, a ne jedno.Nejjednodušší možnost - je-li okenní parapet a máte k němu volný přístup, staňte se součástí tabulky.Bude nutné objednat pracovní desku složitého tvaru a nainstalovat ji místo parapetu.Ukázalo se, že to je docela slušný stůl, na kterém mohou jíst dva lidé.

Další verze tabulky okenních parapetů
)
Okenní parapet se promění v tabulku

Kromě toho není nutné, aby povrch parapetu stolního okna byl na stejné úrovni jakoa pracovní desky kuchyňských skříní.Mohou mít různé výšky a výsledné police mohou být správně použity.

Výšku lze použít jako police

Druhou možností je skládací stůl.Můžete jej připojit na stejný okenní parapet, vytvořit posuvnou desku, která zůstane pod deskou stolu, můžete připojit sklopnou desku na volnou stranu plochy.Obecně platí, že pacific podle okolností.Několik možností ve fotogalerii.

Někdy se stává, že existuje místo, ale sestavení obyčejného stolu,okamžitě „přistaneme“ celý interiér.Stává se plochým a nezajímavým.Celá bílá, že obvyklý stůl vypadá těžce.A pokud je to na velkých plochách vyváženo ještě masivnějším nábytkem, pak v malé kuchyni je to jen těžkopádné.V tomto případě najděte stůl z tvrzeného skla.Nemusí to být úplně průhledné, ale nebude tam žádná těžkost.

Skleněný nábytek nezasahuje prostor

Židle

I zde bude muset člověk opustit objemné dřevěné židle.Židle a stoličky s chromovanými kovovými trubkami vypadají snadněji (a mimochodem váží).Chcete-li ušetřit místo, také najděte ty, které mohou naskládat jeden na druhého.Když nepotřebujete všechny židle, jsou naskládány.Jak se lidé objevili - jsou připraveni k použití.

Stoličky lze naskládat jeden na druhého
)
Zajímavé řešení))
​​
Transparentní může být nejen tabulka.ale také židle

Konstrukce malé kuchyně se skládá z malých věcí.Jsou to právě oni, kdo utváří nejen svůj vzhled, ale také jsou zodpovědní za to, jak pohodlné bude vařit ženy v domácnosti.

Návrh malé kuchyně: fotografické nápady