Nápady pro navrhování a plnění ložnicích skříní

Nejnovější trendy v designu interiéru - minimální nábytek, maximální volný prostor.Tento trend se projevil zejména v designu ložnice.Zde se snaží obecně ponechat v dohledu co nejméně věcí.Zároveň je jich stále více.Řešení problému kompaktního a diskrétního skladování oblečení (a nejen) umožňuje moderní úložné systémy a nejoblíbenější - šatník v ložnici.Umožňuje využívat veškerý prostor od podlahy ke stropu a přítomnost velkého počtu polic a zásuvek je vhodná pro umístění všeho, co potřebujete.

Druhy posuvných skříní

Existují dva hlavní typy skříněprostor - vestavěný a dorpusny.Zapuštěný zabírá prostor od stěny ke zdi a od podlahy ke stropu.V tomto provedení nemůžete vytvořit stěny - ani boční ani zadní, můžete se obejít bez podlahy a stropu.Je nutné nainstalovat posuvné dveře do skříně a poté sestavit výplň.Je pravda, že je to možné pouze v případě, že máte rovnou podlahu a strop a také boční stěny - všeChyby se silně projevují ve vzhledu a nerovnosti podlahy a stropu narušují normální fungování systému válců.

Posuvná skříň je plnohodnotný skříňový nábytek se stěnami, podlahou a stropem.Může být také vyroben od zdi ke zdi, nebo může být tak dlouhý, jak potřebujete.Nevýhodou jsou vyšší náklady v důsledku velké spotřeby materiálů.

Jedna z variant rohové skříně v ložnici.U takového uspořádání se ukázalo, že používá roh, který se obvykle žádným způsobem nepoužívá

Rohová skříňka v ložnici je jedním z typů skříňového nábytku.Je však izolován v oddělené formě kvůli konstrukčním prvkům a výběru výplně.Jsou výhodné v tom, že zabírají oblast, kterou je velmi, velmi obtížné použít jiným způsobem.

Jaké materiály se používají k výrobě těla

Tělo, stěny a příčky skříně jsou vyrobeny převážně z laminované dřevovláknité desky a MDF.Tento typ nábytku není téměř nikdy vyroben ze dřeva, protože je příliš drahý a těžký.

MDF umožňuje vytvářet pro nábytek zaoblené tvary.Takové posuvné skříně se nazývají radiální

. Při výrobě budov se používají různé laminovací povlaky, ale nejčastější - pro různé typy dřeva, ale mohou být pokryty barevným filmem - s výkresy nebo bez nich.

Fasády pro posuvnou skříň v ložnici

Fasády pro posuvnou skříň - to je část, která zůstává v dohledu, a proto její konstrukci přikládají největší význam.Pro jejich výrobu, speciálnízrcadlo a sklo, jakož i materiály standardní pro výrobu nábytku - MDF a dřevotřískové desky.

MDF vám umožňuje vytvořit skříň s dveřmi různého designu

Zrcadlo

Šatní skříň v ložnici je často vyrobena zzrcadlová fasáda.V každém případě je alespoň jedno dveře vyrobeno ze zrcadla - je snazší vyzvednout si oblečení a dát si do pořádku.Zrcadlový povrch může být pevný, orámovaný v rámu z profilu bez dělení.Tato varianta je poměrně nákladná, protože se používá materiál o značné tloušťce a protože tlusté sklo váží hodně, musí být vodicí i válečkové systémy upscale.

Vestavěná skříň v ložnici s integrovanými zrcadlovými dveřmi
)
Zajímavého účinku se dosáhne, pokud jsou zrcátka rozdělena - možnost nízkých stropů
Velký zrcadlový povrch pomáhá vizuálně rozšiřovat místnost
Ložnice bude světlo od odrazeného světla

Toto přijmeme - velká zrcadla pomáhají vylepšit místnost.Kromě toho se díky odrazu ztratí hranice prostoru a dokonce i malá místnost se zdá být prostornější.Tato konstrukce fasády posuvných dveří je ideální pro přísné moderní styly - minimalismus, hi-tech, moderní.Ale ne každý má rád hladké velké zrcadlo - je příliš stručné a nevhodné pro všechny interiéry.VV tomto případě můžete vytvořit sazbu fasád.Kousky zrcadla jsou rozptýleny s profilem a výsledkem jsou čtverce nebo obdélníky.Svetry mohou mít různé tloušťky, barvy.Obecně platí, že pro skříň mohou existovat docela zajímavé možnosti designu dveří.

Vodorovné pruhy s velmi tenkými mezerami také vypadají dobře
)
Kombinace profilů různých tlouštěk
Horizontální dělení
Ve formě buněk

Na zrcadlo lze použít vzor pomocí pískování.Většina společností, které se zabývají výrobou posuvných skříní, má odpovídající vybavení a sadu výkresů.Mnoho může také přenést autorův obrázek.Tyto výkresy definují styl šatníku.Na fotografii je vidět vše.

Květinový ornament pro měkčí interiéry
)
A velká zrcadlová plocha již neodráží tolik
Opakujte jeden z výkresůpřítomen v interiéru - dobré přivítání
Oba pokoje jsou světlejší a není tam žádná velká odrazná plocha
Několik návrhů pro pískování v různých stylech pro třídveřovou skříň v ložnici
Takové výkresy lze použít pouze na jednu část nebo opakovat na krajních výkresech
Taková zajímavá možnost - získá se hlavní povrchmatný
Pro romantičtější styly, romantičtější kresby
Výkres může být libovolný

Jak vidíte, styling se z výkresu znatelně mění.Mimochodem, existuje technika, která vám umožní vytvořit zrcadlovou barvu - tónování.Není to tak rozšířené jako pískování, ale výsledky jsou zajímavé.

Tónovaná zrcadlová plocha

V původní verzi byly takové fasády pro posuvné skříně sestaveny z kusů zrcadel různých odstínů.Ale je to drahé a dlouhé.Často to usnadňují - nalepují průsvitný film.Naštěstí dnes existuje mnoho odstínů a lze dosáhnout jakéhokoli účinku.

Sklo

Myšlenka výroby posuvné skříně v ložnici se skleněnou fasádou není o nic méně oblíbená.Používá se tvrzené, nerozbitné.Téměř nikdy průhledný, téměř vždy matný, možná s tištěným vzorem.

Matné černé sklo na rozdíl od světelné výzdoby ložnice
Vypadá to obzvláště zajímavě v kombinaci s tenkým zrcadlovým pruhem
]
Ostatní barvy
Díky této fasádě je šatník univerzální pro ložnici - je absolutně neutrální
Průsvitné sklo - efekt je zajímavý, ale nezbytnýudržovat perfektní pořádek uvnitř

Návrh používá stejné techniky: vertikální nebo horizontální dělení, čtverce.Výjimkou jsou pískovací výkresy.Na matném povrchu jsou téměř neviditelné, a proto nedávají smysl.

Z MDF a dřevotřískové desky

Aby se vytvořila útulná komorní atmosféra, je skříň v ložnici vyrobena z dveří vyrobených z MDF nebo dřevotřískové desky, laminované filmem napodobujícím dřevo.

Prostě velké křídlo vyrobené z dřevotřísky - lakonické a stylové
​​
Fasáda z MDF pod tmavým stromem
Kombinacedvě barvy
Ve stejném stylu s postelí

Likevidíte, a zde všechna stejná schémata pro fasády - pouze masivní obrazy nebo rozdělené na profily do profilů.

Podobný šatní skříň v ložnici se ukázal být masivní a těžký, což v malém prostoru může mít „rozdrcený“ účinek.Méně těžké dveře z dřevotřískové desky přilepené lesklým filmem.Je různých typů, může být hladký matný nebo lesklý.Lesk - s různým stupněm lesku.Existují - s různými typy výkresů.Obecně existuje dostatek možností.Některé z nich jsou na níže uvedené fotografii.

Lesklý film dvou barev
Některé typy filmů
Ve ​​světlých barvách
Tmavě matná barva pro velkou světlou místnost v ložnici
Hnědé barvy pro hřejivý pocit

Při výběru barvy pro šatník musíte být vedenina barevné paletě dekorace ložnice a na tom, zda chcete přitáhnout pozornost k tomuto typu nábytku nebo ne.Aby nedošlo k přetížení interiéru, můžete si vybrat barvu tón-na-tón s dekorací na zdi.Důraz se pak bude muset přesunout na jiný předmět.Pokud je fasáda skříně jasná, mělo by být vše ostatní v klidnějším rozmezí.Chcete-li harmonizovat, budete muset přidat několik malých detailů stejné barvy.Může se jednat o pruh na textilu, závěsy na vyzvednutí pásky atd.

Fotografický tisk

Vývoj technologií tisku umožnil přenést jakýkoli obrázek na speciální film.Obrázek je velmi realistický, fotograficky přesný a samotná technologie se nazývá tisk fotografií.Tyto obrázky se vkládají také na fasády a posuvné skříně.Obrázek může být libovolný.Alespoň vytiskněte svou fotografii.Je důležité, aby to bylo jasné.

Libovolnou fotografii lze přenést na dveře skříně
)
Krajina - jedna z nejdůležitějšíchti
Můžete přenést svou fotografii
Městské krajiny vypadají dobře
Oblíbené položky))

Jak jste si pravděpodobně v tomto případě všimli, hlavní důraz v místnosti je na posuvnou skříň - fotografický tisk přitahuje 100% pozornost.Proto by měl být zbytek interiéru navržen v neutrálních barvách.Lze přidat několik malých detailů převládající barvy.Takový interiér vytvoří atmosféru relaxace.

Kombinované

Všechny výše popsané fasády jsou vyrobeny ze stejného typu materiálu.Nejčastěji jsou však kombinovány - dřevotříska se sklem nebo zrcadlem - to jsou nejčastější možnosti.Ukázalo se, že jsou mírně lehké, středně pohodlné a rozhodně ne nudné a originální.

Diagonální dveře - originální kombinace dřevotřísky a zrcadla
)
dřevotřísková deska a matné sklo.Stylový a solidní
Kombinace různých vzorů, barev a textur
Grafický design a hladká zrcadlová plocha
V kombinaci s podsvícením to vypadá skvěle
Matné a zrcadlové pruhy.Je to jednoduché, ale nemůžete sundat oči
Bylo shromážděno několik technik
Pro moderní interiéry

Celkem, vybrat skříň v ložnici není snadné.A nemluvili jsme o vnitřní náplni.Existují alespoň neméně možností.

Příklady uspořádání skříně v ložnici

Při plánování skříně v ložnici obvykle postupujte z dostupného prostoru.Hloubka je obvykle 45 cm nebo 60 cm. Pokud si přejete, můžete ji prohloubit, ale ne méně než 45 cm - standardní výplň pro posuvné skříně není hloubka menší než 45 cm.A pak s touto velikostí bude nutné nainstalovat pod věšáky speciální ramínka, která vám umožní pověsit oblečení rovnoběžně s dveřmi.

Při plánování plnění posuvné skříně věnujte pozornost šířce zásuvek a dveří

Musíte se také ptát, kolik sekcí rozdělí dostupnou délku.Řez je široký nejméně 60 cm, maximální velikost závisí na druhu a tloušťce materiálu: police by se neměly ohýbat.Například pro laminovanou dřevotřískovou desku o tloušťce 14 mm je maximální přípustná délka 90 cm.

Existuje další důležitý bod: šířka sekcí, ve kterých jsou zásuvky nainstalovány, by měla být menší než šířka dveří.Faktem je, že na dveřích je rám z profilů.A tyto profily zmenšují mezeru.To znamená, že pokud je šířka vašich dveří například 70 cm, aby se zásuvky mohly otevírat, neměly by být širší než 63 cm. Obecně je třeba se na profil dívat přesně, protože jsou úzké a široké.V každém případě je to nutnéodejměte jeho šířku a další 2-3 cm na svobodu otevírání.

Standardní obsah

Aby bylo možné používat nábytek k ukládání věcí, je třeba přemýšlet o tom, jaký druh věcí a kolik tam chcete uložit, jak by se měly ukládat -když jsou složeny v zásuvkách a na policích nebo na bedrech.Musíte zhruba určit počet věcí různých typů úložiště.Poté bude snazší učinit rozhodnutí o tom, jaké bude plnění skříně v ložnici.V některých pravidlech, která pomohou vyřešit problém s vnitřním uspořádáním:

 • Nejjednodušším případem je vytvoření řady polic a oddělení pro oblečení na ramínka.
 • Malé předměty se snáze ukládají do zásuvek nebo košů.Mohou být nahrazeny koši nebo plastovými zásuvkami namontovanými na policích.

  Hlavní věcí je správně spočítat, kolik polic je potřeba a kolik prostoru je pod věšáky

 • Je vhodnější ukládat boty dole.Pod ním je lepší vyrábět mřížové police.
 • Ve ​​spodní části jsou obvykle uloženy kufry, cestovní tašky, některé typy objemného vybavení.
 • Nadměrně velké položky se nacházejí na samém vrcholu.V ložnici se obvykle nepoužívají polštářové přikrývky, lze do nich vložit mimosezónní oblečení do kufrů nebo boty, které se v krabicích nepoužívají.
  S délkou nejvýše 1,5 metru jsou 2 sekce.Možnosti plnění nejsou příliš početné
  Možnostiplnění třídveřových skříní do ložnice
  Příklady uspořádání skříně do ložnice uvnitř
  )
  Skříně pro 5 dveří mají délku asi 4 metry
 • Celá střední část je vyhrazena pro police a oddělení pro oděvy na ramínka.Aby bylo možné použít celou výšku, místo obvyklých příčných nosníků pod rameny, trempely používají sběrače.Jsou to stejné příčky, ale s mechanismem, který umožňuje jejich zvedání a spouštění.

Protože skříň pro ložnici může být různých velikostí - od miniaturního metru po více než prostorný pro čtyři nebo více metrů, „náplň“ se vyvíjí pokaždé individuálně.To je výzva takových systémů - interní obsah je vybrán speciálně pro vaše potřeby a požadavky.

Posuvná skříň v ložnici s žehlicím prknem

Protože v běžném bytě není možné přidělit zvláštní technickou místnost, je nutné organizovat pracoviště v obývacích pokojích.Ložnice je tedy obvykle žehlená.Proto by bylo hezké umístit žehlicí prkno.Pod ním se obvykle odehrává v extrémních sekcích, i když to není povinný požadavek.

Existují různá provedení a mohou být uspořádána různými způsoby

Existují vestavěné žehlicí prkna pro skříně několika návrhů:

 • ;
 • zvedání.

Nejméně narušenými jsou zapuštěné.Inoperative oninachází se mezi dvěma stěnami.Řešení je vynikající kromě toho, že se zvyšuje spotřeba dřevotřískových desek nebo MDF, což vede ke zvýšení ceny.Jiné konstrukce mají otočný rám, který je připevněn k jedné z bočních stěn a skládacích nohou.Nevýhodou této konstrukce je, že část polic je uzavřena sníženou deskou.Aby se dostal k jejich obsahu, bude muset zvednout desku.

Se zabudovaným televizorem

Většina ložnic má TV.V posledních letech se staly zcela plochými, což umožňuje namontovat obrazovku na zeď nebo instalovat do posuvné skříně.To je výhodné, pokud nábytek zabírá zeď naproti posteli.V tomto případě pod televizorem ve skříni vytvoří malou výklenek s malou mezerou.Umístění tohoto výklenku by mělo být takové, aby obrazovka byla naproti posteli.Tato sekce může být ponechána bez dveří.Poté je prostor pod a nad obrazovkou vyplněn zásuvkami nebo otevřenými policemi.Na police však často vkládali ozdobné gizmy nebo knihy.

Skříňka s TV uvnitř
Spodní zásuvky, vnitřní dekorace nahoře
Dveře jsou běžně sklopné, ale v případě potřeby lze posuvné
Je důležité netlačit televizor hluboko pro ventilační prostor

V případě,TV je zcela plochá, lze ji integrovat do dveřního křídla skříně.Ale to vyžadujeSuper silný válečkový systém, protože i ta nejplošší obrazovka váží pevně.Kromě toho je stále třeba přemýšlet o systému upevňovacích vodičů, což je také docela nákladné.Obecně je tato metoda nákladná, i když musím přiznat, že to vypadá lépe.

Obrazovka namontovaná ve dveřích skříně

Ve videu je vidět další možnost.Mimochodem zde byla předvedena možnost plnění s malým počtem polic a zásuvek - tak to zákazník chtěl.

S pracovištěm

Jiným nestandardním řešením je uspořádání pracoviště v komoře.Dnes to znamená malý stůl pro počítač a židli.Není problém vyrobit stůl, dokonce i skládací, ale posunout pod něj židli.Vodítka, na kterých se dveře pohybují, mohou rušit, ale z toho se nikam nedostanete.

Není tak obtížné navrhnout v ložnici posuvné šatník s pracovištěm
)
Pokud plánujete v ložnici vytvořit rohovou skříňku, můžete si u brány objednat počítačový stůl.Dokonale se tam vejdou a nebude problém s tím, co umístit do nepříjemné zóny
Ideální možností je, že dveře byly zavřené,a objednávka
Místo nahoře lze použít pro knihy

Obecně platí,Pokud nemáte oddělené pracoviště a není kam umístit počítačový stůl, pak je v ložnici vhodná skříň.