Nástroje pro čištění kanalizačních trubek

Pravidelně se vyskytují problémy s kanalizací - vodní kanál přichází.Nebudete volat instalatérské práce pokaždé - budete muset dlouho čekat.V tomto případě je řešením periodicky používat nástroj pro ucpání potrubí.Zpracování trvá trochu času a na oplátku získáte řádně fungující kanalizační systém bez nepříjemných zápachů.Je to jako bonus, který získáte při zpracování pomocí „správných“ sloučenin.Dezinfikují také vnitřní část potrubí.

Formy uvolnění a účel

Opravné prostředky na ucpání v trubkách lze nalézt v těchto formách:

 • kapalina;
 • hustý gel;
 • ve formě prášku;
 • granulární.

Forma uvolňování neovlivňuje vlastnosti.Více to ovlivňuje použitelnost.Pokud je odtok naplněn vodou, je výhodnější použít gely.Jsou speciálně vyrobené husté, špatně rozpustné ve vodě.Pokud stlačíte takový gel do odtoku naplněného vodou, bude se postupně usazovat.A bude to právě v této zóněkde jednat.

Je dost obtížné si vybrat, ale můžete))

Který prostředek je výhodnější

Kapalný prostředek pro ucpání potrubíje vhodnější vyplnit vypouštěcí otvory.To může být opatrně, bez postřiku, nalít to dovnitř.Jíst jen velmi leptavé sloučeniny.Poškozují smalt, keramiku.Mohou dokonce poškodit nerezovou ocel.

Je také vhodné použít granule - jsou poměrně volné, rovnoměrně rozložené po povrchu.Často se používají pohodlněji než práškové formulace.To vše je, ale při výběru nástroje pro čištění kanalizačních trubek věnujte větší pozornost jeho vlastnostem.Uvolňovací formulář je podruhé.

Můžete si vybrat čisticí prostředek, který čistí kanalizaci pouze zkušenostmi

Existují tři skupiny sloučenin pro zamýšlený účel:

 • Rozpouštění tukových zátek.Měly by být použity, pokud odpad v kuchyni nefunguje.
 • Pro rozpuštění vlasů.Toto je ideální volba, pokud je vana ucpaná.
 • Univerzální.Dobré v situacích, kdy není možné zjistit, z čeho může blokování sestávat.Nachází se ve společné kanalizační trubce a pravděpodobně obsahuje tuk a vlasy.

Nejprve je třeba těmto vlastnostem věnovat pozornost.Správná volba závisí na tom, jak rychle se problému zbavíte.

Nejoblíbenější výrobky

V obchodech je mnoho různých produktů.Jeden je dražší, druhý - pouhé haléře.V tomto případě je dražší - ne vždy - lepší.Jsou velmirozpočtové možnosti, které vykonávají velmi dobrou práci při čištění kanalizačních potrubí.

Floop

Práškový produkt balený v 60 gramových sáčcích.Existují dva typy - naplněné studenou (zelené balení) a horkou (červené balíčky) vodou.Jedná se o univerzální čisticí prostředek na trubky, koroduje organickou hmotu, tuky, dobře se vyrovnává se zátkami do vlasů.Používání na toalety je zakázáno.

Čistič klopného potrubí - vysoký výkon za nízkou cenu

Nalijte pouze do odtoku, dávejte pozor, abyste se nedostali do dřezu, vany nebo dřezu.Prášek je velmi toxický, i když je suchý.Pracujte s ním v rukavicích a ochranném oděvu.Po nalití sáčku přidejte vodu, počkejte 15 minut.Během reakce zapněte větrání, neohýbejte se nad odtokem, nevdechujte páry.Poté opláchněte studenou vodou.Korek by se měl rozpustit.V extrémních případech je možné produkt znovu použít.Třetí čas se nedoporučuje.Recenze na Floopu jsou pozitivní, existuje vysoká účinnost, nízká cena, snadné dávkování - obvykle stačí jeden sáček.Nevýhody - toxické výpary, také v některých případech plastové sifony korodují (ne vždy, zřejmě nějaký druh plastu).

Chyby „Pothan“

Granulární univerzální prostředek pro ucpání potrubí.Velmi aktivní a koncentrovaný.Je nutné odstranit vodu z odtoku tak, aby bylo asi 5 cm suchého potrubí.Jemně nalijte granule dovnitř, nalijte malémnožství vody.Udělejte vše s nataženou rukou, odvraťte hlavu od kanalizace.Počkejte 3 minuty a poté opláchněte vodou.

„Bug Pothan“ je rychle působící prostředek pro ucpané potrubí

Reakce je prudká s uvolňováním pěny a toxických plynů.Účinně rozpouští blokády umístěné v blízkosti odtoku.Granule jednoduše nespadají do hlubin.Mezi nedostatky patří jeho vysoká cena a velmi toxický zápach ve srovnání s jinými prostředky.

Krtek

Vyrábí se univerzální nástroj pro čištění trubních ucpávek, granulí ve sáčcích, kapalinách nebo gelu v plastové lahvi, který se plní /nalije do odpadu.Granule se vylijí vodou (při práci se odvraťte a nevdechujte).Nechejte působit 1-2 hodiny a poté opláchněte.

Čistič krtkových trubek - nejoblíbenější, má mnoho forem uvolňování, vyrábí jej různé společnosti

V mnoha recenzích čistič krtkových trubek„Volal jsem nejúčinnější.Rozpustí většinu blokování a zároveň má nejnižší cenu ve srovnání s analogy.Nevýhodou je dlouhá doba expozice, kterou není vždy snadné organizovat.Tento nástroj je jedním z vůdců ve svém oboru, mnoho spotřebitelů to považuje za nejlepší.

Tiret Turbo

Kapalina, gel nebo granule v láhvi.Jedna láhev stačí 2-4krát.Vylije se do odtoku, výrobce doporučuje ponechat jej po dobu 5 minut a poté opláchnout velkým množstvím vody.Pokud mluvíme o recenzích, pak jsou nejednoznačné.Jeden znamená pomoc, druhý -kategoricky ne.Recenze jsou rozděleny přibližně na polovinu.

Jediné z populárních skladeb, které má mnoho negativních recenzí

To, co si všichni všimnou, je velmi nepříjemný zápach, který vyniká právě v kuchyni.Možná je to kvůli rozpuštění tuku nebo organických látek.Další věcí, kterou si všichni všimnou, je vysoká cena a vysoké náklady na produkt.Přednosti - pouze kryt s ochranou dětí (můžete otevřít pouze silným zatlačením na kryt).

Kandidátem na titul „nejlepší lék na zablokování v trubkách“ je „Mr. Muscle“ v granulích

Podle recenzí je to velmi efektivní, funguje to is velmi obtížnými zátkami., koroduje vše kromě kovu (tuk, vlasy, organické zbytky), ale nepoškozuje potrubí a sifony.Pozitivně je zaznamenána absence silného zápachu.Je to téměř nepostřehnutelné a zatímco jsou granule suché, pak zůstává během reakce neviditelný.

Podle mnoha je pan Muskul nejlepším způsobem čištění kanalizačních trubek

Granuly se nalijí do potrubí bez vody a naplní se studenou vodou.Podle doporučení by měla být uchovávána po dobu 1-2 hodin, ale často je doba významně prodloužena (například ponechána na noc).

Nahrazení mechanického čištění práškem nebude fungovat

Podle instalatérů jsou všechny chemikálie preventivní.V tom nemají stejné.Pravidelně, asi jednou za měsíc, čistěte své oblíbené složení a kanalizace bude fungovat bez problémů.Ze zkušeností ostatních uživatelů je třeba říci, že zpracováníby mělo být provedeno se zhoršeným odtokem.Všimli jsme si, že voda opouští pomaleji - doplňte /vyplňte produkt.Problém zmizí a nebude nutné zavolat instalatérské práce.

Někdy mohou náprava ucpání v potrubí pomoci s těžkým ucpáním, ale ne vždy.A to není proto, že složení je špatné, ale proto, že tento typ blokování nelze jednoduše rozpustit.Například ucpávky po opravách, hadry, které se dostanou do kanalizace (někdy mohou korodovat, ale zřídka), kousky kovu (plechovky od piva, lžíce, vidličky atd.).To vše lze získat pouze mechanicky, a to bude velmi obtížné.Pokud se v přítomnosti podobné zátky jedna z chemikálií nalije do trubek, rozpustí tuky uložené na trubkách, usadí se na zátce a změní z ní monolit.Odstranění takové kontaminace je velmi obtížné.Pouze dlouhý „sběrný“ vodovodní kabel.

Pravidla pro manipulaci

Všechny prostředky pro čištění kanalizačních trubek jsou aktivní chemikálie.Zacházejte s nimi velmi opatrně.Před použitím si přečtěte pokyny na obalu.Obvykle uvádějí všechna nezbytná opatření k ochraně vašeho zdraví.Mohou se mírně lišit, ale obvykle jsou standardní:

 • Zapněte větrání, otevřete okna /dveře.
 • Používejte gumové /plastové rukavice, ochranné brýle.
 • Zamezte styku s kůží a sliznicemi.
 • Nalijte prášek /granule, zalijte tekutiny a gely, zatímco držíte produkt v natažených rukou.Pokuste se udržet hlavu co nejdále od vypouštěcího otvoru.které usínají účinnou látku.Pokud nemáte respirátor, zkuste to nedýchat.Pokud podle pokynů musíte přidat vodu, přidáme ji také natažením ruky a nevdechováním.
 • Během reakce se neohýbejte nad odtokem.Je vhodné opustit místnost.
 • Nejprve opláchněte trubky tenkým proudem vody, abyste zabránili rozstřikování směsi.

  Práce musí být prováděna s rukavicemi, velmi pečlivě

Všechna tato doporučení jsou povinná.Také všechny tyto prostředky musí být uloženy na místě, kde se děti nemohou dostat.I kontejnery (sáčky nebo láhve) vydávají velmi silný chemický zápach, takže pokud je to možné, měly by být okamžitě vyjmuty.

Jak je to bezpečné pro potrubí

V poslední době se stále méně instalují litinové kanalizační trubky, široce se používají plastové vodovodní potrubí a kanalizace.Výrobci prostředků pro ucpávání potrubí jsou si vědomi těchto trendů a vyvíjejí formulace tak, aby nepoškozovali plast.Ze všech výše uvedených formulací pouze Floop v některých případech rozpouští plastové díly (sifonové brýle nebo vlnité hadice), u jiných značek se takové problémy nestávají.Je však možné, že k destrukci plastů dochází se zvýšením doporučené doby expozice (u Floop je to 15 minut).

Někdy se po aplikaci chemie na čištění kanalizace stane

Pro ochranu prvků vašeho kanalizačního systému postupujte podle doporučení výrobců.Pokud pokorek neopustil první ošetření, můžete zkusit to udělat podruhé, a pak, pokud neexistuje zákaz výrobce.Někdy se blokování v potrubí nerozpustí, protože je v potrubí daleko.Pak musíte buď použít kabel, nebo zkusit "tlačit" účinnou látku dále.K tomu se po nalití produktu do potrubí vybere píst a obsah se několikrát „načerpá“.Během „čerpání“ se zaměřujeme na další tlačení (ostřejší stisknutí hrušky dolů).

Jak vlastnit soukromé domy se septiky

Jaký je rozdíl mezi kanalizací soukromého domu?Skutečností, že odpadní vody jdou do septiků nebo místních čistíren odpadních vod, jsou zpracovávány pomocí bakterií.Po sestupu do kanalizace velkého množství aktivní chemie mikroorganismy umírají.Poté kvalita čištění výrazně poklesne.Musíme znovu naplnit bakterie a počkat, až se kolonie rozmnoží.Trvá to měsíc nebo déle.Co když se v této době kanalizační systém opět ucpá?Opakovat znovu?Postaveno na a vůně na webu se jeví charakteristická.

Výběr fondů je velký

Existuje i jiné řešení.Nepoužívejte tradiční lék na ucpání trubek, nalijte bakterie do kanalizace pro žumpy.Připravte roztok podle pokynů, poté se nalije do kanalizace.Pokud je to možné, nepoužívejte jej na jeden den - více.Během této doby bakterie zpracují tuky, zbytky rostlin a další usazeniny v dýmkách a kdekoli jsou (bakterie).Současněnejsou ovlivněny ani plasty ani kovy ani jiné materiály.

Po takovém čištění kanalizace soukromého domu v septiku nebo autonomní kanalizace nejsou žádné problémy.Bakterie tam žijí podobně, takže je to skvělý způsob.Blokování nemusí trvat, ale bude se vyrovnávat se zhoršováním odtoku.Jeden důležitý bod: bakterie pracují při pozitivních teplotách - od + 5 ° C.