Navrhněte pokoj pro chlapce

Návrh pokojů vyhrazených pro děti je snad nejzodpovědnějším úkolem.Mělo by to být pohodlné, krásné, bezpečné.Vývoj designu dětského pokoje pro chlapce samotného není tak jednoduchý, ale docela možný.Je důležité vědět, co a jak dělat.

Obecné zásady pro navrhování místností pro chlapce

Maminky obvykle navrhují místnosti.Chlapecké pokoje nejsou výjimkou.Muži - velcí i malí - většinou „nejsou na to“, mají spoustu „dalších věcí“.Ale pro matky je často obtížné vytvořit takový interiér, že se mu to určitě bude líbit silná polovina - buď jim barva nevyhovuje, tak záclony nejsou.Je dobré, když konkrétně říkají, že se jim nelíbí - je snadné to opravit.Mnohem horší, pokud verdikt „něco není v pořádku“.Dělejte, co chcete.A tak, aby se mu určitě líbil design dětského pokoje pro chlapce, existuje několik jednoduchých pravidel, která byste měli znát.

Stěny a barevná schémata

Nejoptimálnější možností jsou rovné stěny s jednou jasnou přízvukovou stěnou.Pro malé děti, na tuto zeď můžete vložit nástěnné malby s obrázkem vašeho oblíbeného karikatura hrdina, starší děti musínebo vyzvednout jiný obrázek - ten, který schválí - nebo jej pouze zvýraznit barvou.Na světlém pozadí budou plakáty vypadat skvěle, bez nichž se teenageři, jak se zdá, prostě nemohou.

Jedna světlá stěna s ostatními zbývajícími pláněmi je nejnovějším trendem v designu interiéru

Nyní je zdůraznění jedné zdi velmi populární, ale v mateřské školce je také vhodné, protožeumožňuje rychle změnit celkový styl místnosti.Děti rychle mění své závislosti: to, co se jim líbilo před půl rokem, dnes se jim už nemusí líbit.U přízvučné zdi je udržování kroků se změnami jednoduché: odstranili starý obrázek, vložili nový, nahradili několik doplňků (pokud se nesedí v barvě).Nový design školky pro vašeho chlapce je připraven, všichni jsou šťastní a šťastní.

Trochu o barevném schématu.Pro chlapecké pokoje se tradičně vybírají modré, modré a zelené tóny.Lze přidat do rozsahu šedé a béžové.To jsou barvy, které obvykle vytvářejí pozadí, a akcenty - to je volitelné.Může existovat červená a žlutá, a také jakákoli jiná, i když pouze v kombinaci s pozadím a nedala zmírnění - to není pro silnou polovinu.

I když se obrázek zdá příliš agresivní, je lepší zvolit, co se vašemu dítěti líbí

Přestože stěny obvykle nejsou jasné, klidné tóny,Interiér by neměl být nudný.Oživují ho jasné barevné detaily.Pouze žádné květiny a další podobné „ženské“ věci.Maximum, na které se muži mohou dohodnout, je na proužku nebo kleci a pakfragmenty, ne všude.

Návrh pokoje pro chlapce by neměl být nudný

Několik tipů pro výběr obrázků.Chlapci jsou v přírodě agresivnější.Měli by být takoví.Při výběru takových důležitých věcí, jako je hlavní obraz v místnosti, poslouchejte jejich názor.I když se vám tento obrázek nelíbí, měli byste si ho vybrat.

Nábytek

Sada nábytku v dětském pokoji není příliš odlišná: rozhodně potřebujete postel, skříň nebo úložný systém pro věci a hračky, stůl, police na zdi - to je všemožná.S věkem dochází k „reprofilaci“ některých kusů nábytku a /nebo ke změně vzhledu, je vybrán design, který je vhodnější pro věk.

Problém „osazení“ postele byl racionálně vyřešen

U mladších chlapců je problematické přejít ze známé kolébky na velkou a neznámou.Chcete-li problém vyřešit, kupte postel navrženou ve formě psacího stroje, loď, něco, co se mu určitě líbí.Naštěstí dnes už nestojí za bláznivé peníze - domácí výrobci se snaží a ceny jsou docela rozumné.V extrémních případech si můžete objednat designové detaily a připojit je ke stranám stávajícího lůžka.Moře pozitivních emocí je na jejich pozadí zaručeno, že přechod na jiné lůžko proběhne „s ranou“.

​​

Jak si vyrobit postel pro dítě vlastními rukama ve formě stroje, přečtěte si zde.

Pokud se rozhodnete koupit takovou postel, bude zbývající část dětského pokoje pro chlapce diktována.jmenovitě jeho design: jak dominantní barvy, tak doplňky.Takže mějte na paměti.

Postel ve formě sportovního automobilu pro závodní nadšence
)
Snění o moři
Spaní v takové postelipěkné

Ale taková „tematická“ lůžka jsou dobrá pouze v mladém věku, za pár let budete muset koupit něco jiného.Palandy jsou oblíbené u školáků.I když je potřeba kotviště, pouze jedna.V přízemí je pak herní zóna nebo pracoviště (v závislosti na věku) a ve druhém patře je postel.Tato jediná možnost se také nazývá loftové lůžko a dokonce i dospělí spí v nich s radostí ...

Ideální řešení pro malou místnost

Aprotože zřídkakdy mají velké velikosti, je kompaktnost takového řešení jasným plusem.Navíc, pokud chcete, můžete zkombinovat vše v jedné náhlavní soupravě (jako na fotografii výše).Zde máte pracovní a ložnici a skříně a police.Stále můžete například vyrábět zásuvky pro mimosezónní oblečení.Velmi pohodlné a racionální.

Obecně je v chlapeckém pokoji nadměrné množství kontraindikováno.Jsou aktivní, hodně se pohybují, čím více volného místa, tím lépe se cítí.

Dekorace oken

Není mnoho možností - římské, válcované, japonské záclony a rolety.To je asi všechno, co je nebude obtěžovat.Pokud potřebujete tyl, pak jednoduchý, sgeometrický vzor nebo vůbec, a délka, nejlépe na okenní parapet a ne nižší.Takto vypadá ideální okno z pohledu rostoucích mužů.

Římské záclony jsou ideální volbou

Barva záclon je obvykle v tónu s hlavní barvou celého interiéru, ale může existovat jedna z nejjasnějších barev - vše záleží na obecnéstyl.V této části není návrh dětského pokoje pro chlapce nejzajímavější činností.Prostě není prostor pro fantazii.

Je-li vyžadován tyl, je hladký, s geometrickým vzorem nebo bez něj.Návrh mateřské školky v podkroví je samostatným tématem, ale může to být velmi zajímavé ...

Osvětlení

Normální osvětlení je předpokladem pro rozvoj dítěte a zachování jeho zdraví.A osvětlovací systém pro dětský pokoj musí být vyvinut s ohledem na tuto skutečnost.Kromě centrálního lustru (nebo několika stropních svítidel) by v blízkosti postele měla být alespoň stolní lampa a lampa.Malé děti mohou potřebovat noční světlo - může být obtížné překonat jejich noční strach ve tmě.

Stolní lampa je pro studenty nutností.Měl by být pohodlný - se schopností přizpůsobit výšku a úhel.Jsou to lampy na ohebné dlouhé tyči nebo sestávající z několika pohyblivě spojených segmentů, které umožňují širokému pohybu světelného zdroje.

Mateřská školka by měla mít hodně světla jak ve dne, tak večer

Existuje ještě jedna cesta ven - udělat stropní světla v celé oblasti, aleNavrhněte obvod, abyste mohli zapnout /vypnout určité oblasti podsvícení.

Interiér, který odráží koníčky

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit design chlapeckého pokoje jedinečným, je odrážet koníčky dítěte.Není to tak těžké, jak se zdá.Každá z koníčků má charakteristické barvy a doplňky, takže je bude třeba použít.

Líbilo se vašemu dítěti fotbal?Postel může být navržena jako brána, na zeď - odpovídající obrázek, několik košů na míče, police na trofeje a fotografie.Interiér je připraven.

Pro fotbalového fanouška

Je to také o basketbalu: košík, označení podlahy, které vypadá jako soud (určitě by měla existovat třímetrová čára).Sítě na okna a jiné rozbitné předměty nezapomeňte))

Pro mladé basketbalové hráče

Pokud má jen dítě rád aktivní hry, vytvořte švédskou zeď s různými skořápkami - lanaza rukojeť atd.

Návrh dětského pokoje pro chlapce se zvýšenou aktivitou

Místnost pro dospívajícího chlapce

V zásadě jsou všechny popsányvýše uvedená doporučení.Zvláštností je, že musíte aktivně zapojit své dospělé dítě do návrhu jeho pokoje.Ale co je důležité - je třeba poslouchat konkrétně jeho názor.Pokud si nejste jisti, že budete schopni přijmout jeho myšlenky, je lepší dělat vše sami v neutrálních barvách.Přidá všechny chybějící věci - plakáty, všechny malé věci.

Při navrhování místnosti pro dospívajícího chlapceposlouchejte jeho názor nebo udělejte něco neutrálního

Pokud se s květinami rozhodnete sami, určitě se musíte zeptat vlastníka místnosti na výběr nábytku a jeho uspořádání.Pokud se vám tyto myšlenky nelíbí, zkuste přesvědčit argumenty, ale bez emocí.Nefunguje to - dělejte, jak chlapec navrhl.Už tvoří maskulinní postavu, člověk s tím musí počítat.

Je nemožné udělat chybu - pokoj pro dospívající ...

Pokud se přesto ukáže, jak jste předpověděli, zdržte se slova „řekl jsem vám to“.Jen tak nějak náhodou nabídnu opakování části, která ti něco nevyhovuje.A znovu udělej, jak chce tvůj mladý muž.Učí se jen ze svých chyb ...

Místnost pro dva chlapce

Nejracionálnější možností v tomto případě je palanda.Jediným problémem je, že se musíte nějak rozhodnout, kdo bude spát nahoře a kdo je dole.To je obvykle problém.Pokud je věkový rozdíl velký, je nižší úroveň obvykle nižší.A aby nebyli uraženi, musíte přijít s nějakou možností na spodní postel.Jako možnost - pro připevnění plastového sklíčka si udělejte závěsy, abyste získali něco jako herní stan ... obecně jsou zapotřebí bonusy.S malým rozdílem věku a jedné místnosti pro dva se sestaví rozvrh, který je přísně dodržován.Jinak nelze problémům zabránit.

Výjimečně mužský dekor
Jedna z možnostíracionální využití prostoru v malé mateřské školce pro dva chlapce
Lůžka nemusí být nutně jedna pod druhou
]

Existují i ​​jiné možnosti designu místnosti pro 2 chlapce - například umístit dvě postele s lůžkem nahoře a s pracovníkem dole (nazývají se loftové lůžko ).To je v případě tvrdé konkurence mezi dětmi.Pokud se výrazně liší vkusem a vzhledem, můžete je navrhnout různými způsoby.Pokud to může vést ke konfliktům - je lepší udělat totéž.

Někdy musíte vyrobit dvě sady stejného nábytku

Pokud to oblast umožňuje, můžete dát dvě postele nebo pohovky.Pouze proto, abychom se vyhnuli monotonii, je vhodné je vyrobit například v různých výškách nebo rozbít jednu velkou vodorovnou rovinu například přepážkou nebo vyšší zásuvkou.

Kompaktní nábytek na dvou sousedních stěnách
Návrh místnosti pro dva chlapce s postelí a pohovkou
To je velmi zajímavý nápad - bylo vytvořeno pódium, ze kterého se postele pohybují.A shora jsou práce vybaveny

Photo Ideas

Místnost pro dva dospívající chlapce

No, pokud se zájmy shodují ... můžete ušetřit na designu

Uspořádání nábytku v malé školce je celé umění

Místo konvenčního šatníku - posuvného šatníku.Žádný nepořádek a méně místa

Návrh dětského chlapeckého pokoje v šedé barvě s vínovými akcenty

Prostor pro spaní od pracovního prostoru lze oddělit sádrokartonovou přepážkou

Minimalismus dosáhl školek

Skříň pod stropem ... neobvyklé řešení