Navrhujeme dětský pokoj sami

Aby bylo dítě ve svém pokoji pohodlné, rodiče si to budou muset vyzkoušet: mělo by být krásné, pohodlné, bezpečné, funkční a což je také velmi důležité, aby se mu dítě líbilo.Kombinace všech požadavků není snadná, ale je to možné, zejména proto, že na fotografii je zachyceno mnoho vývojů a příkladů.Poté, co se podíval na nápad, může být zpracován pro vaše podmínky.Design je tedy vyvíjen dítětem vlastními rukama.

Vypracování designu dětského pokoje není snadné

Technické body

Pokud je na výběr, dětské pokoje jsou vybírány z těchto oken kočkyJsou nasměrovány na jih nebo na východ.Pokud plánujete generální opravu, okamžitě položte veškerou možnou komunikaci do místnosti: nemusíte připomínat kabeláž, ale často zapomínáte na síťový internetový kabel.Moderní děti začnou komunikovat s kancelářským vybavením velmi brzy, ai když se místnost připravuje na novorozence, na tento detail byste neměli zapomenout, za pár let budete muset porazit kabel na základní desce.

Jističe a zásuvky by se měly brát samostatně.JističeNeumisťujte jej vysoko - nezapomeňte, že by světlo mělo zapínat dítě.O zásuvkách.Bez nich se neobejdete, ale pokud je dítě malé, najděte ty, které mají pružinovou pokrývku.To platí zejména pro chlapce: něco je vtáhne do děr a tyčinek ... a kryty blokují přístup k nebezpečí.

Územní členění

Návrh dětského pokoje začíná především rozdělením místnosti na zóny.I v malé místnosti je nutné vyčlenit spací, herní a „obchodní“ zóny.Pod herní místnost si můžete vzít uprostřed místnosti, položit zde teplé podlahy a po stranách postavit skříňky /zásuvky /noční stolky na hračky.

Koberec nebo koberec je vhodný blízko postele a v oblasti her

Stůl je obvykle umístěn na straně okna.Zatímco dříve byly spojeny hlavně se světlem, které dopadá z okna, dnes je za přítomnosti osvětlovacích zařízení různých typů a typů možné uspořádat vynikající osvětlení i v nejtmavším rohu.Často i tam je nyní vhodnější dát stůl: obrazovka počítače neoslňuje.Pokud kromě pod oknem není kam dát stůl, jsou potřeba žaluzie nebo rolety.S jejich pomocí můžete upravit osvětlení - příliš jasné světlo na pracovní ploše vede ke zvýšené únavě očí.

Děti mají vysokou pohyblivost a mohou snadno tlačit, táhnout lampu.Pro stolní lampy mladšího a středního věku je proto vhodné vzít s pevným držákem na pracovní desku.Existují modely na svorkách.Jsou přišroubovány k pracovní descenebo jakoukoli římsu, dokonce i na polici nad stolem.

Stůl je často umístěn poblíž okna

LED lampy jsou v tomto ohledu bezpečnější - s mnoha malými krystaly.Ve skutečnosti zde není co bojovat, ale s obyčejnými lampami ve skleněné baňce mohou být problémy.

Osvětlení

Osvětlení stolu je jen malou částí toho, co je v mateřské školce potřeba.Také by mělo existovat několik „úrovní“ osvětlení.Obecně - strop.Je žádoucí mít jiný stupeň jasu.Ráno, než se dítě probudí, můžete zapnout tlumené světlo.To usnadňuje dětem chodit na zahradu nebo do školy.Ve večerních hodinách naopak potřebují jasné světlo: energie je stále moře a touha po aktivitě vyžaduje dobré osvětlení.

Stropní osvětlení může být nevýrazné

Osvětlení je nutné také v blízkosti postele.Starší děti někdy chtějí číst (a najednou ,,,) nebo něco sledovat (což se stává častěji).A je to děsivé pro ty nejmenší.Pokud můžete zapnout světlo pouze prodloužením kliky, uklidní se.Pravda, tvar a jas osvětlení by měl být odlišný - „číst“ něco jasnějšího a rozptýlit obavy - měkké tlumené světlo.

Návrh a dekorace stěn

Nejvhodnější možností je malování stěn.Děti rostou velmi rychle a jejich vkus a preference se také rychle mění.Můžete malovat stěny v jiné barvě rychle, bez velké ztráty času.Pokud je to omítnutá zeď - skvělá, můžete malovat pětkrát, aniž byste odstranili předchozí vrstvy.A pokud vložítestěny budou tapety pro malování, vyberte na netkané bázi: lze je natírat také bez rizika až 8krát.

Barvy ve školce na stěny a nábytek jsou světlé, čisté, ale ne kyselé

Ozdobou stěn v mateřské školce je trochu časově náročnější tapeta.Nejvhodnějšími hledisky ekologické bezpečnosti jsou papír.Ale nestojí to za tenké: zlomí se velmi rychle.Můžete mít dvě nebo tři vrstvy (duplex nebo triplex).Jsou hustší a vydrží déle.

V raném dětství se barvy vybírají podle pohlaví dítěte - pro dívky růžové odstíny a ty, které jsou jim blízké, pro chlapce modré a zelené.O něco později se musíte zaměřit na vkus vašeho dítěte.Už můžete s jistotou vědět, které z květin se vašemu dítěti líbí víc.Jsou zapotřebí pouze barvy, které nejsou agresivní, ale blíže k přírodním odstínům.Takzvaní „kyselí“ jsou příliš citově nabití, což je mírně řečeno „nerentabilní“.

Nábytek pro školky

Úkolem rodičů je pokusit se vytvořit design dětského pokoje tak, aby byl bezpečný.A při výběru nábytku je to jeden z klíčových bodů.Za prvé, materiál, ze kterého jsou vyrobeny, by měl být bezpečný.Pokud je natřená nebo laminovaná dřevotříska (dřevotříska), vyžadují osvědčení.Pro samotnou dřevotřísku musí existovat hygienický certifikát uvádějící emisní třídu formaldehydu - pojivo pro piliny.Označuje se latinským písmenem E. Pro výrobu nábytku pro dětský pokoj, materiál s E0 neboE1.Jsou absolutně bezpečné - emise formaldehydu nejsou ničím jiným než emise dřeva.Je-li nábytek natřen, je rovněž vyžadován certifikát pro lakování.Mělo by být netoxické.

Neměly by vyčnívat ostré rohy

Věnujte pozornost také rohům a výčnělkům.Měly by být zaobleny: neměly by existovat žádné ostré vystupující části.V každém případě si tyto modely vyberte pro děti do 13 let.

Návrh dětského pokoje pro kojence

Při zdobení pokoje pro dítě se rodiče mohou pokusit realizovat všechny své sny.Nezapomeňte, že se o to budou starat pouze dospělí, pouze když vyvíjíte školku.Věci, jako je dětská postýlka s proměnlivou výškou matrace, nejsou zbytečnou volbou, ale naléhavou potřebou: přílišný stres na zádech je škodlivý jak pro mámu, tátu a prarodiče.

Střídací stoic není zbytečným detailem

Totéž platí pro přepínací stolek.Nechte děti, aby se již nezablokovaly, ale je vhodnější vyměnit oblečení ve výšce pásu, než se ohýbat.Aby toho dosáhli, dělají vysoké převlékací stoly, na třech stranách mají poměrně vysoké římsy - aby se dítě nezklopilo.

Aby to nebylo jen stůl s vysokými nohama, pod ním můžete vytvořit spoustu krabic, do nichž se ukládají dětské oblečení a všechny druhy mastí /prášků, další předměty, které jsou nezbytné při péči o dítě.Poté kryt nasaďte zpět do skříňky nebo do komody.

Křeslo je dobrým doplňkem

Ve školce stále potřebujete pohodlnou židli nebopohovka: matka bude často potřebovat krmit své dítě, a to je pohodlnější udělat na židli, kde je podpora pro záda a ruce.A pak je během her vhodnější pozorovat dítě ze židle nebo z pohovky.

Barvy použité při návrhu dětských interiérů pro kojence jsou velmi jemné.Často je bílá a její odstíny s přídavkem růžové a modré.Na zdi přidejte několik jasných barevných akcentů.Tyto pokoje se poté snadno přemění v jasnější - pro dospělé a aktivnější děti.

Místnosti pro dívky

Tradiční barvy, ve kterých se vyvíjí design dívčích pokojů, jsou růžové, lila a přechodné odstíny.Nezapomeňte se však zeptat na dívčí názor: může mít vlastní „pravidla“.A obecně zapojte dítě do vývoje projektu, požádejte o radu a nabídku na výběr něčeho, rozhodněte se společně.

Nejjednodušší je, když má dítě nějakou oblíbenou postavu, karikaturu, pohádku.Přidejte několik doteků - fototapety s kreslenými rámy, několik obrázků, objekty zdobené stejnou žílou.A jedinečný design školky je připraven.

Lepení nástěnného papíru s kresleným rámečkem je skvělý nápad pro zdobení školky.

Dívky často sní o baldachýnu při vytváření postele.Nemusí to být úplně hygienické a správné, ale vyplatí se splnit sen.Ať je to lehké, beztíže, z látky, kterou lze snadno prát.Konstrukce by měla umožňovat časté praní: aby bylo možné látku snadno a rychle odstranit.

Nad postelí můžete zavěsit tyl nebo organzu

Dívky také rádi staví „domy“.Zorganizujte pro ně takovou příležitost.Může to být skříň, kterou lze zavěsit, dvoupodlažní lůžko, jehož jedno patro - horní nebo dolní - lze použít jako hřiště.Na chvíli nemůžete zapomenout na bezpečnost a musíte plout a zabezpečit vše, co je možné.

Dívčí verze palandy

Pro úsporu místa pod postelí lze vyrobit zásuvky, ale existují i ​​jiné možnosti - pódium, ze kterého postel opouští.Také zajímavá možnost, ale obtížnější ji implementovat.

Úspora místa i kout

Pro dospívající dívky může být již potřebný design mateřských škol v různých barvách.Růžová a lila může nahradit béžové, hnědé a jiné odstíny stejné škály.Některé mladé dámy mohou ochutnat tmavší tóny.Ve světlé místnosti může být kompromis a přidat tmavé akcenty.

Dospívající dívky mohou preferovat matné barvy

Místnost pro chlapce

U chlapců je to zároveň jednodušší a těžší..Líbí se jim Spiderman, Cars a další podobné příběhy.A s tím nejsou žádné problémy.K dispozici je dokonce i vhodný nábytek (jako na fotografii).

Návrh mateřské školky pro chlapce

Ale po nějaké době se mění zájmy, objevují se noví hrdinové ... je nerentabilní pokaždé měnit situaci.Proto je racionálnější uspořádat vše, řekněme tradičně mužským stylem.Například sportovní koutek, postel, ve které je druhé patro pro zajímavé aktivity.

Zajímavé nápady pro zdobení chlapeckého pokoje

Další možností je překonat sportovní preference mladého muže.Pokud rád hraje basketbal - vyrábí prsteny, sítě atd., Bude pro fotbalového hráče vyžadován gól.Stačí odnést všechny bití předměty a chránit křehké sítě ....

Místnost pro atletického mladého muže

Jsou-li dvě děti a jedna místnost je jedna

Jsou-li děti heterosexuální, nebomají své vlastní zájmy nebo preference, je nejjednodušší rozdělit místnost na dvě zóny.Navrhněte každý podle přání „majitelů“ oblasti.Pouze zde je nutné přistupovat tak, aby mezi dětmi nedošlo ke konfliktu.Tady máte karty ve svých rukou ...

Pokud děti nekonfliktují, je to skvělé

Pokud existuje konkurence, budete muset provést identický design.Toto je pravděpodobně jediný způsob, jak zmírnit konfrontaci.Poté budou rodiče muset manévrovat s ohledem na přání dětí.

Stejný design - ukončení konfliktu

Pokud máte štěstí, děti se nehádají nebo konflikty nejsou vážné, můžete položit palandu.Obvykle je těžké dohodnout se, kdo bude spát: každý chce jít nahoru.Ale jako „bonus“ pro nižší úroveň můžete přijít s klesáním ve formě diapozitivu.Pravda, nižší úroveň bude muset být také zvýšena, ale to může být řešením problému: mladší, pokud existuje skluzavka, bude zajímavé níže.

Sestup z postele ve formě skluzavky je bonusem pro nižší úroveň))

Pokud je místo těsné, můžete v dětském pokoji použít transformační nábytek.Postel může vypadnout ze skříně, vystoupit zpod pódia nebo dokonce sestoupit ze stropu.Existují různé možnosti.Vyberte si ten, který je snadnější nebo pohodlnější implementovat ve vašem případě.

Postel se spouští ze skříně

Obecně je design školky tvořivým povoláním.Musí přilákat všechny členy rodiny.To je přesně ten případ, kdy je jedna hlava dobrá a rodina je lepší.A tak bylo toho na výběr, fotky se zajímavými nápady a nápady jsou shrnuty níže.Možná bude pro vás něco užitečného ...

Foto nápady na zdobení dětského pokoje

Design ve stylu „Princezny“

Kreslené postavičky jsou bezkonkurenční

Stále přítomná Kitty

Námořní téma je relevantní pro chlapce a také s palandou ....

Vážnější mladí lidé dávají přednost klidným tónům

Zajímavou možností je, že nad koupelnou je herna.zóna

Dospělé děti - další interiéry v dětském pokoji

Moderní designové trendynedostali se kolem dětských pokojů

Na straně postele se změnil skladovací systém.Praktická možnost

Mateřská školka v podkroví - existuje mnoho zajímavých řešení

Kdyždítě je jedno a palandaChci ...

Racionální využití každého centimetru oblasti je možné ...

Postele vtvar lodi ...

Tento design dětského pokoje bude vyhovovat jak chlapcům, tak dívkám ... navzdory skutečnosti, že převládá barva modrá

​​

Slunečné počasí je vždy ...

Mladí vesmírní průzkumníci