Nezávislé připojení pračky

Pračka musí být okamžitě připojena ke třem sítím: vodovod, kanalizace a elektřina.Proto je nutné zvolit místo pro instalaci tak, aby všechny tři systémy byly umístěny poblíž nebo je zde možnost přivést je tam.Vana, toaleta a kuchyň jsou považovány za optimální pro instalaci pračky - mají veškerou nezbytnou komunikaci.Nejčastěji vyžadují trochu zdokonalení, ale připojení pračky není příliš obtížné.Samotný proces připojení je jednoduchý, nemusíte dělat nic super komplikovaného, ​​v přítomnosti „přímých“ můžete dělat všechno sami.

Možnosti ubytování

Existuje několik míst, kam můžete pračku umístit:

  • toaleta;
  • koupelna nebo WC;
  • kuchyně;
  • chodba.

Nejproblematičtější možností je chodba.Obvykle na chodbě nejsou potřebné komunikace - ani kanalizace, ani voda.Budeme je muset „zatáhnout“ na místo instalace, což není vůbec jednoduché.Ale někdy je to jediná možnost.Na obrázku níže je několik zajímavých řešení, jak umístit stroj do chodby.

Fotografie ukazuje instalaci pračky v úzké chodbě
Značkaněco podobného portálu je také východ
Skrýt v nočním stolku
Vloženo do nábytku pro chodbu

Na záchodě je veškerá komunikace, ale v typických výškových budovách je velikost této místnosti taková, že se někdy rozvine.těžké - není absolutně žádné místo.V tomto případě položili pračky na záchod.Za tímto účelem vytvořte polici tak, aby se při sezení na záchodě nedotýkala její hlavy.Je jasné, že by měl být velmi silný a spolehlivý a stroj - s velmi dobrými tlumiči nárazů.Kromě toho musí být nastaveny dokonale, jinak se může během odstřeďování „cval“.Obecně se při tomto způsobu instalace pračky nepoškodí vytvoření několika tyčí, které zabrání vypadnutí z police.

Police je velká a spolehlivá, ale kluzká - pod nohama potřebujete gumovou podložku pro odpružení
Výkonné rohy jsou monolitické ve zdi, na nich je instalována pračka.Z nohou byly odstraněny plastové zarážky a pod zbývající šrouby v rozích byly vyvrtány otvory.Odstranění je spolehlivé, je důležité pouze to, aby rohy nebyly odtrženy od stěny vibracemi
Vertikální žaluzie lze zavřít
Toto je celá skříňka.Jediné, co chybí, jsou dveře

V koupelně a kombinované koupelně obvykle není mnoho místa, ale stále více než na toaletě.Je na výběr.V závislosti na dostupnostipračka vedle dřezu.Z výše uvedeného můžete nainstalovat pracovní desku, což bude logickým závěrem, a také vyřešit problém vstupu vody do těla.Aby všechno vypadalo organicky, musíte si vybrat stroj v takové výšce, že se vejde do velikosti a samotný dřez je lepší čtverec - pak se stanou stěnou ke zdi.Pokud není dostatek místa, můžete zatlačit alespoň část těla pod dřez.

Umístěte pračku vedle dřezu
Současné módní koupelnové desky mohou být zdobeny mozaikami
Pokud to prostor dovoluje, umístěte stroj vedle nějs umyvadlem

Existuje mnohem kompaktnější způsob - umístit pračku pod umyvadlo.Pouze umyvadlo potřebuje speciální tvar - takže sifon je nainstalován vzadu.

Chcete-li umístit pračku pod umyvadlo, potřebujete speciální umyvadlo

Jedno z umyvadel, pod které můžete umístit pračku

Další možností je nainstalovat pračku v koupelně - na boku vany - mezi její stranu a stěnu.Dnes může být velikost případů úzká, takže tato možnost je realitou.

Úzké případy již nejsou raritou
Mezi koupelnou a toaletou
Umyvadlo by nemělo být menší než tělo
Nikdo se neobtěžuje ustanovit shoradřez

Jen mějte na paměti, že instalace takové techniky v koupelnách nebo v kombinované koupelně není dobrý nápad.V důsledku zvýšené vlhkosti začne skříň rychle rezavět (testováno na základě zkušeností).Obvykle však není mnoho prostoru, i když v zásadě můžete auto umístit pod umyvadlo nebo nad něj zavěsit police.Obecně se rozhodnete.

Dalším oblíbeným místem pro instalaci pračky je kuchyň.Je zabudován do kuchyňské soupravy .Někdy se zavírají dveřmi, jindy ne.To je na uvážení vlastníků.Některé zajímavé fotografie jsou v galerii.

Dveře s výřezem pro okénko
Vložte kuchyňskou skříň
V kuchyni vypadá pračka docela organicky

Odstraňte přepravní šrouby

Před připojením pračky je nutné ji rozbalit a vyjmout montážní šrouby, místo toho vyměnit.jsou to pahýly.

Přepravní šrouby vypadají asi takto

Tento postup je vyžadován ihned po vybalení.Pokud necháte šrouby a zapnete stroj, zlomí se.A nejedná se o záruční případ.Počet šroubů pro různé výrobce se liší, ale schéma instalace je v návodu k obsluze a jsou vidět na zadní stěně.Stačí vzít šroubovák a odšroubovat jej, uzavřít otvor zátkou.

Připojení k internetusystém přívodu vody

Nejprve, o jaké vodě je pračka připojena.Obecně - do chladu.Voda je potom ohřívána podle potřeby topnými prvky.Někteří majitelé se za účelem úspory peněz připojují k horké vodě.Takže při mytí se spotřebovává méně energie.Úspory jsou však pochybné - více horkých vodních listů.Pokud je na přívod teplé vody nainstalován měřič, je levnější platit za elektřinu než za horkou vodu.Rovněž stojí za zvážení, že připojení pračky k horké vodě není ve vztahu k prádlu příliš dobré: proteiny se z teploty stočí a potom špatně prají.

Jednalo se o běžné podložky, ale existují modely, které se připojují k horké vodě i chladu.Na zadní stěně není jeden vstup pro vodu, ale dva.V naší zemi jsou velmi vzácné - existuje příliš nízká poptávka a ceny takových zařízení jsou mnohem vyšší.

Existují pračky, které se připojují k horké i studené vodě

Nyní o samotném připojení.Kompletní s pračkou je gumová hadice, kterou musíte připojit k pračce k vodě.Jeho délka je 70-80 cm, což nestačí vždy.Je-li to nutné, v obchodech prodávajících instalatérské práce si můžete koupit delší (3 metry - zdá se, že není limit).

Tato hadice je navinuta na odpovídající výstup na zadní stěně.Měl by existovat gumové těsnění, takže není třeba navíjet.Utáhněte převlečnou matici hadice (plast) rukama, pokud používáte klíče, utáhněte ji o půl otáčky.Už ne.

Přišroubujte vstupní hadici ke speciálnímu výstupu na zadní stěně pouzdra

Druhý konec hadice musí být připojen k systému přívodu vody.Pokud máte někde volnou větev končící v jeřábu - v pořádku, pokud ne, musíte si vytvořit vložku.

Je-li k dispozici volný odtok vody, je velmi snadné připojit pračku k přívodu vody - na ni nasadit filtr - hadici.Vše

Nejjednodušší způsob je s plastovými, polypropylenovými nebo kov-plastovými trubkami - koupili tričko (s jedním přechodem na kov), pájeli /instalovali.Pokud je přívod vody rozveden kovovou trubkou, je nutné vložit tričko svařováním.

V každém případě je za odpaliště umístěn jeřáb.Jednodušší a levnější - míč.Při jeho instalaci můžete navléci povlečení na vlákno a namazat pastou.

Po odpališti nasaďte kulový ventil, k němu již připojte hadici

Existují také odpaliště s kohoutky pro připojení praček a jiných domácích spotřebičů.V jednom z kohoutků je nainstalován stejný kulový ventil, ale vše se děje v jednom krytu.Vypadá to kompaktněji, ale pokud jeřáb nefunguje, budete muset změnit celé tričko, ale stojí to dobře.

Vodovodní baterie a podložky pro připojení domácích spotřebičů

Někdy se doporučuje nainstalovat filtr před kohoutkem.Samozřejmě to nebude zbytečné, ale pokud je u vchodu do bytu nebo domu filtr, pak to není nutné.

Kde vypouštět vypouštěcí hadici

Pokud je poblíž sifon dřezu nebo dřezu, problémyne.Nemusíte ani opakovat kanalizaci.Bude nutné koupit speciální sifon s kohoutkem pro připojení praček a jiných domácích spotřebičů a nainstalovat jej místo starého.

Jeden ze sifonů pro připojení odtoku pračky ke kanalizaci

Další možností je přímé připojení pračky k kanalizaci.Za tímto účelem můžete:

  • změnit kanalizační tričko, které jde do dřezu;
  • představují zvláštní výzvu.

    Odbočka s odbočkou pro připojení odtoku pračky

Všechny tyto metody vyžadují změnu potrubí, ale spojení bude kapitálové.Je tu jeden bod: průměr vypouštěcí hadice je mnohem menší než velikost kanalizačních pomůcek.Pro zajištění těsnosti a pro zajištění nepřítomnosti zápachu jsou do ohybů vloženy speciální gumové manžety.Hadice se do nich jednoduše zasekne.Elastický okraj manžety jej stlačuje, spojení je připraveno.

Stále existují možnosti dočasného připojení.Vypouštěcí hadice se jednoduše spouští do koupelny, WC nebo umyvadla.Tato metoda je samozřejmě velmi jednoduchá, ale ne nejlepší - hadice může spadnout, můžete ji zapnout po zapnutí stroje atd.Pak voda vytéká přímo na podlahu a není příliš příjemné odstraňovat povodeň, a dokonce ani sousedé zespodu (pokud existují) nebudou šťastní.

Spuštění hadice do toalety je jednoduché, ale ne spolehlivé

Při jakémkoli způsobu připojení vypouštěcí hadice ze stroje k kanalizaci se ujistěte, že se neohýbá.a nehodilo sesmyčky.Vlnitá vypouštěcí hadice je náchylná k ucpávání, proto dodržujte minimální poloměr ohybu.

Pravidla pro připojení pračky ke kanalizaci

Všechna tato data jsou obvykle zapsána v pokynech, ale obvykle je minimální poloměr ohybu 50 cm, maximum je 85 cm.To bylo řídit polohu hadice, tam jsou speciální plastové svorky, které jsou umístěny na horní části zvlnění a držet ji v poloze.

Svorka pro upevnění zvlnění

​​

Připojení k napájení

Protože pračka má při zapnutém topném tělese slušný výkon,je vhodné přivést k němu oddělené elektrické vedení od štítu.Schéma je jednoduchá - fáze ze vstupu je vedena do jističe, z toho do RCD, poté drátem - do místa instalace zásuvky.

Schéma zapojení pračky k napájení

Všichni výrobci zdůrazňují, že zásuvka musí být uzemněna.Pouze v tomto případě jsou zachovány tovární záruky.

Teď o nominálních hodnotách.Jistič je vybrán podle proudu, který zařízení potřebuje.Toto číslo lze nalézt v cestovním pasu, ale lze jej spočítat.Je třeba vydělit výkon pračky 220 V, dostaneme aktuální spotřebu.Vaše jednotka má například výkon 3,5 kW.Dostáváme 3500 W /220 V = 15,9 A. Jistič přebírá nejbližší větší v nominální hodnotě.Přicházejí v 6 A, 10 A, 16 A, 20 A, 25 A. Pro náš případ je vhodný automatický stroj na 16 A.

Pojďme k výběru RCD.Podle současného stavu je to považováno za jedeno krok vyšší než jmenovitý výkon stroje, to znamená, že v daném příkladu je 32 A. Ale RCD má ještě jednu charakterističtější - svodový proud.Pro zařízení připojená k vyhrazené lince je doporučená hodnota 10 mA.Pro pračku s výkonem 3,5 kW je tedy zapotřebí automatická pračka pro 16 A, RCD pro 32 A, svodový proud 10 mA.

Bylo by dobré vypočítat průřez drátu.V dnešní době se kabely a měděné vodiče používají hlavně pro kabeláž.Jsou pružnější a méně těžké.Výpočet se provádí podle výkonu nebo podle aktuální spotřeby, ale protože kolísání výkonu praček je omezené, můžeme hned říci, že u zařízení do 4,1 kW stačí sekce o velikosti 1,5 čtverečního jádra.mm (měděné vodiče), do 5,5 kW - průřez 2,5 m2.mm

A poslední věc o elektrikářích: o zásuvkách.Při výběru zásuvky sledujte nejen přítomnost uzemňovacího kolíku.Musíte se také podívat, na jaké napětí je tato zásuvka určena.Na normálních výrobcích je na zadní straně označení.Označuje maximální provozní napětí.Někdy vložili jmenovitý proud.Znáte to také (nebo si můžete spočítat, jak je popsáno výše).Pokud neexistují žádné známky, je nejlepší to riskovat.S největší pravděpodobností se jedná o levné čínské spotřební zboží a jak to bude fungovat, je záhada.

Posledním krokem je nastavení úrovně

Připojení pračky k vodovodnímu a kanalizačnímu systému není vše.Musí zajistit normální pracovní podmínky.Aby pračka během odstřeďovacího cyklu nevyskočila, musí být nastavena přísně svisle.Nastavitelnépoloha pouzdra s nastavitelnými nohami.Vezměte úroveň budovy, položte na víko, změňte výšku nohou a ujistěte se, že bublina v úrovni je přesně ve středu.

Zkontrolujte polohu rovnoběžně s přední stranou a poté sklouzněte k zadní stěně.Poté se postup opakuje, ale úroveň se aplikuje na boční stěny těla - na jedné, pak na druhé straně.Poté, co je bublina ve všech polohách umístěna přísně ve středu, můžeme předpokládat, že je pračka nastavena na rovnou úroveň.

Kontrola správného umístění pračky

Pokud není úroveň, můžete se pokusit nastavit stroj položením sklenice s okrajem, na kterou se nalije voda.Hladina vody - na okraji.Změňte polohu, dokud nebude voda přesně na okraji.Tato metoda je méně přesná, ale lepší než nic.

Je tu ještě jeden bod.Podložky jsou nejčastěji na dlážděné podlaze a jsou kluzké a tvrdé.Proto ani ideálně exponovaný stroj někdy „skočí“ - vibrace během otáčení na tvrdé podlaze nelze potlačit.Pro řešení této situace můžete pod stroj umístit gumovou podložku.Slouží jako vynikající tlumič.