Obrázky pro interiér - originální mistrovská díla vlastními rukama

Vytvoření jedinečné domácí atmosféry není snadný úkol.Ačkoli dnes existuje spousta dokončovacích materiálů, nábytku, stylů, nejsou všechny jedinečné.A chci přesně něco ze svého vlastního, osobního, osobního, něco, co nikdo jiný nemá.Existuje samozřejmě cesta ven.Dokonce i dva.Prvním z nich je objednání díla od mistra.Druhým je to udělat sami.A nikdo ještě nepřišel s lepší výzdobou interiéru než obrazy, ale ne každý ví, jak kreslit.A ne.Můžete vytvářet obrazy z neobvyklých materiálů.Taková díla budou jistě jedinečná a nenapodobitelná.

Z plsti a na plsti

Často nevidíme obrazy a panely z plsti.Obecně se v posledních letech stala zvědavostí, stejně jako produkty z ní.Klobouky a některé další drobnosti jsou vnímány normálně, ale cítené obrazy jsou rozhodně vzácné.Tak coPopsáním obrazů z neobvyklých materiálů začneme snad plstí.Pro začátek si můžete udělat krajinu, květiny.Lze je snáze implementovat.Se zkušenostmi můžete vytvořit více a více zajímavých panelů.

Tyto neobvyklé obrazy lze vyrobit z vlny technikou plstění

Pro plstění se používá speciální vlna.Při vytváření obrazů je rozložen do vrstev a základny (netkané) a vytváří požadovaný vzor.Při vytváření obrazů z vlny probíhá proces v několika fázích.Nejprve jsou rozloženy pozadí, reliéf a poté všechny menší a menší detaily.

Vytvoření pozadí

Nejprve si vezměte ty odstíny vlny, které vytvářejí pozadí.Roztáhli jsme je na netkané textilie a snažili jsme se nezanechat prázdnotu.Je vhodné vytvořit dvě tenké vrstvy.Výsledné pozadí se přenese na pěnovou podložku (5 cm nebo více).Potom vezmeme speciální jehlu (pro vyplnění).Když ji držíme svisle, pokládanou vlnu často propíchneme.Tímto způsobem se ho snažíme propojit s nadací.Podíváte-li se na zadní stranu netkané textilie, měla by být viditelná pomačkaná vlákna.

​​

Začneme vytvořením pozadí

Poté se polotovar položí na polyethylen (je větší než samotný obrázek), vlna se zvlhčí mýdlovou vodou (na 1 litr horké vody)1 polévková lžíce strouhaného dětského mýdla) a začíná samotný proces plstění.Začněte mokrou vlnou rukama (stiskněte dolů, postupně zvyšujte tlak).Vlněné vlněné nitě jsou spojeny s hromadou a tvoří jeden povrch -je to proces plstění za mokra.Výsledek je cítit.Pouze u obrazů nemusíme dosáhnout vysoké hustoty.Zastavíme, když je základna dostatečně hustá.Odstraňte přebytečnou vlhkost pomocí osušky.

Přidat menší podrobnosti

Přidat podrobnosti

Nyní musíte přidat podrobnosti k pozadí: stromy, květiny, kameny atd.Suchými rukama (vlna se drží za mokra) rozložíme kmeny stromů, keře, kameny.Jehlu dobře míjíme s novými detaily, navlhčujeme ji a hněte ji rukama.Pak použijte pevnější prostředky - dřevěný váleček.Vlhký obrázek je pečlivě procházen tam a zpět dřevěným válečkem.

Posledním krokem je rozložení malých složek z vlny

Poslední rozložení objemových malých detailů: květiny, mraky, kameny, tenké větve, stonky, listy ... tak, aby bylyobjemný, používáme až osm vrstev vlny, plátky jsou vyrobeny z kuliček, stonky jsou vyrobeny z kroucených pletenin.Postup je stejný: položený, složený (vpíchnutý jehlou), mokrý, vyhozený, zbývající kapalina odstraněna.Pokud součást není dostatečně objemová, můžete postup opakovat.

Fotografie děl: obrazy z vlny (plsti)

) Váza se slunečnicemi vyrobenými z vlněných maleb z neobvyklých materiálů
Krajina je také velmi dobře získána technikou plstění
Toto jsou možnosti
Objemové tulipány.Sofistikovanější technika, mnoho detailů a vícesměrná vlákna
Jako žijící
Vlněné vzory vlny pro interiér
S růstempro takové projekty lze použít řemeslo
Kousek léta na zdi

Obrázky /panely nití

Nejběžnějším možným způsobem vytváření obrazů z barevných nití je vyšívání.Je to však velmi pečlivý a zdlouhavý proces, i když si ho řemeslníci užívají.Ale existují rychlejší způsoby.Mnohem rychlejší.Jedná se o slepené obrázky nití a napětí (vinutí).Nelze tedy říci, že tyto obrazy jsou vyrobeny z neobvyklých materiálů.Tato technika je však rozhodně neobvyklá.

Lepení

Bereme jakoukoli nití, je možné pletení.Obrazy se vyrábějí na pevném základu: na kartonu, plastu, skle.Tato technologie je jednoduchá.Nejprve se obrys výkresu použije na základnu.Je nakreslena na kartonu a neprůhledném plastu, nemůžete čerpat na sklo a průhledný plast, ale odložit kresbu.Dále začíná výroba:

  • Obrys je potřen lepidlem PVA, na něj se nalepí nit požadované barvy.V některých případech je kontrastní (například černá), v jiných odpovídá tónu součásti.

    Začneme lepit nitě podél nakresleného obrysu

  • Výsledné obrysy jsou vyplněny závity.Můžete lepit základnu, dát suché lepidlo na lepidlo, můžetenavlékněte nit lepidlem a položte na suchou podložku.Spirálová výplň vypadá dobře.Tato metoda je dobrá, pokud je součástí těla, pozadí nebo jiného podobného objektu.Druhým způsobem jsou kousky nitě požadované délky, které jsou položeny podél jedné z čel.Tato metoda se používá v případě, že je důležitý směr vlákna - k odlehčení reliéfu, směru vlny atd.

    Když je obvod připraven, vyplňte jádro

  • Vyplňte pozadí.Nemusí to být vyrobeno z nitě.

To je vše.Když je vše zaplněno, nechte hotový panel nití několik dní zaschnout.Po zaschnutí lepidla je možné jej opatřit transparentním lakem (vezměte ho na vodní bázi - rychle zasychá a necítí).

Taková kočka: obrázek vláken
Stylizovaný pták
V procesu
Pro stylový interiér
Motýl-krása

Z vláken jsou kreslenými postavičkami, kreslenými postavičkami, obrázky a náčrtky dobře provedeny.Všechno je stylizované a velmi individuální.Přesná fotografická náhoda nebude fungovat, protože tato technika k tomu není určena.Je to jednoduché, srozumitelné a vyžaduje jen velmi málo času.Je to ideální aktivita pro spolu-tvorbu s dětmi.

Z nití a hřebíků

Zajímavé obrazy se získávají z nití a hřebíků.Tato technikaMá své vlastní jméno - „strunové umění“ (strunové umění).Z anglického řetězce slov - řetězec (vlákno).

Vzhled je obtížné zaměnit s něčím, protože technika je originální, obrázky jsou graficky jasné.V závislosti na objektu mohou být vhodné do dětského pokoje zdobeného fantastickým stylem nebo do obývacího pokoje v moderním stylu pop art, art deco.Najdete možnosti i pro minimalismus ... Plusy také zahrnují skutečnost, že to trvá trochu času, aby se obrázek nití a hřebíky (kolíky).Nejmenší lze provést za hodinu.Tato technika je jednoduchá, takže můžete přitahovat děti.

Fotografie z neobvyklých materiálů: hřebíky a nitě ...

Jaké materiály jsou potřeba

Lze pořídit libovolný závit.Nejčastěji používají pro pletení nitě.V závislosti na faktuře získají různé výsledky.Hladší dávají ostřejší čáry, "chlupatý" vytváří hustší pozadí.Přitahují se přes malé kolíky nebo špendlíky.Hřebíček jakékoli barvy a tloušťky.Hlavní věc je, že klobouky jsou úhledné, ale ne malé (nedokončené nehty).Délka - záleží na velikosti obrázku.Pro malé je dostačující centimetr a půl, pro větší jsou také možné tři centimetry.

Velké obrazy vyžadují pevné nehty

Špendlíky jsou vhodné, pokud je obraz ozdobný plak: motýli, vážky, květiny ... V tomto případě najdeme kolíky s korálky.Slouží také jako dekorace.

Základna se používá všude tam, kde lze hřebíček řídit.Nejvhodnější je použití pěny s vysokou hustotou.Je to světlo a hřebíček a špendlíky se do něj snadno vejdou.Vhodné je také dřevo, dřevotřísková deska (laminovaná, broušená).

Základní výrobní technika

Samotný proces vytváření je jednoduchý.Vyberte obrázek.Pro začátek je lepší vyzvednout něco jednoduchého, se spoustou prvků.Například si vezměte stylizovaný květ.

Květ, list ... Zjednodušte si to

Na vybrané základně je nakreslen obrys.Pokud můžete, můžete kreslit ručně, pokud si nejste jistí svými schopnostmi - vystřihli jsme šablonu a použili ji.Dále, podél obrysů, hřebíček hřebíček v krocích po 1 cm. V místech ostrých ohybů můžete často.

Vytváření hřebíků a nití: fotografie krok za krokem

Poté, co jsou všechny hřebíček plný, vezmeme nitě, na konci uděláme smyčku, připevníme ji na jeden z hřebíků.První hřeb je vybrán naprosto náhodně.Po upevnění niti v chaotickém pořadí začneme hřebíček zaplétat.Plnění může být stále hustější.V každém případě je žádoucí, aby se ukázalo, že se jedná o oddělená vlákna.Je to v tomto kouzlu těchto děl.Když se naplní celý objem, upevníme vlákna na jeden z hřebíků.To je ve skutečnosti všechno.V případě potřeby můžete hřebíček jen hřebíček.

Variace a variace

Teď trochu o nuancích.Ve výše uvedeném příkladu je vyplněna pouze číslice ohraničená čepy.Ale mohlo by to být naopak.Plněné vlákny, kteréje mimo hranice naznačené hřebíky.Zajímavé jsou také obrázky.

Panel nití a hřebíků: pozadí je vyplněno

V prvním i druhém případě by měl být barevný rozdíl mezi pozadím a nitěmi významný.To dává jasný obraz.Ve složitějších verzích se vlákna nenahrávají náhodně, ale vytvářejí určitou vazbu.To zdaleka není snadné, zkušenosti přicházejí s roky praxe.Takové obrazy vypadají magicky.

Není zde žádný zápach chaosu.Přísné pořadí nití, které vytvářejí určité vzory

Dalším způsobem, jak z nití a karafiátů vytvořit neobvyklé obrazy, je kreslit tímto způsobem pouze některé prvky obrázku.Je důležité rozdělit obraz na fragmenty, vypočítá se místo každého karafiátu, protože jsou také prvky stejného obrázku.

Další technika

Tato technika je způsob, jak malovat krajinu pomocí hřebíků a nití.Potřebujeme speciální vizi, která nám umožní rozdělit obraz na řádky, což obecně vytvoří solidní obraz.

Fotografie hotových obrazů z nití a hřebíků

Malbaz neobvyklých materiálů do kuchyně: šálek s horkým nápojem
Možnost, kdy je důležitá poloha každého hřebíčku
]
Můžete si dokonce vytvořit mapu světa
]
Je to jednoduché, kreativní ... je důležité najít vlákna, která se měnívaši barvu.Ačkoli z monofonních se ukáže, že to není špatné
Strom je graficky
Krásný panel ... textura stromu je důležitá
V tomto případěkdyž by směr vláken neměl být chaotický
Různé nápady ... výsledek je vynikající
)
Vánoční dekorace ve stylu rovného umění
Toto je již akrobacie ...
Panel tlačítek, korálků, korálků

Toto je opravdu neobvyklý materiál pro vytvořeníI obrazy - knoflíky.Různé velikosti, tvary, textury, barvy.Všichni jdou do podnikání.Mohou být použity tak, jak jsou, mohou být malovány, zdobeny jiskry, flitry atd.Vše záleží na myšlenkách a touhách autora.Základem obrazů z tlačítek je libovolný.Karton, dřevo, polystyrenová pěna, dřevovláknitá deska, dřevotříska, MDF, plastová fólie, sklo.Závisí na myšlence a požadovaném účinku.Knoflíky jsou přilepeny k základně.Lepidlo - univerzální, které zůstává suché i po zaschnutí.

Technika - začněte jednoduchým

Někdy se tlačítka používají pouze jako součást obrázku.Protože jsou objemné, jsou z nich vyrobeny květiny, listy a další malé a středně velké konvexní detaily.Pozadí, velké fragmenty jsou prováděny jakoukoli jinou technikou, ale ve většině případů je to kresba nebo aplikace.Takové obrazy lze snadno vyrobit samostatněnebo zapojení dětí.

Strom v noci ... zajímavý efekt
)
Jemné květiny vyrobené z měkkých růžových knoflíků
Ostatní barvy, další nálada
Získá se obrázek zdobený tlačítky ... získá se zajímavý obrázek pro interiér
Fotografie z neobvyklých materiálů: tlačítka odpovídají této kategorii

Hlavní technika

Podle potřeby lze pomocí tlačítek vytvořit libovolný obrázek, siluetu nebo dokonce obrázek.Měli byste začít s nejjednoduššími výkresy.Zdá se, že tento proces není složitý, ale časově náročný.Nejprve je lepší vidět výsledek za pár hodin.Vyberte si jednoduchý tvar: srdce, jablko, měsíc, slunce, velká květina jednoduchého tvaru, obrázek zvířete, ptáka.Nezapomeňte, že podobnost portrétů není pro tuto techniku.Měli byste mít rozeznatelný tvar.

Jak udělat obrázek tlačítek: fotografie krok za krokem

Výrobní proces je jednoduchý.Nejprve nakreslete obrys na základně.Ukázalo se - kreslete ručně.Ne - vystřižené z papíru.Obrázek lze vytisknout.Vystřihněte postavu podél obrysu, připevněte ji k základně, kroužte tužkou.Pokud potřebujete více barev, nakreslete ohraničení, které je odděluje (barvy).

Čím více odstínů a tvarůjedna barva, tím zajímavější je výsledek
Siluety zvířat z knoflíků.Dobrý dárek pro milovníky zvířat
Sova je složitější vyrobit a nejjednodušší kresba může být výsledkem kreativity dítěte
Takové srdce je stylová výzdoba interiéru
Různé nápady, ale vypadají skvěle
Dva další jednoduché návrhy pro výrobu domácího panelu z tlačítek
Magický páv byl vyroben z tlačítek
Světlé ryby ozdobí dítě... nejen

Kromě toho stávající tlačítka naplnit okruh.U některých výkresů je důležitá jasná, rovnoměrná hrana.Pomocí tlačítek nelze dosáhnout ani nejmenší velikosti.V tomto případě lze použít korálky, korálky.Dutiny uvnitř mohou být také uzavřeny korálky nebo korálky.To vše vypadá velmi organicky.

Výběr tónů, velikostí a rozložení jednotlivých tlačítek zabere hodně času

Se zkušenostmi bude možné převzít vážnější plátna.Ale vaše trpělivost a vytrvalost by měly být prostě obrovské.Stín a velikost každého tlačítka je zde již důležitá.

Panely a obrazy z tkanin a krajek

Tkaniny a krajky jsou také docela nestandardním materiálem provýroba panelů a obrazů.Nejde o techniku ​​aplikace nebo patchwork - jsou složité při provádění a vyžadují specifické dovednosti.Jde o to, že nyní existují takové textilie, jejichž vzor nebo textura může být ozdobou moderního interiéru.Krajka také přestávala být bohatá.A pokud máte staré ubrousky nebo si je můžete sami plést, můžete vytvořit velmi zajímavé obrazy, panely.Hlavní věc je myšlenka a schopnost vidět budoucí panel v obyčejném kusu látky.

Hlavní věcí při výběru tkanin je vidět myšlenku

Panel tkanin a textilií

První myšlenka jenajít dvoubarevné látky.Hlavní podmínkou je, že barvy by měly být stejné, výkresy jsou odlišné.Nejjednodušší způsob, jak najít černobílé možnosti.Všechny ostatní odstíny - trápení.Internet však může zachránit.Vybrané textilie jsou nataženy na rámy.Rámy mohou mít stejnou velikost a tvar, mohou se lišit.Obě možnosti vypadají dobře.

Je možné vyrobit takový panel ze tří tkanin
Barvy by se měly opakovat v interiéru
Mělo by existovat něco-pak obecný
Hlavní je výběr barev ...
Stylová dekorace na stěnu je panel vyrobený z tkaniny

Další nápad: najít tkaniny s odpovídajícími barvami.Mohou existovat tři nebo čtyři barvy a měly by být vu vybraných klapek se vyskytují různé kombinace.Zpravidla mají dvě základní barvy: bílá + černá, bílá + šedá, černá + šedá a přidávají k nim jednu nebo dvě barvy.Nezapomeňte, že v interiéru musí být přítomny „doplňkové“ barvy.Za prvé, panel nebude příliš barevný a za druhé se snadno vejde do interiéru.

Nalezené textilie se opět natáhnou na rámy různých velikostí a umístí se na zeď.Jeden bod: pokud je obtížné minout se stejnými snímky, může být obtížné krásně přizpůsobit různé velikosti a tvary.Podívejte se blíže na fotografii a udělejte něco podobného.

Najděte jasný grafický výkres, rozdělte jej na fragmenty a vytáhněte jej na základnu.Unikátní obraz je připraven k výzdobě interiéru
Černobílé kombinace jsou velmi populární
)
Pokud se ukázalo, že místnost je svěží, můžete přidat barvy
) Určitě existují takové tisky
Takový vzor v tkanině také není problém najít

Třetí myšlenka: najít velký jasný obraz, rozdělit jej na několik fragmentů.Výsledkem je jakýsi modulární obraz, který je v posledních letech tak populární.Pokud vás látky, které vidíte, neinspirují, zkuste najít šátky.Rusky, čínsky ... s etnickými motivy.Tyto obrazy jsou 100% neobvyklé a pomohou zvýraznit váš domov.

Etnické motivy dokonale zapadají do moderního stylu

Krajkové příběhy

Krajky -umělecké dílo samo o sobě.Stačí ji vytáhnout na kontrastní podklad.Zde máte obrázky z neobvyklých materiálů.

Z pletených ubrousků můžete vyrobit úžasně krásné panely
Velký fragment na kontrastním pozadí
Malé krajkové ubrouskyse samostatnými rámečky

Existuje nápad, který pomůže vytvořit mnoho různých obrazů z několika ubrousků.Ubrousky však budou rozmazlené.Rám jsme tedy osadili barevným obyčejným papírem nasyceným tónem.Nanášíme krajky, stříkáme barvy ze spreje.Barva by měla být kontrastní.

Jak vytvořit mnoho různých obrazů z jedné krajky

Pomocí této technologie můžete vytvářet jednotlivé obrazy, můžete vytvářet triptychy, modulární obrazy atd.Nejlepší efekt se dosáhne u pletených ubrousků.Mají více vzoru reliéfu.Kreslení tovární krajky těžší na přenos na papír, i když je to také možné.