Obrazovky pro ohřev baterií

Ne vždy baterie uspokojují jejich vzhled.Některé modely způsobují hořící touhu skrývat je.Jedním z řešení problému jsou mřížky topných těles.Existuje spousta možností pro jinou peněženku, v různých typech a stylech.

Trochu o tepelném inženýrství a bateriových sítích

I když potřebujete mříže pro radiátory pro výzdobu, nezapomeňte, že baterie by měly místnost zahřívat.Jakákoli obrazovka snižuje přenos tepla, a to i těch nejjemnějších a nejjemnějších.Další otázkou je, že jeden sníží množství přeneseného tepla o 10-15% a druhý - o 60% nebo dokonce více.Je nepravděpodobné, že budete chtít sedět v krásné, ale chladné místnosti, takže při výběru ozdobné mříže musíte také vzít v úvahu, jak bude teplo distribuováno.

Rozvod tepla

Na obrázku je zobrazen princip přenosu tepla z radiátoru bez grilu.Hlavní myšlenkou je, že vzduch by měl přicházet zespodu, jít po baterii, zahřát se, jít nahoru.Takto funguje naše vytápění.Při výběru grilu nebo obrazovky je třeba si to pamatovat.Pro normální cirkulaci vzduchu je nutné, aby na spodní straně byla mezera a nahoře žádný kryt.V extrémních případech by kryt měl mít velkou plochuperforace.

Dobrá volba - velké otvory umožňují volný pohyb vzduchu

Ale pokud se podíváte na mnoho ozdobných mřížek, můžete okamžitě říci, že místnost bude zima.Zejména to ovlivňuje mřížky topných radiátorů ve formě potrubí, které mají stěny ze všech stran.Pokud jsou velmi prolamované, jako na obrázku výše, nevznikají žádné zvláštní problémy, ale pokud jsou vyrobeny z masivního dřeva (jako na fotografii níže), téměř bez perforace nebo s minimálními otvory, připravte se na neefektivnost zahřívání.

Na horní straně baterie je pokryta pevná vrstva dřeva bez otvorů

Dřevo je samozřejmě estetický materiál, ale má vysokou tepelnou kapacitu.Dokud se dřevo nezahřeje, bude místnost chladná.A protože se pole nachází nad radiátorem a neexistují žádné otvory pro cirkulaci, bude radiátor pod takovým grilem horký, ale v místnosti bude chladný.

Úkoly a materiály

Nejčastěji jsou mřížky na radiátorech instalovány pro ozdobu - ne všechny topné přístroje vypadají atraktivní a mříže jsou někdy velmi krásné..Druhým úkolem, který obrazovky na bateriích často provádějí, je zakrytí ostrých a tvrdých okrajů.To platí v rodinách s dětmi, zejména pokud jsou instalovány litinové radiátory starého typu, jako je akordeon.Jejich podoba je nebezpečná a pohled je neatraktivní, na místo, kde budou pouze v podkrovních pokojích.

Vytvořte mřížky pro vytápění radiátorů z různých materiálů:

 • Kovové obrazovky na bateriích se vyrábějí hromadně.Jsou vyrobeny z tenkého ocelového plechu, který je poté natřen barvou.Většinou to stojí trochu, ale jejich vzhled je průměrný.Doba použití závisí na kvalitě barvy.Výhodné jsou práškové emaily.Trvají déle a zachovávají si přitažlivost po celá desetiletí.Z hlediska vlivu na vytápění jsou nejlepší volbou kovové obrazovky na radiátorech.Kov se rychle zahřívá a pak začne vyzařovat teplo.Tato možnost je tedy levná (obvykle) a nemá výrazný vliv na teplotu v místnosti (v přítomnosti perforace).

  Nejběžnější formou a vzorem může být jakýkoli

 • Kované mříže jsou velmi krásné.Kování je však příliš prolamované, proto je zapotřebí určité pozadí a často je kontrastní, aby jasněji zvýrazňovalo kované prvky.Pro zajištění normální cirkulace vzduchu má smysl „vyrobit pozadí“ z kovového děrovaného plechu.

  Kování je velmi krásné

 • Dřevěné mříže a mřížky.Dřevo vždy bylo a zůstává prvotřídním materiálem.Vysoká plasticita materiálu vám umožňuje vyrábět je v různých stylech a formách.A i když existují levné výrobky ze dřeva, vypadají velmi dobře.Jak je však uvedeno výše, provozovat radiátor uzavřený ze všech stran dřevem, přenáší do místnosti malé teplo.

  Strom vždy vypadá pevně

 • MDF a HDF.Pro výrobu za použití vrstvených listových materiálů.Staz by to měl říctpři výrobě MDF a HDF se pojiva nepoužívají.Změkčená vlákna dřeva se lisují, při tomto postupu se uvolňuje lignin, přírodní pojivo obsažené ve dřevě.Lignin a lepidla vlákna.Oba tyto materiály jsou tedy naprosto bezpečné.Pokud známe produkty MDF více či méně dobře, pak je HDF pro mnoho neznámých.Liší se od MDF pouze v podmínkách lisování.Je formován pod vyšším tlakem, což má za následek, že je velmi tenký (3-4 mm), ale je hustší a rovnoměrnější.HDF si udržuje svůj tvar dobře, protože mřížky pro prolamované topné tělesa jsou často vyrobeny z HDF.Z hlediska vlivu na ohřev jsou o něco lepší než dřevo - vrstva je tenčí, perforace jsou obvykle větší.

  Dekorativní prolamované mříže na bateriích jsou obvykle vyrobeny z MDF a HDF

 • Plast.Plastové výrobky se nejčastěji používají v koupelnách a na toaletách.Tento materiál je nejhygieničtější, lze jej prát neomezeně mnohokrát.Pro výrobu se používá plast odolný vůči teplu, u kterého není zastrašováno zahřívání na 60-80 ° C.Pokud jsou grilovací proužky nainstalovány v úhlu, jako na obrázku, bude ohřev fungovat efektivně.Skrze štěrbiny vstupuje vzduch bez omezení.Vše záleží na způsobu výroby víka.

  Plast je dobře umytý, odolný a nenáročný

 • Skleněné zástěny na radiátorech se objevily před několika lety.Jsou nedokonalí z hlediska zahřívání, ale mají atraktivní vzhled.Jsou vyrobeny ze speciálního tvrzeného skla, matované nebo nanášenékresba.

  Síto pro skleněné radiátory

Používá se při výrobě dekorativních mřížek pro radiátory a exotičtější materiály.Například bambus a ratan.Takové výrobky jsou náročnější na interiéry a nejsou běžné.

Ratanová clona na dřevěném rámu

K dispozici jsou také kombinované mřížky.Nejčastěji je zde dřevěný rám, na kterém je natažena nějaká dekorativní síťovina.Bambusové a ratanové prýmky jsou nejčastěji připevněny k takovému rámu.Panely MDF a HDF jsou obvykle namontovány na dřevěném rámu.

Druhy a formy

Kromě různých materiálů přicházejí mřížky pro topná tělesa v různých provedeních.To vše dohromady vytváří obrovské množství možností.

 • Ploché obrazovky.Nejčastěji se používá, pokud je radiátor nainstalován ve výklenku.V tomto případě je plochý panel připevněn k tyčím upevněným po obvodu výklenku.Kromě toho mají skleněné zástěny pro baterie také tento tvar, ale jsou namontovány na speciálních kolících zabudovaných do stěny.Tento typ dekorativních mřížek pro topné tělesa se také nazývá „fasády“.

  Ploché obrazovky se instalují, pokud je zářič skrytý ve výklenku.

 • Namontované obrazovky.Existují dva typy:
  • S horním krytem.Obvykle se používá na baterie, jako je „akordeon“, pokud radiátor vyčnívá za okenní parapet.Tvar víka je vytvořen tak, že gril bez problémů přilne k chladiči.
  • Bez krytu.Přilepte k hornímu kolektoru baterií s háčky, které jsou připojenyna přední panel.

   Montované mříže

 • Skříňová mřížka.Z hlediska vytápění - zdaleka nejvhodnější varianta, protože cirkulace vzduchu je obtížná.Nastavte, pokud chcete zavřít stranu chladiče.Tyto mříže mohou být vyrobeny ve formě kusu nábytku, nejčastěji - komody nebo skříňky.Pokud zároveň mohou stát sami, bez podpory (jako na obrázku níže), nazývají se také připojenými.Existují také krabice, které vyžadují upevnění na zeď - nemají nohy.Pro lepší odvod tepla pod krytem a nad podlahou v roštovém boxu vytvořte štěrbinu o šířce 3-5 cm. Není špatné vytvořit otvor v horním krytu.

  Připojená grilovací skříňka pro chladič

Toto jsou pouze hlavní typy sít a mřížek, které zakrývají radiátory.Fantazie je nekonečná, existují velmi zajímavé modely, ale nejčastěji je vyrábějí řemeslníci vlastními rukama.

Domácí obrazovka je originální nápad

Při výběru obrazovky pro radiátor často hraje důležitou roli cena.Cenové rozpětí v tomto segmentu je více než významné - od 230 rublů za kovovou clonu až po 8000 rublů za skleněnou clonu.Některé ceny jsou uvedeny v tabulce.

Materiál mřížky topného radiátoru Typ mřížky topného radiátoru Rozměry (výška * šířka * hloubka) Cena Barva
Plech, tlustý 0,7 - 0,8 mm Namontované sítona litinové baterii 27 cm * 29 cm * 15 cm 230 rublů Bílá
Plech, tloušťka 0,7 - 0,8 mm Sklopné síto pro ocelový radiátor 44 cm * 39 cm * 15 cm 250 rub Bílá
Plech, tloušťka 0,7 - 0,8 mm Sklopné síto na litinové baterii 61 cm * 49 cm * 15viz 280 rub Bílá
Plech, síla 0,7-0,8 mm Sklopné síto na ocelradiátor 53 cm * 49 cm * 10 cm 350 rub Béžová
MDF Fasáda(plochá obrazovka) z 1 500 rublů 7 odstínů laminace
MDF Krabička z 2300rub 7 odstínů laminace
Sklo Síto z 8 000 rubů matný, bez vzoru
Kov s práškovým povlakem Závěsný s jednou bočnicí 60 cm * 40 cm * 15 cm ) 1790 rublů barvy na vyžádání
Kov s práškovým lakováním Zavěšeno jednou bočnicí 70 cm * 60 cm *15 cm 2050 rub vlastní barvy
Práškově lakovaný kov Připevněné na stěnu 60 cm * 40 cm * 15 cm 2340 rub barvy na vyžádání
Kov s práškemobraz na stěnu 70 cm * 60 cm * 15 cm 2 600 rublů barvy na dotaz
Přírodní dřevo Připojeno z 6 200 rublů

Vlastnosti upevnění

Mřížky na radiátorech topení by měly být namontovány tak, aby bylo možné přijímat snadno a rychlepřístup k topným zařízením a potrubí.Pravidelně, nejméně dvakrát ročně, musí být prvky topného systému očištěny od nečistot a prachu, takže je nutný přístup.Kromě toho se občas vyskytují mimořádné události.V tomto případě je nutná rychlá reakce a není čas odšroubovat upevňovací prvky.Proto se pokuste přijít s takovým upevňovacím systémem, který vám umožní odstranit obrazovku jedním pohybem.

Připojené a namontované

Nejjednodušší způsob je s namontovanými nebo připojenými obrazovkami.Jsou odstraněny /přesunuty zpět během několika sekund.Ale nejproblematičtější jsou ploché, uzavírací radiátory ve výklencích a krabicových obrazovkách, které jsou připevněny ke zdi.Ale tady je vše vyřešeno jednoduše.Krabici můžete připevnit ke zdi pomocí dvou lamel: jedna na krabici, druhá na zdi.Celé tajemství spočívá v tom, že proužky horní strany jsou zkosené (viz obrázek).Ten, který je přibit ke zdi, má předpětí směrem ke zdi, která je na krabici - zkosení má směrem k roštu.Když je krabice nainstalována na místě, ukáže se něco jako zámek.

Jak upevnit krabicovou clonu topného radiátoru ke zdi

​​

Další možností je připevnění kovových desek k jednomu z proužků a magnety k druhému.Nebo připojit ne dřevěnou prknu ke zdi, ale například kovový roh.

V případě plochých obrazovek mohou být řešením stejné kovové desky a magnety.Další možností jsou háčky a smyčky.Je to jednoduše implementováno, ale ne příliš pohodlné v provozu: dokud se nedostanete do smyčky, musíte mučit.Instalace je stále obtížná, alepohodlný způsob: vyrobit clonu podle typu posuvných dveří.

Posuvné zástěny pro radiátory

Můžete vzít kolejnice, které se prodávají pro nábytkové dveře, nainstalovat je a vložit zástěny do příslušných slotů.Pokud neplánujete aktivně používat výklenek poblíž baterie, nemůžete umístit válečkové mechanismy, ale bude obtížné zatlačit zpět.Tuto metodu lze mimochodem použít na mřížku.Poté může být „pevně“ přibit ke zdi a přední stěna může být pohyblivá.

Zajímavé návrhy obrazovek pro baterie: fotografické nápady

Kromě technické stránky problému je estetika stejně důležitá.Existují možnosti pro mříže a obrazovky, které jsou spíše designovým prvkem než technickým detailem.Některé z nich jsou na fotografii.

Dekorativní panel, který uzavírá samotný radiátor, vypadá jako práce avantgardního sochaře

Vypadá to jako hrudník odpohádky.To bylo provedeno laserovým řezáním

Prolamované zboží vždy vypadá atraktivně

moderní radiátory

Vytvoření podsvícení je originální nápad

Opakujte vzor na tapety - stylové řešení

Vytvořte nejen postranní krabici, ale funkční věc

]

Skleněné zástěny mohou mít jakýkoli vzor, ​​dokonce i krajinu, dokonce i ornamentvaše osobní fotka

Stylová verze kovové obrazovky pro pokoje ve stylu minimalismu a hi-tech