Opravte fáze v nové budově od nuly

Koupit byt od vývojáře, často uzavřít smlouvu bez dokončení nebo s hrubým dokončením.To není jen způsob, jak snížit platby, ale také účinně vykonat veškerou práci.Oprava bytu od nuly v nové budově je sice dlouhá a nákladná záležitost.

Kde začít: sled akcí

Pokud jste nemovitost zakoupili od vývojáře bez dokončení, budete potřebovat postupný pracovní plán.Osoba, která není zvláště obeznámena s konstrukcí, není postup opravy vůbec zřejmý.A protože renovace bytů od nuly v nové budově bude vyžadovat průchod všemi fázemi, je plán jednoduše nezbytný.

Technologie pro opravu bytu v nové budově - vše začíná plánem

Co to znamená „opravit byt od nuly v nové budově“

K určení rozsahu práce musíte vědět, kde začnete.To, co získáte po uvedení objektu do provozu, je předepsáno ve smlouvě.Proto ji bereme, pečlivě si ji přečteme, a poté můžeme začít plánovat pořadí prací.Byt v novém domě bez dokončení je obvykle k pronájmu v tomto stavu:

 • Jsou instalována okna (obvykle dvojitá okna) avstupní dveře (levné a málo spolehlivé).
 • Stěny bez výzdoby (beton nebo cihla, stavební kameny), vnitřní příčky - v závislosti na smlouvě: mohou nebo nemusí.

  Oprava bytu od nuly v nové budově: vše, co je - vstupní dveře, stěny, okna, topení, voda, kanalizace a plyn

 • Podlahy - betonovédeska bez potěru.
 • Strop - spodní povrch desky bez povrchové úpravy.
 • Do bytu byla zavedena elektřina, existuje malý elektrický panel, ve kterém je nainstalován jeden automatický stroj.Obvykle je na chodbě jedna žárovka (pro dočasné zapojení).
 • Vytápění je rozváděno, existují baterie, uzavírací a regulační ventily.Vytápění je jediná věc, která je kdykoli připravena k použití, protože se jedná o společný dům.
 • Do bytu se přivádí studená a horká voda - stoupačky jsou v zatáčkách, v nichž jsou metry (zapečetěny).Za čítači je kohout, ke kterému se můžete v případě potřeby připojit.

  Pouze v kuchyni může být jedna omítnutá zeď - plynoví dělníci vyžadují čítač k instalaci měřiče

 • Kanalizace - je zde stoupací potrubí a větev uzavřená zátkou.Systém je připraven k připojení.
 • Jsou-li v domě používána plynová kamna, je k dispozici přívod plynu, metr, po kterém je namontována zátka.Plynové spotřebiče mohou připojit pouze zástupci plynu.

V podstatě je to vše, co máte, než začnete opravovat byt od nuly v nové budově.Všechno je v plenkách, ale veškerá komunikace selhala.

Oprava bytu v etapách

Okamžitě byste měli rozhodnout o oddílech.Rozhodněte se, kde a které budou stát, které budou muset být odstraněny /přesunuty.Pokud již máte oddíly a chystáte se něco zopakovat, musíte získat povolení a teprve poté pokračovat v převodu.Pokud žádné oddíly neexistují a sami je nainstalujete, dohoda stanoví, z jakých materiálů je můžete vyrobit.Je lepší se držet doporučení, jinak můžete získat pokuty, ale jsou značné.

Vypracujte plán bytu

Po schválení plánu bytu nejprve zjistíte, kde budete mít velký nábytek, spotřebiče, instalatérské práce atd.Tato data budete potřebovat k přípravě plánu pro pokládku inženýrských systémů (vodovod, kanalizace, osvětlení, je-li k dispozici, větrání).Když je plán více či méně připraven, můžete pokračovat s opravou samotnou.Pořadí akcí je následující:

 • Instalace, přenos příček podle schváleného projektu.

  Technologie pro renovaci bytů v nové budově: stavíme příčky

 • Při stavbě příček se zabýváte paralelně (nebo objednávkou) vývojem schématu zapojení.Po instalaci příček provedou elektrikáři elektroinstalaci - skartují stěny, pokládají kabely (vždy třívodičové s uzemněním, je průřez vodičů pro elektrické vedení vybrán samostatně ).V závislosti na typu kabelu se pokládá buď do zvlnění, nebo bez něj.Kabely nejsou připojeny k panelu, zásuvky, spínače nejsoujsou položeny.Jsou nainstalovány pouze propojovací krabice, zásuvkové krabice, v nich jsou navinuté konce kabelů.Kabeláž je položena:
  • v branách ve stěnách;
  • v podlaze pod potěrem;
  • na stropě, pokud je plánován zavěšený nebo zavěšený falešný strop.

   Rozložení elektrického zapojení

 • Pokud plánujete provést zvukovou izolaci stěn a stropu, je čas tento problém vyřešit.Bude to bezrámové nebo bezrámové, ale není nutné vyrovnat zdi pod ním, protože nyní je čas.
 • Vedení potrubí pro přívod studené a teplé vody, připojení odpadních vod.Pokud stěny nejsou nosné, lze do strobů ve stěnách pokládat potrubí (pokud to tloušťka příček umožňuje).Jinak se snaží utratit většinu trubek v koupelně /WC a poté je uzavřít sádrokartonovou krabicí, která je následně zakončena stejným materiálem jako stěny.

  Potrubí na studenou a teplou vodu, kanalizace

 • Vyrovnejte stěny.Pokud plánujete vyzdobit stěny plastovými panely, nemůžete omítnout - jsou připevněny k přepravce, což eliminuje všechny hrboly.Ale pokud později plánujete pokládat dlaždice, je lepší omítat - pak bude méně problémů.Obvykle omítali obyčejnou cementovou maltou, ale v poslední době dávají přednost hotovým kompozicím na bázi cementu nebo sádry (je snazší pracovat).Je možné omítnout jednoduše - doufat v oko a úroveň budovy, a je to možné - na majáky.Druhá možnost je výhodnější, protože je většípravděpodobnost rovnoměrných zdí a pravých úhlů 90 °.Nic víc a nic méně.V každém případě musí být stěny před omítkou natřeny základním nátěrem, aby se zlepšila přilnavost omítky a základního materiálu.Základní nátěr se volí v závislosti na typu omítky (na sádře nebo cementu).

  Omítání stěn - kvalita je důležitá

 • Je-li strop nabílen /natřen, vyrovná se také omítkou (nezapomeňte položit kabeláž na lustry).Pokud zavěšený strop to lze provést také v této fázi.Stropní stropy se provádějí po dokončení stěn, takže pokud to plánujete, tento krok přeskočte.Můžete zkontrolovat pouze kvalitu utěsnění mezipanevních švů.
 • Tmel na stěnách a stropu.Toto je příprava na cíl.Výběr typu tmelu závisí na typu povrchové úpravy.Pokud je to malba, berou dražší materiály (například Wide) a dosahují dokonale rovného povrchu (můžete to zkontrolovat pomocí podsvícení pomocí LED lampy - jsou vidět nejmenší hrboly).Pro tapetu je kompozice tmelu levnější a ideální zde není tak důležité.Pod dlaždicemi stěny nejsou tmel.

  Tmel - téměř hotový povrch

 • Poté, co byl prach po zalití tmelu a všech ostatních špinavých pracích odstraněn, začnou zaplňovat potěr podlahy.Zde je také nutné učinit řadu rozhodnutí: dojde k izolaci nebo ne, protihluková izolace, teplá podlaha (elektrické, jiné typy ve výškových budovách nejsou k dispozici nebo vyžadují koordinaci).Potěr lze vyrobit z běžné směsi cementu a písku,je možné - zaplavené podlahy.Ve druhé možnosti bude výsledek lepší - rovnoměrnější podlaha díky efektu samonivelace směsi.
 • Týden po nalití potěru, zatímco je „zrání“, dokončujeme koupel a záchod.Obvykle je hodně špíny a všechno musí být provedeno před dokončením cíle ve zbývajících místnostech bytu.

  K vyrovnání podlahy použijte stěrku.Oprava bytu od nuly v nové budově je téměř dokončena

 • Dokončení: barva /bílá stropu, lepení tapety (instalace podhledu ).Pokládáme podlahy, instalujeme dveře, nosníky, sokly.Instalujeme zásuvky sami, vypínače, připojujeme domácí spotřebiče.
 • Přinášíme nábytek a dekorační prvky.

Toto je postup pro opravu bytu od nuly v nové budově v obecném případě.Existují podrobnosti, ale jsou individuální.Poté v závislosti na situaci posuňte nebo vyměňte fáze.

Tým nebo jednotliví specialisté

Samoobnovení bytu od nuly v nové budově bude vyžadovat spoustu času.Pokud ji máte skladem - žádný problém.Pokud se chcete rychle přestěhovat do nového bydlení, budete muset najmout stavitele.Zde se často objevují otázky.Kdo by měl být najat k opravám v nové budově - tým, který slibuje udělat vše „na klíč“ nebo individuální odborníky pro každý typ práce?Tato otázka již byla projednána stokrát, ale nebylo možné dosáhnout shody.Obě možnosti mají své příznivce.Abyste se mohli rozhodnout, stručně o výhodách a nevýhodáchobě řešení.

Fáze opravy v bytě se vzájemně nahrazují

Na klíč?

Pokud si najmete tým, který bude vykonávat veškerou práci od začátku do konce, není skutečností, že budete spokojeni s kvalitou jejich práce.Každý slibuje kvalitu a rychlost, ale jen málokdo opravdu dělá veškerou práci na správné úrovni.Velmi často musíte ukončit smlouvu a hledat, kdo bude dokončovat /přestavovat.Tento úkol je ještě obtížnější než hledání prvního týmu: nikdo nechce opravit chyby druhých.Je to dlouhé a nepříjemné.To jsou nevýhody.

Najděte si dobrý tým

Navíc toto řešení: najatí lidé jsou zodpovědní za všechny fáze práce až do cíle (pokud jste se tak dohodli).Pokud se vám něco nelíbí, můžete se pokusit přinutit, aby byl přepracován, ale je lepší kontrolovat každou fázi práce.Druhý pozitivní bod: oprava postupuje rychleji, protože není třeba hledat umělce pro každou novou práci.To jsou klady.

Další bod organizačního plánu.Při uzavírání smlouvy si zapište náklady na každou fázi práce.Poté, po ukončení, budete přesně vědět, kolik zaplatit.Jinak vám začnou dokazovat, že většina práce byla hotová, ale nezbývá nic.

Specialisté na určité druhy práce

Pokud se rozhodnete najmout jednotlivé odborníky pro každou fázi práce, je obtížné předpovědět konečný výsledek.Vzhledem k tomu, že je nutné vykonávat určité množství práce a dovolené, je pravděpodobné, že se pracovníci nebudou příliš snažit.A každý další odborník může říct (aobvykle říkají), že před ním došlo k chybám a vyžadují opravu.Existuje pouze jedna cesta ven: neustálá a přísná kontrola ve všech fázích práce, jasná registrace dohod s vyjasněním toho, co chcete mít na konci.

Výsledek není zaručen

Pokud nebude některá práce prováděna samostatně, celkové náklady na placení práce jednotlivými odborníky budou vyšší.Výhodou tohoto rozhodnutí je, že můžete „protáhnout“ čas strávený.Byly peníze - odvedli nějakou práci.

Materiály na výzdobu

Oprava bytu od nuly v nové budově má ​​své vlastní vlastnosti.nový dům bude „sedět“ několik let, dojde k pohybu nadace, zdí, stropů.Všechny tyto pohyby způsobují praskliny a mohou poškodit povrch.Proto existuje rada: nepoužívejte nejdražší dokončovací materiály, které nebudou škoda za tři až čtyři roky nahradit novými, lepšími.

Výběr materiálů je obtížný úkol

Většina otázek vyvstává u dlaždic položených na zdi a potěru.Trhliny jsou v nich nejvíce patrné a potěšení není levné - z hlediska nákladů na materiál i ceny práce.Proto se potěr vyrábí plovoucí - bez spojení se stěnami a místo obkladů na stěnách v koupelně a koupelně jsou zakončeny vinylovými stěnovými panely.

Dlaždice na stěnách a podlaze jsou často položeny v kuchyni a snaží se vybrat nejatraktivnější sbírky,což stálo hodně.Existují dvě cesty ven.Prvním z nich je použití plastové nebo nábytkové desky místo kachlové zástěry v kuchyni a prozatím položit linoleum na podlahu.Druhým je položit dlaždice, ale mít určitou částku v rezervě, nahradit poškozené dlaždice.Není pravda, že za tři nebo čtyři roky bude stejná kolekce stále vydána.Ano, i když ano, je nepravděpodobné, že bude možné barvu vyzvednout jeden po druhém.

O nutnosti zvukové izolace

Mnoho majitelů nových bytů prostě nemyslí na to, jak bude v jejich domově ticho.Ještě ne.Ale když zadáte, bude příliš pozdě.Současné trendy ve vícepodlažní konstrukci - co nejjednodušší konstrukce s cílem ušetřit na základech.Lehké materiály jsou skvělé, ale problém je v tom, že fungují dobře.

Izolace hluku v bytě je důležitým bodem

Výsledkem je, že oprava je dokončena a vy si můžete, pokud si budete přát, zaznamenat konverzace vašich sousedů a jsou vaše.Daleko od světlé perspektivy.Proto stojí za to přemýšlet o zvukové izolaci.Ano, jedná se o dodatečné náklady a značné, ale ticho je důležitější.