Palandy pro děti

Dětský pokoj s palandou je vhodný.Existuje několik výhod.Nejprve se ušetří místo.A to není vždy případ na malém území, i když je to běžný problém.Opravdu, dokonce i v prostorné místnosti, je žádoucí ponechat co nejvíce volného prostoru pro venkovní hry a hračky.Za druhé, je možné uspořádat prostor uspořádanějším způsobem: vytvořit zásuvky dole, připevnit skříňku na boku nebo připevnit skříňku.Za třetí, děti mají rádi toto nastavení.Navíc dívky i chlapci.Za několik dní je navíc postavena dětská postel vlastními rukama.

Dětský pokoj s palandou

Vzory

Existuje mnoho druhů dětských paland.A není to velikost, ale návrhy.Začněme se zásadami konstrukce:

 • Základem návrhu je rám vyrobený ze dřeva, ke kterému jsou připojeny všechny další detaily: boky, zábradlí.Tyče by měly být nad úrovní horního solária až do výšky zad nebo po stranách.Pro zajištění bezpečnosti by měla být výška nejméně 40 cm od horního okraje matrace.

  Konstrukce je založena na čtyřech svislých nosnících, ke kterým jsou již připojeny všechny ostatní části

 • Vytvořte dvě identické postele se silnými stojany a pevným rámem.Jeden je umístěn na druhém a spojený s hmoždinkami nebo kolíky.Pokud výška nohou a zad není dostatečná a matrace horní vrstvy je příliš nízká, stojany se navíc zvětšují a nezapomínají posílit klouby.

  Dvě stejná lůžka se umístí jedna na druhou a spojí se spolu

 • Ve spodní části uspořádají pracoviště a nahoře - ložnici.Tyto dvouúrovňové postele se také nazývají „podkroví“.Tato možnost je určena pro ty, které spolu soupeří s dětmi.A dvě místa na spaní na různých podlažích způsobí neustálé konflikty.Tento problém řeší dvě z těchto „sad“.O typech podkrovních lůžek si přečtěte zde a v tento článek o tom, jak to udělat sami.

  Dvoupodlažní loftové lůžko je vynikající východ pro malou místnost nebo soupeřící děti

 • Úhlové uspořádání postelí.Když spící meta nejsou jedna nad druhou, ale u dvou sousedních stěn.Ve spodní části je pak také možnost uspořádat pracoviště nebo herní prostor ( herní dům ).

  Úhlové uspořádání lůžek

 • Lůžka jsou umístěna podél jedné stěny, ale ne nad sebou, ale posunuta.Tato možnost umožňuje racionálnější využití dostupného prostoru - jeho vyplnění ze zdi na zeď.

  2 podlaží s rozkládacími lůžky

 • Rozkládací nebo vytahovací palandy pro děti.Jedná se o variantu transformátorového nábytku.Ve spodní denmísto na spaní je skryto pod vrcholem.U této konstrukce může být výška postele malá.Toto je cesta ven pro ty, kdo se bojí, že děti mohou spadnout z druhého patra nebo ze schodů.

  Rozkládací palanda je pro děti bezpečnější

Výběr vzorů je široký, ale to není vše.Schody přidat další odrůdu.Mohou být obyčejné, buď na švédské zdi, nebo ve formě schodů nebo krabic naskládaných na sebe.Nejúspornější varianta je běžná: vyžadují málo materiálu a zabírají málo místa.Ale na schodech ze zásuvek můžete složit věci, jako do komody, což je také praktické.A dokonce i tyto kroky jsou spolehlivější: můžete k nim připojit vysoké zábradlí, abyste je ještě bezpečnější.

Varianta schodiště se zásuvkami

Schody příček nebo schodů mohou být umístěny před - podél dlouhé strany postelí.Navíc se někdy vyrábějí ve středu, někdy vpravo nebo vlevo.Další možností jsou schody od konce.Jsou také vyrobeny svisle a pak téměř nezabírají místa a někdy pod úhlem.Je snazší vylézt na ně, ale nelze je vždy obléknout: oblast to neumožňuje a vytržení nohou se snadno chytí.

Zde si přečtěte, jak navrhnout dětský pokoj.

Z jakých materiálů se vyrábí

Dřevěné korálky se pro rám používají hlavně nebo jsou vyrobeny z prken.A zde jsou možnosti.Všechny ostatní prvky mohou být vyrobeny z desek.Tento materiál je přirozený, ale není snadné a dlouhé s ním pracovat: každý detailvyžaduje pečlivé zpracování a je jich spousta, protože desky obvykle nejsou široké, jinak taková postel vypadá drsně.Pokud máte alespoň nějaké dovednosti, stojí za to vyzkoušet.Pokud ne, raději používejte jiné materiály.

Dvě lůžka pro děti mohou být vyrobena ze dřeva

Rychlejší postele pro kutily jsou postaveny, pokud jsou detaily vyříznuty z plochého materiálu: dřevotříska, MDF nebo překližka.Dřevotřískové desky je lepší brát vrstvené, stejné lze nalézt i překližky.To může také být malované: pokud si bříza nábytek překližky.Vypadá dobře.Je důležité, aby se štípání rovnoměrně rozevřelo, aby na okraji nebyly žádné třísky.

Okraje dřevotřísky mohou být ošetřeny speciálními pásky.Jsou samolepicí, lepí se hadrem s konvenčním železem.Pouze tyto materiály mají nepříjemnou vlastnost: používají astringent, který uvolňuje formaldehyd do vzduchu.Protože je látka škodlivá, její množství je monitorováno a normalizováno.Pro výrobu dětského nábytku jsou povoleny dřevovláknité desky a překližky s emisní třídou E1.Množstvím uvolněné látky není škodlivější než dřevo.

Výkresy a velikosti polic na zdi jsou uvedeny v tomto článku.

Rozměrové výkresy

Pokud jde o to, jak velké nebo malé lůžko by mělo být vyrobeno, když jsou děti ještě malé.V zásadě můžete okamžitě umístit postel v plné velikosti.Zdá se, že dlouho potrvá, dokud nevyrostou.Ve skutečnosti nebudete mít ani čas se rozhlédnout, protože velikost „dětí“ bude malá.Azde vyvstává problém: kam umístit starou postel.Vyhodit je samozřejmě škoda, ale použitý nábytek není na prodej moc dobrý.Proto doporučení: okamžitě udělejte postel standardní velikosti: 1 x 2 m nebo tak.

Výkres rámu pro palandu

Výkres rámu palandy a potřebného materiálu

) Výkres palandy s rozměry

Výkres rohové postele

Rohové palandy

)

Patrová postel se skříní

Schody do palandy

Kreslení schodů pro palandy

Jak aktualizovat vzhled starého nábytku najdete zde.

Poschoďová postel: foto report

Abychom ušetřili prostor v malé místnosti, bylo rozhodnuto vytvořit postel ve druhém patře a na prvním místě vybavit pracovní stanici počítačem.Pokud je to nutné, přidáním můstku vpředu a vytvořením štítu pod matrací, můžete také vytvořit kotviště na první úrovni.

Byl vyvinut výkres, byly vypočteny materiály.Rám byl rozhodnut, že bude vyroben ze spojovaných desek.Je to levnější a spolehlivější: záruka, že se póly při sušení nekroutí.Proto byly zakoupeny desky, jakož i malý sekční nosník pro páskování.Šířka postele je přizpůsobena velikosti existující matrace

Výkresy a zakoupené materiály

Byly zapotřebí tyto materiály:

 • pro pracoviště - nábytekštít o tloušťce 18 mm a velikosti 600 x 2000 mm;
 • borovicové desky90 * 45 * 3000 m - 16 ks;
 • borovicový paprsek 45 * 45 * 3000 m - 8 ks;
 • pro základnu pod matrací 2 listy z překližky o tloušťce 9 mm, rozměry 1525 x 1525 mm;
 • úhly, šrouby, šrouby.

Tabule byla již zakoupena hoblovaná a leštěná: na farmě zatím není zařízení pro její zpracování.Okamžitě začněte s výrobou stožárů:

 • Střih na míru - výška sloupků je 185 cm. Celkově je 10 stejných: v rozích a jeden sloupek na druhé straně schodiště.
 • Upevňujeme je po dvou: přesně na sebe naskládáme.Zároveň sledujte, že roční prsteny jsou nasměrovány různými směry.S největší pravděpodobností tedy sloupy zůstanou ploché.Vyvrtáme díru v horní a dolní části pro šrouby a utáhneme desky, podložky pod klobouk a matici.Abychom zabránili tomu, aby tato „krása“ zkazila vzhled, vyrábíme zahloubení vrtákem s velkým průměrem, takže matice a hlava jsou zapuštěné.Potom mohou být uzavřeny nábytkovými čepičkami nebo tmelem na dřevo.

  Připravené stojany

 • Začneme montovat rám.Ve výšce 145 cm je základem matrace první řada nosníku, ve výšce 75 cm - druhá je rámem pracovní plochy.Pod dřevem jsme ho zaplavili na jednu desku polovinu své šířky.Vložte tyče do vybrání a šrouby pevně dotáhněte na konec.Pak k nim připevníme rohy a již v rozích další kousky pásky.

  Začátek montáže rámu

 • Na rohy aplikujeme nosník požadované délky (145 cm) a upevníme jej šrouby.K koncům dřeva připevňujeme rohy.

  Připevněte boční lišty k prvnímu rámu

 • Vezmeme další dva stojany a ve stejné výšce k nim připevníme rohy bočních tyčí postroje.Nyní již návrh stojí sám.Zůstane v horním postroji pro připojení dlouhého paprsku.

  Rám je téměř smontován

 • V horní části rámu je další tyč zašroubována na délku.Toto je výztuž pro překližku.Je možné vyrobit příčné kusy z krátkých segmentů, ale pro jejich zdůraznění je lepší vyrobit podpůrné proužky a již jim porazit žebra.Při přibíjení musíte zajistit, aby byly všechny ve stejné rovině.Překližka je položena na horní část rámu a přibita k rámu pomocí malých hřebíčků.

  Podélná výztuha

 • Je nainstalován stojan, který bude sloužit jako podpěra pro schody.Může být vyroben z jednoho nosníku, který spočívá na horním popruhu a jednoho 185 cm dlouhého.

  Nainstalujte podpěrný stojan pro schody

 • V případě potřeby lze schody zasunout.Pokud máte skládačku, je to snadné.Můžete je dát na rohy.Je to méně estetické, ale spolehlivé a jednoduché.

  Montujeme schody

 • Kvůli ekonomice nekoupili nábytkovou desku, ale vyrobili desku z prken.Pokud se také rozhodnete, je vhodné položit podpěrný nosník pod vnější hranu desek, jinak se při zatížení (položte lokty na stůl), deska se ohne.

  Jak byla vyrobena pracovní deska

 • Dokončovací práce zůstaly: vyplníme zábradlí, hřebíky zakryjeme tmelem na dřevo.Po zaschnutí brousit, natřít barvou nebo lakem.

  Bunkpostel: můžete to udělat sami

Tato možnost je jednoduchá.K jeho provedení byl potřebný pouze šroubovák, pila na dřevo a upevňovací prvky.Tato možnost montáže je určena pro ty, kteří nejsou obeznámeni s truhlářstvím a pro které je obtížné provádět řezy a drážky.Pokud se vám nelíbí upevňovací prvky, můžete je zavřít ozdobnými krycími vrstvami: na lepidlo lze nanášet tenké desky.Skryjí všechny nedostatky shromáždění.

Podívejte se na další video o tom, jak postavit domácí palandu.