Palivové dříví a dřevěné dříví udělejte sami

Většina naší země je vytápěna kamny na dřevo.Pokud není doma, pak je v zemi nebo v lázeňském domě rozhodně nutné palivové dříví.Palivové dříví se však nakupuje surové a musí se někde sušit.K tomu jsou naskládány do dřevin nebo stavět speciální baldachýny - dřevorubce nebo dřevorubce (v různých regionech se říká jinak).Design je přímočarý a výroba dřevorubce vlastními rukama je jednoduchým úkolem.

Co jsou

Kovový plech chrání stěny před dřevěnými vrtáky (samozřejmě dřevěnými)

Pokud nebudete věnovat pozornost rozměrům,že existují dva typy vrchlíků pro palivové dřevo - připevněné ke zdi budovy nebo stojící samostatně.Je zřejmé, že je snazší a rychlejší připojení, ale to není vždy možné.Spíše ne u všech budov: je nebezpečné připevňovat se na dřevěné stěny.A to nejen z hlediska požární bezpečnosti.Celá armáda dřevorytých brouků „dorazí“ s palivovým dřívím, které váš dům rád převezme.Proto je lepší nepřipojovat palivové dřevo ke dřevěným budovám, a to ani u dřeva ošetřeného bioprotekcí, a pokud to opravdu chcete, pak ho přibijte ke zdiželezný plech.Jako na fotografii.Mělo by být větší než velikost dřevorubce.Pak všechny chyby (většina z nich - určitě) zůstanou v lese.

Samostatně stojící palivové dříví může být zcela otevřené - několik sloupů, pár překladů a střecha.Hlavní věc je, že střecha musí být dostatečně velká: je vhodné provést další převisy.A zbytek doplní vzduch a slunce.Říká se, že v nich není horší než ve více uzavřených strukturách.V oblastech s těžkými sněženími, aby se sníh v zimě nezalepoval dovnitř, jsou překližkové desky připojeny níže.Jsou odstraněny na jaře.

Co dělají zdi

Dřevorubci častěji staví mříže nebo štěrbinové zdi.Je lepší, když jsou desky plněné pod určitým úhlem - jako žaluzie.Srážení ani se šikmým větrem se uvnitř nedostane.Ale i když jsou desky v určitém intervalu plné, vše dobře zaschne.

Prkna /prkna se plní na rám převážně vodorovně, někdy i svisle, a dokonce i mříže jsou vyrobeny z tenkých prken nebo šikmo umístěné.V každém případě by mělo být spousta větracích otvorů.

Svisle zabalená prkna jsou vzácná.Takové dříví se šikmou střechou

Závisí rychlost sušení na způsobu montáže prken?Nebyla provedena žádná srovnání, takže je těžké to s jistotou říci.Jeden majitel však tvrdí, že pokud desky vyplníte šikmo (má 10 cm se mezerou 2 cm) a každá zeď v opačném směru schne rychleji: za měsíc.

Na velikosti trhlin: jsou vyráběny od 2 cm do 10 cm. Závisí to však také na šířcedesky.Pokud ponecháte sloty velmi široké, silně sněží.Pokud není příliš mnoho sněhu nebo se vás jeho množství neobtěžuje, můžete desky plnit méně často.Je také úspornější.

Krásný dřevorubec pro letní rezidenci

Ne všichni dřevorubci mají dveře (s dveřmi také nazývají „kůlna“), jako ve verzi na fotografii.Často zde není ani přední stěna: je odváděna aktivněji.Přední stěna a dveře jsou nutné, pokud se ukradnou ve vaší oblasti, ale obecně se bez nich můžete obejít.

Uspořádání kulatiny

Teď trochu o struktuře dřevorubce.Pokud je malý a všechno zapadá do jedné řady, pak neexistují žádné zvláštní problémy - vše je k dispozici.Pokud však bude naloženo velké množství, je lepší rozdělit oblast na sektory, do kterých budou naloženy dávky palivového dříví.Dříve dovezené a vyschlé tedy nebudou blokovány čerstvé.

Je lepší rozdělit oblast na sekce, abyste mohli jít dovnitř

Je-li dřevorubec hranatý, uspořádejte sekce tak, abyste mohli jít dovnitř, vyjmětenejsušší protokoly.Chcete-li to provést, nechte uprostřed průchod.Do hloubky by to nemělo být až ke zdi, ale je vhodné, abyste byli od zdi odděleni pouze jedním, maximálně dvěma řádky protokolů (a obecně závisí na objemech) - takže budou k dispozici.Obdélníkový je jednodušší: jednoduše nejsou děleny sektorem oddílem.Například jako na fotografii.

Tak velká baldachýn na palivové dříví - v každé sekci je umístěno jedno auto - asi 4 kostky.Zadní stěna není souvislá, pokud se podíváte pozorně, jsou tam díry.

A trochu o výšce.Drovnik do země (sezónní) velký není potřeba.Celkově je nutné, aby jedna nebo dvě kostky na průtok na podzim /na jaře, a to i pak jen na víkend.Ale pokud musíte dům vytápět a dokonce i lázeňský dům, musíte postavit něco solidního.Potom, bez ohledu na rozvržení - dlouhá nebo čtvercová, výška je asi 2 metry.Se střední výškou můžete nakládat téměř ke stropu.ale větrací mezera by měla zůstat nahoře.

Informace o tom, jak vytvořit krásné a levné cesty v zahradě nebo na pozemku, si přečtěte zde. O tomto zařízení provizorního jezírka lze nalézt v tomto článku, a jak jej proměnit v fontánu, zde.

Stavíme dřevorubce vlastníma rukama

V této části popisujeme, jak byl dřevorubec postaven poblíž domu.Stavba s malbou trvala tři dny „bez napětí“.Byl postaven podle typu rámové kůlny.

Materiály

Vnitřní rozměry 1,8 * 3,7 m, výška předních vzpěr 2,45 m, zadní - 2,2 m. Celkový objem byl 13kostky, ale naložte maximálně dvě auta - ne více než 10 kostek.Kromě toho jsou stopy ponechány uvnitř - aby bylo pohodlné je vzít, nezatěžují se na vrchol - ne každý v rodině je vysoký.Pokud je břemeno plné, je vhodné provést další sečení: aby palivové dřevo nestlačilo prkno svou hmotností.

Rám je vyroben ze dřeva - sloupky, spodní a horní lem jsou vyrobeny ze dřeva 100 x 100 mm.Paprsek je předem impregnován použitým motorovým olejem.Byl smontován end-to-end, s hřebíky, vyztuženými rohy na šroubech.Pro stožáry koupil standardní malýzákladové bloky 200 * 200 * 600 mm v množství 6 kusů.

Stavba je krok za krokem

Stavba dřevorubce je zahájena standardně - vyrovnání místa a vyrovnání bloků.Pokud je půda viskózní (jílovitá hlinka, chernozem), je lepší vyrobit písek a štěrkový polštář.Vykopejte malé jámy o hloubce 20–25 cm, zalijte a kompaktní drcený kámen, nahoře nainstalujte bloky.

Vyrovnání místa je prvním krokem při stavbě dřevorubce

Ruberoid se pokládá na bloky ve dvou vrstvách, dřevo se pokládá na vršek.Postroj nezapadá do podpěry.Pokud si přejete, můžete vyvrtat díry a zatloukat kolíky.

Nejprve byly vyloženy tyče spodního postroje, upevněné hřebíky (80 x 3 mm).Potom byly šrouby zašroubovány do rohů.Dalším krokem je instalace stojanů.Jsou umístěny v rozích a nad střední podpěrou.Zadní vzpěry jsou kratší než přední, takže střecha je zkreslená.Nejprve byli postaveni vzpřímeně (zkontrolováni olovnicí), šikmo zatloukání hřebíky - dva na každé straně.Po vyztužení rohy na šroubech - dva na stojan.Pokud existuje obava, můžete desku /hřebík stále přišroubovat ke každému stojanu venku.

Stojany jsou připevněny k nosníku spodního postroje

Vstup do drovoku je proveden ve středu.Z tohoto důvodu jsou regály odsazeny a namontovány ne nad nosným blokem.V důsledku toho dochází k mírnému vychýlení.Chcete-li ji eliminovat, vložte do první řady čtyři bloky, přičemž vezměte v úvahu, že uprostřed bude vchod.Zejména pokud budou dveře: slušně nakládají regály, proto potřebují podporu.

dopředumezilehlé nosiče nejsou nad nosníkem

Poté, co jsou nosiče vystaveny, je čas sestavit střechu.Nejprve přibili horní desky nahoře.Jsou instalovány na jedné sadě ve stejné úrovni s horním postrojem zadní, kratší části (viz obrázek níže).Jsou vyrobeny z prken 50 x 100 mm, bedna prkna 30 x 100 mm.

Jako střešní materiál byl použit profesionální plech a desky byly položeny pod něj.Střechy jsou asi 35 cm, boční římsy jsou stejné.Velikost střechy byla vybrána tak, aby neexistovaly žádné útržky: padly přesně čtyři listy.

Ruberoid je umístěn pod profilovanou fólii tak, aby kondenzát nekapal na dřevo: náklady jsou malé, existuje však určitá výhoda.Ruberoid začal ležet zespodu, položený podél převisu.Další s přiblížením 10 cm Ukázalo se, že kapka, která padla nahoře, se jednoduše vypouští, aniž by se dostala dovnitř.

Takto vypadá drovenik s dokončenou střechou

Dalším krokem je položení podlahy.Byl vyroben z desky 100 x 40 mm.Byly pokládány praskliny o velikosti 2 až 3 cm a poté byl přibit obklad stěn.Bylo rozhodnuto vytvořit mezeru rovnající se šířce desky (100 mm).Desky byly přibity, dva na každé hraně.Konstrukce se však ukázala jako dobře větraná, při bočním větru se silně ucpává sněhem.

Dřevorubec pro kutily je téměř připraven

Poslední etapa je malba.Zde si vezmete jakékoli složení dřeva s biologickými ochrannými vlastnostmi: takže chyby sníží méně.V této verzi, malované BioTexem, je barva „růžové dřevo“.

Po natření připraveno k použití

Všechno,postaveno dříví.Můžete to zopakovat: nic složitého.Tesařství ve složitosti - na úrovni středoškolských studentů.Nejsložitější uzly jsou střecha, ale je vyrobena velmi jednoduše.

Další možnost konstrukce, viz video.

O tom, jak jak a jak ozdobit místo, lze nalézt v tomto článku.

Domácí dřevorubci: fotografie

Existuje mnohem více podobných struktur.Rozdíly jsou malé, princip je stejný: rám je pokryt deskou s různými mezerami.Je několik případů, kdy se majitelé chat nebo soukromých domů postavili sami.

Dřevorubec připevněný ke stodole ve venkovském domě

K jeho konstrukci byly zapotřebí pouze dvě trubky, které byly vykopány do země a zabetonovány.Pak připojili dva paprsky.Podobné tyče byly připevněny ke zdi stodoly.Mezi nimi vyplnili desky, zajistili střechu (útržky profilovaného plechu).Aby zabránili ležet dříví na zemi, kladli cihly a na ně - list staré překližky.K výrobě tohoto baldachýnu můžete použít zbytky po výstavbě nebo zakoupit palety a rozebrat je.Stačí zapadnout do velikosti.

Jednoduchý dřevorubec pro letní sídlo

Druhý baldachýn byl vyroben stejného typu.Rovněž se dále dělí na odvětví, v nichž leží palivové dříví různých velikostí.Ani základ této stavby nebyl proveden, odstranili úrodnou vrstvu, pokryli ji pískem a zhutnili ji.Položili dlažební desky.Na něm jsou tyče, které slouží jako podpěra pro příčníky, na nichž leží palivové dříví ve spodní komoře.Ukázalo se to opatrně.

Malé palivové dříví pro letní chatu s členěním do sektorů

Volně stojící

Zde je svah střechy neobvykle organizovaný: přední sloupky jsou zvýšeny, není to neobvyklé.Ale v nich jsou vyříznuty drážky, které drží krokve střechy.To znamená, že střecha spočívá na horním obložení, jako obvykle, ale na bočních sloupcích.S malým zatížením sněhem je tento design docela životaschopný, při silném sněhu je nepravděpodobné, že by střecha stála.

Toto jsou dvě fotografie, které vysvětlují proces výstavby.

A to se stalo.První hlavní stavbou je člověk, který spaluje dřevo, ale je to tak dobré!

Možná vás bude zajímat čtení „Jak si vyrobit strom ze stromu“.Může být postaven ve stejném stylu jako kůlna, takže vše bude vypadat jako jediný soubor.

V tomto článku si můžete přečíst o tom, jaký dřevěný plot může být.

Jak skládat kulatou dřevinu

Pravděpodobně opakovaně viděl palivové dříví složené do válcového tvaru dřeviny (nebo fotografie).Vypadají dobře, a co je důležitější, dřevo v nich rychle schne.

Kulaté dřeviny na sušení palivového dříví

Všechno je velmi jednoduché, ale bez znalosti tajemství není dobré dělat.Níže je fotografická zpráva, která krok za krokem ukazuje, jak složit kulatinu kulatiny ze sekaného palivového dříví.

Nejprve bezpečně upevněte tyč asi 2 metry vysoko.Kolem ležel klíny malého průměru.Vzdálenost do centra - dvojnásobná délkapalivové dřevo (je-li palivové dřevo 40 cm, do středu asi 80 cm).

První krok při pokládce kulatiny dříví

Dále rozložte nasekané palivové dříví.Na jednom konci se spoléhají na podšívka s klíny, druhý leží na zemi.Položte tak, aby na vnitřní hraně všechno leželo téměř od začátku do konce (s malými mezerami).Na vnější straně budou mít mezery.To je nebojácné - vejdou do druhé řady.

Rozložení prvního řádku

Rozložení druhého řádku v prvním.Pokoušet se vyplnit mezery, kdykoli je to možné.Kolem pólu začneme skládat pevně stojící palivové dříví.

Pokračování: rozložte druhý řádek, začněte vyplňovat střed

Pokračujeme v ukládání palivového dříví do kruhu a vyplňování středního

Jakmile si všimli, že se vnější okraj palivového dříví začal naklánět, v kruhu vyložil řadu, která by je zvedla.Potom pokračujte ve stohování palivového dříví: v kruhu až na polovinu výšky palivového dříví (20 cm), poté vyplňte střed.Druhá řada uprostřed je nejen umístěna, ale zaseknuta v prasklinách.Zkuste přilepit kousky dřeva pevně.

Pokračování procesu

Pohled shora na dřevěnou hromadu

Stohování dřívídokončeno

Stejný proces lze opakovat se spoustou palivového dříví.Naskládejte dva nebo dokonce tři řádky do kruhu.Rozměry takového dříví jsou obrovské.Ve fotogalerii je příklad, jak složit velké maliny.

]
​​

NyníZúčastnili jste se uspořádání zápletky, snad se hodí článek o , jak udělat cesty (například ze stejného stromu) nebo laviček.

Nápady ve fotografickém formátu

Neobvyklé stavby - finskédřevorubec
Kresba malého dřevorubce pro jeden rad polen
To je snadné.A můžete ho přivést do domu
Nádherný dřevorubec.Pravá chata na palivové dřevo))
Lehká konstrukce pro malé množství dřeva
)
Tyto trojúhelníkové struktury jsou také palivové dříví
Dvabetonované kulatiny u zdi.To je celé zařízení
Varianta velkého obdélníkového palivového dříví se sedlovou střechou
Velký převis střechy ho bude chránit před deštěm. Hlavní věc je, že střecha neodtrhává vítr
Zajímavé a stylové: lze jej umístit poblíž krbu nebo sporáku
Krásné dříví je vyrobeno z kulatiny, alestojí ...
Kovový rám.Není dostatek tuhosti (řezy), proto vše vedlo
Toto je možnost u desek upevněných jako žaluzie

) Všechny tyto modely lze snadno sestavit, některé jsou pouze úpravou výše popsaných.Doufáme, že je nyní pro vás snadnější stavět dřevorubce svými vlastními rukama.