Panoramatické zasklení v soukromém domě a bytě

Krásný a neobvyklý domov je sen, o který mnozí usilují.Jednou z možností, jak udělat svůj domov na rozdíl od jiných, je použít panoramatické zasklení.Dům s panoramatickými okny vypadá jinak.I když je architektura jednoduchá, je neobvyklá, a pokud existují i ​​neobvyklé detaily, je to jasně řízeno z obecné řady.

Co je to panoramatické zasklení

Panoramatická okna jsou okna, která zabírají velkou plochu a zpravidla zabírají celý prostor od podlahy po strop na výšku.Tento typ zasklení vyžaduje přesný výpočet a dobře navržené řešení.Velká okna - jedná se o velký okenní let, což znamená, že je zapotřebí silný paprsek, který bude sloužit jako podpora střechy a stěn druhého nebo třetího patra (pokud existuje).

Dům s panoramatickými okny: vnitřní pohled

Standardní řešení při navrhování domů s velkými okny nejsou prakticky použitelná, protože každý případ je jedinečný a vyžaduje své vlastní řešení.Každý dům s panoramatickým zasklením je samostatným projektem a stojí to hodně peněz.

Dokonce i jinak obyčejný dům s panoramatickými okny vypadá zajímavěji

Pokud si můžete objednatneexistuje žádný individuální projekt, může se ukázat, že najde hotový projekt, který vám v podstatě vyhovuje.Je lepší jej používat v celém rozsahu bez větších změn.Mohou být provedeny pouze opravy, u nichž není nosná konstrukce ovlivněna.Můžete změnit pouze polohu clonových zdí.I když je nežádoucí dotýkat se polohy dveří a oken v nosných konstrukcích bez přepočtu - důsledky mohou být nepředvídatelné.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Dům s panoramatickým zasklením vypadá neobvykle a stylově.A to je přesně to, co v takových strukturách přitahuje.Takže chytlavý pohled je první z ctností.

Existují velmi neobvyklé projekty

Kde vidíte

V soukromých domech se panoramatické zasklení provádí v obývacích pokojích, méně často- v ložnicích.Někdy tak promění otevřenou verandu na krytou, někdy z nich vytvoří zimní zahradu.Dalším možným využitím je vytvoření jedné ze stěn bazénu.Obecně existuje mnoho aplikací a jsou nestandardní a zajímavé.

Balkon s panoramatickým zasklením - obyvatelé výškových budov mají vynikající výhled

V bytových domech jsou balkony nebo lodžie zdobeny panoramatickými okny.Ve výškových budovách je mnohem méně často v obytných prostorech velká okna, ale takové domy také existují.Je pravda, že v naší zemi je to velmi vzácné.

Výhody a nevýhody

Pokud si myslíte, že by bylo hezké mít v domě panoramatické zasklení, zvažte následující vlastnosti:

 • Přítomnost velkého skla je v místnosti hodně světla a krásný výhled, který se otevírá kdykoli během dne.To je plus.Transparentnost však funguje obousměrně: z ulice do místnosti se otevírá nádherný výhled.Obzvláště ve tmě se rozsvícenými světly.A to je mínus.Opravuje se.Standardním řešením jsou záclony nebo žaluzie a nestandardním řešením je použití zrcadlených nebo tónovaných skel.Tato skla však nejsou levná, jedná se o dodatečné náklady a vzhledem ke značné oblasti jsou také poměrně velká.

  To uvidí všichni - ne každý má rád tuto perspektivu

 • Jedna sklenice má mnohem nižší tepelnou vodivost než zeď k ní přiléhající.Proto jsou okna vyrobena z dvojskla a pro střední pás Ruska by měla být dvoukomorová (tři sklenice, dvě kamery mezi nimi).Nejsou horší v tepelné vodivosti než cihlová zeď ze 2 cihel s vrstvou izolace (koeficient tepelné vodivosti je asi 0,9 a může být zvýšen pomocí speciálních skel).Takže obavy, že účty za topení budou příliš velké, jsou marné.
 • Existují obavy, že velká okna se snadno rozbijí.Není snazší než prorazit stěnou rámu.Dům s panoramatickými okny je docela bezpečný, protože i ve standardní verzi je sklo lepeno výztužnou fólií.Pokud vám „úplně“ nevyhovuje, vložte vyztužené nebo obrněné sklo.
 • O sklo se bude muset neustále starat.Špinavý sprej na skle vypadá hrozně.To stojí za zvážení.

  Za požadovanými brýlemitrvalá péče

 • V horkém létě budete muset používat zatemňovací závěsy, rolety nebo alespoň světelné závěsy, které omezí pronikání slunečního světla.A přesto buďte připraveni na skutečnost, že nábytek, stěny, celá situace rychle zmizí.
 • Existuje také takový jev, jako je námraza skla v zimě.I když se sklo zahřívá, na skle bude mrazivý.Musí být pravidelně čištěno.V zimě je také nutné sklopit sníh - omezuje výhled, i když vypadá skvěle.

Obecně existují výhody a nevýhody panoramatického zasklení v domě.Při plánování výstavby domu s panoramatickými okny zvažte takový důležitý faktor, jako je malebná krajina, která přehlíží.Pokud se jedná o sousední plot, je nepravděpodobné, že náklady na panoramatické zasklení budou oprávněné ...

Dům s panoramatickými okny: funkce

Existují také některé prvky, které nejsou dobré ani špatnénepřipisováno.Za prvé, sklo v panoramatických oknech může být bez impostů (příčných nosníků) nebo bez.Celá sklenice od podlahy ke stropu vypadá stylově, ale je drahá, protože má vysoké požadavky.

Dělené na části okna vypadají jinak, ale není horší.Náklady na takové panoramatické zasklení jsou nižší, ale jeho rozdělení na části pomocí impostů by mělo být podporováno zbývajícími okny (normální velikost).Stojí za to si pamatovat.

Panoramatická okna mohou být vyrobena z pevného skla nebo z kusů oddělených imposty

Při plánovánímísto, dům s panoramatickými okny v našich zeměpisných šířkách se doporučuje umístit tak, aby velká plocha zasklení směřovala na jih s přesností ± 30 °.V tomto případě bude sousední místnost světlá a teplá.Ale je tu další mínus - stěny, podlaha, nábytek vyhoří.Jednou z možností je vybrat barvy, kde ztráta barev není tak znatelná.Druhým způsobem je rozšíření domu tak, aby panoramatická okna směřovala na východ nebo na západ.Je to přípustná situace, kdy je dostatek světla a celý den nevylévá z okna.Obecně se rozhodnete.

Pro vytápění panoramatických oken se tato topná zařízení používají hlavně

Aby se zabránilo v zimě tažení oken v zimě, umístěte pod ně topná zařízení,které vytvářejí tepelnou clonu.Zde nebudete vkládat tradiční radiátory, ale můžete nainstalovat vestavěné (podlahové) radiátory nebo konvektory.Mohou být elektrické nebo mohou být součástí systému ohřevu vody, ale jejich instalace je složitá věc a cena je značná.

Pohledy na panoramatická okna

Panoramatická okna se dodávají ve dvou typech: studená a teplá.Zasklení za studena se používá na nevytápěné balkony, lodžie, terasy.Jsou zarámované nebo bezrámové.Bezrámové představují jednoduše tlusté brýle určité velikosti, které se k sobě přiléhají.Panoramatické zasklení s rámy je to, na co jsme zvyklí.Dřevěné nebo plastové rámečky, ve kterých je vloženo sklo.Zasklení za studena je však zřídka, mnohem častěji.stále používají okna, která mohou chránit před chladem a teplem.

Příklad zasklení bezrámového za studena

Dnes se nejčastěji instalují plastová nebo kovově plastová okna.V závislosti na klimatu si můžete vybrat požadovaný počet kamer, typ skla (tónované, se zrcadlovým povlakem, energeticky úsporné, zesílené nebo dokonce obrněné).Výsledkem je, že při správné instalaci získáte okna, která nejsou horší než sousední stěny z hlediska jejich tepelného výkonu.

Dům s panoramatickými okny může mít okna s různými typy otevření:

 • Neslyšící.To jsou ty, které se vůbec neotevírají.
 • S ventilací a mikro ventilací.Otevřená okna jsou nezbytná pro zajištění čerstvého vzduchu.Takové režimy nejsou nutné, pokud existuje přívodní a výfukové větrání.
 • Swing.Obvyklá forma otevření.Taková okna lze použít k východu na balkon nebo terasu, verandu, jen do ulice.

  Houpací okna jsou ta, na která jsme zvyklí

 • Posuvná.Liší se tím, že se listy pohybují do stran.Výhodnější, protože před otevřením nevyžadují volný prostor před sebou.V moderním designu nemají horší tepelné a zvukové izolační vlastnosti než tradiční houpačka.

  Posuvné systémy jsou vhodné, protože nevyžadují prostor před dveřmi

 • Skládání.Panoramatická okna lze skládat jako knihu.Může být zapojeno 5-6 kusů.Při instalaci takových oken /dveřímůžete z místnosti udělat otevřenou terasu.

  Skládané dveře a místnost se proměnila v část terasy

Pomocí dveří různých způsobů otevírání můžete dosáhnout požadované funkce.Dřevěné domy s panoramatickými okny nejsou běžné.Faktem je, že dřevo neustále mění své rozměry a obyčejná okna jsou umístěna ve speciálních skříňkách, které tento pohyb kompenzují.Pokud je plocha oken velmi velká, může to být problematické.Pokud je nalezeno řešení, můžete umístit dřevěná nebo plastová okna.A tak, aby bílý plast nevypadal mimozemsky, dali rámy laminované filmem napodobujícím dřevo.

Projekty domů s panoramatickým zasklením

Okamžitě stojí za to říci, že náklady na výstavbu takového domu nebudou alespoň levnější.Tento dojem je způsoben velkou plochou oken.Okna by však měla být kvalitní, a to není levné.

Panoramatická okna v domácnostech se často vyrábějí v arkýři.Samotné toto dekorativní rozšíření dodává domu neobvyklý vzhled a v kombinaci s velkými okny získává budova individuální vlastnosti.

Dům s arkýřem a panoramatickými okny
)
Nepravidelný tvar domu je zdůrazněn velkými okny

Dům s panoramatickými okny může mít rovnou střechu.Tyto budovy jsou postaveny v moderním stylu, high-tech, minimalismus a další sstručná architektura.Mají chytlavý vzhled.Vyznačují se přerušovanou čarou, nepřítomností hladké a kulaté linie.A okna od podlahy ke stropu pouze zdůrazňují tuto vlastnost.

Panoramatická okna ve dvou patrech - zajímavá možnost
Nestandardní přístup k architektuře
Tyto budovy mají nezapomenutelný vzhled
Dům s panoramatickými okny nemusí mít velkou plochu
Střecha je rovná, ale ne vodorovná.To se také stává

Velká okna zapadají do domu jakékoli architektury.Pokud má dům nějaké neobvyklé detaily - střechu, verandu atd.- tento detail nevysvětlitelně zdůrazňují a fotografie projektů to potvrzují.Pokud místo velkých oken, aby obvyklé, bude většina kouzla těchto budov ztratí.

Vysoká okna dokonale ladí s moderním stylem
Tento dům nelze nazvat obyčejným přesně
Sousedství s celýmkamenná zeď vytváří kontrast
Celá struktura je světlá a vzdušná.A to navzdory skutečnosti, že oblast je poměrně velká
Celá přední část je lemována sklem

V kombinaci s rozbitými střechami složitých tvarů vypadají panoramatická okna ještě neobvykle.Tyto projekty jsou zjevně nejúžasnější.

​​
]