Plastové základní desky

Poslední fází oddělení místnosti je instalace soklových desek.Toto je poslední dotek, který doplňuje interiér.Stále častěji se místo obvyklých dřevěných prken používá plastová podlahová lišta.Má nízkou cenu, snadno se instaluje a udržuje.

Výhody a nevýhody

Plastpodlahový podstavecknír - praktická řešení, které nám umožní vyřešit dva problémy najednou - dát prostor finální vzhled a schovávat se, pokud je to nutné, dráty, které jsou v našich domovech je víc než dost.

Plastová podlahová lišta je praktické řešení

PVC lišty pro podlahu mají následující výhody:

 • Nízká hmotnost.
 • Snadná instalace, není nutná žádná předběžná ani následná příprava.
 • Dlouhá životnost, odolnost proti ultrafialovému záření, domácí chemikálie.
 • Snadná údržba, není nutná pravidelná aktualizace dekorativního povlaku.
 • Neškodnost.

Praktické řešení je instalace plastové podlahové lišty.Postupně nahrazují tradiční dřevěná prkna, protože je v mnoha ohledech překonávají.Existuje několik nevýhod.První je plast - jedná se o umělý materiál.Druhým je hořlavost plastů a možnost uvolňování škodlivých látek.

Pomocí podlahové lišty z PVC s kabelovým kanálem můžete tajně oddělit dráty /kabely

S nepřirozeností nelze nic namítat, ale v okolí je již tolik „nepřirozených“co ještě hraje roli?Kromě toho je dobrý plast chemicky neutrální, v normálním stavu nevydává žádné škodlivé látky.

​​

Hořlavost plastů je odlišná - existují plasty, které nehoří a nerozšíří spalování, existují - se sníženými emisemi kouře, ve kterých jsou škodlivé látky minimalizovány.Pokud chcete, můžete najít nehořlavou plastovou podlahovou lištu.

Druhy plastových podlahových lišt

Plastové podlahové lišty mohou být z těchto odrůd:

 • obyčejné;
 • flexibilní;
 • s kabelovým kanálem;
 • s ohebnou (pogumovanou) hranou;
 • pro malování.

Přebývejme u každé odrůdy.

Flexibilní lišta z PVC

V případě potřeby vyvstanou sloupy, zakřivené stěny, zaoblení, nastane problém - je obtížné používat běžné tuhé proužky - musíte rozřezat na malé segmenty, spojit se spojenímprvky.Čashodně to trvá, ukázalo se, že je to drahé za peníze, a pohled není zdaleka ideální, protože stále dává přerušovanou čáru a ne hladkou křivku.

Takto jsou kulaté stěny konstruovány se standardní lištou a plastem

V takových případech je lepší použít pružnou lištu.Pojem „flexibilní“ je relativní.V normálním stavu je to těžké a ohýbá se dobře pouze s rostoucí teplotou.Před montáží na zakřivené povrchy se zahřívá konstrukčním fénem na 60-70 ° C, ohýbá do požadovaného tvaru a fixuje.

Flexibilní plastová podlahová lišta může být ohnuta malým poloměrem
)
Snadno uspořádejte sloupec
Šířka je malá, barvalze zvolit

Po ochlazení získá svou původní tuhost.Mohou snadno navrhnout sloupec, například nemluvě o hladké křivce.

S měkkou hranou

Plastová podlahová lišta je z těchto výrobků nejflexibilnější.Je-li to nutné, lze jej vytáhnout tak, aby ležel i proti nerovné zdi.Ale k úplnému přilnutí na nerovnou zeď bez sebemenších trhlin je možné pouze tehdy, je-li její horní hrana vyrobena z gumy.

Pogumovaná hrana umožňuje vyhnout se i nejmenším mezerám.

Pružná hrana má stejnou barvu, i když je vyrobena z plastu.Díky své vysoké elasticitě obchází i ty nejmenšínepravidelnosti, nezanechávající trhliny a mezery.

S kabelovým kanálem

V moderním obydlí k němu přibývá stále více zařízení a kabelů.Jedním z nejpohodlnějších a nejlevnějších způsobů, jak tajně vést kabely kolem bytu nebo domu, je instalace plastové podlahové lišty s kabelovým kanálem.

Kabelový kanál je speciálně vytvořené vybrání /dutina po celé délce základní desky.V tomto vybrání je položeno několik vodičů - televize, telefon, počítačové kabely.Existují dva typy:

 • S tvarovaným vybráním v těle samotného soklu a odnímatelným ozdobným pruhem.Nejprve se namontuje základní deska, poté se kabely položí do vybrání a poté se tyč uzavře.

  Jedná se o plastový podlahový podstavec s tvarovaným vybráním pro pokládku kabelů

 • Dvě části - plastová /kovová montážní deska, která je kabelovým kanálem a dekorativní plastovou podšívkou.Na liště jsou vytvořeny dutiny pro pokládání kabelů.Namontuje se na zeď, položí se do ní kabel a poté se na tuto lištu zaklapne plastová část - ve skutečnosti základní deska.

  Tato lišta s kabelovými kanály sestává ze dvou částí

Počet kabelů, které mají být položeny, závisí na rozměrech dutin v nich.V modelech druhého typu je více místa - se samostatným kabelovým kanálem.Možnosti prvního typu však lze rozšířit položením vodičů v dutině nad a pod formovaným kanálem.Problém je v tom, že přístup k nim bude obtížný- jsou pod základní deskou.Abyste se k nim dostali, musíte je rozebrat.Proto je vhodné pokládat vodiče, které zřídka vyžadují údržbu - televizi, internet atd.

Pro lakování

Existuje plastová podlahová lišta z pěnového PVC.Použitím porézního materiálu lze povrch natřít.Dobrá volba, pokud potřebujete vlastní barevné řešení.Koneckonců je sada barev stále omezená, takže si můžete vybrat požadovaný odstín.

Nestandardním řešením je plastová podlahová lišta vyrobená z pěnového PVC pro lakování

Rozměry

Plast je jednou z nejvíceplastové materiály, které vám umožní vyrábět výrobky jakéhokoli tvaru a velikosti.Plastová podlahová lišta proto může mít jakýkoli průřez a velikost, ale stále má určitá omezení, která jsou spojena s praktickou stranou.Obecně se plastové lišty vyrábějí s následujícími parametry:

 • výška 50-120 mm;
 • tloušťka 10-26 mm;
 • délka 2000-25000 mm.

  Některé typy plastových podlahových lišt s velikostí

Jedná se o nejčastější velikosti, existují však jediné možnosti.Například ve spodní části jsou širší - asi 50 mm.Jsou zapotřebí, pokud je mezera mezi stěnou a podlahou poněkud větší, než vyžaduje technologie.

Doplňkové prvky

Při instalaci plastového podlahového soklu bude zapotřebí nejen samotných soklů, ale i dalších.(další) prvky k nim.Jsou to:

 • Vnější a vnitřní roh.
 • Konektor - pro spojování dvou kusů soklu.
 • Zátky - k provádění řezů na křižovatce s dveřmi.
 • Konzoly - pro pokládání kabelů v rozích.

  Druhy doplňkových prvků pro podlahové lišty z PVC

Počet dalších prvků se zvažuje pro každý jednotlivý případ.Budeme muset spočítat, kolik vnějších a vnitřních rohů v místnosti bude navrženo.Je také snadné spočítat zástrčky - pro každý vchod jsou nutné dva kusy.Trochu obtížnější s určováním počtu konektorů, ale mohou být brány s okrajem.

Způsoby instalace

Existují dva způsoby instalace plastových podlahových desek:

 • Se šrouby nebo hmoždinkami a hřebíky přes povrch základní desky.
 • Použití speciálních klipů.

  Existuje také takový způsob upevnění

Druhá možnost je vhodná pouze v případě, že stěny jsou dokonale rovné.U stěn se zakřivením je lepší použít obvyklý způsob připevnění - pomocí samořezných šroubů nebo hmoždinek lze plastový podlahový podstavec vytáhnout blízko ke zdi tak, aby nezaostával za zdí.V tomto případě je lepší používat modely s pogumovanou hranou.

Upevnění pomocí svorek

Tento způsob upevnění se provádí pomocí dvou typů svorek - svorek ve formě oddělených desek a dlouhé desky stejné délky jako plastová základní deska.Rozdíl je v tom, že dlouhá západka se používá jako kabelový kanál, tj. V tomto případěv plastové základní desce můžete tajně držet kabely /vodiče.

Princip upevnění jakéhokoli typu sponek je stejný:

 • Jsou připevněny ke stěně klipu.
 • Plastová část na ně jednoduše zapadne.

  Upevnění plastových lišt pomocí svorek

Stojí za to znovu říci: tato metoda je určena pouze pro dokonale rovné stěny, jinak nebude výsledek uspokojivý.Postup je jednoduchý:

 • Na stěně ve výšce, kde bude spona umístěna, se vytvoří značka.
 • Vodorovná čára je porazena ve značce (je vhodné použít laserovou hladinu ).
 • Orientace na lince, upevnění svorek nebo úroveň kabelovým kanálem.
 • Položte kabely.Lze je dodatečně připevnit pomocí plastových sponek nebo oboustranné pásky.
 • Namontujte obkladovou lištu.

  Téměř také je namontována lišta z PVC se samostatným kabelovým kanálem.

Během instalace je důležité umístit svorky na stejnou úroveň.Pouze v takovém případě bude možné dekorativní pruh bez problémů upevnit.Přípustný vzlet je menší než jeden milimetr, proto se snažíme před připevněním opatrně zkalibrovat polohu montážní desky nebo spony.Jednou z možností je vytvoření šablony.Chcete-li to provést, ořízněte kus asi 15 cm dlouhý, vytvořte do něj díru a použijte ji jako měřítko, aplikujte ji na správná místa.

Instalace pomocí soklu pomocí hmoždinek /šroubů

Tato metoda je také vhodná pro ne příliš rovnoměrné stěny.V základní desce anodíra skrz něj je pomocí samořezného šroubu nebo hmoždinky přitahována ke zdi.

Zdá se, že je vše jednoduché, ale pouze dokud to nezačnete sami.A zde jsou problémy: v jakém pořadí je lepší vrtat, v jaké vzdálenosti od sebe instalovat upevňovací prvky, jak zajistit, aby příliš nezkazil vzhled.

Existuje několik způsobů, ale nejvhodnějším algoritmem pro instalaci plastové podlahové lišty je:

 • Připevníme lištu ke zdi, stiskneme, zarovnáme.Pokud existuje asistent, udržuje se ve stálém stavu.Pokud pracujete sami, zajistěte ji maskovací páskou.Můžete také vyvrtat a nainstalovat jeden extrémní upevňovací prvek, který pevně upevní lištu a zabrání jejímu pohybu.

  Instalace přes podstavec

 • Vrtáme tenkou vrtákem do kovu 3-4 mm.Vezměte si vrtačku autentičtější - abyste kazili plast s kazetou.Děláme značky na profilu a na zdi.
  • Nejprve vyvrtáme podél okrajů a na místech, kde soklová lišta „odchází“ od zdi.
  • Kreslíme mezilehlé značky tak, aby mezi spojovacími prvky byla vzdálenost 35–40 cm (v extrémních případech lze udělat více, ale ne více než 50 cm).
 • Sejmeme nebo posuneme základní desku.
 • Vrtáme otvory o požadovaném průměru podle značek.Pokud použijeme hmoždinky (se šrouby nebo hřebíky), vezmeme vrták o 1 mm větší, než je průměr hřebíku /šroubu.Při použití samořezných šroubů je průměr vrtáku o 1-2 mm menší než průměr šroubu.
 • ​​
 • Vracíme se na místo baruna okraje položíme požadované další prvky, namontujeme upevňovací prvky.
 • Opravíme další fragment.

  Úkolem je vyvrtat a nezkazit podlahovou desku nebo podlahu

Posledním krokem je maskování místa instalace spojovacích prostředků.Tento krok zmizí, pokud byla plastová podlahová lišta s tvarovaným kabelovým kanálem a v tomto vybrání byly nainstalovány upevňovací prvky.Pokud jste museli vrtat přes přední povrch, zakryjte zbývající otvory samolepkami ve formě malých kruhů, které jsou vybrány podle barvy základní desky.

Výběr šroubů /samořezných šroubů /hřebíkových hřebíků

Nejprve o velikostech - zatížení plastových podlahových lišt obvykle není příliš velké, takže berou malé upevňovací prvky.Optimální - průměr 4 - 5 mm (je možné 6 mm), délka - 25 - 40 mm

Barva spojovacích prvků - bílá, žlutá, černá - vyberete v závislosti na barvě plastové základní desky.Volba je jednoduchá - být nejméně patrný.

Spojovací prostředky jsou vybírány s plochými širokými klobouky.

Při výběru se podívejte na tvar klobouku.Mělo by být velké a co nejrovnější.V takovém případě bude snadné vše maskovat.

Několik praktických bodů

Při instalaci plastové podlahové lišty s kabelovým kanálem je vhodnější pokládat kabely, které jsou již na některých místech staženy dohromady do svazku.Pokud jsou kabely velmi tuhé, usilují o to, aby se vysunuly.V tomto případě je vhodnější použít pro potěr oboustrannou pásku.Drží vodiče na místě.

Řezejte některé druhy plastůsoklová lišta může být pravidelným úředním /tapetovým nožem, ale je lepší použít pilu s kovovou čepelí

I při správném výpočtu délky kusů lišty (měly by jít do 2-3 mm do dalšího prvku) mají vnější rohy vlastnostvyskočit.Pro odstranění tohoto problému je kloub namazán těsnicím prostředkem.Je lepší používat silikon.Po zaschnutí zůstává elastický, v případě potřeby může být rozebrán.