Plastový sklep - spolehlivost a odolnost

Co dělat, pokud má lokalita vysokou hladinu podzemní vody a je nutné provést skladování produktů.Výstupem je buď ocelový svařovaný keson nebo plast.Z hlediska spolehlivosti je plast trvanlivější, protože ocel se časem zhrdne a začne proudit.

Kesonje utěsněná struktura, nejčastěji válcovitého tvaru.

Výhody a nevýhody plastových sklepů

Při stavbě sklepa ze stavebních materiálů musíte myslet na hydroizolaci - aby se podzemní voda nedostala dovnitř.Plastová nádoba je chráněna proti tomuto jevu a to je její hlavní výhoda.Prodejci vyjádřili dlouhý seznam výhod, ale pokud odstraníte plevy, není jich tolik, s výjimkou těsnosti:

 • Plast je odolný, chemicky neutrální a cítí se dobře v půdě jakékoli kyselosti.
 • Plastický materiál není poškozen hmyzem, hlodavci.Tento materiál pro ně prostě není zajímavý.
 • Stěny se snadno čistí před jakoukoli kontaminací.
 • Je-li to nutné, je jednodušší dezinfikovat - spory a bakterie „nejí“ do zdí.Pokud všechno vyjmete ze sklepa, můžete plastové povrchy jednoduše ošetřit roztokem chloru.
 • I když voda (například kondenzát) stojína dlouhou dobu se nic nestane se stěnami /podlahou.

Jedna z možností sklepa

To vše je dobré, ale existují značné nedostatky, které omezují použití plastových sklepů.Protože je nádoba vzduchotěsná, získá se „druh lodi“.Při vysoké hladině podzemní vody při povodni na jaře ji lze vytlačit /vytlačit.A to je hlavní problém, proti kterému je třeba bojovat.Je vyřešen během instalace - potřebujete úplný seznam opatření, která vám pomohou vyhnout se výstupu do sklepa.

Druhá pevná mínus je vysoká cena.Cena plastového kesonu pro sklep je 70 - 160 tisíc rublů bez instalace.Instalační aktivity mohou přinést stejné.Pokud uděláte všechno sami, bude to samozřejmě levnější, ale stále to bude hodně.Proto stojí za to pečlivě promyslet, zda potřebujete plastový sklep nebo lepší stavbu cihel /betonu.

Druhy a uspořádání

Plastová sklepa se vyrábí dvěma technologiemi: jsou svařovány z plastického plechu nebo nality do vrstev.Obě metody přinášejí téměř stejný výsledek.Při svařování roztavený plast nezanechává švy, povrch se stává monolitickým.A to je pravda - neexistují žádné stížnosti na výskyt netěsností ve švech.Technologie vstřikování tak nemá žádné zvláštní výhody.Tam a tam kvalita závisí na dodržování technologie a kvalifikace personálu.

Tvar plastového kesonu pro sklep je kubický nebo válcový.Kostka je známější v tom, že obyčejné sklepy jsou čtvercové nebo obdélníkové.Válec - se zaoblenou strukturou - je vnímán jako méně vhodný, i když to není daleko od případu.Válcovitý - vzhledem ke svému tvaru - bude méně pravděpodobně vytlačen ven.

Plastový sklep může být válcovitý nebo krychlový

Pokud máte ve své oblasti hliněné půdy a /nebo vysokou hladinu podzemní vody, je lepší věnovat pozornost válcovému plastu.sklep.S větší pravděpodobností zůstane na svém místě i po mnoha letech, a to i přesto, že instalace je méně komplikovaná a levnější.

Protože je nádoba vzduchotěsná, je pro udržení normální vlhkosti nutná ventilace.K tomu jsou kromě vchodu do střechy vytvořeny dva otvory pro větrací potrubí.Trubky jsou plastové.Jeden téměř ke dnu nádrže je zásoba.Skrze to vstupuje čerstvý vzduch do kesonu.Druhý - výfuk - končí téměř pod stropem.Odtud je nasáván vzduch a odvezen na ulici.

Také, aby bylo možné proniknout do sklepa světlo, je ve střeše vytvořen otvor o malém průměru - 15–20 mm.Kabel prochází skrz něj a poté je uzavřen.

Někteří mohou nabízet různá balení.

Před nákupem uveďte, v jaké formě vám bude produkt doručen.Mnoho výrobců okamžitě dalo police, schody a jejich cena je zahrnuta v celkové ceně.U některých modelů jsou police vyrobeny z plastu a jsou současně výztuhami.Jiné jsou vybaveny dřevěnými policemi, i když plastové držáky jsou již namontovány.Někteří výrobciNabízejí opláštění zdí, a pokud chcete, pak podlahy a stropu s dřevěnou podšívkou.Je obtížné říci, jak rozumný je takový návrh, ale existuje návrh.

Co hledat při nákupu: možnosti výběru

Půda a voda budou tlačit na plastový sklep uložený v zemi.Pokud jsou půdy náchylné k výkyvu, je tlak v určitých časech velmi vysoký, takže na strukturu jsou kladeny velmi přísné požadavky.

​​
 • Tloušťka stěny se volí v závislosti na „gravitaci“ půdy.
  • Pokud instalujete plastový sklep pro letní sídlo nebo doma, budete v oblastech s nízkou hladinou vody - jsou nejméně 0,5 metru pod dnem kesonu - můžete hledat nepříliš drahou variantu s tloušťkou stěny asi 12-15 mm.
  • Pokud při nízké hladině vody také vypouští vodu dobře (písek, písčitá hlína, rašeliniště), vytvoří se nádoby o tloušťce stěny 10 mm.
  • Při vysoké hladině podzemní vody a na vrstevnatých půdách jsou zapotřebí tlusté stěny s plastovou tloušťkou asi 20 mm.

   Plastový sklep pro dům nebo chatu se svařovanými výztuhami

 • Stěny, podlahy a stropy musí mít výztuhy.Jsou odlité (žebrovaný povrch) nebo svařeny.Hladké stěny vytvářejí menší odpor a snáze se vytlačují ze země.
 • Pro lepší odolnost proti stlačení mohou být výztuhy vyztuženy ocelovými tyčemi (například plastovými sklepy POLEX).Druhým způsobem vyztužení je vnitřní ocelový rám, který je také podpěrou pro police.TakžeThingard problém vyřeší.Zesílení stěn a podlah je zvláště důležité pro těžbu zemin.

  Plastový sklep Tingard

 • Plast by měl být potravinářský.Polyethylen nebo polystyren - ne esence, ale jídlo.Toto je povinný požadavek, pokud máte v úmyslu ukládat nejen banky.
 • Je velmi dobré, pokud je na dně nádrže prodloužení - sukně.Takový design lépe odolává vztlakovým silám.

Toto je minimální soubor požadavků, které zajistí stabilitu formy - stěny a dno se nebudou ohýbat pod tlakem půdy nebo zvedací síly.Kromě toho bude při správné instalaci možné doufat, že během povodně nebude keson plavat.

Pravidla pro instalaci

Zvláštní doporučení pro instalaci vydá výrobce a měla by být upřednostněna, pokud se jedná například o vrstvu půdy, která by měla být na vrcholu střechy..Rovněž se vyplatí poslouchat doporučení pro vyplnění základové jámy.Uvádíme obecný scénář instalace a ve vztahu k nejtěžšímu případu: vysoká hladina podzemní vody spárovaná s vroucí půdou.

Nejedná se o vysoce kvalitní případ spárovaný s nesprávnou instalací

Aby se zabránilo vyloučení plastového sklepa vlivem podzemních vod, je kladen nebo odléván na dno základové jámy.železobetonová deska.Tloušťka desky je 20 cm, rozměry musí být větší než rozměry nádoby nejméně o 15–20 cm. Při samovolném nalití je pleten dvojitý rám zvyztužení (12 mm a ne méně) jako při nalití základové desky.Pokud si připravujete desku sami, musíte počkat alespoň 2 týdny, než beton získá dostatečnou pevnost.Pak můžete pokračovat v práci.

Postup instalace plastového sklepa je následující:

 • Vykopejte jámu, jejíž hloubka je nejméně o 40 cm větší než výška nádoby po okraj krku.Dno by mělo být vyrovnáno, zhutněno (je lepší použít pěchovací stroj, pokud ne, můžete jednoduše mechanicky použít palubu s připevněnými držadly a sporákem na dně.
 • Položte vrstvu geotextilie o hustotě 200 g /m2. Plátno by mělo být větší než velikost základového příkopu o 50cm na každé straně.
 • Položit 20 cm štěrku na geotextilii, zploštit.
 • Položte nebo odlévejte desku. Aby byla deska stabilnější, při pletení rámu používáme delší výztuž.může dosáhnout stěn jámy. Při lití desky nezapomeňte monolitčepy nebo jiné upevňovací prvky pro upevnění kesonu. Tyto čepy /háčky musí být z nerezové oceli.

  Deska se pokládá rychleji než na místo

 • Na hotovou deskuumisťují plastový sklep pro letní dům nebo dům, připevňují jej ke sporáku pomocí lan z nerezové oceli nebo plastových vázacích prostředků.
 • Izolační stěny Aby bylo možné udržovat pozitivní teplotu uvnitř sklepa za chladného počasí, musí být stěny pokryty tepelnou izolací.Extrudovaná polystyrenová pěna je nejlépe umístěna v zemi.Tloušťka - 50 mm.Do jaké hloubky?10-20 cm pod hloubkou mrazu.
 • Naplnění základní jámy.Předtímzasuňte zásyp geotextilie a položte bránu na sporák.Můžete to opravit něčím tak, aby se nevrátil zpět.Mohou však existovat i další možnosti:
  • Někteří výrobci vyžadují betonové lití a vyztužují stěny ve dvou řadách.Bude to samozřejmě spolehlivé a nevstoupí, stěny se nebudou ohýbat.Ale proč tedy plastový keson?Pouze pro hydroizolaci?Takže s tmelem v bazénu můžete natírat betonové zdi a dosáhnout stejného výsledku a náklady na hydroizolaci budou 10-20 krát nižší, i když budete mít velmi drahé kompozice a aplikujete je v několika vrstvách.

   Jaký je účel plastové nádoby v této situaci?

  • Může být nutné doplnit písek do betonu.V určitých poměrech (označených výrobcem) je stavební písek a beton smíchán.Tato směs vyplňuje prostor mezi stěnou sklepa a základovou jámou.Při plnění je směs dobře zhutněna.Když prší, tato směs se postupně promění v beton.To je jeden z poddruhů betonování.
  • Plnění pískem nebo štěrkem.V tomto provedení bude zásyp fungovat jako tlumič sil působících proti mrazu.Volnější agregát však pomůže zajistit, aby se zde shromažďovala voda.Protože plast s vodou nereaguje žádným způsobem a nebojí se ho, je tato možnost možná.
  • Zasypávání „nativní“ půdy.Jistí výrobci těchto produktů poskytují tato doporučení.Nic nebrání usínání s pískem nebo štěrkem.

   Vyplňte mezeru mezi stěnami jímky acaisson může být přírodní půda

 • Izolace vrcholu.Je vhodné položit izolaci nejen nad nádrž, ale také zachytit 1-1,5 metru do stran.To je záruka, že se v zimě neusadí mráz na střeše a v létě kondenzace nebude kondenzovat.Izolace - extrudovaná polystyrenová pěna o tloušťce 50 mm.Stoh ve dvou vrstvách s rozprostřeným švem.
 • Naplnění desky nebo zasypání zeminou.Kamna se nalévá, pokud je hladina vody velmi vysoká.Dodatečné zatížení je pouze plus.Pokud situace není tak žalostná, můžete se naplnit půdou.

Jak vidíte, instalace je poměrně komplikovaná, ale jde o „obtížný“ případ - vysokou podzemní vodu a jíl nebo hlínu.Takové podmínky jsou však realitou pro většinu regionů naší země.

Schodiště a vchod

Svislé schodiště se obvykle umisťuje do plastového sklepa - kovu nebo plastu.Jeho použití není ani zdaleka pohodlné.Mladý je stále normální, ale starší jsou velmi obtížní.Kromě toho si představte, jak budete snižovat /zvyšovat pytle brambor, mrkve, řepy.S bankami nic lepšího.Jak je zvýšit nebo snížit tak, aby se nerozbilo.Dobře, můžete myslet na něco pro náklad.Například udělejte nejjednodušší výtah: blok, lano, koš.Vložte zásoby do košů a spusťte je tímto způsobem.Problém byl částečně vyřešen, ale stoupání a klesání po strmých schodech je neřešitelný problém.

Plastový keson pro sklep se šikmým vchodem

Je mnohem pohodlnější, když je schodiště nakloněné,ale v tomto případě potřebujete krk téměř po celé délce těla.Ve většině případů je keson pro plastové pouzdro vyroben na zakázku.Při zadávání objednávky můžete objasnit, zda mohou vytvořit velký krk.Nemělo by to ovlivnit sílu.Jediný možný důsledek: hmotnost klesá, což tlačí kazetu shora, čímž ji chrání před vytlačením ven.Cesta ven je udělat talíř nahoře trochu silnější.

Existuje další možnost.Někteří výrobci (Titan) vyvinuli modely plastových sklepů se šikmým vchodem.Jsou samozřejmě mnohem pohodlnější v provozu, ale je obtížnější je nainstalovat.A ještě vyšší cena.