Ploty (ochrany) pro soukromé domy - volíme náš styl

Oplocení infield by mělo být spolehlivé, trvanlivé, odolné proti vandalům a dokonce krásné.Všechny tyto požadavky splňují jen některé materiály.Jedním z nich je kov.Kovové ploty jsou možná nejběžnější a nejkrásnější z nich jsou kované ploty a brány.A určitě jsou spolehlivé a trvanlivé.

Kované nebo svařované

Svařované a kované ploty a brány jsou vyrobeny ze stejného materiálu, ale používají různé technologie.V obou případech se používá elasticita kovu.Používá se však různými způsoby, v různých podmínkách a procesech.Během procesu kování se kovový blok (tyč obvykle používá pro oplocení) zahřeje na určitou teplotu a lisováním se do požadovaného tvaru vtlačí.Různé tvary jsou skvělé: zahřátý kov se stává několikrát plastickějším, což z něj umožňuje kování prolamované a zkroucené prvky.

Poté, co shromáždili určitý počet kovaných polotovarů, jsou sloučeny do sekcí, které jsou poté namontovány na podpěrných sloupcích.Vzhledem k tomu, že práce se provádí s měkčeným kovem, je možné kombinovat prvky plotu vbezešvé s téměř žádné švy.Díky tomu vypadá kovaný plot velmi elegantně.

Klasické kování je dlouhý a nákladný proces, ale plot je jedinečný

Při vytváření svařovaných plotů využívají také kovovou elasticitu, ale v chladném stavu.Kroucené a zakřivené prvky jsou také vyráběny z tyče - proces se nazývá „kování za studena“.Pro získání svařovaných plotových prvků různých tvarů existují speciální zařízení, která umožňují změnu tvaru obrobků bez ohřevu.Ale v chladném stavu je tažnost kovu menší, menší a možné variace.

Při vytváření svařovaných plotů se prvky kombinují svařováním.To způsobuje přítomnost svarů.Tady v tomto - na menší uměleckou hodnotu a v přítomnosti švů - to je hlavní rozdíl mezi svařovanými a kovanými ploty.Jinak (funkčnost, trvanlivost) jsou stejné.Jaký je rozdíl?V ceně a době výroby.Kované ploty a brány vyžadují mnohem více času na výrobu a vyšší náklady, protože tento proces vyžaduje speciální dovednosti a vysokou kvalifikaci.Svařování je rychlejší a jednodušší, a cena je nižší.

Kované svařované ploty nejsou tak drahé a vypadají zajímavě

Stále existuje přechodný pohled - kované svařované ploty.Prvky v nich jsou vyrobeny kováním a v sekcích jsou sestaveny a upevněny k sobě svařovacím způsobem.Tyto ploty vypadají neméně reprezentativně než kované, ale jsou levnější, protože výrobní proces je menšípracné.

Druhy oplocení z tepaného železa

Bude otázkou, jak v kombinaci s jakým materiálem jsou vyrobeny kované železné ploty a brány.Není žádným tajemstvím, že kovová krajka je příliš průhledná a slouží pouze jako fyzická bariéra, a to i tehdy, pokud mají sekce pevnou výšku.Pro zavření loděnice z pohledu je nutné za kovanou vazbu umístit neprůhledný materiál.O tom, co kombinovat kovaný plot s a bude diskutováno.

Další příklad klasického kovacího plotu

Stožáry kovaných a svařovaných zábradlí

Kovové kované nebo svařované profilyplot lze namontovat na kovové nebo cihlové (kamenné) sloupy.Jedná se o dva typy podpory, které se používají ve většině případů.Pokud se chystáte vyrobit plot kombinovaného typu (za kovanou částí je nainstalován neprůhledný materiál), nejlepší volbou je cihlové sloupy.Plachtění kombinovaného plotu je vysoké a takový základ bude spolehlivý a vydrží jakýkoli vítr.

Něco podobného lze dosáhnout kováním za studena
Když se na to podíváte, chápete, jaký je rozdíl stejný
Monuous ...
Tolik různých prvků ...
)
Rostlinné motivy jsou velmi populární.Nebudete je vyrábět za studena
Na kamenném základu, kovových sloupcích akované profily
Vrchy a ozdobné prvky mění jednoduchou mříž v ozdobnou věc
)
Jedna z nejjednodušších možností
Samotné sloupy -umělecké dílo
Pro přední dveře
Kované kroucené prvky blíže

Existuje další společná možnost - kamenný základ, ve kterém jsou namontovány kovové stožáry.To lze považovat za nejlepší volbou pro oplocení: to není tak těžký jako kamenných pilířích, ale zároveň spolehlivé.

S kovovým nebo profilovaným plechem

Poměrně často najdete kombinaci kované části plotu, za kterou je nainstalován kovový lakovaný plech.Alternativně může být použita střešní profilovaná fólie.Má tovární barvu, která je navržena tak, aby odolávala povětrnostním podmínkám.V tomto případě, kované prvky lakované v černé a barvě kovu poté, co ho vyzvednout barvu střechy domu nebo chaty.

Vůbec není nutné připravovat gril
Kombinovaný plot kovaných profilů a profilovaných plechů
Nejkrásnější kovaná brána
Přímo monumentální budova
Na pozadízelený profilovaný plech
Další plot kovaný za studena na svařovaných spojích s vínovým profilovaným plechem

Ale profilovaný list má tvarovanou úlevu, kterou ne každý má rád v kombinaci s kováním.V takovém případě použijte plech.Musí však být důkladně ošetřena antikorozními sloučeninami, natřena základním nátěrem a teprve poté natřít.V tomto případě zůstane vzhled kovu po dlouhou dobu.Tato možnost je dobrá v tom, že si můžete vybrat libovolnou barvu: bronz, stříbro, nějaký neobvyklý odstín.

Kombinace kovaného plotu s plechem poskytuje velmi spolehlivý plot.Pevnost kovového plechu se zvyšuje mřížkou kovaných tyčí.Kromě toho se ukázalo, organicky a krásně.Prolamované vazby kování na barevném pozadí vypadají jasně a působivě.

S polykarbonátem

Kované ploty a brány jsou často doplněny polykarbonátem.Tento materiál je nejen buněčný, ale také archový.List je odolnější a je schopen odolat i úderu kamene, a některé modely jsou neprůstřelné a používají se v bankách.Přestože za propletením plotových tyčí není nutná zvláštní síla, takový materiál může být spasením vandalů.

Krása klasického kování je zdůrazněna polykarbonátovým plechem
)
Není třeba šít všechny
Jedná se spíše o plot zpolykarbonát skované prvky
Svařované ploty a polykarbonáty
)
Střední část krajky je zvýrazněna barvou
Hnědá je nejoblíbenější barvou
Barevné vložky z polykarbonátu - zajímavá možnost
Další možností je
Pokud máte chuť a představivost, můžete z několika detailů zaujmoutploty
Bronzový polykarbonát je výkresem dobře zdůrazněn

Polykarbonát lze malovat v různých barvách.Nejčastěji se používá matná bílá nebo s mírným odstínem, populární jsou také hnědé a bronzové.I když jsou barveny ve velkém, jsou průsvitné.Za takovým plotem se hádá hádání, ale detaily a detaily nelze zvažovat.

Polykarbonát jakéhokoli typu se snadno řeže, takže jej lze použít k ozdobení pouze některých částí plotu, například lze vyrobit barevné vložky.

Se dřevem

Dřevo samotné je dostatečně dekorativní a silné, aby vytvořilo oplocení. Dřevěné ploty a brány jsou velká skupina, ale v kombinaci s kovanými prvky se ukazuje ještě krásnější.

Existují dvě možnosti pro kované nebo svařované ploty se dřevem.První z nich je kovaný kovový rám se zřídkaumístěné kovové prvky.Tento rám vyplňují těsně rozmístěná prkna.Je těžké říci, který z hlavních materiálů.Pokud to vezmeme v množství, pak je to dřevo, ale rám je vyroben z kovu, který vše spojuje, i když samotná kovová část nemůže být plotem: tkaní je příliš vzácné.Někdy je to jen obvodový rám a vzory nahoře /dole.Zajímavé mimochodem, ploty dopadají.Mnohé jsou podobné báječným - dobře se hodí s dřevěným domem.

Zástupce kovaných bran druhého typu a plot jsou šity deskami
Symbióza kovu a dřeva - ukazuje se krásně
) Přesně z pohádky ...
Známější varianta, ale neméně krásná
Kovový rám je vyplněn deskou
být různý
Tradiční kování lze doplnit také dřevem
Dalšístyl
Jednoduché, ale stylové
Tento vzácný případ, když je strom jen pro ozdobu

Druhým typem jsou úseky plnohodnotného kovaného plotu, zezadu (ze dvora).blokováno deskami.Ve vzácných případech deskyvložené do kovových rámů.Hlavní rozdíl spočívá v tom, že kovovým rámem může být plot bez desek, jsou pouze doplňkem.

Schémata a nákresy pro svařované a kované ploty a oplocení

Vlastní domov vám umožňuje získat znalosti v různých oborech - i když sami neuděláte všechno, kontrolujte práci najatých pracovníkůvelmi žádoucí.Pak je zaručeno, že výsledek nebude alespoň nižší než průměr.A styl, design a další individuální věci, obecně si musíte vybrat sami, jinak návrháři udělají to, co považují za módní nebo krásné.

Pro inspiraci jsme shromáždili řadu náčrtů a vzorů kovaných plotů.Některé jsou jednodušší, jiné velmi individuální.Nejprve není obtížné najít účinkující, ale pokud chcete objednat plot od těch, kteří jsou „komplikovanější“, musíte hledat.A je lepší vidět alespoň pár vzorků na vlastní oči.

Může to být tradiční a studené kování

Náčrtky kovaných živých plotů

Složitější možnosti

Jedná se o kování tradičního typu a křehké práce

Hlavní důraz na horní část

Více geometrická verze

Návrh kovaných polykarbonátových bran

Rovný styl paláce

Pouze pro velkolepé sídlo

Fotografie krásného a neobvyklého kovaného železapříkop

Není divu, že sochy jsou vyrobeny z kovu.Materiál je velmi plastový, odolný a umožňuje ztělesňovat jakékoli fantazie a nápady.Když se díváte na fotografie některých plotů a bran z tepaného železa, často si myslíte: je to jen plot nebo předmět umělecké hodnoty?

Koneckonců, je to krásné ... Opravdu?

Píseň v kovu

Obě brány aplot, sloupy a oblouk brány - vše je velmi, velmi krásné

Krása obrázku je zvýrazněna dobře zvolenou barvou

Pro působivou chalupu

Neobvyklá verze

Venkovské skici na kovu

Je zřejmé, že někdo miluje příběhy o drakech

)

Kovová krajka

Svařovaný plot neznamená nudu

)

Tradiční kování je stále pro pevné lidi

Ukázalo se, že nejen pronásledování umožňuje vytváření kovových obrazů

A nesundávejte oči!

To se určitě bude pamatovat