Podlahové stojany na květiny

Když jsou květiny na parapetu stísněné, je třeba hledat jiné možnosti.Nejvhodnější možností je stojan na květiny.Existuje libovolný počet květináčů, pro velké i malé rostliny, pro ampelu a lezení.

Druhy stojanů

Stojany na květiny mohou být stacionární nebo mobilní.V mobilu na základnu nebo na stojany připevněné nábytková kola.Nízké mobilní stojany jsou vhodné pro velké květiny.Rostlina se snáze udržuje a snáze se čistí.Existují velmi nízké rostliny - u rostlin nad metrem jsou dvoupodlažní - pro rostliny, které ještě nevyrostly na metr.V každém případě, pro velké rostliny, je tento typ tácky vhodný.Tento typ se také někdy nazývá podstavcem pro květiny.

Nízký podlahový stojan na kolech - pro vysoké nebo masivní rostliny

K dispozici jsou také vysoké mobilní police nebo police na květiny.Počet kol je nejméně čtyři, ale pět je lepší.Ne proto, že hmotnost může být velká, ale protože při přesunu vysoké konstrukce na pět kol je menší šance na její převrácení.V každém modelu, bez ohledu na výšku, jsou kola pohodlnější než otočné.

Pojízdné regály jsou pohodlné - není třeba nositvždy jeden pot.Všichni jezdí společně

V místě

Existují také obyčejné květinové stojany, které stojí proti zdi nebo uprostřed místnosti.Lze je také nazvat rovnou nebo stěnou.Mohou být ploché a široké - spíš jako cokoli, nebo představují sbírku stojanů na květinové vázy umístěné v různých výškách.Mluvili o jednoúrovňové a mohou mít také police na květiny na dvou, třech nebo více úrovních.

Rohový podstavec umožňuje racionální využití prostoru

Existují rohové modely.Nemusí stát v rohu místnosti.Můžete ji umístit do skříňky, která je umístěna ve vzdálenosti 50-60 cm od dveří.Je obtížné místo použít jiným způsobem a květinový stojan se stává dobrým.

Víceúrovňový stojan na květiny s důrazem na podlahu a strop

Existují vzpěry na květiny.Existují dvě možnosti - do celé výšky místnosti nebo do okna.Způsob montáže je stejný - na rozpěrných tyčích.Pouze pro možnosti okna je lišta obvykle jedna, ale pro ty, které jdou celou výškou místnosti, tvoří základ několika regálů.Tyto stojany jsou upevněny svorkami na police nebo na stojany na květiny.Je vhodné, pokud lze police na květináče podle vašeho uvážení posunout do požadované výšky.Ale v tomto případě musíte vypadat tak, aby západka byla spolehlivá - pokud květináč padá z výšky dvou metrů, nebude to vypadat dost.Druhým bodem je pohodlí upevnění.Obvykle se jedná o svorky nebo šrouby.Se svorkamipohybovat police rychleji, ale jsou méně spolehlivé.Musíte si pohrávat se šrouby déle a potřebujete šroubovák.Ale můžete je utáhnout podle potřeby.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny

Lidská představivost je úžasná.Neobvyklé věci jsou vyrobeny ze zcela banálních věcí.Nebo naopak používají materiály, které se pro tento typ produktu zdají být nepřijatelné.A zajímavé je, že jsou dokonce lepší než ty obvyklé.

Kmen stromu a vodní dýmky mohou být také základem pro stojan na květiny

Kov

Podlahakvětinová police může být vyrobena z kovu - kovaného nebo svařovaného.Kování není nejjednodušší řemeslo, takže kované stojany lze zakoupit buď přímo, nebo v dílně podle vašich rozměrů nebo podle náčrtu.To je samozřejmě dobré, ale ne levné.S kovem se pracuje jako na kování za studena.S pomocí ohýbačky trubek a některých dalších zařízení můžete dělat zajímavé věci.Toto je možnost pro vlastní výrobu.Fragmenty však bude nutné kombinovat pomocí nějaké metody.K tomu se nejčastěji používá svařování.Pokud můžete - vynikající.Mnoho možností.Lze vyrobit z baru - kulaté nebo ploché.S tuctem možností na fotografii níže.

Ve většině produktů je obtížné určit styl

Možnosti najdete v profilové trubce.Ti, kteří vědí, jak vařit kov , mohou svařovat základnu z profilové trubky a podpěry pro květináče z baru.V moderním provedení jsou velmi zajímavé modely stojanů na kovové květinystyl.

Kovový stojan na podlahu nemusí být nutně zakřivené

Lze použít trubky z nerezové oceli, jako na fotografii.Takový podstavec na květiny zapadá do moderního stylu.Ve spreji jsou barvy, které mohou mít zajímavý efekt.Pokud barvu „stárnete“, můžete vložit místnost ve stylu podkroví.Pokud nanášíte barvu s kovovým efektem, můžete zapadnout do high-tech a dalších techno-směrů.

Originální květinové stojany vyrobené z kovu

Každopádně při práci s kovem je třeba svařování.Svařovací stroje v soukromém sektoru nejsou dnes tak vzácné.Ale ne každý to má.V zásadě je možné se u některých materiálů obejít bez svařování.

Ze zbytků měděných trubek lze také vyrobit stojan

Pokud existují zbytky měděných trubek, můžete z nich udělat stojan na květiny az nich.Měď může být ohnuta a tam, kde to nefunguje, je vyžadováno pájení.Protože však u tohoto provedení není nutná těsnost, lze použít lepidlo.Pokud víte, jak snížit příze, můžete sestavit ze starých vodovodních potrubí pomocí armatur.

Dřevo

Stejně běžnou možností je dřevěný stojan na květiny, na jednom stojanu je často jeden nebo více stojanů.Police jsou namontovány na stojanech, na nichž jsou umístěny květináče.Na jednom stojanu může být pouze jeden stojan nebo možná několik.Často jsou nasměrovány různými směry.

Jednovrstvé, dvouvrstvé, vícevrstvé podporyze dřeva

Existují „klasické“ možnosti, které jsou podobnější cokoli.Mohou být sestaveny z lakovaných nebo lakovaných dřevěných prken.Výška, počet a velikost úrovní - vše se liší.

Podlahový stojan ve tvaru co jiného pro různý počet květináče

Obecně je docela vhodné, když je k dispozici dostatek volného místa.V případě potřeby můžete pro nižší úrovně nastavit podsvícení.Takové police jsou vhodné pro sazenice, pokud se musí pěstovat nikoli v technické místnosti.Vypadají dobře a usnadňují péči o rostliny.

Pokud to chcete udělat sami: několik výkresů o rozměrech

Ze dřeva si můžete udělat stojan na květiny ve formě žebříku.Navíc žebřík může zabírat málo místa, pokud jsou schody směrovány podél zdi.Varianta vpravo je mimochodem tvořena dvěma rohovými policemi.V této podobě jsou výhodnější - spolehlivější podpora.Možnost vlevo není jen pro květiny, ale také pro dekorativní věci.

Květinový stojan ve formě krátkého schodiště do různých okupovaných oblastí

Podlahový stojan je často nutný na balkoně nebo lodžii.Pokud je k dispozici volná zeď, lze ji provést v plné šířce.I zde je vhodnější použít dřevo.

Možnosti pro balkon nebo lodžii, ale nejen

Je možné vyrobit konstrukci malých dřevěných beden.Mohou být vzájemně krouceny samořeznými šrouby - ze zdi na zeď, nebo je to možné pomocí proužků.Pak můžete přijít s více kombinacemi.

Regálya police.Pouze dvě komponenty, ale kolik možností.Podlahový stojan na květiny má nekonečné množství variací

Obecně je dřevo velmi dobrým materiálem pro samostatnou práci.Je to jednoduché, zejména pokud návrh není příliš komplikovaný.Hřebíky nebo samořezné šrouby nejsou problémem ani pro ty, kteří nejsou příliš zkušení.

Možnosti kombinace

Pokud se vztah se dřevem a kovem nevyvinul, můžete použít materiály, které se používají při výrobě nábytku.Nábytková kulatá trubka s různými svítidly a laminovanou dřevotřískovou deskou nebo MDF.Právě tyto možnosti jsou mezi domácími oblíbené.Koupit dýmku není problém.Je kulatý, čtvercový, obdélníkový.Každá varianta s jinou tloušťkou stěny, jinou velikostí /průměrem.Tam jsou nikl, jsou barevné.Trubka je řezána běžnou pilkou na kov na segmenty požadované délky.Připevňuje se k policím pomocí speciálních přírub.Tam jsou také odpaliště, kříže, police držáky, atd.Sada příslušenství - pro jakýkoli požadavek a jakýkoli design.Ke sběru potřebujete vrtačku a šroubovák nebo šroubovák.Vrták - předvrtané otvory pro instalaci upevňovacích prvků, šroubovák nebo šroubovák - pro instalaci samořezných šroubů.

Sestaveno z nábytkové trubky a MDF nebo dřevotřískové desky

Jako podpěry pro květináče jsou na trubku namontovány police, které jsou nejčastěji řezány z laminované nábytkové dřevotřísky.Mohou být také vyříznuty samostatně, pak přilepte pásku na koncové hraně.Pokud se zdráháte pohrávat, můžetenábytkářská dílna na objednávku řezání a lemování.Je to docela levné.A shromáždění je na vás.

Méně často se vyskytují koše na instalaci skleněných nádob.Sklo je silné, vrstvené.Pokud jde o provoz, bude spolehlivější než laminovaná dřevotříska, méně rozmarná než dřevo.Musíte však být schopni pracovat se sklem.Musíte si vyrobit speciální rámy nebo sedadlo.I když, můžete jen nalepit na vrchol.Broušení hran je však snazší objednat ve sklářské dílně.

Podlahový stojan se skleněnými policemi

Sklo může být barevné nebo bílé, matné nebo průhledné.Vzorované je lepší nepoužívat - čištění bude obtížnější.V zásadě to nemusí být sklo, ale transparentní monolitický polykarbonát.Listy mají různé tloušťky.

Neobvyklé tvary

Neobvyklé věci lze vyrobit z nejběžnějších materiálů.Stojan na květiny není výjimkou.Například stojan, na který můžete položit květináče a zavěsit květináče s bohatými rostlinami.Jen?AnoAle teprve poté, co jsem viděl ten obrázek.

Neobvyklé tvary z běžných materiálů

Nebo stojany ve tvaru písmene „A“.Stabilní design, snadné provedení.Může být vyroben v několika verzích.Police, mimochodem, mohou být všechny stejné délky, vyrobeny na velikost základny (jako na fotografii) nebo mohou mít své vlastní vlastnosti - „vyčnívat“ za rámeček na jinou délku.

Symetrie se nám vždy zdá atraktivní

Můžete udělat venkovníkvětina dívka symetrická.Může se skládat ze dvou polovin, zrcadlených.Jako možnost na fotografii vpravo.A vypadá dobře proti zdi.A po stranách průchodu nebo dveří bude ještě zajímavější.

Moderní květinové stojany

Nedávno oblíbené interiéry se stále více snaží o geometricky jednoduché a stručné formy.A máme je rádi kvůli jejich jednoduchosti.Ale ne každý je připraven opustit rostliny.Dobrou zprávou je, že i v lakonických stylech „techno“ směrů můžete zasadit rostliny.Jejich forma by měla být také stručná a přísná.Jako stojan na podlahu.Přesvědčte se sami.Z kovu a dřeva si můžete udělat stojany v jakémkoli stylu.I pro hi-tech styl nebo minimalismus.A nestojí za to mluvit o podkroví nebo rustikálním stylu.Mnoho zajímavých nápadů.

Abyste maximalizovali účinek, musíte si vybrat správný tvar rostliny

I z banálních kusů dřeva můžete dělat nebanální věci

Máte nějaké pařezy?Vytvořte rustikální tácky

Některé nápady lze snadno implementovat, ale všechny vypadají velmi moderně

Květinový stojan vyrobený výhradně ze skla - neobvyklá možnost