Podlahové věšáky (včetně stojanů) na oděvy, obleky, košile, kalhoty

Jedním z pohodlných způsobů skladování oblečení je podlahové ramínko.Můžete to dát u vchodu a nechat své svrchní oděvy zde.Ostatní modely jsou vhodnější pro ložnice, šatny, školky.

Druhy podlahových věšáků a jejich umístění

Podlahové závěsy podle konstrukčních prvků lze rozdělit do několika kategorií:

  • pro svrchní oděvy;

    Tato stojící ramínka lze nejčastěji vidět u dveří

  • stojany pro zavěšení ramen;
  • kostýmy na košile, kalhoty;
  • věšáky a židle.

Některé typy podlahových věšáků jsou umístěny v určitých místnostech.Například věšáky na svrchní oděvy jsou umístěny na chodbě u dveří.To je výhodné: okamžitě se můžete zbavit oblečení.Nosič podlahového závěsu pod věšákem je univerzálnější.Takové výrobky mohou být umístěny na chodbě, v šatně, dokonce i ve školce nebo ložnici.Na ně je položeno velké množství oblečení a mohou nahradit šatní skříň.

Věšáky na věšáky jsou dobré v ložnicích a šatnách nebo v těch místnostech, které je nahrazují

Ve věcech pro obleky, košile a kalhoty jsou nejčastěji „vyloženy“ věšáky.ložnice nebo školky (pokud je dítě školák).Tady se obvykle oblékáme před odchodem z domu.Tam jsou také umístěny závěsy-židle.To je ve skutečnosti jedna z možností pro kostýmní věšáky.Jen nohy a zastávky měly podobu sedadla.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny

Podlahové závěs je nejčastěji vyroben z kovu nebo dřeva.Oba tyto materiály jsou silné, tažné, trvanlivé a relativně levné.Některé detaily - čepice, části háčků - mohou být vyrobeny z plastu.

Nejčastěji vidíte podlahové závěsy vyrobené z kovu a dřeva

Plastové vložky jsou běžnější u kovových věšáků s nižšími náklady.Pokud jsou prvky nosné konstrukce vyrobeny z plastu, není to špatné a takové věšáky si můžete koupit bez váhání.Pokud jsou prvky nosné konstrukce vyrobeny z plastu, je lepší hledat jiný model.

Kovové věšáky

Největší výběr kovových kovových věšáků.Obvykle jsou vyrobeny z tenkostěnných trubek kruhového nebo čtvercového průřezu.Kov se nejčastěji používá černý, potažený ochranným povlakem.Může to být barva (nejčastěji - stříkání prášku), niklování, chromování.V posledních letech se objevil nový ochranný povlak - plastový film (PVA).To je také dobrá volba, protože film je nepropustný pro vlhkost, vzduch.Takové výrobky se snadno ošetřují, protože povrch je hladký, bez pórů.

Několik modelů kovových podlahových věšáků

Pokud je podlahavěšák bude sloužit k uložení těžkých zimních oděvů, při výběru věnujte pozornost tloušťce kovu.Minimální v tomto případě je 1 mm.Pokud tloušťka stěny trubky není v popisu produktu uvedena, je pravděpodobně stěna velmi tenká a vhodná pro lehké oblečení.Nepřímé znaky, které potvrzují vaše odhady, jsou hmotnost produktu a cena.

Dřevěné

Dřevěné věšáky mohou být soustruženy z masivního dřeva nebo mohou být vyrobeny prefabrikáty.První možnost je mnohem dražší.Prefabrikované 2-3krát levnější, ale ne příliš odlišný vzhled.Přítomnost spojů v produktech normální kvality je stěží znatelná, takže s omezeným rozpočtem je docela možné nakupovat výrobky ekonomické třídy.

Existují různé typy dřevěných podlahových věšáků

Dřevěné podlahové věšáky jsou dobře obroušeny a potaženy ochranným povlakem.Obvykle používejte lak nebo olej.Lak vytváří ochranný film na povrchu, takže je snadné se o takové výrobky snadno starat.Oleje na dřevo nevytvářejí ochranný film, ale ne horší.Při zpracování oleje je jasně viditelná struktura dřeva - všechna vlákna, kresba.

Stojící věšáky na oděvy na chodbě

Podlahové věšáky na svrchní oděvy v chodbě nejčastěji představují jádro, na kterém háčky na oděvy různých délekformy.Z důvodu stability je konstrukce vybavena kruhovou (zřídka čtvercovou) váženou základnou.Mohou být vyrobeny ze dřeva nebo kovu.

Výška stojanu je 150 cm a více azákladna je kruh o průměru 35-45 cm. Aby byl věšák stabilní, musíte věnovat pozornost skutečnosti, že spodní část je těžší.A přesto si takové designy vyžadují pečlivou pozornost: musíte šaty rovnoměrně zavěšit.Jinak by mohl závěs spadnout.

Podlaha na ramínko v předsíni: nejoblíbenější modely

Existují věšáky na podlahu tohoto svrchního oděvu, ale vyrobené jinak.Několik trubek nebo kovových pásů se ohýbá s určitým poloměrem.V tomto případě je horní část menší než spodní.Tato konstrukce je stabilnější, ale vyžaduje více prostoru, což není vždy možné v malé chodbě.

Věšáky na věšáky na šaty

Věšák na věšáky na šaty na ramenou je vhodná věc, pokud není ve skříňkách dostatek místa.Skládají se z pravoúhlé základny, jedné nebo dvou příčných trubek, na kterých visí ramínka s oblečením.

Podlahový věšák na šaty na ramenou se také nazývá věšák

Věšáky jsou vyrobeny z kovu a dřeva.Existují kovové trubky, kované.Některé modely kovových stojanů na oblečení mají nastavitelnou výšku.U dlouhých oděvů lze jejich stojan zvednout výš.Maximální výška je 150 cm. U krátkých oděvů ji můžete umístit do výšky 80 - 90 cm. To je minimální výška, ale existují i ​​mezipolohy.

Několik typů stojanů na oblečení na trempelech

V některých případech je užitečné zavěšení na podlahu s koly.Je snadné přejít z místa na místomísto bez svlékání zavěšeného oblečení.Existují dětské modely podlahových věšáků tohoto typu.Liší se pouze výškou a více „zábavnými“ barvami.Stále dětské podlahové závěsy mohou být vyrobeny z plastu.Dětské oblečení tolik neváží, takže životnost plastu je více než dost.A za cenu plastových podlahových věšáků jsou nejdražší.

Skládací modely - způsob přijímání hostů

Pro ty, kteří přijímají velké množství hostů, může být obtížné umístit svrchní oděv.V takových případech je pod věšákem na kabáty pro svrchní oblečení skládací stojan.Když je složený, zabírá velmi málo místa a může být uložen ve spíži.

Věšák na obleky na podlahu

Problém skladování obleku lze snadno vyřešit zakoupením speciálního věšáku na podlahy.Trochu se podobá stojanům, pouze se speciálním věšákem na kabát a příčkou pro kalhoty.

Stojan pro skladování kostýmu

Existují stojany na kostýmy ze dřeva, kovu a plastu.Plast v tomto případě není špatný: neočekává se velké zatížení, takže pevnost moderních plastů je více než dost.

Pokud mluvíme o užitečných možnostech, jedná se o polici nebo krabici.Je vhodné v něm ukládat obchodní maličkosti: brýle, manžetové knoflíčky, peněženku, klíče od auta atd.

Různé modely věšáků na obleky

Umístili věšáky na obleky obvykle do ložnice, do šatny.Může být výhodné mít podobné zařízení ve vaší kanceláři.Modelyexistují různé, můžete si vybrat pro jakýkoli styl interiéru.A některé možnosti samy o sobě vypadají jako značkové šperky.

Závěsné křeslo a noční stolek s věšáky

Existují poměrně neobvyklé modely věšáků.Jsou kombinovány s nábytkem.Například, tam je věšák-židle.Modely se liší: s věšákem na oblek, jen činkou pod rameny nebo s věšákem na svrchní oděv.Pro malé byty je to velmi dobrá volba.Zabírá tolik prostoru jako běžná židle nebo lavice a slouží také k ukládání oblečení.

Věšák na podlahu s židlí a nočním stolkem - pro plné využití prostoru chodby

Další možnost: noční stolek s věšákem.Spodní část takového podlahového ramene je mnohem těžší než jeho horní polovina, takže se nevaří z dvojice zavěšených plášťů.Druhou výhodou takového nábytku je optimální využití prostoru.Problém se všemi podlahovými závěsy je v tom, že spodní část 50-60 cm zůstává nevyužita.V případě nočního stolku s závěsem to tak není.To je další dobrý způsob, jak spravovat prostor pro malé chodby.