Podlahy Tarkett Art Vinyl (Tarket Art Vinyl) - kreativní řešení

Vinylová modulární podlaha je považována za jeden z nejpraktičtějších a nejodolnějších povlaků, které se objevily v posledních letech.Může to vypadat jako parkety, ale netlačí se, nebojí se vody a nevyžaduje opakování a aktualizaci laku.Může to vypadat jako kámen, ale ne chladno a ozvěna.Jednou z nejpopulárnějších značek tohoto povlaku je Art Vinyl Tarkett.Byl to tento podnik, který jako první propagoval tento materiál na ruském trhu.Trvalo to jen něco víc než šest let a toto pokrytí má očividné fanoušky.

Co je to podlaha Art Vinyl Tarkett

Milující vinylové dlaždice• Návrháři - existuje spousta typů nátěrů, mnoho z nich lze kombinovat, což dává větší volnost kreativitě.Stavitelé tuto podlahu milují - rychle a snadno se vejde.Paní milují stejný materiál - nejenže to vypadá skvěle, ale snadno se čistí.Ale jako vždy, vše záleží na kvalitě.

V bytech se nejčastěji používá imitace uměleckého vinylu.dřevo

Jednou z možností s konzistentní kvalitou je Art Vinyl Tarkett.Jedná se o vinylovou podlahovou krytinu, která je k dispozici ve formě dlaždic (čtverců) a prken (obdélníky).Někteří považují tento povlak za pouhý druh linolea, ale není tomu tak: složení je jiné, používají se jiné materiály.Navíc existují rozdíly v pocitech - nesvítí, nelepí se.

Sbírka od sebe navzájem se může lišit v tloušťce vrstev, protože mají různé účely.Pořadí vrstev však zůstává stejné.

Složení vinylových dlaždic Art Vinyl Tarkett

Složení a účel vrstev:

 • Základna .Speciální třída vinylu, který má vysokou pevnost, má vysokou míru flexibility.Tloušťka substrátu se mění v závislosti na třídě povlaku.Silnější základna má zlepšené tepelné izolační vlastnosti, lepší zvukovou izolaci, vyšší odolnost proti opotřebení.
 • Skelná vlákna .Není k dispozici ve všech sériích.Poskytuje větší rozměrovou stabilitu (menší tepelná roztažnost).
 • Dekorativní vrstva .Odpovědný za vzhled povlaku.Tarkett Art Vinyl simuluje nejen přírodní materiály při barvení, ale také kopíruje texturu.
 • Ochranné vrstvy .Nejčastěji jsou dva - vinyl a polyuretan.Tato kombinace umožňuje dosáhnout vysoké odolnosti proti opotřebení.I při malé tloušťce nátěru má ochranná vrstva vysokou odolnost proti otěru a mechanickému poškození (paty se neprotlačují).

Hlavní aHlavní rozdíl mezi Art Vinyl je ve velkém počtu možností.Jde nejen o barvy a textury, ale o skutečnost, že tento povlak lze kombinovat a vytvořit vzory a kompozice.Existují připravená schémata stylů, ale můžete je vytvořit jednotlivě.

Klasifikace a odrůdy

Pokud mluvíme o metodách pokládání, existují dvě modifikace - se zámky (není třeba lepit) a které se pokládají na lepidlo.Art Vinyl Tarkett se zámky rychle padnou.Na zámky se nanáší lepicí hmota chráněná speciální páskou.Když je páska odstraněna, lepidlo fixuje další fragment.Výsledkem je kontinuální vodotěsný povlak.Nevýhodou této možnosti je nemožnost nahradit jeden prvek.Všechny fragmenty jsou vzájemně propojeny, což tuto událost velmi komplikuje.

Art Vinyl Tarkett velmi přesvědčivě napodobuje dřevo a kámen

Sady lepidel Tarkett Art Vinyl jsou slepeny lepidlem, které je kompatibilní s PVC a materiálem, ze kterého je vyrobeno.vaše pohlaví.Nevýhodou této možnosti je to, že mezi tepelnými roztažnostmi se mohou mezi dlaždicemi objevit mezery.Styling trvá déle.

Pokud jde o odolnost proti opotřebení, je Art Vinyl Tarkett rozdělen do tří tříd - pro obytné (domácí), obchodní a průmyslové prostory.Druhý typ má větší odolnost proti otěru (silnější ochranná vrstva).Pokud je to žádoucí, může být umístěn doma - v místnostech s vysokým provozem.Obvykle se jedná o chodby, chodby, kuchyně.Umělecký vinyl pro domácí použití v reklaměje lepší nepoužívat místnosti: rychle se setře.Výroba - nejodolnější vůči opotřebení.Odolává pohybu automobilů, ale jeho cena je skvělá.Použití v domácích prostorách je iracionální.

Tarkett Art Vinyl Collection

Dnes Tarkett vyrábí osm Art Vinyl Collection:

Art Vinyl Collection od společnostiTarkett

 • New Age (metalický efekt);
 • Kosmický (metalický efekt);
 • Blues (imitace kamene, jsou prosté);
 • Dům snů (dřevo různých druhů);
 • Lounge (zvýšená odolnost proti opotřebení, imitace dřeva);
 • Epic (vintage dřevo);
 • Jazz (imitace parket);
 • Murano (zvýšená odolnost proti opotřebení, imitace kamene).

Každý z nich je k dispozici v několika formátech.Většina z nich má tvar pravoúhlých prken, ale jsou zde čtvercové.Kromě toho mohou mít dlouhé proužky různé šířky:

 • 102 mm;
 • 152 mm.

Čtvercové dlaždice obvykle přicházejí se stranou 457 mm.A každý pohled je se zámky, tam je nálepka.

Každá ze sbírek má několik desítek návrhů a barev.Takže volba je opravdu skvělá.

Technické specifikace

Z technických specifikací mohou vyvstat otázky týkající se třídy použití podlahové krytiny.Je zobrazen v číslech.První číslice označuje rozsah podle typu prostor: 2 - třída domácnosti, 3 - kancelářské a obchodní prostory, 4 - výroba.Druhé číslo odráží intenzitu použití:

 • 1 - nízká;
 • 2 -průměr;
 • 3 - vysoká;
 • 4 - velmi vysoká.

Pro domácí prostory je maximální intenzita použití 3. Je to více než dost pro jakoukoli místnost v bytě nebo domě.I s druhou třídou lze použít všude.

Třídy využití podlahových krytin

Podlahové krytiny Art Vinyl Tarkett má vysokou odolnost proti oděru, pokud jde o použití v domech a bytech, všechny kolekce mají třídupoužijte 23, což je maximum v této oblasti.

Jméno Aplikační třída
obytná /komerční
Tloušťka Pracovní vrstva ) Odolnost proti účinkům nohou a podpatků Odolnost proti účinkům kolečkových křesel Formát Vzory a barvy Způsob pokládky
ART VINYL NEW AGE 23/32 2,1 mm 0,4 mm vysoká bez poškození pás, dlaždice 21 pro lepidlo
ART VINYL COSMIC 23/34 3,0 mm 0,7 mm vysoká bez poškození kolejnice 10 se zkosením
ART VINYL Blues 23/34 3,0 mm 0,7 mm výška bez poškození prkno, dlaždice 13 pro lepidlo
ART VINYL Dream house 23/31 4,0 mm 0,3 mm vysoké žádné poškození /otěru 75 bar 12 zámky
ART VINYL LOUNGE 23/34 3,0 mm 0,7mm vysoký bez poškození prkno, dlaždice 27 na lepidlo
ART VINYL EPIC 23/33 2,7 mm 0,55 mm žádná data žádná data prkno 10 na lepidlo
ART VINYL JAZZ 23/32 2,1 mm 0,4 mm vysoká bez poškození prkno 10 na lepidlo
ART VINYL MURANO 23/34 ) 3,0 mm 0,7 mm výška bez poškození dlaždice 9 na lepidlo

Požadavky na metody podkladu a nivelace

​​

Pro pokládku uměleckého vinylu je nutná naprosto stejná základna.„Absolutně sudé“ - to je při kontrole podle pravidla dvou metrů odchylka těchto 2 metrů, která není větší než 2 mm.Kromě toho by „rozdíl“ měl být plynulý.Jakékoli, i ty nejmenší, zjevné fosílie a výčnělky by měly být odstraněny /rozmazány.

Existují dva způsoby vyrovnání podlahy, které výrobce uznává - betonové potěry nebo překližky v polenech.Překližka může být položena na hrubou podlahu nebo na starý podklad, ale podlaha by měla být beze změn.Při použití překližky zůstane mezi stěnou a deskou po obvodu místnosti mezera 5 mm.Plechy jsou položeny od sebe (aby švy neodpovídaly), mezi sousedními archy ponechte mezeru 2-3 mm.Upevněte šrouby s plochou hlavou.Pod nimi předvrtejte otvory o průměru větším než je průměr víčka.Položte pole, klobouky a švy.Po zaschnutí tmelu vyhlaďte brusným papírem.Toto jsou doporučení výrobce.

Na základě zkušenostíoperace, švy mezi listy z překližky, je vhodné projít tmel, který po sušení neztrácí pružnost.Tím bude lépe kompenzována expanze teploty a vlhkosti.To je zvláště důležité pro domy, které jsou vytápěny pouze periodicky.

Jedna z možností pokládky simulovaných parket

Pro dokončení podlahy pod Art Vinyl Tarkett potěrem jsou vhodné jakékoli dokončovací nebo samonivelační směsi.Mohou být na bázi cementu, sádry, jakéhokoli polymeru.Pokládání je možné pouze po úplném zaschnutí.Pokud má základna vysokou vlhkost (nad 8-10%), mohou se tvořit vlny a otoky.

Důsledky pokládky na podlahu s vysokou vlhkostí

Bez ohledu na typ podkladu musí být absolutně rovný, suchý a čistý.Je vidět i zrno písku.Proto před instalací důkladně vyčistěte.Rovněž to nebrání procesu čištění pracoviště pomocí vysavače.

Lepidlo pro umění Vinyl Tarkett

Lepidlo pro pokládání Tarkett Art Vinyl si vyberete v závislosti na základu.Je důležité, aby byl kompatibilní s PVC a vaší základnou.Před nákupem si přečtěte pokyny.Tarkett doporučuje akrylové vodní disperzní lepidlo.Nemá silný zápach, můžete s ním pracovat uvnitř.Nepoužívejte lepidla na bázi rozpouštědel.Doporučený výrobce lepidla Art Vinyl pro pokládku:

 • EUROCOL Eurostar Allround 528
 • Ultrabond Eco 375 a V4SP
 • Uzin КЕ 2000 S
 • Homakoll 164 prof

  Možnosti lepidla jsou dobré, protože je lze kombinovat podle vašich představ

Používají se také následující typy lepidel (podle recenzí těch, kteří již položili vinyl):

 • Kiilto 2 plus
 • Ceresit K188E
 • Bostik KE320

Z výše uvedených značek je výhodnější pracovat s Ceresitem.Je jednotnější, lépe distribuovaný a zároveň se nerozšíří.Je dobré pracovat s Bostikem, je to levnější, ale je s ním trochu obtížnější pracovat - je to méně „životnost“.Spotřeba lepidla je předepsána v návodu k použití, záleží také na savosti podkladu.Pro snížení spotřeby můžete použít základní nátěr kompatibilní s kompozicí lepidla (předepsáno v návodu, ale lepidlo můžete ředit vodou v poměru 1/1 a potěr potřít válečkem).

Pokládací umělecký vinyl

S pokládáním odrůdy hradu Art Vinil Tarkett (New Age) nejsou žádné problémy.Každý fragment má hrot a drážku, které plynule zapadají do sebe.Druhá dlaždice stoupá, hrana je vložena do již ležící drážky.poté fragment spadne na podlahu.Není třeba žádné úsilí.Zkontrolujte, zda jsou popruhy spojeny normálně tak, že jdete podél kloubu s dlaní.


Je nutné instalovat podlahu Art Vinyl při teplotě nejméně + 15 ° C, ale je vhodnější pracovat, pokud je teplota asi + 20 ° C.Při této teplotě jsou dlaždice /prkna flexibilní a snáze se s nimi pracuje.Pokud je podlaha položena na vyhřívanou podlahu, musí být topení vypnuto 3-4 dny před zahájením práce.Po dodání jsou hromady materiálu položeny na rovný, čistý povrch anechte „na aklimatizaci“ nejméně 48 hodin.Pokud byl materiál dodán během mrazů, čas se prodloužil.

Další důležitý bod: okna v místnosti jsou zavřená.Chcete-li zabránit tomu, aby sluneční paprsky vytvářely teplotní rozdíly na podlaze.Nepokládejte na vlhký podklad.

Nářadí a materiály

Pro pokovování Art Vinyl Tarkett jsou nezbytné následující nástroje:

 • zubové stěrky pro nanášení lepidla (pokud je materiál lepivý);
 • korková lapovací deska - pro vyhlazení povlaku;
 • gumová palička - k vyrovnání kloubů;
 • váleček vyrobený z kovu o šířce 50 - 70 cm - k odstranění vzduchu a vysoce kvalitní přilnavosti k podkladu;
 • nůž - pro oříznutí povlaku ve velikosti /tvaru.

Fantastický let je neomezený

Lepidlo je rovnoměrně rozloženo po povrchu pomocí vroubkované stěrky.

Doporučené špachtle jsou uvedeny v technickém popisu lepidla.Například při použití Ceresit K 188E Extra se doporučuje použít zubatou stěrku A2 nebo A3, v závislosti na struktuře zadní strany nátěru.Pro univerzální lepidlo Forbo 528 Eurostar Allround, zubová stěrka: A1 /A2 /B1 /B2.

Spotřeba lepidla závisí na savosti podkladu (na cementovém potěru bez základního nátěru bude více než na překližce).Také ze zkušenosti, pokud pokládáte kryt ve více než jedné místnosti, vezměte několik špachtlí formátu A1 a A2.Jsou rychle vymazány, zejména pokud položíte Art Vinyl Tarket na betonový potěr.

Vlastnosti

Všimněte si, že geometrie prken /dlaždic není ideální.Rozdíl není příliš velký - 1 - 2 mm, ale nelze jej ignorovat.Před lepením je nejlepší sestavit celou řadu dlaždic, oříznout potřebné fragmenty na velikost a poté je očíslovat na zadní straně.Poté můžete nanést lepidlo a roztáhnout řadu.

Při pokládce je nutné nejprve vybrat proužky podle velikosti a výkresu - tak, aby neexistovaly žádné odlišné fragmenty

Pokud má povlak určitý vzor, ​​je třeba jej sledovat.Pokud sestavujete povlak simulující parkety, ujistěte se, že se vzor sousedních fragmentů neshoduje.Abyste se vyhnuli barevným skvrnám, použijte prkna /dlaždice z několika hromádek najednou.To dává nejlepší výsledek.Před pokládkou je zadní strana dlaždice otřena suchým a čistým hadrem, aby se zbavil možného odpadu a prachu.

Při nanášení lepidla se ujistěte, že neexistují žádná místa, kde je lepidlo již suché, a na povrch se nanese nová vrstva.Vysušené lepidlo musí být zcela odstraněno (kovovou špachtlí s hladkým ostrým okrajem) a poté naneste novou vrstvu.Všechna místa s dvojitou vrstvou lepidla pak mohou vyniknout.Upravený fragment ošetřete kovovým válečkem - aby se odstranil vzduch, který se může dostat pod vinyl.Po 20–30 minutách se znovu válte.Po nalepení celého potahu Art Vinyl Tarkett počkejte, až lepidlo zcela zaschne (uvedeno na obalu).

Podlahová krytina Art Vinyl Tarket ininteriér

Hlavní výhodou tohoto povlaku je jeho modularita a schopnost implementovat jakákoli kreativní řešení

Můžete si vybrat barevné schéma pro jakýkoli interiér

Nápady s imitací kamene vypadají dobře v kuchyni

Vzhled jako parkety, bez jeho minusů

Povlak je tenký, dveře nelze příliš zvednout.Kromě toho je možnost pokládat jediným kobercem - bez spojů a parapetů, také velmi příjemná

V případě potřeby může být také namontována na zdi.Dokonce i na stropě

Řezá se běžným nožem

Vypadá to opravdudobré, snadno se čistí, bez problémů s čištěním

Společnost Tarkett pro každou kolekci má připravené možnosti rozvržení s barvami