Pokyny k montáži kuchyně

Kuchyňský nábytek z dílny nebo továrny je rozebraný.Můžete věřit shromáždění odborníkům, ale jen málokdo dokáže udělat lepšího vlastníka.Pouze ty, které fungují „jako pro sebe“, a takové jsou extrémně vzácné.Mnozí proto raději sestavují vlastní kuchyň.Bude to trvat slušné množství času, ale kvalita bude na vrcholu.

Nástroje

Před sestavením kuchyňského setu je nutné sestavit nástroj pro práci.Jsou vyžadovány jednoduché nástroje, ale významně zrychlují a zjednodušují práci.

  • Šroubovák nebo sada šroubováků.
  • Vrták s vrtáky různých průměrů.
  • Jsou-li stěny betonové nebo cihlové, je nutný perforátor - vyvrtejte otvory pro upevnění horních skříní.
  • Může být požadováno.pila nebo skládačka.
  • Šestihranný klíč - pro upevňovací prvky (může jít se sadou).
  • ​​
  • Kladivo, pravítko, čtverec, hladina bublin.

    Sestavení kuchyně vlastníma rukama může trvat den i více

Je hezké mít stavitele letadel nebo laserovou hladinu.Díky tomu je uvedení skříní do stejné roviny mnohem snazší.

Montáž skříní kuchyňské linky

Kuchyňská jednotka v rozloženém stavu je sada desek různých velikostí, některého příslušenství a sady upevňovacích prvků.Z toho všeho je třeba sestavit skříně.Obvykle jsou namontovány a podlahy.Jak sestavit kuchyňský set, v jakém pořadí - volba je na vás.Pro některé mistry je vhodnější je sestavit do dvojic - horní, spodní a tak instalovat.Existují však dva další způsoby: nejprve shromáždit všechny horní, zavěsit je na zeď a poté všechny spodní.Dělejte a obráceně - sbírejte a instalujte spodní, pak horní.Obecně platí, že jakákoli metoda je správná, udělejte, jak si přejete.

Správná instalace potvrzení je uprostřed

Montáž nástěnných skříní

V každém případě začneme montovat skříně.Klasická nástěnná skříň se skládá ze dvou bočních panelů, horní, spodní, zadní stěny z HDL a dvou dveří - fasády.Postup montáže je následující:

Instalace závěsů

Fasády (dveře) jsou konečně zavěšeny poté, co jsou smontovány a umístěny na místo, ale závěsy se instalují od samého začátku.Jsou zadlabané (považovány za spolehlivější) a režijní.

Druhy smyček -zásilkové listy

Montážní body jsou vyznačeny na boční stěně a dveřích otvory.Sklopte boční stěnu a dveře na rovnou plochu (stůl nebo podlahu) blízko sebe, zarovnejte značky.Umístili jsme smyčky na místo (jsou součástí balení).Nejprve přišroubujte k boční stěně, pak k fasádě.Dveře se tak ukázaly být o něco nižší než boční stěna.Pod ní položte lištu vhodné velikosti nebo svinutou hadr tak, aby byla na stejné úrovni, a pak smyčku upevníme.

Rozebíráme smyčku samotnou (skládá se ze dvou odnímatelných smyček, které jsou spojeny šroubem. Tento šroub vyšroubujeme, odložíme dveře a pokračujeme v práci s bočními stěnami.

Sestavíme pouzdro

]

Upevňujeme horní a dolní část k bočním stěnám. Jsou připevněny k potvrzovacím dílům - speciálním upevňovacím prvkům nábytku, které jsou dodávány s šestihrannou hlavou. Pokud existuje odpovídající kousek, nasaďte jej na šroubovák, pokud ne, použijte ruční klíč.

Jak sestavit kuchyň: sestavení těla skříně

Místa pro potvrzení instalaceSkládáme boční stěnu a horní část, instalujeme upevňovací prvky, poté dno a poté druhou boční stěnu.

Otočte „čelem“ dolů, položte a vyrovnejte list laminované dřevovláknité desky, která slouží jako zadní stěna.s malými hřebíčky nebo sponkami ze konstrukčního sešívačky. Nejprve se přibijí v rozích, pečlivě zarovnájí okraje, poté uprostřed každé strany a poté rozdělí každou část na polovinu.Výsledkem je instalační frekvence- 1 hřebík /držák přibližně 10 cm.

Instalace rohů nebo závěsů, držáků polic

Závěsy, na nichž jsou zavěšeny nástěnné kuchyňské skříňky, se mohou lišit;různými způsoby.O nich se budeme bavit níže.Držáky polic se liší také materiálem a tvarem, ale jsou v zásadě namontovány stejným způsobem - do otvorů ve zdi.Pod bočními stěnami byly vyvrtány otvory.Někdy do nich instalujeme plastové vrtulníky (malé duté plastové válce), lehce je klademe poklepáním nábytkovým kladivem, pak kladou důraz na police.Ale většina kovových zarážek (jmenovitě jsou pravděpodobně nutné v kuchyňských skříních) je jednoduše vložena do díry.

Držáky polic

Vlastně víte, jak sestavit sklopnou kuchyňskou skříňku.Pro názornou demonstraci si prohlédněte video.Montují se také podlahové skříňky s policemi bez zásuvek, teprve poté jsou nohy nainstalovány na spodní a horní část je pracovní deska, ale je běžná na všech skříních a je umístěna po instalaci a upevnění všech podlahových skříní.

Sestavení skříně se zásuvkami

Kuchyňský nábytek i nadále sestavujeme vlastníma rukama.Nyní nejobtížnějším okamžikem jsou skříňky se zásuvkami.Obecný postup je následující: instalujeme panty, spodní a zadní stěnu.Horní deska je umístěna poté, co jsou všechny skříně smontovány a upevněny spolu s potěry.K dispozici jsou také funkce - na bočních stěnách je třeba připojit vodítka pro krabice.Pojďme.

Instalace chodidel

PředPro sestavení kuchyňské sady dále ke dnu jsou nainstalovány nohy.Nohy můžete nainstalovat i po sestavení rámu, ale není těžké otočit těžký noční stolek.V každém případě je nejlepší, pokud jsou nastavitelné - podlaha není vždy dokonale vyrovnaná.U nastavitelných nohou je možné je nastavit tak, aby zatížení bylo rozloženo na všechny nohy.Na malé skříňky - až 80 cm dlouhé - umístí 4 zastávky, více než 80 cm potřebuje 6 referenčních bodů.

Instalace nohou na spodní skříň kuchyňské linky

Pokud je ve skříni přepážka, umístíme nohy pod ni.Pokud neexistuje žádný oddíl, uprostřed.5-8 cm ustupuje od okrajů, přišroubováno na samořezné šrouby 15 mm dlouhé (s tloušťkou dřevotřísky 18 mm).Většina hotového nábytku pro nohy má také zahloubení - díry malého průměru.Zkombinujte štěrbiny v nohách s otvory a namontujte šrouby.

Montážní lišty a sestava pro zásuvky

Na bocích spodních skříní je označení pro instalaci kolejnic (jsou součástí balení).Pro jejich upevnění se používá Euroscrew M6 * 13.Nastavte požadovaný počet vodítek na obou bočních stěnách.

Instalace kolejnic do skříňky se zásuvkami

Zásuvky jsou smontovány pomocí 4 x 45 šroubů.Vodítka jsou nainstalována jako první.V závislosti na provedení mohou být namontovány na stěny krabice nebo na spodní okraj boční stěny.Pokud je na zdi označení (díry), umístí se na boční stěny.Pokud ne - do konce.Pro jistotu si přečtěte pokyny k montáži.Na obrázcích by měl být proces instalace.

Jak sestavit kuchyň: schéma montáže zásuvky

Po připojení vodítek jsou boční stěny připojeny k zadní stěně, poté je namontována přední stěna, poté spodní.Před instalací dna zkontrolujte úhlopříčky.Musí odpovídat milimetru.Spodní část je připevněna hřebíky nebo sponkami.

Sestavení těla

Sestava těla je již známa: k bokům připevňujeme kryt, poté spodní část s nohama.Umístili jsme skříň na místo, dotáhněte nohy tak, aby horní kryt byl ve správné výšce a vodorovný.Obzor kontrolujeme pomocí hladiny bublin nebo laserů.Po instalaci krytů.

Vlastnosti sestavy rohové skříňky

Hlavní rysem je, že v rozpočtových kuchyňských jednotkách se spodní část skládá ze dvou částí (ke snížení nákladů).Pokud má být v této skříni instalován dřez, zadní stěna je téměř nepřítomná, ale existuje několik spojek, které zvyšují tuhost konstrukce.Jinak je vše stejné jako při montáži konvenční skříňky s dveřmi.

Jak zavěšovat skříně v kuchyni

Ještě před sestavením kuchyňského setu je nutné zakoupit přístřešky a křížové nábytkové spony pro upevnění zavěšených skříní.Začněme baldachýny, přicházejí v různých typech a zde si o nich promluvíme.

Už víte, jak sestavit kuchyňskou soupravu, musíte přijít na to, jak ji nainstalovat na místo.Nástěnné skříňky do kuchyně jsou namontovány na zdi.Jsou připevněny nábytkovými markýzy.Přicházejí ve formě kovových desek s otvory pro upevňovací prvky, ale existují složitější návrhy.Levnější - obyčejné kovové desky.Mohou mít různé tvary, vyrobené z běžné nebo pozinkované oceli.

Jednoduché baldachýny

Nejběžnější variantou (vlevo nahoře) je deska se dvěma malými otvory pro upevňovací prvky a jeden velký (do ní je vložen hák nebo hlava šroubu instalovaná ve zdi))Nainstaluje se na konec bočních stěn - vpravo a vlevo.Při velkém zatížení může tento typ vrchlíku vypuknout, protože upevňovací prvky jsou v malé vzdálenosti od sebe a dřevotříska se může rozpadnout.Spolehlivější možností zdola je větší počet spojovacích prostředků, ale stále existuje riziko.

Nábytkové markýzy - pohledy

Dva další typy nábytkových markýz jsou spolehlivější, protože jeden ze šroubů bude také nainstalován ve víku skříně, to znamená, že bude zatíženídistribuovány na větší ploše.

Rohy se ukázaly dobře.Jedna hrana vrchlíku je upevněna přes kryt.Vyrobí se průchozí otvor, ve spodní části je nainstalován šroub s podložkou, je utažen maticí shora (také podložkou).Nainstalujte je ve vzdálenosti 5-10 cm od okraje, pokud se předpokládá, že velké zatížení lze umístit na tři nebo čtyři kusy, což u předchozích modelů není možné.

Kuchyňské skříňky jsou zavěšeny v rozích s podšívkou, aby se kompenzoval rozdíl v tloušťce zástěry.Jak se oběsili, bude to tak.Není možné se pohybovat od zdi nebo ke zdi.Pokud vyčnívá kuchyňská zástěra nad rovinu.zeď, musíte připevnit lištu na zeď nebo vyzvednout obložení pro každý přípravek (kousek překližky, kousek dřeva atd.).Druhou nevýhodou je, že pod každou vrchlík musíte nainstalovat samostatný háček nebo hmoždinku.Není to příliš pohodlné.

Modernější nábytkové přístřešky do kuchyňských skříní

Nastavitelné

Složitější a nákladnější vrchlík sestává z plastového pouzdra, kovovou vrchlíkem a seřizovacím systémem, který umožňuje pohybovat se dopředu /dozadu a nahoru /dolů.Tyto markýzy jsou zevnitř připevněny k bočním stěnám skříně, v zadní stěně je vyříznut malý otvor.S těmito baldachýny je spárována montážní lišta nebo lišta.Připevňuje se na zeď a háky vrchlíku přilnou k hornímu okraji.Pomocí tohoto upevňovacího systému je instalace a demontáž sklopných skříní velmi jednoduchá a mají „užitečnou hmotnost“ 20-50 kg na vrchlík (v závislosti na modelu a výrobci).

Jak nainstalovat kuchyňský set

Jak již bylo uvedeno, pořadí instalace skříně je libovolné.Nejprve můžete zavěsit horní, potom spodní nebo naopak.Na tom nezáleží.Instalační objednávka je důležitá: vždy začněte od rohu.Od toho, jak hladká bude tato první skříňka, bude záviset na tom, jak snadné bude další instalace.

Výška instalace nástěnných skříní závisí na růstu „uživatelů“, ale ne méně než 45 cm od úrovně pracovní desky.Vzávěsné skříňky na zdi označují vodorovnou linii.Může být nakresleno pomocí bublin nebo vodní hladiny, nejjednodušší je však rozvinout letadlo v požadované výšce pomocí stavitele nebo roviny.Horní hrana montážní lišty je instalována podél této čáry nebo jsou skříně vyrovnány, když jsou namontovány na běžných baldachýnech.

Úkolem, jednoduchým i složitým, je umístit skříně tak, aby byly na stejné úrovni a jejich stěny byly svislé a vodorovné.V takovém případě nedojde k provozním problémům.

Nábytkové křižovatky

Protože kuchyňský nábytek sestává ze samostatných skříní, jsou spojeny dohromady.Existují dvě možnosti - nainstalovat, poté upevnit, nebo nejprve upevnit, pak zavěsit.Druhá možnost je možná za přítomnosti asistentů - ani dva připevněné skříně na zavěšení nejsou snadný úkol.

Zamykají skříně společně s křižovatkami.Mají různé průměry a různé délky - pod dřevotřískovou deskou různých tlouštěk.Na jedné stěně jsou potřeba nejméně dva potěry.Jsou umístěny v oblasti smyček - mírně nižší nebo mírně vyšší.Dvě skříňky jsou umístěny ve stejné rovině, jsou upevněny svorkami ke svým stěnám, je proveden průchozí otvor - průměr potěru, do kterého jsou upevňovací prvky nainstalovány, je utažen šroubovákem nebo šroubovákem.

Jak nainstalovat pracovní desku na kuchyňskou soupravu

Chcete-li kompletně sestavit kuchyňskou soupravu, musíte nainstalovat pracovní desku.Upevňuje se po vytažení skříní.Ke stěnámnastavit ocelové rohy, které upevňují pracovní desku.Jemnosti ve zpracování konců a řezů pro praní, viz video.

V následujícím videu najdete informace o tom, jak zpracovávat plátky laminovaných pracovních desek z dřevotřísky.Je užitečné pro ty, kteří chtějí sestavit kuchyňský set v souladu se všemi pravidly.

Video o montáži kuchyňského nábytku