Police na zdi: 60 fotografií a 8 kreseb

Jednou z technik zdobení místnosti je použití polic.Nejsou však jen ozdobou.Častěji jsou funkční.Zavěsí police na zeď, položí na podlahu, někteří zavěsí na strop nebo trámy.Nejlepší je však to, že je lze snadno vyrobit na vlastní pěst.

Druhy polic v domě

Na místě instalace jsou nástěnné policepodlaha a přívěsek.Pokud má podlahová police velkou výšku - od metru a výše se často nazývá regál.Pár slov o zavěšení: obvykle se jedná o dekorativní struktury, které visí na potrubí nebo speciálně poháněném držáku.Tato možnost je oblíbená v místnostech, kde topné potrubí prochází pod stropem: prostě žádají, aby se na ně něco zavěsilo.Police v kuchyni a v koupelně jsou zavěšeny na potrubí: je to tam pohodlné.

Tyto kuchyňské police jsou pohodlné a funkční.Na stejnou trubku můžete také vyrobit do-it-sami potrubí

Jsou vyrobeny ze dřeva, překližky, laminované dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, jsou zde skleněné police.Jako astojany používají stejné materiály, ale jsou také vyrobeny z kovu, plastů a dalších naprosto neuvěřitelných věcí - například trubek nebo lahví.

V obývacích pokojích není tak důležité, z jakého materiálu je police vyrobena.Je důležité, aby jeho design byl ve stejném stylu jako interiér.Dokonce ani funkčnost není vždy důležitá: některé hrají výhradně dekorativní roli.Na ně, pokud něco stojí za jednu nebo dvě položky.Jejich úlohou je dát interiéru domu zvláštní styl a barvu.

Komorní atmosféru této místnosti zdůrazňují útulné polštáře a police z tmavého dřeva
)
Lakonický styl registrace bytu a stejných lakonických polic kontrastní barvy.V tomto interiéru jsou hlavním prvkem
Prázdný prostor nad pohovkou je organicky vyplněn policemi, aby odpovídaly stěnám
Police může sloužit jako odlučovač vnitřních prostor
Světlý interiér ve světlých barvách a stejné police
Tvar a barva polic sleduje tvar a barvustolní zásuvky

Pokud mluvíme o policích v technických místnostech - zejména v kuchyni a koupelně, požadavky zákona jsou téměř všeobecně přidány k úvahám o estetice.ktichnosti.Dokonce i dekorativní police v kuchyni by se měly dobře umýt.Požadavky na police v koupelně jsou obecně vysoké: pravidelně jsou velmi vysokévlhkost a vyžaduje materiály, které jej přenášejí bez poškození.Není jich mnoho.Je to plast a nerezová ocel.Rovněž vyrábějí MDF koupelnové police, ale obvykle jsou provozovány s dobrým větráním v koupelně.

Police na zdi

V každé místnosti na zdi jsou místa, kde stačí něco pověsit.Ve skutečnosti většina moderního nábytku zabírá pouze spodní část - pohovky, stoly, pohovky.Horní část zůstává prázdná a existuje nesoulad: přetěžená spodní část místnosti a poloprázdná nebo úplně prázdná horní část.Tyto dutiny na stěnách jsou organicky vyplněny policemi.

Používá se celý systém a „mrtvý“ prostor - úhel

Strukturálně je většina polic tvořena vlastními policemi a propojkami.Ale tyto komponenty jsou kombinovány v takovém počtu možností, které nelze vypočítat.Jednoduchý design je dobrý: vlastní police si můžete vyrobit z jakýchkoli polic.Kromě toho mohou být tyto výrobky první věcí, které si sami vyrobí.Je to opravdu snadné.

Jak a co to opravit

Vědomě začínáme spojovacími prvky.Konstrukce police na stěně do značné míry závisí na typu upevnění.Nebo možná opak.Pohled z čeho na tanec ...

Tradiční panty

Tradiční panty pro zavěšení polic

Existuje tradiční způsob, jaksmyčky.Je vhodný pro dřevo a dřevovláknité desky, všechny ostatní materiály, které jsou dostatečně silné, aby se daly připevnit.Šroubovanýšrouby po stranách.Poté se mezi středy otvorů smyček změří vzdálenost, položená na zeď (pozor na vodorovnost).Otvory pro hmoždinku se vrtají ve vyznačených bodech, hmoždinka se zasune a do ní se zašroubuje hřebík s malým víčkem, který vstupuje do smyčky nebo konzoly (kolík mírně ohnutý).Pak je na ně zavěšena police.

Ne všechny materiály lze vrtat.Například skleněné police.Rozhodně do nich nemůžete nic zašroubovat.Držáky na skleněné police jsou speciální: skládají se ze dvou částí, mezi nimiž je vloženo sklo.Mezi držáky jsou často umístěna elastická těsnění.Spodní upevňovací prvek má obvykle malý upínací šroub pro upevnění.

Svítidlo pro skleněné police

Nejoblíbenější svítidlo pro skleněné police se nazývá „pelikán“ - pro svůj zvláštní tvar. Sám vypadá dobře, má různé barvy.Tloušťka skla, které může pojmout, je od 8 do 34 mm.Můžete do něj vložit nejen sklo, ale i jakýkoli jiný materiál takové tloušťky.Prostě to vypadá stylově se sklem.

Výroba skleněných polic na zdi je snadná: kupte upevňovací prvek, objednejte skleněné kousky se zpracovanými hranami ve sklárně (nebo je můžete sami oříznout).Samotná sestava zůstává:

  1. Připevněte „pelikány“ ke zdi.Dva hmoždinky.Pouzdro je sklopné - dekorativní kryt je odstraněn a v montážní desce jsou dva otvory.Jeden ve výše uvedeném případě, druhý níže.Zabezpečenonastavit dekorativní překrytí.
  2. Bylo vloženo sklo.
  3. Utáhněte šroub.To je vše.

Držák skleněné police na zdi

Existují i ​​jiné formy podobných upevňovacích prvků.Na níže uvedené fotografii je několik z nich.

Některé možnosti montáže pro skleněné (nejen) police

Dekorační konzoly

Jiný způsob montáže- závorky.Jsou spolehlivé, některé dekorativní a natolik, že samy o sobě jsou ozdobou.

Konzoly pro nástěnné police

Zapuštěná montáž - police bez podpěry

A nejúžasnější příslušenství pro splachováníinstalace.Umožňuje skrýt upevňovací prvky.Nakonec se pod čep a tělo držáku vyřízne sedadlo a police se na něj jednoduše nasadí.

Tajné spojovací prostředky pro police

Jak vidíte, ani jednoduchá deska nebo kus skla na těchto spojovacích prvcích již není špatný.Stále však existuje moře všech druhů nápadů.

Přibližně , jak lze starý nábytek aktualizovat, čtěte zde. Regály

Na regály jsou kladeny požadavky na pevnost: mají významnou váhu.Proto musí být jak upevnění, tak materiály a konstrukce spolehlivé.Police na knihy jsou tradičně vyrobeny ze dřeva, laminované nebo dýhované dřevovláknité desky.A pak se dřevovláknitá deska s dlouhým rozpětím (více než 90 cm) v průběhu let ohýbala.

Při plánování police na stěny pro knihy vašich vlastních rozměrů mějte na paměti, že vzdálenost mezi podpěrami by neměla být větší než 90 cm.naložená nebude se ohýbat.A existují dva typy a druhy polic: zeď a podlaha.Oba mohou být hranaté.

V nejjednodušším případě je to deska upevněná jedním ze způsobů.Některé možnosti, zejména při správném podávání, vypadají velmi dobře.

Nejjednodušší police na spodní stěně pro knihy (bylo použito tajné zapínání)

A za přítomnosti fantazie se několik tablet proměnilo ve velmi zajímavou věc, kterou lzei hlavní prvek výzdoby.Vlastní nápady jsou sestaveny ve fotogalerii.

A to je vážný způsob, jak rozšířit prostor kvůli úhlu mezi dvěma okny
Velmi zajímavým nápadem je použití rohů pro malé police
Rohová police na knihy.Namontováno na pelikánech)]
Díky kontrastní barvě je tato police v centru pozornosti
Nic složitého: je snadné sestavit takovou polici vlastními rukama a vzhled je nestandardní
Nelinearita - jsou vždy zajímavé, ale na takovou polici lze umístit knihy různých výšek
) Malý systém s propojkami na potrubí

Knihovny umístěné na podlaze lze nakládat vážněji.Tady jsou různé formy: existují regály, do kterýchpolice jsou připevněny.Vrcholem mohou být rozbité nebo neobvyklé řady polic i zajímavé regály.

Jednoduchý design těží z barev a propojek
Tuto podlahovou polici zdobí neobvyklé regály
​​
Je to spíš jako knihovna nebo dokonce skříň, ale podstata se nemění - původní barva a zajímavé malé police ve střední části a struktura vypadají zajímavě
Snadná výroba a originální
]
Velmi zajímavou myšlenkou jsou nelineární police a mostytlustá skleněná ki
Je to spíš regálový systém

) O výrobě fontán (a malých vnitřních a pevnějších pro letní domy, usedlosti nebo zahrady) si přečtěte zde.

Přívěsné

Ne příliš početné, ale originální typ.Nejdůležitější věc, kterou lze snadno udělat: několik prken, čtyři lana nebo dva pásy a můžete začít pracovat.

Staré kožené opasky se mohou stát také základem pro systém zavěšení
Toto je obtížný systém bloků ... a police mohou být umístěny na jakékoli úrovni
Dvě prkna, čtyři lana a půl hodinyčas - vše, co je potřeba k vytvoření této police
Jak vyrobit závěsnou polici - grafická instrukce krok za krokem

Do školky

Zatímco dítě je velmi malé, chci funkční police, ale s dětskými kresbami.Ale kde je získat?Udělej to sám.Do každé police vaší oblíbené konfigurace lze vložit tapetu na netkané bázi nebo silným balicím papírem (nalepeným na PVA).Po zaschnutí dvakrát natřete lak na vodní bázi.Takové police lze prát, ale nejzajímavější je, že police se mohou měnit s dítětem.Odtrhněte starý dekor, přilepte nový.Myšlenka je jednoduchá, funguje velmi dobře.

To se může stát

Pro děti se police příliš liší designem.Pokud mluvíme o podlahách nebo regálech, pak by měly být silné: vzhledem k tomu, že starší děti na ně rozhodně chtějí vylézt.Proto často dokonce i ty police, které jsou na podlaze, jsou připevněny dodatečně ke zdi: takže se nezkolabují a nedrží mladé lezce.Na základě těchto úvah nejsou vysoké: ani když padnou, není to děsivé.

Poličky v dětském pokoji se také liší barvou - jasnější, mohou být vyrobeny ve formě písmen a do nich mohou být instalovány krabice na hračky: je snazší je udržet v pořádku.Obecně by funkčnost a zabezpečení měly být kombinovány.

Systém se zásuvkami - čištění bude rychlé
Děti vyrůstají, design a změna barev
Kombinace otevřených a zavřených polic je vhodná pro předškolní děti
Pohádkové město osloví chlapce i dívky
číst místnosti zde. Police a police v kuchyni

Ať už říkáte, hlavní věcí v kuchyni je funkčnost.Na stěnách není příliš volného místa: skříňky zabírají velké území.Jedním z úkolů je proto maximalizovat využití volného prostoru.Existují zajímavé nápady pro malé až velmi malé mezery mezi stěnou a lednicí nebo jinými domácími spotřebiči.Přísně co do velikosti, můžete si vyrobit poku na kolech, která tam nechává a úplně se skrývá.Je široká a úzká (viz foto).

Je snadné vyrobit takový posuvný policový regál s koly pro různé sklenice.Vše, co potřebujete, je po ruce a neobtěžuje se

Stále existují zajímavé nápady, jak ušetřit prostor.Pokud u okna stojí umyvadlo nebo sto, můžete se brát.Existuje zajímavá možnost zavěšení - mříž na řetězy, ke které jsou zavěšeny všechny náčiní.Ale taková police je možná, pokud pracovní plocha není na zdi.Další možností, jak ušetřit místo - je-li kuchyň-jídelna zónována pultem, nad ní, můžete také vytvořit polici, která bude částečně zavěšena.Jedna část spočívá na zdi, druhá - na přepážce nebo „visící“ na stropě.

Obsazujeme veškerý volný prostor
Police u okna v jiném stylu
Závěsná police pro malé věci
Nad pultemexistuje také nevyužitý prostor

Přečtěte si o tom, jak zařídit kuchyňský nábytek.

Zavěšení celé stěny nad pracovním stolem se skříňkami není nejlepší cesta ven.Vypadají těžce.Problém můžete vyřešit skleněnými dveřmi, ale ne každému se to líbí.Řešením je vytvořit otevřené police mezi skříňkami.Dají více světla do interiéru a pracovní plocha nebude vyvíjet takový tlak na zbytek prostoru.

Sekce a otevřené police „odlehčí“ interiér
Stylové doplňky nezasahují
Existuje místo prosklo
Styl je jiný - myšlenka je stejná
Uzavřené a otevřené police v jednom systému - pohodlné a nestandardní

Dekorativní a originální

Často police na zdi hrají výlučně dekorativní roli.Jsou navrženy tak, aby upoutaly pozornost, a tohoto cíle je dosaženo neobvyklou formou, která kontrastuje se stěnami, barvou.Nemůžete na to hodně dát: jednu nebo dvě malé věci, ale jak zajímavé jsou.

Pouhé tři obdélníky, ale vzhledem k barvě a vazbě vypadají velmi stylově
Dalšívýběr z různých obdélníků a čtverců, a dokonce i malované v jasných kontrastních barvách.Nemůžete projít kolem
(3401
Velmi zajímavým nápadem je použití rohů pro malé police
Téma je stejné, nálada je jiná.A to vše je způsobeno tím, že kontrast mezi barvou stěny a zbarvením police není tak živý
Další verze „čtverce“„Police.Dvě stejné sady uspořádané různým způsobem
Jsou-li tradiční čtvercové police ozdobeny kolem okraje kudrnatými rámy, je styl zcela odlišný
]

Dalším zajímavým tématem jsou skleněné police.Jen jedno sklo není příliš zajímavé.Atraktivní je jeho kombinace se dřevem a ocelí.Účinky jsou někdy neočekávané.Sklo je sestaveno na vodítkách: materiál je křehký a těžký a musí být držen.Je pod mocí oceli.

Zajímavá verze skla.Můžete libovolně měnit výšku mezi úrovněmi

Ve skutečnosti jsou tyto systémy navrženy tak, aby vytvářely interiéry pro obchody, ale v bytě v moderním stylu nebo půdním stylu vypadají stylově.

Je také vhodný „vintage“ styl

, z nichž nejsou police vyrobeny.I z dýmek.Kov a plast.ZůstalOpravit obrázky?Využijte v podnikání a získejte návrhářskou věc, která je zajímavá, shromážděná z koše.

Toto je venkovní verze
)
Plastové trubky a nemusí být natřeny
Vodovodní potrubí, rohy, vše je natřenobronzová barva
Plastové trubky s velkým průměrem instalované v rámu.Tady je neobvyklá police
Tak zajímavá varianta police na dýmky
]

Existují vzory, na které se prostě divíte.Jak jsi s tím mohl přijít?

Kombinace otevřených a uzavřených polic.Zakázkový tvar - zaoblené rohy a zbrusu nový vzhled
Kovaná základna vypadá vznešeně
Vlastní rohová police
Může být zajímavározdělení mezi zónami
Něco podobné může být vyrobeno z polykarbonátu.Mají různé barvy a dobře se ohýbají
Bouřlivý let představivosti autora
)
Myšlenka pro ty, kteří mají spoustu knih
) Zajímavý design
Pro milovníky řezaných květů
Kardiogram ...

Výkresy polic

Konstrukce jsou v zásadě jednoduché: Díval jsem se a měl jsem nějakou představu, jak to udělat.Pro ty, kteří chtějí vyrábět police vlastníma rukama, dáváme několik kreseb.Když je máte po ruce, můžete snadno provést požadované změny ve velikosti.Nezapomeňte, že z dřevovláknité desky o tloušťce 16 - 18 mm by rozpětí mezi podpěrami nemělo být více než metr, ale lepší - 90 cm. Jinak dojde k výchylce.Stejná je situace s překližkou.

]

Jediné, co může být nejasné, je, jak shromáždit některé uzly.Vysvětleme si v jednom diagramu, zbytek sestavy je podobný.Všechna připojení jsou provedena v rozích.Aby byla konstrukce spolehlivá, jsou vyříznuty celé police a v rozích jsou k nim připojeny propojky.

Všechna tato spojení jsou vytvořena v rozích

Rohy jsou nastaveny od spodních dvou pro každé spojení zprava a zleva.Jsou vyrobeny z kovu nebo plastu.Pokud je zatížení plánováno jako významné, dejte kov, pokud jsou police dekorativní - můžete nábytek z plastu.

Některé typy rohů

Nyní si můžete na zdi vytvořit vlastní police (i podlahové).