Police v koupelně: typy, materiály, výběr

Koupelna je jednou z nejmenších místností, ale její vybavení vyžaduje hodně času a peněz.Hlavním problémem při výběru materiálů je to, že musí tolerovat vysokou vlhkost.V tomto článku se budeme bavit o policích do koupelny.O tom, co jsou v designu, tvaru, z jakých materiálů jsou vyrobeny a jak je přesto vybrat.

Druhy polic do koupelny

Nejprve rozebíráme, jaké police jsou prov koupelně.Podle způsobu instalace jsou pouze dvě z nich - podlaha a zavěšená.Podlahové police nemají vždy kam instalovat - ne každý se může pochlubit velkou plochou.Většina z nich se snaží racionálně uspořádat malý prostor, a proto podlahové police nejsou příliš běžné.

Ne každý může najít místo pro instalaci podlahové police

Poličky, které se připevňují ke zdi, jsou populárnější.Mohou být úhlové a lineární.Rohy jsou pohodlné nad koupelnou - využívají část prostoru, která obvykle zůstává prázdná.Tato police, umístěná v blízkosti sprchové hlavice, vám umožní mít vše po ruce.Níže je uvedena krátká klasifikace.

 • Stojící na podlahu.Jsou to spíše police pro skladování ručníků, domácích chemikálií a dalších věcí.
 • Namontované:
  • namontované na stěnu:
   • jednopatrové;
   • dvou nebo třístupňový;
  • úhlové:
   • na společné liště;
   • individuální instalace.

Různé vzory a různé materiály pro nástěnné police

Kromě toho je třeba zdůraznit samostatnou kategorii.vestavěné police.Jejich základ je vyroben ze sádrokartonu ve fázi opravy.Poté jsou upraveny vodotěsnými materiály: keramické dlaždice, mozaiky.Jsou praktické, ale po opravě není možné je vyrobit.

Se zrcadlem

Je těžké si představit koupelnu bez zrcadla.Může být samostatný nebo může být součástí police.Skříň se zrcadlem může být skříň - to je jeden z typů nábytku do koupelny.Podstavec je vyroben z vodotěsného MDF, potaženého buď vrstvou nátěru nebo PVC laminovanou fólií a k této základně je připojeno zrcadlo a police.

Police se zrcadlem: se základnou a bez základny

Druhou možností je bezzrcadlová police.V tomto případě nemusí být základ vůbec.Zrcadlo je silné a jsou k němu připevněny police.

Případpolice se zrcadlem se často nazývají zrcadlovou skříní pro koupelnu.Mohou mít police po stranách a dole.Často vestavěné podsvícení.V tomto případě je také nahoře propojka, do které jsou zapuštěny malé lampy do hloubky.Horní část může být také použita, ale skladování něčeho těžkého zde nebude fungovat.Police mohou být otevřené a zavřené.Obvykle jsou vyrobeny ze stejného MDF, ale najdete možnosti ze skla nebo zrcadel.

Skříňové jednotky se nazývají také sklopné koupelnové skříňky

Zrcadlo lze namontovat na základnu.Pak je orámován okolními policemi.Druhá možnost je na dveřích skříně.Existují dva způsoby, jak otevřít dveře - jako obvykle, vpravo nebo vlevo nebo nahoru - pomocí zvedacího mechanismu.

Možnosti pro nevybalené zrcadlové police

Vybalené zrcadlové police mají často rám, ke kterému jsou police připevněny.Je jich několik, nejčastěji jeden zdola.Jsou také ty, ve kterých jsou police připevněny k hlavnímu zrcátku.Přetížení se nedoporučuje.

Nástěnné a rohové police

Popište možnosti pro police v koupelně namontované na zdi - v rovině a v rohu - po dlouhou dobu.Existuje mnoho možností designu.To platí pro výběr tvaru a materiálu.Existuje však omezený počet návrhů.Budou diskutovány.

Nejprve si povíme o množství"Podlahy".Existují jednoúrovňové police, existují dvě nebo více úrovní.Pokud mluvíme o jednoúrovňové, musí být každá z nich připojena samostatně.A to jsou další otvory ve stěnách.Protože jsou naše koupelny většinou obložené, každá díra je jako rána.Pokud tedy jedna rovina nestačí, zvažte víceúrovňové možnosti.

K instalaci je zapotřebí několik vrstev - méně otvorů

Na druhou stranu je možné zavěsit několik samostatných polic v požadované vzdálenosti od sebe.V těch, které nejsou rohové, si stále můžete vybrat jakoukoli vzájemnou polohu.Obecně platí, že více svobody jednání.Doufáme, že to bude jasné.

Druhý bod: přítomnost plotu.Roh i zeď mohou být s ploty nebo bez nich.Nedostatek stran není tak kritický, pokud jsou zavěšeny rovnoměrně.Ano, můžete náhodně stisknout některé zkumavky.Ale pokud neexistují žádné děti, k tomu často nedochází.Ale vše je mnohem jednodušší.

Ploty mohou mít různou výšku

Police s bočnicemi nejsou pro použití příliš pohodlné - je obtížnější umístit a odstranit předměty.Obzvláště vysoká by měla být úhledně nakloněna do určité míry.Obecně také hádka.

Existují police se schopností zavěsit ručník

Další modifikace se nachází v nástěnných policích.Ve spodní části může být bar nebo dva pro ručníky.Mohou existovat háčky.Zde můžete pověsit nejen ručníky, ale i některé doplňky.Dává smysl umísťovat takové modely ne do „mokré“ zóny, ale velmi blízko, takže se můžete rukou dotknout a vyjmout ručník.

Rohové regály

Rohové police lze namontovat na jednu svislou lištu.Navíc to mohou být plasty, kovy, sklo.Pevné police mohou mít stejnou výšku (běžnější), ale najdete modely s instalací v různé vzdálenosti od sebe.Jak jsou dobré?Skutečnost, že vyžadují méně spojovacích prostředků.V klasické verzi je lišta namontována nahoře a dole, police jsou na ní drženy a také díky důrazu na stěny (na obrázku vpravo).

Rohové police na liště

Pro rohové police jsou k dispozici možnosti instalace bez vrtání otvorů.Dva způsoby - s distanční tyčí a přísavkami.Spolehlivější - mezerník.Instaluje se na správném místě, posune se až na podlahu a strop, upevněný v této poloze pomocí speciální svorky.Design je docela spolehlivý.

Na co byste měli dávat pozor.Na tyčovém materiálu.Police samotné jsou nejčastěji vyrobeny z plastu a jsou připevněny k kovové trubce.To je špatné: kov rychle začne rezivět.Proto je lepší podívat se na plastovou tyč.Zatížení z plechovek na láhve není stovky kilogramů ani desítky kilogramů,takže bezpečnostní rezerva plastové trubky bude více než dostatečná.

Materiály

Je obtížné určit materiál, ze kterého je police vyrobena.Jako obvykle chceme vysokou kvalitu, krásné a levné.Pravděpodobně chápete, že najednou mohou být uspokojeny pouze dvě ze tří žádostí.Každý má svůj vlastní koncept krásy, ale pokud váš vkus není tak sofistikovaný, že popírá plast, je možné všechny tři požadavky spojit do plastu.Ale „levný“ je relativně, řekněme, nerezová ocel.A je těžké volat velmi levný trvanlivý.

Police ze skla a kovu

Plasty

Plastové koupelnové police jsou dobré, protože v nich lze zavěsit beze strachusprchový kout.Cítí se skvěle pod tekoucí vodou.Alespoň ponořte do koupele s vodou.Aby nedošlo k problémům s čištěním, ujistěte se, že existuje možnost odvodnění vlhkosti.Modely jsou velmi odlišné - podlahu i roh a stěnu.Navíc je k dispozici montáž na přísavkách.Jen málo lidí se, bohužel, drží normálně.Ale pokud je dlaždice hladká, bez úlevy, existuje šance, že budete mít štěstí.

Poličky vyrobené z plastu mohou mít různé tvary a způsoby instalace

Když už mluvíme o zvláštních provedeních, možná jen police jsou vyrobeny z plastu a nerezové ocelipo stranách vany.Ale cena je nerezová jako křídloletadlo.Nemůžeme je najít, a tak je to velmi pohodlná věc.Existuje další možnost - připojená.Jedná se o modely, které lze zavěsit na přepážku sprchové kabiny, pokud není až ke stropu (na fotografii vlevo dole).Takové možnosti lze stále najít mezi kovovými, ale slovo „levné“ nelze použít u vysoce kvalitních modelů.

Tato police je umístěna po stranách koupelny.Všechno je po ruce a není potřeba vstávat na mýdlo nebo žínku

Pár praktických bodů.První.Pokud je voda tvrdá, je lepší brát lehké odstíny - usazeniny solí na nich nejsou tak viditelné.Druhý bod - týká se také volby barvy police, ale přístup je z hlediska designu.Pokud se ukáže, že design je nudný, můžete přidat barvy pouze s jasnými plastovými doplňky - dostanete „zábavnou“ vanu.Pokud jste blíže k omezenějšímu stylu, vyberte šedou, hnědou, černou.Hrajte v kontrastech.

Sklo a zrcadlo

Mnozí považují skleněné police za nebezpečné.Možná ano, ale přemýšlejte o tom, alespoň jste jednou slyšeli někoho, kdo se skleněnou policí ublíží.Jen police v koupelně se obvykle nacházejí na místech, kde je problematické je poškodit.Nad umyvadlem, v rozích koupelny.Kromě toho se používá silné sklo, které je obtížné poškodit.Samozřejmě, pokud existují fidget-experimentální děti, pak to asi nestojí za to.Ale pokud se všichni dostali venvěk bujného zkoumání světa, můžete bez problémů zavěsit skleněné police do koupelny.

Je nerealistické zlomit takovou tloušťku

Proč jsou tak dobré?Skutečnost, že vypadají dobře ve velkých i malých místnostech.V malých dávají další plus, protože nezatěžují vizuální prostor.Jsou téměř neviditelné.Ze držáku vyčnívají pouze držáky a police samotné jsou „beztíže“ a průhledné.

Při nákupu skleněné police můžete bezpečně hledat pomocí držáků z nerezové oceli a „přejetím“ u dobrých společností.Není tam příliš mnoho nerezové oceli, takže krása vylévá v malém množství.Pokud je však regálová sestava šokující, hledejte držáky skleněných regálů v obchodech s nábytkem.Omezovače lze také najít, pokud je chcete nainstalovat.

Modely nejsou příliš složité, takže to můžete snadno udělat sami

Požádejte, aby byla police sama oříznuta ve sklářské dílně.Tam budete zpracovávat hrany a vytvářet díry.Nezapomeňte určit, že ji potřebujete.Mimochodem, tam jsou barevné brýle, jsou tu matné.Takže „průhlednost“ je volitelná.Můžete použít zrcadla.Nebo vzorované sklo, a tak, aby se vyskytlo méně problémů s čištěním, otočte „vzorovanou“ stranu dolů.

Z hlediska péče je sklo běžným materiálem.Ale pouze pokud je voda tvrdá, existují stopy arozvody.V takovém případě neberte „průhledné“, u matných to bude snazší.

Kovové police

Nejoblíbenější a snad i nejobtížnější vybrat.Není to forma, ale volba výrobce.Kovové koupelnové police mohou být:

 • nerezová ocel;
 • pochromované (hladká ocel nebo mosaz s povlakovou vrstvou);
 • smaltovaný;
 • ve formě prášku.

Kovové police

Nejodolnější jsou police vyrobené z nerezové oceli.Ale ty kvalitní jsou velmi drahé, ale za cenu neexistují žádné „průměrné“ ceny.Sortiment je levný, a pak velmi drahý s výraznou cenovou mezerou.Ceny se liší 5krát nebo více.Levné je nerezová ocel, která zreziví.Nejprve v místech svařování - dále, protože existuje jen málo legujících kovů a při svařování také vyhořely.Drahé jsou vyrobeny z kovu s normálními vlastnostmi a dokonce jsou svařovány v ochranném prostředí.

Uprostřed cenového rozpětí jsou chromové police.Prvních šest měsíců není všechno špatné.A pak, pokud kvalita není příliš vysoká, stříkání stoupá, rez vytéká.To je, pokud je ocel potažena chromem.Pokud je mosaz, pak se v průběhu času objeví zelenkavý odstín, který nic neodstraní.To ovlivňuje police domácí produkce.Evropští výrobci nemají takové potíže, ale cena je skoro jako dobránerezová ocel, takže nemá smysl je kupovat.To se mi ten model líbil.

Také rozmanitost designu není příliš velká - obvykle síťovina

Kovové police smaltované a práškově lakované jsou ekonomickou možností.Stojí to docela dost, ale také nežijí dlouho.Teoreticky by měl práškový povlak držet dobře, ale nějak doposud normální nebylo nalezeno.Stoupá doslova o šest měsíců později.

Pokud mluvíme o výrobcích kovových regálů v koupelně, můžete si bez obav vzít drahé.V tom smyslu, že jsou obvykle dobré kvality.Potřebujete-li již vyzkoušené, jedná se o tyto:

 • SMEDBO (Smedbo) průměrné cenové rozpětí (jak pro vysokou kvalitu), tak pro kvalitní a širokou škálu (katalog je tak široký).
 • Groe je dražší, ale slouží krásně a po dlouhou dobu.
 • Hansgrohe je velmi krásná a kvalitní, ale velmi drahá.

Samozřejmě existují i ​​jiní výrobci kovových polic pro vany, ale neexistují spolehlivé provozní zkušenosti, proto je nebudeme pojmenovat.Pokud máte nějaké prověřené značky, odhláste se prosím v komentářích.Nebo naopak existuje negativní provozní zkušenost.V každém případě to bude užitečné pro všechny.

Dřevěné

Dřevěné police prakticky nezvažujeme.Jsme zvyklí na to, že strom v koupelně je nepraktický.Ale používá seulice, z toho se dělí podlahy kolem bazénu.Tam jsou provozní podmínky občas horší.Právě teď existují nástroje, které činí dřevo necitlivým na vodu.A to nejsou laky.Spíše nejen jejich.

Ačkoli nespojujeme dřevo s vanou, vypadá to skvěle

Dřevo ošetřené speciálním olejem není pokryto filmem, zůstává „drsné“ nadotek, ale přestane absorbovat vlhkost.Nebojí se vody ani páry.Textura dřeva zůstává, barva - podle přání.Můžete nechat „nativní“, můžete ztmavit /zesvětlit, přidat nějaký odstín.Obecně existují možnosti.

Vyrobeno z umělého kamene

Další neobvyklý materiál pro police v koupelně je umělý kámen.Již neexistují žádné otázky - rozhodně se nebojí vody.To je prostě těžké, takže takové police vyžadují stěny s dobrou nosností.Lze instalovat na držáky nebo vestavěné svorníky.

Police vyrobené z umělého kamene.Barva může být vybrána podle vůle, stejně jako velikost a tvar

Nejsou k prodeji, ale můžete si je objednat podle vaší velikosti a přání v těch firmách, které dělají dřez.Zeptejte se jich na technologii.Normálně bude využíván umělý kámen, ve kterém minerální složka (drcený kámen, křemenný písek atd.) Bude nejméně 80%.Zbývajících 20% -syntetické pojivo.A je dobré, pokud se jedná o akrylovou pryskyřici (kopolymery).