Populární styly interiéru s fotografiemi a popisy

Jen plánování opravy nebo dokončení, musíte přemýšlet o tom, jaký bude styl interiéru.V souladu s tím bude nutné zvolit způsoby povrchové úpravy, materiály a také barevné schéma.

Aktuální trendy v posledních letech

Nelze říci, že historické styly při navrhování prostor jsou nepopulární.Důraz se však postupně mění.Po náročném pracovním rytmu doma chci prostor, jednoduchost, pohodlí.A četné, i když elegantní, dekorační prvky jsou únavné.Vytvářejí samozřejmě atmosféru pohodlí, ale velmi dusnou.Proto postupně barokní, rokokové a další stylové styly ustupují minimalismu, high-tech a dalším - moderní interiéry, více funkční a lehké.

Moderní styl v interiéru

Stejně jako většina současných trendů vyžaduje moderní styl designu interiéru minimum nábytku a doplňků.Hlavním úkolem je vytvořit interiér s pocitem nezatíženého prostoru, světla a nenápadného.Proto výběr objektů: jsou funkční, linky jsou stručné.Tento styl je určen pro ty, kteří jsou unaveni z rozmanitosti složitých tvarů.

Moderní styl interiéru je určen těm, kteří jsou unaveníze složitých forem

Charakteristickým barevným schématem jsou neutrální tóny.Jedná se o odstíny šedé, béžové, bílé a světle hnědé.Veškerá dekorace stěn, podlah je pouze zázemím pro nábytek a doplňky.Proto metody dokončování.Stěny mohou být omítnuté nebo tapetované, ale jejich povrch je hladký, bez výrazné textury.Při zdobení pokojů v moderním stylu by stěny neměly mít žádné výrazné textury ani stěží viditelné kresby.Může se podobat hedvábí, velur, prostě matný.Dokonale rovný povrch bez vad.

Barvy jsou matné, stěny jsou hladké
Ložnice je v moderním stylu, převládají hnědé barvy
Moderní styl interiéru zahrnuje malý počet objektů
Klíčovým bodem je absence zbytečných detailů
[[PDN 30]

Laminátové a obvykle světlé tóny se obvykle pokládají na podlahu.Leží také parkety, ale desky jsou položeny rovnoměrně, bez vzorů.Je povoleno používat koberec s krátkou hromádkou.Další možností pro podlahy je samonivelační podlahy a opět monotónní matné, matné barvy.

Pokud opustíte interiér v této podobě, bude příliš klidný a nevýrazný.Oživte své doplňky a výzdobu.Je jich jen velmi málo, jsou vybírány pečlivě, často je dekor funkční věci: police, stojany, nábytek zajímavých tvarů.Barvy - nasycené, tvaryjednoduché, žádné vzory nebo květinové, květinové motivy.Je zajímavé, na takovém pozadí živé rostliny.Jejich greeny jasně vynikají a vytvářejí potřebný barevný přízvuk.

Pokud existuje barevný přízvuk, je barva stejná
)
Hlavním příslušenstvím je nábytek a textil
) Přísné čáry, rovnoměrně malované povrchy, několik detailů
S dotekem stylu 60. let

Stropy v moderním designu nejsou o nic méně patrnou součástí interiéru než řekněme stěny.Mohou být s libovolným počtem úrovní, vyrobené ze sádrokartonu, omítnuté nebo kombinované s napětím.Lustr je obvykle přítomen v tomto stylu, ale má neobvyklý tvar, vhodný ve stylu - vyrobený ze skla nebo s metalizovaným povrchem.Plafondy - striktní formy bez ozdob a kadeří.

Nábytek do interiéru v moderním stylu má správné proporce, rovnoměrné nebo hladké, mírně zaoblené linie.Je to praktické a pohodlné.Čalounění - hladké barvy.Může to být látka, kůže - přírodní nebo umělá.Při výběru textilu pro nábytek můžete přidat několik jasných akcentů, čímž se poruší monotónnost designu.

Strop a osvětlení jsou dva způsoby, jak oživit obraz
Zakřivené čáry, nikoli však kadeře - to je přijatelné
Textil, nábytek, osvětlení - zajímavý efekt
Charakteristické barvy moderního stylu jsou bílá, béžová a jejich kombinacea odstíny

Pro okna jsou textilie vybírány také z větší části rovnoměrně zbarvené.Mohou existovat geometrické vzory, střídající se matné a lesklé nitě, ale bez květinových motivů.Klasické závěsy na očkach jsou vhodné pro moderní interiér.Vytvářejí měřené, kalibrované záhyby, které dokonale zapadají do stylu.Japonci, Římané jsou také dobří, lze použít rolety.

Mimochodem, moderní styl je snadno přeměněn na blízké v duchu.Slouží jako základní pro jiné oblasti ve stejné žíle.Budete unaveni monotónností, budete chtít něco drsnějšího ... několik obrazů na stěnách, nějaké jasné doplňky, změníte čalounění na černobílé jako „zebra kůže“ nebo jen pruhované.Výsledkem byl styl ve stylu art deco.

Není obtížné vytvořit moderní styl ve stylu art deco

Pokud do interiéru přidáte kov - lampy s otevřeným kováním, vybavte nábytek lesklou vložkou, položte jej na typové podpěrystativy, vázy ve formě vysokých a úzkých baněk, přidejte do zdi městskou krajinu - dostanete techno styl.

Techno styl se vyznačuje hojností lesklých kovových povrchů

Hi-tech

Tento styl interiéru, který vznikl blíždo konce 20. století.Odráží pronikání špičkových technologií do našíkaždodenní život.Jeho vlastní přísné rychlé linie, hladké povrchy bez vzorů, jednoduché tvary.Nejcharakterističtějším rysem hi-tech stylu je kombinace kovu a skla v mnoha interiérech a přítomnost „produkčních“ motivů.

Typický příklad hi-tech stylu

Implementace vyžaduje velké prostory a žádné oddíly.Spíše jsou uspořádány skládacími, posuvnými strukturami, které pouze zónují prostor, aniž by jej rozdělily na samostatné místnosti.Prosklené příčky v rámu z lesklého kovu - hliníku nebo chromové oceli jsou velmi charakteristické.Stejné motivy v nábytku: nohy z lesklé trubky.

Stěny jsou hladké, hladce malované, bez textury a ozdob.Takže tady, ve výzdobě - ​​hlavně omítky, pokud je tapeta absolutně hladká.Barevné schéma pozadí - stěny, strop a podlaha - se neliší v rozmanitosti: bílá, světle šedá, béžová.

Stěny, podlaha a strop jsou světlé

Nábytek však může být natřen jasnou barvou.Je středem kompozice.Zároveň jsou linie nábytku jednoduché, čalounění je jednoduché.To však neznamená, že neexistují žádné neobvyklé formy.Naopak hi-tech interiérový nábytek může mít velmi neobvyklé formy - futuristický, technokratický.

Světlé barvy - například akcenty a neobvyklé formy nábytku - jsou charakteristickými rysy high-tech v interiéru

Příslušenství nebo ne, nebo jsou přísné a stručné.Osvětlení je jasné a územní.Lustr ve středu chybí v zásadě,a osvětlení „dostane“ velké množství lamp na zdi, strop, typické stolní nebo stojací lampy.

Ideální variantou je lesklý nebo pololesklý strečový strop.Odrážejí se v něm odrazy světla, což rozjasňuje monotónnost situace.Stejný pohled hraje na skleněné a lesklé kovové povrchy.

Jeden z charakteristických příkladů

Jak vidíte, ve své nejčistší podobě je styl docela chladný.Ne každému se to líbí, i když ho můžete změkčit prostým chlupatým kobercem a vhodným textilem.Ale stejně se ukazuje více „produkčního“ prostředí než doma.Proto se objevují měkčí interiéry z „domácké“ hi-tech.Obsahují jeho prvky, ale v kombinaci s jemnějšími a pestřejšími barvami, dřevěným nábytkem a stejnými teplými barvami v textilu.Řada z nich je prezentována ve fotogalerii.

Moderní interiér může být díky dřevěnému nábytku o něco měkčí
Měkký hladký koberec na podlaze, dřevěný nábytek, ale přísných tvarů - měkčí verze
)
Pro ty, kteří dávají přednost jednoduchosti
High-tech kuchyně -jedno z nejzajímavějších území
Nevypadá tak chladno v teplých hnědých tónech
Zajímavé zjištění -skleněná přepážka

Minimalismus

Interiérový „minimalismus“ se také „rodí“ od konce minulého století.Jeho charakteristickým rysem je absence zbytečných podrobností.Pouze nutné.Hlavní barva stěn a stropu je bílá, zvýrazněná kontrastní černou, hnědou nebo tmavě šedou.Nalezeny jsou i jiné barvy, ale již to nejsou charakteristické znaky, ale variace.Od výše popsané high-tech technologie se liší použitím dřeva a dřevařských výrobků, i když dřevo není povinným atributem.Právě na pozadí světelných stěn vyniká zvláště jasně, nepochybně a přitahuje pozornost.

Jeden příklad minimalismu v interiéru

Základní pravidla: velké prostory, podmíněně vymezené zónami osvětlení, jsou mírně označeny oddíly.Velká okna, hodně světla, ale nejsou ostré a jasné, jako u high-tech, ale měkčí a rozptýlenější.K vytvoření tohoto efektu se používají matné povrchy.Neodrážejí světlo, ale rozptylují ho.

Hlavním rysem minimalismu jsou pouze nezbytné věci

Ve osvětlení převládá zónování.Lustry obvykle nejsou, existuje velké množství lamp jednoduchých tvarů.To je vše.Nábytek - jednoduchý, hladký, bez ozdob a komplikovaných prvků.Prostor, dostatek vzduchu, nezatížený interiér.To je minimalismus.

Interiér obývacího pokoje v hnědých a béžových tónech ve stylu minimalismu
Pouze hojnost světlanezbytné objekty jednoduchých tvarů - hlavní znaky stylu minimalismu v interiéru
Textura dřeva na bílém pozadí vypadá obzvlášť jasně
Ložnice ve stylu minimalismu - vše zbytečné se skrývá v úložných systémech
​​
Dalším charakteristickým příkladem je
Barevným přízvukem je pohovka.Formy jsou jednoduché, linie jsou jasné a rychlé
Šedá, bílá, hnědá jsou nejčastěji používanými barvami
Místnosti jsou podmíněně rozděleny na zóny - stropem, pultem, stěží vyznačenými příčkami
Minimalistická verze rekreační oblasti
Dřevo vypadá velmi dobře

Etnické styly

Ačkoli ultramoderní styly a trendy v designu interiéru jsou dobré, ale ne pro každého.Příliš chladný a rafinovaný.Vždy existují romantické povahy, pro které je taková utilitarismus a racionalita nepřijatelná.Upřednostňují pohodlnější atmosféru.Tuto příležitost poskytují etnické styly.Jsou dobré pro svou rozmanitost, což vám umožňuje vybrat si styl podle vlastního vkusu.

Provence v designu interiéru

Styl je pojmenován po jedné z jižních provincií Francie a odkazuje na směr „země“.Provence je zemědělská oblast známá svými rozsáhlými poli levandule.Interiéry ve stylu Provence jsou venkovské, pastorační, jednoduché, s dřevěnými prvky - malované nebo uměle stárnuté.

Jedna z „městských“ verzí Provence

Hlavní barvy jsou bílé, případně se šedým nebo béžovým odstínem.V designu - jemné pastelové odstíny, jako by vybledly pod jasným sluncem.Bledě modrá, lehce fialová, světle růžová, světle zelená, žlutá.Jako barevný přízvuk - levandule a barva jižní smutné oblohy - zářivě modré najdete teplé skvrny okru.

Modré a levandule - barevné akcenty Provence

Pokud potřebujete interiér ve stylu Provence - tapety nejsou pro vás.Stěny jsou omítnuté a štuk je drsný, s výraznou texturou.Dřevěné stěny dobře padnou.Mohou být bělené, barvené nebo v přirozené barvě.Povrch bez lesku je ale matný a lepší - stárlý povrch s dobře viditelnou texturou.

Pečlivě vyrobené „nedokonalé“ stěny typu a charakteristické barevné schéma

Cihlová zeď vypadá dobře, buď bělená nebo v přirozené barvě, bez omítky.Obecně - venkovský, lehký a mírně country styl.Skvělé pro dřevěné domy, ale rafinované a dobré v bytech.

Cihlová nebo kamenná zeď je jedním ze znaků Provence

Nábytek je jednoduchý dřevěný nebo natřený.Stoly, židle,komody ze dřeva.Nalezeny jsou kované prvky - na stěnách jsou police na květiny, nohy na stůl.Čalounění sedacích souprav a křesel - buď hladké, podobné povlečení, nebo s květinovými motivy.Spousta textilu - polštáře, přehozy na domácí povlečení nebo koberečky.S tím vším neměli bychom zapomenout, že je to alespoň venkovské, ale Francie.Položky jsou jednoduché, ale ne hrubé, některé dokonce s určitým stupněm elegance.

Kuchyně v provensálském stylu je samostatnou záležitostí, ale všechna pravidla a barvy zde zůstávají

Strop je dřevěný nebo dokonce bílý.Charakteristickým znakem jsou trámy pod stropem.Bohužel, v interiérech provensálského stylu se stropní osvětlení, tolik milované mnoha, prakticky nepoužívá - nezapadá do konceptu.Křišťálový lustr je ale dokonalý, který lze spustit z paprsků řetězu.

Lustr z kovaného železa - proč ne ...

Měli bychom také mluvit o oknech.Jsou samozřejmě velké od podlahy ke stropu: na jih, teplo, je nutné větrat.Záclony - světlé, klasické modely - bílé záclony a jednoduché nebo barevné světelné záclony.Barvy jsou měkké, pastelové.

Okna jsou velká, se světelnými závěsy

Obecně platí, že nedochází ke změnám.Na bílém nebo jiném světlém pozadí hnědé tóny dřeva a další, maximální a příležitostně - druhá barva.

Není to úplně venkovský styl, tato možnost je blíže městu
Květinová velká kresba - modrá na bílé - charakteristika
Krb také dokonale zapadá do Provence.Pouze takový nevkusný
Tlusté barvy - útulná ložnice ve stylu Provence
Francouzské tóny jsou zvláště cítit v kuchyni
Typická dívčí atmosféra
K získání takového „nedokončeného“ povrchu je třeba pečlivé zpracování
Další verzí kuchyně je Provence v modré barvě
Bledé olivové stěny, šedá, hnědá, jsou dalším aspektem Provence

Další zajímavý stylkreativní jedinci - Půdní - popsáno v článku.

Skandinávský styl interiéru - přirozenost a dostatek světla

Pokud máte rádi jednoduché interiéry, ale moderní trendy jsou příliš chladné, je vaší volbou skandinávský styl.S obecnými podobnostmi je více „doma“ a vřelé.Používá se širší škála barev - všechny přírodní odstíny, žádné „kyselé“ nebo přehnané.Stěny jsou bílé nebo mléčně bílé, lze použít krémové odstíny.Ostatní barvy z „přírodní“ palety jsou hnědé, okrové, zelené a modré - barvy oblohy nebo mořských vln.

Světlé stěny, přirozené barvy v interiéru - to jsou charakteristické rysy skandinávského stylu v interiéru

Silné klima nás naučilo milovat pocit tepla, které dřevo dává.Ona jena podlaze je nábytek, stěny jsou opláštěné.Nejběžnějšími druhy jsou borovice a bříza.Jejich dřevo má světlou barvu, dobře definovanou texturu, která přitahuje pozornost na světlém pozadí.

Dřevěné stěny ve skandinávském stylu

Na podlaze je obvykle prkno nebo laminát.Neexistuje žádná přehlídka, atmosféra je stručná a jednoduchá.Stropy jsou obyčejné, omítnuté bílé nebo dřevěné, přírodní nebo bělené.Roztažené víceúrovňové systémy a komplexní osvětlení nejsou pro Skandinávce typické.Obvykle jsou cizí cizí.Jednoduché, pohodlné a vysoce kvalitní věci - ano, ale komplexní dekorace - ne.To vše se odráží ve stylu interiéru.

Velmi blízká modernímu stylu, ale se širokou paletou barev a textur
Dokonce i starý koberec - útulný a teplý - našel místo
) Skandinávská kuchyně - nedostatek obřadnosti - hlavní rys
Teplé přikrývky a polštáře jsou jedním z atributů stylu