Postavíme loftové lůžko sami (2 fotoreporty + kresby)

Děti sní o posteli ve výšce, a proto souhlasí s tím, že se postaví i s nepříjemnostmi.Druhým atraktivním okamžikem pro ně je možnost vytvořit si vlastní teritorium pod „domem“.Pro rodiče je tato možnost atraktivní pro racionální využití prostoru.Jedinou nevýhodou hotových možností je solidní cena.Vynikající cesta ven je podkrovní postel s vlastními rukama.Za prvé, náklady budou malé, a za druhé, budou stavět přesně podle vaší velikosti.

Co je nejlepší na loftových postelích?Že je děti i dospělí rádi používají.A děti jakéhokoli věku - od batolat, která stále chodí do mateřské školy, po dospívající.S dospělým publikem trochu složitější.Mladí lidé se shodují na loftovém lůžku, starší lidé už nahoře nenacházejí kouzla relaxace.Nicméně věkové spektrum je solidní.Všechny níže popsané modely lze použít jak pro děti a mládež, tak pro dospělé.Vše je řešeno jednoduše - změnou rozměrů.

Možnost pro mládež a dospívající

Domácí dřevěná loftová postel v celé šířce místnosti

V teenagerově úzké místnosti o šířce 2,5 metru bylo rozhodnuto vytvořit podkrovní postel, umístit spodní komodu a skříňku se zásuvkami níže.Proto bylo na jedné z bočnic vyrobeno podkrovní lůžko, protože to umožňuje nosnost stěn.

Montujeme rám

Výška stropu je velká - téměř 3 metry, rozhodli jsme se vyrobit postel asi 2 metry - abyste mohli normálně chodit po schodech dolů.Značky byly aplikovány na stěny - svislé čáry, podél kterých byla horní hrana opěrných tyčí vyrovnána.Tyto čáry by měly být na stejné úrovni a umístěny striktně vodorovně.Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je s laserovou úrovní (jak ji používat, kterou čteme zde ).Pokud tomu tak není, bude nutné jej vyrovnat vodou.

Na jedné stěně jednoduše přibijeme prkno - bude zde skříň, takže pouze podpůrná deska připevněná k silným kotevním šroubům.

Po celé šířce lůžka upevňujeme desku k kotevním šroubům

K této desce bude nutné upevnit zpoždění - příčné desky.K jejich montáži se používají montážní držáky U.Přibili jsme je k desce s hřebíky v každé díře.

Namontujte montážní konzoly

Krok instalace je 50–60 cm, ale záleží na tloušťce desky, kterou budemepoužití na podlahu.Čím tenčí je deska, tím častěji je třeba umístit podpěry.

Rám na druhé stěně

Na protilehlé stěně montujeme nosnou konstrukci, kterou předpokládáme, že vyrábíme police, sestavujeme rám pod nimi.Horní deska by měla být umístěna přesně v jedné rovině s opakem.

Upevňujeme desky na hmoždinky (cihlová zeď), zpevňujeme spáry kovovými montážními deskami, zkontrolujte svislou a vodorovnou polohu každého prvku.Na horní lištu ve stejné úrovni jako naopak upevňujeme podpěry pod polenem podlahy.Měly by být také umístěny přísně v jedné rovině.Na nosníky položíme paprsek oříznuté velikosti.

Klády podlahy umístíme do sponek

V bočních plochách desek jsou otvory pro upevnění upevňovacích prvků.Můžete použít vruty nebo hřebíky vhodné délky.

Nainstalujte a opravte všechny protokoly

Pokud bylo vše provedeno správně, budou všechny protokoly vodorovné.Musíte také zkontrolovat, zda jsou jejich horní žebra ve stejné rovině.

Protokoly - pohled zdola

Podlahy

Pro podlahu byla použita suchá hoblovaná hromada plechů.Je položen přes zpoždění a připevněn k samořezným šroubům.Délka samořezného šroubu je alespoň trojnásobná než tloušťka desky: pod deskou 20 mm - nejméně 60 mm.Spojovací prvky jsou nainstalovány v každém zpoždění (nejméně jeden, ale u široké desky mohou být v každém zpoždění dva).

Podlahu z drážkované desky lze snadno sestavit

Chcete-li zabránit mezerám mezi deskami, vezměte si paličku,malý - 50-60 centimetrů - kus desky, vložte jej do drážky nebo hřebenu (co získáte s hranou) a poklepejte na tento segment pomocí paličky, čímž dosáhnete těsného vstupu desky po celé rovině.Pak se můžete připojit.

Nástroj pro pokládku podlahy podkroví ze dřeva

Konstrukce schodiště

Nejprve jsme vyřízli silnou suchou deskudvě bowstringy - boční stěny, ke kterým budou připevněny schody.Je výhodnější vylézt, i když je zde mírný svah.Abychom to zajistili, odřízli jsme konce desek v mírném úhlu.Po jejich zavedení na místo označíme výřez, který ukotví bowstrings v požadované poloze.

Vyrábíme bowstrings s výřezy proti zarážce

Pro danou výšku schodů bylo rozhodnuto, že sedm kroků bude normální.Délku bowstringu jsme rozdělili do osmi částí a dostali jsme místa pro připevnění schodů.Nyní nakreslíme vodorovnou čáru ve všech těchto bodech (bowstringy jsou v „pracovní“ poloze).

Značení podle kroků

Kroky vyplňujeme podél této linie.Na každou stranu zašroubujeme v jednom kroku nejméně tři samořezné šrouby.Je dlouhá - také ne méně než trojnásobná tloušťka bowstringu.Druhá možnost pro připevnění schodů - do rohů.Možná to pro vás bude snazší.

Poslední krok - instalace zábradlí v horní části - je pohodlnější držet (lze jej najít v obchodech prodávajících nábytkové kování).

Instalace zábradlí

Posledním krokem je upevnění schodů - k boční stěně a podlaze.

Instalace zábradlí

Při instalaci zábradlí doproveďte řezy na krajní desce (podle velikosti použitého dřeva).

V podlaze provedeme řezy pod regály

Montujeme zábradlí.Musí být připojeny k polenům v plné šířce, proto při řezání do plánované výšky zábradlí přidejte výšku polen.Šikmo připevňujeme hřebíky a zatlačujeme tři hřebíky na obou stranách.Abychom ukryli hoře, nakonec jsme přibili širokou desku.Je připevněn k stojanům a nezapadá pohodlně.Stávající mezeru překrýváme zaoblenou lištou (například soklem).

Jak krásně uzavřít konec

Ze stejné tyče uděláme hranici pro sloupky - klouby jsou také nedokonalé.Viděli jsme čtyři kusy a spojovali je v úhlu 45 °.

Okrajová lišta

Položili jsme tvarovanou lištu nahoru.Připraven na zábradlí.

Namontujte příčku

Pohled zdola

Vybavení pracovní plochy ve spodní části podkroví

Ze dvou nebo tří (v závislosti na šířce) relativně tenkých desek vytváříme pracovní plochu.Spoje natřete lepidlem na dřevo a v noci zasuňte do svěráku.Po zaschnutí lepidla brousíme na hladkost.Nejprve drsným brusným papírem, pak tenkým papírem.

Vyrábíme (kupujeme) pracovní desku

Na zadní straně upevňujeme strukturu ve tvaru Z - pro tuhost.Vezmeme samořezné šrouby malé délky - menší než celková tloušťka desky a prkna - aby špičky nevyčnívaly.Pro spolehlivost můžete proužky potřít lepidlem a poté je našroubovat.

Upevňujeme strukturu ve tvaru Z

V železářství byly nalezeny zajímavé skládací závěsy, které umožňují spouštění, zvedání pracovní desky.Zde ji připevníme na stojany (délka desky je vyrobena těsně pod nimi).

Jsou instalovány skládací panty

Nad deskou bude police.Ihned na místě jsme rozřezali desky o požadované délce - z jednoho stojanu na druhý.Při řezání držte pilu kolmo tak, aby řez byl pod úhlem 90 °.Z nasekaných desek srazte obdélník.Abychom přesně vydrželi správné úhly, používáme úhlovou svorku.Díly můžete připojit k hřebíkům nebo samořezným šroubům - ať už je na ně kdokoli zvyklý.

Sestavení rámu pro police

Poté instalujeme police do výsledného rámu.Během instalace neustále kontrolujeme horizontalitu.

Instalace polic

Hotovou konstrukci jsme umístili na místo a upevnili ji na sloupky.

Police jsou připraveny

Dokončovací práce

Nyní jde o broušení.Vezměte brusku a hodně brusného papíru a dosáhnete hladkého povrchu.Po odstranění prachu, pokud je to žádoucí, obarvte skvrnou a nahoře dvěma vrstvami laku (na vodní bázi se nezmrdí).Vybrali jsme bělící kompozici - konstrukce se tak nezdá tak masivní.

Po posledním ošetření: podkroví je připraveno udělat si vlastní ruce

Zbývá už jen udělat postel.

Photo Report 2: DIY kutilské loftové lůžko

Tato verze je vyrobena ze dřeva a překližky.Byly použity následující materiály:

  • dřevo 50 x 150 mm, 50 x 100 mm;
  • překližkaTloušťka 15 mm (1,5 listu obyčejného a 1 list laminovaného na jedné straně) a 6 mm u krabic;

Kreslení loftového lože

Byl vypracován ponor s rozměry.

Projekt: podkrovní postel pro dívku

Na jedné ze zdí bude umístěna pracovní stanice a na zbývající část prostoru budou instalovány skříně pro ukládání oblečení a hraček.

Sestavení žebříku

Z desky 50 * 150 mm jsme vyřízli tři bowstrings pro schody - dvě kratší, jednu delší (pro tuto variantu 1 * 1900 mm, 2 * 1462 mm))Abychom vytvořili požadovaný sklon, upravíme koncové části.

Hotové bowstrings pro schody

Každých 25 cm označujeme místa pro instalaci schodů.Pokud vezmeme v úvahu tloušťku stupně (5 cm), dostaneme plánovaný krok 30 cm. Při značení udržujeme stejný sklon jako na řezech pily, proto je vhodnější to provést vložením bowstrings.

Pomocí malého pruhu označte, kde budou kroky spojeny

Po přípravě požadovaného počtu desek jsme kroky porazili.Pro tento projekt jsou vyžadovány dvě různé délky - 400 mm pro část, kde budou schody, a 486 mm pro část, kde budou police.Horní krok je spojitý, jeho délka je 962 mm.Ve střední části zašroubujeme šrouby zespodu, v úhlu (nejméně 3 ks na krok), od konců, které můžete jednoduše otočit deskou.

Opravte schody

Při připojování schodů odkryjte jejich okraj na přední straně ve stejné rovině jako okraj sloupků (aby schody nevyčnívaly).

Připravený žebřík

Police

Jeden kusžebříky se používají jako police na knihy, druhý se zvedne.Abychom zabránili pádu knih, upevňujeme stěny z překližky.Nejprve nařežte překližku na kousky 250 x 486 mm (šest kusů podle počtu mezer) a proužky 20 x 486 mm (také šest).

Překližku jsme rozřezali na části požadované velikosti

Nejprve připevníme proužky ke schodům.Slouží jako důraz.Poté na ně nalepíme zadní stěny polic pomocí lepidla.

Police a záhyby

​​

Na krajních úklonách jsme přeřízli záhyby.Jsou nezbytné pro upevnění schodů k rámu postele.

Rozměry záhybu (zahloubení) pro připevnění rámu

Všechny zářezy z upevňovacích prvků a třísek zakrýváme tmelem na dřevo (můžete přidat dřevěný prach, který zůstane po řezání dřeva - tedy tmelnebude vůbec vidět).Po zaschnutí je vše porovnáno pomocí brusného papíru a rukou nebo brusky.

Rám postele

Nejprve sestavíme rám z desky 50 x 100 mm.Pro rám jsou vyžadovány následující oddíly: 2 * 2032 mm (boční), 1200 mm (prkno vpravo), 2 * 964 mm - propojky, 362 mm a 162 mm - pro výstupky.Shromažďujeme vše pro samořezné šrouby (tři na připojení).

Sestavení rámu postele

Výsledný rám je vyzkoušen na překližce, nařezané na míru.U překližky a lepenky předvrtáme otvory a šrouby namontujeme později - již na namontovaný rám.Průměr vrtáku je o 1-2 mm menší než průměr šroubů.

Základna připravené postele

Instalace

Všechny hotové náhradní díly jsou natřeny.V tomto případě -odlehčit se.Po zaschnutí se barvy začnou instalovat.Vyžaduje pomocníky.Je nutné nainstalovat rám do drážek vystřižených pod ním na schodech, je také nutné rám udržovat striktně vodorovně.Pro dočasné upevnění můžete použít hřebíky.

Takto by se mělo sestavovat lůžko

Když je vše nastaveno na úroveň, připevníme rám ke zdi pomocí kolíků.Nejméně 4 kusy na dlouhé straně a dva na krátké straně.

Upevnili jsme se ke kolíkům

Takto vypadá spojení se schody

Zábradlí

V tomto projektu vypadají zábradlí jako mraky.Nejprve vytvořte šablonu z lepenky - vyberte tvar, upravte velikost.Po zakroužkování šablony jsme vyřízli polotovary a mlýnkem jsme obtočili hrany.

Nejprve vytvoříme šablonu z lepenky

Natíráme, pak ji umístíme na místo.

Malováme zábradlí

Hotové domácí loftové lůžko pro dívku

Druhéverze s policí - pro chlapce

Projekt se ukázal jako úspěšný a po jeho mírné úpravě vytvořili druhou kopii pro nejstaršího syna.Pro něj byly na stranu přidány regály a stůl.Výška se také změnila - chlapec je vysoký.

Návrh podkrovního lože s rozměry

Připravena druhá možnost

Několik dalších variací na stejnéprojekt ve fotogalerii.

Tato postel má nahoře široký prostor na spaní a police jsou pod ní
Další lůžko bylo instalováno v přízemí
Test pevnosti byl dokončen))
Udělejte si nízko dřevěné loftové loft

Výkresy pro vlastní výrobu

Kresba: loftové lůžko pro dospívající s šatníkem a pracovištěm

Jednoduchá možnost - a kresba bez potřeby

]

Tuto možnost lze sestavit ze stromu

Nízké lůžko je vhodné pro malé děti

Celý roh se skříníma pracoviště