Posuvné rolety (dveře) do koupelny

Koupelna je jednou z nejmenších místností v domě nebo bytě, ale její vybavení a uspořádání je velmi obtížné.Místnost má obtížné provozní podmínky a velké množství komunikací, vybavení, které usnadňuje její používání.Chcete-li si například při sprchování dělat starosti, že voda padne na podlahu, nainstalujte do vany posuvné závěsy.

Druh a odrůdy

Posuvné záclony do koupelny jsou pohodlným způsobem, jak chránit koupel před stříkající vodou při sprchování.Nejlevnější možností jsou látkové (textilní) nebo polyethylenové rolety na speciální římse.Jedná se o nejrozsáhlejší řešení, ale neposkytuje 100% záruku ochrany před stříkáním.Část vody je stále na podlaze.

Posuvné vany jsou vyrobeny ze skla nebo plastu

Dražší jsou plastové posuvné závěsy do koupelny.Jsou dražší, ale zaručují ochranu proti vlhkosti.Nejčastěji jsou vyrobeny z průsvitného plastu, takže po instalaci zůstává osvětlení dostatečné.Ve výjimečných případech, když používáte neprůhledný plast, je nutné příslušenstvípoloha přímo nad lázní.

Nejprezentativnější, ale také nejdražší možností jsou skleněné posuvné závěsy do vany.Jsou vyrobeny ze speciálního skla vyztuženého fólií.Brýle mohou být průhledné, tónované, vzorované, lze je nanášet pískováním, malovat barvami z barevného skla, lze najít /objednat s fotografickým tiskem.

Dveřní závěsové systémy

Existuje několik systémů pro připevňování posuvných záclon do vany.Používají se pro plastové i skleněné úpravy.Jedná se o drátové a bezrámové modely.Modely s drátěným rámem poskytují velkou míru těsnosti - prakticky neexistují žádné mezery, kterými může voda protékat.Lze je však snadno nainstalovat pouze tehdy, jsou-li stěny koupelny striktně svislé, protože sebemenší zkosení vede k úniku při zavírání dveří.

Bezrámové posuvné závěsy jsou horní nosnou lištou, po které se válečky pohybují.Slepé sekce jsou připojeny k válcům.Tyto systémy se vyznačují malým počtem sekcí - dvěma, někdy třemi.Na bocích a dole je pouze těsnicí profil, který drží sekce v poloze a zabraňuje úniku vody mimo sprchový kout.Sekce se pohybují ve stejné rovině navzájem rovnoběžně, což vám umožňuje instalovat je i do nejmenších koupelen nebosprchy.

Bezrámové systémy

Existuje jiný způsob, jak upevnit záclony do vany - ve formě knihy.V tomto případě jsou části zásob složeny do dvojic na jedné ze stran, podobně jako dětské knihy.V tomto případě existují také vodítka (óda nebo dvě), ale je potřeba více místa.

Rámový systém se obvykle skládá ze dvou vodítek - horního a jemnějšího, podél nichž se válečky pohybují.Těsnicí profily jsou instalovány po stranách.Tento systém je spolehlivější - zátěž je rozdělena na větší počet válečků a opotřebují se pomaleji.Sekce v těchto záclonách jsou také nejčastěji dvě nebo tři, ale může jich být více.Nejčastěji se pro záclony v polkruhových rohových vanách obvykle používá velké množství úzkých sekcí.Ostatní tam prostě nelze nainstalovat.

Plastové posuvné závěsy pro koupel - harmonika (vlevo) a rám (vpravo)

Existuje jiný systém, ale není posuvný a skládací - harmonika.Tento typ zavěšení se obvykle používá na plastové rolety.Existují také dva vodítka - horní a dolní, ve středu každé sekce jsou držáky, které jsou vloženy do těchto vodítek.Sekce jsou vzájemně propojeny nějakým elastickým materiálem.Když se otevřou, otáčejí se kolem své osy a skládají se ve formě harmoniky.

Funkce péče

TermínČasto přicházejí do styku s vodou z vodovodu na povrchu záclon do koupele, vodního kamene, zbytků mýdlových roztoků a dalších nečistot.V případě skleněných záclon je tento problém vyřešen stejným způsobem jako při mytí dlaždic : speciálními prostředky pro čištění obkladů nebo lidových prostředků.Vápno se odstraní následujícími prostředky:

 • Stolní ocet zředěný vodou.
 • Roztok kyseliny citronové.

  Záclona do vany vyrobená ze skla nebo plastu - pohodlně a funkčně

Mýdlové usazeniny lze odstraňovat pomocí běžné jedlé sody a přidávat do mycích prostředků na mytí nádobí.Poté naneste tuto kompozici houbou na sklo, chvíli vyčkejte a opláchněte.

Při mytí posuvných záclon do koupelny z plastu musí být složení vybráno pečlivěji: ne všechny plasty odolávají kyselým prostředím.Při výběru hotového čisticího prostředku se ujistěte, že je produkt kompatibilní s plasty.

Instalace rámové záclony na míru

Posuvné závěsy do koupelny se instalují, jsou-li stěny v místnosti rovné: vzdálenost na úrovni strany koupelny a na úrovni horní příčky závěsu by se měla shodovat.Potom se dají dveře snadno otevírat /zavírat, budou těsně přiléhat k sobě bez průchodu vody.

​​

Obvykle se rámová opona skládá zrám, na kterém jsou již dříkové části upevněny, jakož i boční montážní profil.Spodní vedení posuvné clony vany je instalováno přímo na straně vany, boční profil je umístěn ve středu strany.Postup je následující:

 • Namontujte boční profil svisle.Obvykle mají tři díry (možná více).Profily nastavují spodní konec podél boku vany, svisle vzhůru a řídí směr úrovně konstrukce.Po nastavení profilu otvory označují umístění upevňovacích prvků.Upevněte profily obvykle na kryt expanzního šroubu.Pokud jsou stěny koupelny obkladačky, před vrtáním díry ve zdi vezměte keramický vrták a vytvořte díry v dlaždici.Poté změňte vrták na jiný (na beton nebo cihlu, v závislosti na materiálu stěny), vytvořte díru do požadované hloubky, do ní zatlačte plastovou část hmoždinky.Pro zajištění těsnosti se na zadní stranu profilu nanáší silikonový tmel (nejlépe sanitární, s antimykotickými přísadami).Po vytvoření profilů je připevněte hřebíky s rozpěrným šroubem.

  Namontujte boční kolejnice

 • Obvykle neexistuje žádný profil na druhé straně, samotný rám je připevněn přímo.Má také tři otvory.Všechny akce jsou podobné, pouze tentokrát musíte odhalit nejen profil, ale celý rámeček.Zarovnáme to,označte díry, vrtejte, instalujte hmoždinky.Poté naneste těsnicí prostředek na boční a spodní stranu.Je vhodnější jej aplikovat ze strany ze strany, protože během instalace je nutné rám držet rukama.
 • Nainstalujte rám na místo zasunutím jeho pravého okraje do nainstalovaného profilu.Na spodní část naneseme silikon, zkombinujeme díry v rámu s těmi, které jsme vytvořili na zdi, upevníme hřebíky-hřebíky.

  Instalace rámu s dveřmi

 • Poslední - rám připevníme na nainstalovaný profil.K tomu máme dva tovární otvory, do kterých instalujeme šrouby.Po této instalaci posuvné rámové záclony do koupelny je u konce.Zbývá pouze instalovat plastové zátky zakrývající montážní místa upevňovacích prvků.

Pro usnadnění péče o posuvnou clonu v koupelně je vhodné utěsnit mezeru, která se vytvoří, když rám sousedí se stěnou.Můžete použít silikon, ale lépe - polyuretan.Opatrně vyplňte mezeru a okamžitě přebytečný setřete.