Potah na hřiště z gumové drobky a pryže

Není tak těžké rozhodnout, které skluzavky a houpačky umístit na hřiště.Jak se rozhodnout, jaké pokrytí by mělo být?Příliš mnoho požadavků.Jednou z možností je gumová vrstva pro hřiště.V poslední době je stále populárnější, protože kolena a lokty na něm trpí méně vážně.Ale aby byl povlak bezpečný, musíte vědět, co si vybrat.

Požadavek na nátěry dětských hřišť

Výběr krytu pro hřiště není vůbec snadné.Musí být splněny, aby splňovaly řadu požadavků:

 • Netraumatické.Je vhodné, aby při pádu byla nízká pravděpodobnost zranění.
 • Vysoká pevnost a spolehlivost.Ne všechny materiály jsou schopné odolat náporu dětí.Pevnost v tahu a odolnost proti mechanickému namáhání by tedy měla být vysoká.

  Může to vypadat jako gumová vrstva pro hřiště

 • Přípustná.Aby se voda rychle pohybovala, je nutné provést svah, nebo musí být materiál vodotěsný.
 • Snadné čištění.Všechno je zde jasné - budete se muset často čistit.Čím jednodušší je proces odstraněníznečištění je lepší.Ideálně, pokud můžete prát proudem vody z hadice.
 • Udržitelnost.I velmi silný materiál lze v případě potřeby roztrhnout, rozbít.Schopnost opravy je velmi důležitá.
 • Protiskluzový za mokra.

Obecně platí, že výběr správného krytu hřiště není přinejmenším snadný.A také chci, aby to bylo krásné a levné.Většinu požadavků splňuje gumový povlak.Pro hřiště je to možná nejlepší volba.

Druhy gumových povlaků

Gumové povlaky jsou vyrobeny ze syntetického kaučuku (primární materiál) nebo z recyklované pryže (z recyklovaných materiálů).Pokud se jedná o pryžovou vrstvu drobky, přidá se barvivo pro barvu.Jako pojivo se používá polyuretanové lepidlo.Všechny komponenty nejsou přirozené.Pojivo na bázi polyurethanu je neškodné a neškodné (v suchém stavu).

Dítě musí být vybráno.O gumové drobčce z recyklovaných pneumatik se říká, že to není bezpečné.Z toho vychází charakteristický zápach.Se zvyšující se teplotou se zvyšuje.A na letních místech s takovým povlakem je patrný výrazný zápach gumy.Je nepravděpodobné, že by bylo užitečné.

Tři formy uvolňování gumy pro krycí podložky

Syntetická pryž EPDM je přesně neškodná a necítí ani při vysoké teplotě.Může být bez poškození zahřátý na 150 ° C.Používá se dokonce i v potravinářském průmyslu.Další věc je, že takové materiály jsou dražší.Ale neškodnost na hřišti je důležitá a je lepší ji nezachránit.Pokud jstePokud chcete, aby gumová vrstva pro hřiště byla nejen krásná, ale také bezpečná, podívejte se na materiály, které jsou 100% EPDM drobky, nikoli recyklované materiály.

Existují tři typy gumových povlaků:

 • gumové dlaždice;
 • válcované;
 • bezešvá (na připravenou podložku jsou položeny drobky s lepidlem).
 • ​​

Pro hřiště je lepší odebírat drobky z recyklovaných pneumatik bez drobků

Nyní mluvíme o povlacích pro dětská hřiště na ulici.A povlak považujeme za celoroční použití na ulici.Mají tedy odolnost proti mrazu a slunci.Kromě toho jsou všechny typy povlaků vyráběny na bázi gumové drobky.Mají jen různé formy uvolňování, s vlastními výhodami a nevýhodami.

Dlaždice vyrobené z gumové drobky

Gumové dlaždice jsou jednotlivé fragmenty.Nejčastěji se jedná o čtverce se stranami od 50 ° mm.Jsou zde hladké hrany, jsou zde vytvořeny výřezy /zámky.Tloušťka materiálu může být od 20 mm do 50 mm.Při tloušťce dlaždic 20 až 30 mm je povlak tvrdý a má nízkou schopnost tlumení.Pokud chcete, aby gumová vrstva pro hřiště měla při pádu pružný účinek, potřebujete desky o tloušťce 35 mm až 50 mm.

Čím menší je velikost granulí, tím rovnoměrnější, ale pevnější je povlak

, což je lepší zvolit

Z hlediska spolehlivosti jsou možnosti se zámky atraktivnější.V každém případě však vše zapadá do omezeného rozsahus obrubníky (obrubníky) oblast, dlaždice jsou položeny těsně - i když chcete odstranit jeden fragment s hladkými hranami, je to velmi obtížné.Není tedy třeba se o to starat a pokládka i obkladů je snazší.

Je lepší se starat o kvalitu dlaždic.Vyrábí se z lisovaných gumových drobků.Barevné, obvykle vícevrstvé.Níže je levnější černá drobenka, výše je barevná vrstva.V každém případě je lepší to cítit a rozmačkat.V doslovném smyslu.Je zřejmé, že deska o tloušťce 35 mm nebo více nemůže být ohnuta na bagel, ale musí existovat určitá elasticita.Když jste to hráli různými směry, neměli byste vidět změny.Na přední ani vnitřní straně by se neměly objevit žádné praskliny ani rýhy.Hrany a hrany by se neměly rozpadat.Musí být trvanlivé, ne odolné vůči mechanickému namáhání.

Gumové drobky na hřiště pro hřiště

V dlaždici s hladkými hranami provádějí někteří výrobci zkosení - jedná se o malé zkosení podél okraje dlaždice.Možná takto vypadá taška sama lépe.Gumová vrstva pro hřiště je ale lepší mít absolutně vyrovnaný.Aby se do těchto drážek nic nalilo ani nalilo.Vyčištění tak přesně bude snazší.Obecně si vyberete, ale plochý povrch se zdá být výhodnější z hlediska praktičnosti.

Pokyny pro pokládku

Položte pryžové drobky na rovnou základnu.Může to být beton, suchý potěr, asfalt.Je zde zvláštní pohled na pokládku štěrkopískuvrstva písku, nad níž je položena a vyrovnána vrstva písku.Speciální dlaždice jsou silnější, s vrstvou hustšího substrátu.Samotná pokládací technologie je podobná pořadí pokládky dlažebních desek - vyrovnávejte písek v úrovni, rozložte dlaždici, položte gumovou paličkou.Aby byl povlak stabilnější a švy nebyly zvýšeny, jsou do konců dlaždice vhozeny potěry (do již položené dlaždice, na ní je namontována další).

Pryžový povlak pro dětská hřiště: pokládka pryžových obkladů na písčitou základnu je podobná pokládce dlažebních desek

Existuje i jiná technologie, která umožňuje téměř monolitický povlak.vyrobeno z pryžových dlaždic.Při pokládce namažeme čelní plochu polyuretanovým lepidlem, pevně se spojíme s dříve pokládanou další.Spoj je připevněn několika držáky z konstrukční sešívačky (ocelová konzola 10 mm dlouhá).Pro každý šev 3-4 svorky.Při položení první řady nám chybí pouze pravý nebo pouze levý konec, ve druhém a všechny následující, dva sousední.Po zaschnutí lepidla (asi 24 hodin, ale musíte se podívat na obal), sejdeme svorky pomocí clerical anti-sešívačky (aka prodlužovač, uvolňovací prostředek, vytahovač sponek, drak) nebo vyzvednutí šroubovákem.Výsledkem je téměř monolitický gumový povlak pro dětská hřiště.

Na betonový potěr lze rovněž umístit gumový potah pro hřiště ve formě dlaždic.V tomto případě je nutné polyuretanové lepidlo.Spotřeba - 1-2 kg na metr čtvereční.

Při pokládce na beton se používá lepidlo

Nejprve se potěr vyčistí, vysuší, poté se pokryje základní vrstvou (60% lepidlo + 40% bílého lihu).Není třeba čekat, až základní nátěr zaschne nebo se pohltí, takže můžete základní nátěr na malé kousky usnadnit práci.Poté je každá dlaždice potřena lepidlem, položena na základnu a dobře lisována.Pro vysoce kvalitní lepení jsou každý položený 1-2 čtvereční metry válcovány těžkým (nejméně 20 kg) válečkem.

V obou případech se při pokládání gumového potahu na hřiště zkuste obarvit přední povrch lepidlem.Nevytírá to.Stopa stále zůstává.Ano, to není tak patrné po několika týdnech, ale to stále kazí náladu.

Bezešvá povrchová úprava gumové drobky (gumový asfalt)

Další gumová povrchová úprava dětských hřišť vyrobená z drobků smíchaných s polyuretanovým lepidlem.Existují dvě kategorie pryžové drobky:

 • Vyrobeno z recyklovaných pneumatik.Je černý, levnější.Při použití této drobky je vhodné nejprve ji prosít, odstranit písek a odstranit (pomocí magnetů) kovové fragmenty, které se zde mohou vyskytnout.
 • Vyrobeno ze syntetického kaučuku EPDM.Tento druh drobky pochází z továren, je vyroben speciálně.Dražší, ale používá se dokonce i v potravinářském průmyslu, takže to rozhodně není škodlivé.

Ze strouhanky lze stanovit jakýkoli vzor

Aby strouhanka získala určitou barvu, přidává se do ní pigment.Obalujekaždý fragment, takže by měl být kvalitní.Pigment může mít téměř jakoukoli barvu, ale zpočátku byl povlak gumové drobky vyvinut pro stadiony a jiná sportovní zařízení, takže nejčastější barvy jsou červená, modrá a zelená.Jsou v jakékoli společnosti a často si mohou vybrat z několika výrobců.

Stylingové funkce

Neexistují žádná zvláštní stylistická tajemství.Pokud jste někdy pracovali s konkrétním, pak je to něco velmi podobného.Můžete položit na zhutněný jemný štěrk, písek, skládku.Beton a asfalt jsou v každém stavu vynikající.Co je dobré, že ani nemusí být sladěny.Obecně platí, že velké množství hrbolků zvyšuje spotřebu drobků, a to je nákladné za peníze.Proto mnozí upřednostňují předběžnou opravu zamýšleného místa aplikace.

Před nanesením sloučeniny potřete základnu základním nátěrem (polyuretanové lepidlo zředěné bílou lihovinou).Může být opatřen základním nátěrem - je obtížné chodit po lepidle.Není nutné čekat na zaschnutí základního nátěru.

Vyrovnáváme složení

Strouhanky se mísí v nádobě s lepidlem (procento je uvedeno výrobcem), hotová viskózní hmota se položí na základnu a vyrovná se velkým špachtlí nebo vyhlazovacím strojem.Tak, aby směs nelepila na špachtle, může být nasprejována tukem typu WD nebo jakýmkoli jiným silikonovým olejem.Ale ne rostlin nebo zvířat.EPDM guma na ně špatně reaguje - rozpouští se.

Minimální vrstva při aplikacigumové drobky na potahu - 1 cm. Aby nedošlo k problémům s loupáním, zkuste to udělat méně.Doba lepení se může lišit, ale v průměru trvá tažnost 30-40 minut.Proto nezavírejte příliš velké svazky.Po položení kusu je vhodné jej utěsnit válečkem.Aby byl povrch hustší, může být válec ponořen do terpentýnu.

Válcování s válečkem způsobuje zhuštění povrchu

Pryžový povlak pro hřiště z drobků je bezešvý.Ačkoli to skládají po částech, přechody jsou téměř nepostřehnutelné.Pokud však uděláte dlouhou přestávku, během které jsou okraje skládaného fragmentu zcela suché.Ale pro hřiště jsou obvykle potřeba malé objemy, takže to není běžné.Ano a postupem času se rozdíl vymaže.Doslova ne.Jen se stane neviditelnou.

Povlakování rolí

Válce jsou rovněž vytvořeny z drobenky.Jsou homogenní, jednovrstvá.Mohou mít různé velikosti - záleží na výrobci.Najdete tyto:

 • tloušťka od 8 mm do 40 mm;
 • šířka role - od 60 cm do 122 cm;
 • délka - od 10 metrů, ale záleží na tloušťce.

Pryžový povlak pro dětská hřiště ve formě rolí

Proces pokládky je popsán výše v oddíle o pryžovém povlaku pro dětská hřiště vyrobená z dlaždic.Liší se pouze v tom, že to není nátěr, který musí být potřen lepidlem, ale nanést ho na základnu, a pak válcovat roli na naolejovanou plochu.Musí být dobře stlačena, neumožňující vstup vzduchu.To je snazší dosáhnout, pokud je současně stlačeno po celé šířce.

Je-li nezbytné položit více než jeden válec, mohou být spoje také prakticky neviditelné a monolitické.Okraj potřete lepidlem, zakotvte a zajistěte sponkami ze sešívačky.Po zaschnutí lepidla odstraňte svorky.