Použití vitráže v moderním interiéru

Zdobení vlastního domu není snadný úkol.Jedním ze způsobů je použití vzorů skla.Jak použít vitráže v interiéru a budeme diskutovat.

K technikám pro vytváření obrazů z barevného skla

Okno z barevného skla je druh výtvarného umění, ve kterém lze vytvářet obrazy a zobrazovatPrvní používá barevné sklo.Za starých časů bylo sklo dostupné pouze bohatým lidem a obrazy z vitráže tak obecně stojí neuvěřitelné peníze.V dnešní době nebyly vyvinuty příliš komplikované a drahé techniky, díky kterým je toto potěšení docela dostupné.Pro výrobu těchto produktů existuje několik různých technik:

 • Skládané a mozaikové vitráže.Vyrobeno z kousků skla.Vyznačují se skutečností, že v mozaice mají fragmenty stejný tvar a velikost, v sazbě jsou řezány na požadovanou velikost a mohou mít různé tvary.Fragmenty jsou fixovány v kovových rámech (olovo, měď, mosaz).Jedna z odrůd - pájení - obraz je získán pomocí cínových příček.Toto je jedna z nejstarších technik.Modernější- Tiffanina vitráže.V nich se fragmenty shromažďují na měděné páse, díky čemuž mají nižší hmotnost.

  Tradiční technikou je naskládané barevné sklo

 • Tavení kusů barevného skla do jediného celku (fixační nebo slinovací technika).Jedná se pouze o novou a relativně levnou technologii.

  Tavením barevného skla lze rozlišit nepřítomnost propojek

 • Technika leptání.Pomocí kyseliny fluorovodíkové se barva vyleptá na místech, která by měla být průhlednější.Pomocí této techniky se získají dvoubarevné obrázky.Sofistikovanější technologie leptání po vrstvách umožňuje vyrábět nejen vícebarevná, ale také objemná okna z barevného skla.

  Technika hlubokého leptání po vrstvách - matování skla

 • Malované okno z barevného skla.Obrázky jsou vytvářeny pomocí speciálních průhledných barev, které jsou fixovány při vysokých teplotách (vypalování na konci).

  Malované okno z barevného skla - pomocí barev se kresba aplikuje a fixuje při vysoké teplotě

Techniky výroby oken z barevného skla jsou odlišné, ale všechny vyžadují zvláštní dovednosti a znalosti..Pro některé jsou také nutné vysokoteplotní pece.

Způsoby imitace

Sofistikovaná technologie vytváření oken z barevného skla se odráží v jejich ceně - je to docela drahé potěšení.Proto se souběžně s technologií vitráží vyvíjejí napodobovací metody již od starověku.Úplně první - přilepit tenký list malovaného papíru na sklo - se ukázalo jako velmi krátké.Ale modernítechnologie umožňují získat podobnější a odolnější okna z pseudobarveného skla:

 • Obrys polymerového obrysu.Vytváří se pomocí transparentních barevných polymerů ve dvou fázích.Na první, kontury jsou nakresleny na sklo.Po polymeraci je prostor mezi obrysy vyplněn barevnými sloučeninami.

  Technika plnění - použití polymerů k vytvoření vzoru na skle

 • Sklo zabarvené filmem.K vytvoření obrysů se používá samolepicí vodicí páska, pomocí níž jsou nakresleny obrysy obrázku.Poté se prostor uzavře barevným filmem z barevného skla.

  Sklo z barevného filmu - nejjednodušší pro vlastní výrobu.ale ne příliš trvanlivé

 • Okno z barevného skla nad hlavou.Napodobuje prefabrikované vitráže: barevné sklo je nalepeno na základnu - průhledné sklo.Tato technologie je mnohem jednodušší, protože sílu poskytuje „substrát“.

Metody simulace oken z barevného skla jsou technicky jednodušší, což umožňuje vyrábět některé, ne příliš komplikované výkresy, pro neprofesionály.Zároveň produkt vypadá dobře, což je dáno jejich popularitou.

Kde lze použít okno z barevného skla

Zpočátku byla okna z barevného skla vyráběna výhradně na oknech.Tato technologie byla komplikovaná i pro výrobu produktů plochého tvaru a nebylo pochyb o žádných figurovaných výrobcích.Nyní je obraz barevného skla mnohem širší:

 • Windows.
 • Dveře se skleněnými - vchodovými a vnitřními dveřmi.
 • Příčky pro prostorové místnosti.
 • Strop a stěny (podsvícený panel).
 • Svítidla - odstíny nebo panely s osvětlením.
 • Část fasád nábytku.

  Dveře z barevného skla mohou být v jakémkoli stylu

Okna z barevného skla by měla být v interiéru používána velmi pečlivě: jedná se o velmi jasný prvek výzdoby a musí odpovídat celému prostředí.nastavení.Naopak, situace se vyvíjí s přihlédnutím k vzoru a barvám, které se používají v okně z barevného skla.

Okna z barevného skla v interiéru: kde a jak použít

Aby místnost s vitrážovými prvky vypadala harmonicky, tvar a rozměry produktu, téma obrázku, barvy - to vše se vybírá v souladu svýzdoba.Výrobky vyrobené pomocí této techniky vždy přitahují pozornost.A to by mělo být vzato v úvahu při vývoji designu, nepřetěžujte interiér jinými jasnými detaily.Když se podíváte na fotografie interiérů s vitrážovými okny, všimnete si, že barvy a detaily se opakují i ​​v jiných zařízeních, dekorech a doplňcích.

Taková podívaná nemůže zanechat lhostejnou

Na oknech

Nejprve se na oknech objevila okna z barevného skla.Byly stvořeny pro paláce a kostely před mnoha stovkami let.Téma bylo přirozeně vhodné - většinou byly vyobrazeny scény na náboženském tématu.Obrazy, skrz které nalévalo světlo, působily a inspirovaly úctu a úctu.

Okna z barevného skla jsou velmi působivá v šeru

Moderní okna z barevného skla, která se používají v interiérech domů, bytů a kanceláří, jsou svým rozsahem univerzálnější.Na nich nejčastějiKrajina, květiny, rostliny jsou zobrazeny, geometrické nebo rostlinné vzory jsou vytvořeny.A oni dělají dojem úplně stejné - velmi krásně, hra světla a stínů je fascinující a já se chci blíže podívat.Zvláštní efekt je dán světlem, které proudí přes obrazy z barevného skla do temné místnosti.

Pokud okna směřují do ulice a nechcete, aby se to, co se děje uvnitř, stalo majetkem cizinců, není nutné používat závěsy.Můžete nainstalovat vzorované vitráže.Siluety budou viditelné, ale nic víc.

Barevné sklo v koupelně vám umožňuje zachovat soukromí.

Nevýhodou použití vzorovaného a barevného skla na celé ploše zasklení je nedostatečné množství světla, které prochází těmito okny.Pokud je pro vás důležité osvětlení, střední část může zůstat normální a ozdoba může být umístěna pouze kolem okrajů - kolem obvodu, pouze nahoře nebo po stranách - tak se vám to více líbí.

Pokud chcete do místnosti vstoupit více světla

Když vyberete obraz z barevného skla v okně, musíte kromě průhlednosti vybrat také barvy.Okno z barevného skla - prvek v interiéru a barvy v něm musí být shodné, stejné jako v interiéru nebo neutrální (průhledné, bílé, šedé, béžové, černé).

Je také vhodné věnovat pozornost tomuto tématu.Například v kuchyni bude vhodné ovoce a zelenina, v dětském pokoji najdete část karikatur nebo pohádkových postav a pro koupelnu jsou vhodná vodní nebo mořská témata.V „obecném“v interiéru je optimální volbou neutrální témata (příroda, městské panoráma) nebo geometrické vzory.

Okna z barevného skla vypadají nejlépe na velkých oknech - v arkýři nebo s úplným zasklením
Geometrické vzory na okenní tabuli jsou stylové a vždy relevantní
)
Přírodní motiv
Kombinace barevného a vzorovaného skla poskytuje mnoho možností
Zrcadlový ornament se používá pro dvě křídla
A je zde dost světla a krásné
Další možnost pro velká okna
Barvy by měly být přítomny vinteriér
Okna z barevného skla nemusí pokrývat celou plochu

U dveří

Při návrhu vstupní skupiny lze často vidět okna z barevného skla v interiéru moderního soukromého domu.Do křídla dveří lze vložit malý fragment, stejný motiv se opakuje i v okolních oknech.

Takový design vstupní skupiny do soukromého domu by mohl být nazýván tradiční .. ale okno z barevného skla ho činí neobvyklým a nezapomenutelným

Pokud se takové množství fragmentů z barevného skla zdá příliš mnoho, můžete nechat vzory po stranách nebo jennahoře.

Okno z barevného skla je instalováno těsně nad dveřmi

Myšlenky pro okna a techniky z barevného skla se používají velmi odlišně, převažují však geometrické vzory, do nichž lze zahrnout některé fragmenty flóry a fauny.- květina, list, motýl atd.

Nejčastěji jsou vstupní dveře zdobeny geometrickými vzory na skle

Geometrické vzory jsou tvořeny fragmenty stejného tvaru, což zjednodušuje proces jejich vytváření.Z tohoto důvodu je cena takových produktů nižší než „obrázek“ bez opakujících se prvků.To neznamená, že neexistují žádné tematické výkresy nebo nemohou být.Jsou a někdy složité, ale nejsou přístupné všem.Níže vidíte několik obrázků pro návrh vstupní skupiny.

Tradiční vitráže v designu vstupních dveří
Tryskáním skla se dosáhne dobré imitace barevného skla
Fazetované barevné sklo:Z odříznutých skleněných fragmentů se odstraní zkosené hrany.Výsledkem je, že i obyčejné průhledné sklo získává kresbu
Příklad krajinomaleb ze skla
Pouze na oknech po stranách vstupu
​​
) Rostlinné motivy jsou velmi populární
Velmi veselé

Interiérdveřetaké někdy s vložkami z barevného skla.Velikost vložek se může lišit - téměř celý povrch křídla dveří, pouze úzký pás nebo kruh, ovál atd.

V nábytku

Fasády nábytku jsou také vyzdobeny vitrážovými okny.Nepoužívají příliš složité výkresy - nikoli v měřítku a účinek nebude tak jasný.Proto se z velké části používají geometrické vzory s nebo bez rostlinných prvků.

S okny z barevného skla lze vyrobit pouze některé fasády
Pro větší efekt potřebujete podsvícení
Jednoduché, ale efektivnírecepce
Vzor je komplikovanější

Nejčastěji jsou zdobeny vložkami z barevného sklakuchyňský nábytek, a konkrétněji - dveře nástěnných skříní.Jsou na úrovni očí, což vám umožní ocenit krásu výzdoby.V jiném nábytku je taková ozdoba spíše výjimkou než pravidlem.Takový objekt bude přitahovat pozornost příliš a bude obtížné jej „vyrovnat“.Ano, a za provozu budou mínus: těžké dveře, které, pokud nebudou zacházeny opatrně, mohou být poškozeny.

V příčkách a na stěnách

V moderním interiéru jsou na stěnách vidět okna z barevného skla - ve formě panelů s osvětlením nebo v interiérových a územních příčkách.

Jako obrázek lze do moderního okna vstoupit dokonce i vitrážeinteriér
Je to možné, a tak ...
Technika leptání poskytuje velmi zajímavé výsledky.
Existuje oddíl, ale neinterferujea „nenačte“ prostor
Můžete to udělat tímto způsobem ...
)
Ještě další možnosti pro oddíly z barevného skla - nemusí být vyrobeny z kamene nebo zabírat celý prostor
)
Okna z barevného skla jsou zabudována do sádrokartonových stěn
Coříkají to, ale vypadají krásně

Panel je obraz, ale obrazovým materiálem je vitráže.Chcete-li zvýraznit tento dekor a dosáhnout maximálního účinku, vytvořte podsvícení.Dříve byly instalovány venkovní lampy s nasměrovaným paprskem světla (jak osvětlují běžné obrazy).Je však účinnější skrýt podsvícení mezi stěnou a vitrážovým oknem.Dnes to není obtížné, protože existují LED a LED pásky, pomocí kterých můžete uspořádat rozptýlený nebo směrovaný světelný tok.

Oddíly s vložkami z barevného skla jsou dobrý nápad.S jejich pomocí lze vyřešit dva problémy.První je vypustit přirozené světlo do místnosti bez oken.Pokud budete vyrábět skleněné vložky ve stěnách oddělujících chodbu, během dne bude možné pohybovat se bez světla.A večer světlo z pokojůvám umožní chodit bez zakopnutí.

Tuto budovu nelze nazvat přepážkou, jasně však vytváří dvě zóny
Toto není tradiční okno z barevného skla, ale myšlenka je jasná
Horní část přepážky je vyrobena ve formě vitráže
Zcela ze skleněných obrazů ...

Druhým úkolem je učinit zónové oddíly „jednoduššími“.Moderní trendy jsou pouze podmíněné rozdělení velkých místností do zón s různými funkcemi, studiové apartmány nás nutí hledat nová řešení.Jedním z nich je skleněná přepážka nebo se skleněnými vložkami.Sklo může být běžné se vzory, ale barevné sklo je mnohem účinnější (a mnohem dražší).

Okna z barevného skla na stropě

Okna z barevného skla na stropě jsou z větší části lampy, ale zabudovány do roviny stropu.Obvykle jsou zabudovány do závěsných systémů a nejčastěji do sádrokartonu.V bytech tyto výrobky velmi zřídka nesvítí.Další věc je, že dávají trochu světla: barevné a vzorované sklo nepřenáší světlo v dostatečném množství, takže se neobejdete bez jiných osvětlovacích zařízení.

Okno z barevného skla na stropě může být bez osvětlení pouze v soukromém domě.V tomto případě denní světlo vstupuje do místnosti přes strop.Náklady na takovou výzdobu však budou velmi vysoké - návrh musí odolat náporu počasí.Jedno řešení jekazetový strop (vytvořte pevný kovový rám).Z důvodu spolehlivosti je nahoře nainstalováno silné sklo, které přebírá hlavní zatížení.

Přestože není mnoho květin, nemůžete sundat oči
A pokud se podíváte na něco jiného kromě této krásy
]
Vypadá velmi krásně za slunečného dne
Okna z barevného skla jsou zabudována do výkonných rámů
)
Je to velmi krásné a prostě se nedíváte na nic jiného
Několik dalších možností
Okno z barevného skla ve středu stropu
)
A nestandardní formuláře jsou také zcela
A toto je vitráže zabudované do zavěšeného stropu

Okna z barevného skla se používají v chodbách a chodbách.V takových průchozích místnostech s velkým počtem dveří je obtížné přijít s jiným efektivním způsobem dekorace.Okna z barevného skla v interiéru chodby navíc s plnou zárukou odvádějí pozornost od konstrukčních nedostatků.

Výkresy z barevného skla

Kosatce na vitráže
]
Fotbalové téma pro chlapeckou místnost
]
Jedna z variant grafických ozdob
Krásné vitráže pro fasády oken nebo nábytku
Složitá kresba
Okno z barevného skla vypadá velmi stylově
)
Lze vyrobit ze stejných fragmentů
Srdeční motiv)))
Tříbarevné vitráže pro jakýkoli styl
Magický pohled ...
Vzorované a hladké barevné sklo - velmi dobréukáže se
prádlo vzor pro okno nebo nábytek
Ideálně pro fasády nábytku
Okno z barevného skla v dětském pokoji pro dívky
Pro něžnéVnitřní dekorace
Stropní nebo nástěnný medailon

Fotografie interiérů s vitrážovými okny

Vytvoření interiéru bez zkušeností a příslušných znalostí není snadný úkol.A vytvoření interiéru s vitrážovými okny je ještě složitější: je to příliš jasný prvek, který musí být koordinován s jinými objekty a dekoračními prvky.Proto je žádoucí mít vzorek, který můžete navigovat.Za tímto účelem jsme shromáždili fotografie interiérů s prvky z barevného skla.

Existuje vícevelmi zajímavé lampy vyrobené v jedné z technik barevného skla

Pokud zvolíte příliš světlé barvy

, je snazší namontovat okna z barevného skla nezávisle na sobě.

Opakující se motivy a barvy

Vitráže na dveřích ve stejném stylu, okna, uvnitř

Všechna stejná pravidla: některé světlé barvy, rozpoznatelné ozdoby

Mozaiková okna jsou dokonale kombinována se stromem, ale vyžadují prostor

Mozaiková okna v klasickém provedeníinteriér - je důležité koordinovat všechny komponenty barevně a stylově

Polostavec z barevného skla s podsvícením.Se stejným ornamentem, prvky na kuchyňském stropu

Zajímavou technikou je půlkruhové vitráže

Okno z barevného skla s osvětlením

Horní část sloupu je zdobena skleněnými ornamenty

)

Pro fanoušky zakázkových řešení

Neobvyklý tvar okna, a to i se skleněnou ozdobou

Měl by existovat pouze jeden jasný prvek

Námořní téma v koupelně je přirozené