Primer "Concrete Contact" - k čemu je a k čemu je

Ne všechny dokončovací procesy lze nazvat snadnými.Vývoj technologií umožňuje, aby nebyly fyzicky obtížné a /nebo zkrátily dobu, aby se výsledek zlepšil.Ale protože materiály a technologie jsou nové, existuje mnoho spekulací, chyb v používání.Dnes pochopíme, jaký konkrétní kontakt je, proč je potřeba, jak jej správně používat.

Vývojáři primerů

) Toto složení má asi tucet variací názvu: Concrete Contact, Concrete Contact, Concrete Contact, Co.tep-ground, ground-kontakt, atd.Vynálezcem tohoto primeru je německá společnost FEIDAL.V každém případě je to uvedeno na jejich oficiálních webových stránkách a protože nikdo dosud nezpochybnil tyto informace, lze tuto skutečnost považovat za pravdivou.Originální název je Betokontakt, v ruštině - Betokontakt.Mezi lidmi „kořenový kontakt“ zakořenil více, protože se nejčastěji používá na beton.Takže, přísně vzato,originál je složením pouze této společnosti.

Feidal byl první, kdo na trh uvedl základní nátěr pro zlepšení přilnavosti na špatně savé substráty.

Jakýkoli podnik vyrábějící maltu má však podobné složení jakostejné nebo velmi podobné jméno.Nejpravděpodobněji jsou změny názvu úmyslné, takže není možné podat žalobu.Obecně není pro spotřebitele, který toto složení vynalezl, tak důležité.Je důležité, aby plnil své funkce.

Složení

Každá společnost přidává do složení něco vlastního, ale Betocontact v jakékoli variantě obsahuje následující složky:

 • Akrylová disperze (kopolymery).Základ složení, který je zodpovědný za přilnavost.Je to ona, kdo po zaschnutí zanechá lepivou vrstvu.Kvalita základního nátěru do značné míry závisí na kvalitě této složky.
 • Přírodní plniva.Obvykle křemenný písek, ale existují možnosti.Vytváří hrubý povlak, který zvyšuje přilnavost k další vrstvě.
 • Aditiva.Dávají zvláštní vlastnosti (odolnost proti vodě, antibakteriální, atd.).

Některé firmy přidávají barvivo.To má usnadnit ovládání aplikace a nezanechávat plešatá místa.Mimochodem, v kompozicích bez barviva je můžete přidat sami.

Jedna z variant názvu „Betonový kontakt“

Jak vidíte, Betonový kontakt neobsahuješkodlivé látky, má neutrální úroveň kyselosti, proto nereaguje s alkalickými materiály, nepřispívá k oxidaci kovů.Díky této schopnosti může být použit pro cementové i sádrové omítky /tmely.

Účel a oblast použití

Betonový kontakt je zvláštní typ základního nátěru pro podklady, které neabsorbují vodu.Pokud se sádra aplikuje na takové substráty bez předběžné přípravy, s největší pravděpodobností odpadne po zaschnutí, protože povrch těchto substrátů je obvykle hladký a na omítce prostě není co zachytit.Aby omítka neodpadla a použila Beto-kontakt.A opravdu to funguje, ale stačí vědět, kdy je to potřeba.

Princip fungování kontaktu s betonem

Složení není levné, ale doporučuje se, aby jej používal kdekoli.Abychom zbytečně neztráceli peníze, vyplatí se přesně znát jeho vlastnosti a rozsah.Obecně platí, že informace jsou o každé bance, ale prodejci (a někteří stavitelé) doporučují jinou aplikaci.Ale ne každý musí být důvěryhodný.

Na které povrchy se mají použít

Betonový kontakt vytváří lepivou drsnou vrstvu s abrazivními vměstky na povrchu.Štuk /tmel se k této vrstvě dobře drží.Abrazivní částice - zrna písku nebo krystalů - poskytují dodatečnou podporu pro konečnou vrstvu.Obecně je úkolBetonový kontakt - zvyšuje přilnavost na složité podklady.Ale ne všem.

O co by měl být požádán Concrete Contact?Jak již bylo uvedeno, je určen pro substráty nevstřebávající vodu.Není jich mnoho:

 • Hladký beton, který je téměř bez pórů.Obvykle se jedná o betonové panely v panelových domech, sloupy v moderních monolitických.Pokud je beton sypký a porézní, je zapotřebí další základní nátěr.

  Knauf Betokontakt má ve složení růžové barvivo

 • Keramická deska.Při pokládání nových dlaždic není nutné starou pokládat.I když je to možné, je lepší snížit.Pokud to z nějakého důvodu nelze provést, přejděte po dlaždici dvakrát s konkrétním kontaktem a můžete pokračovat v práci.
 • Dřevěné fragmenty.Neexistuje prostě žádný jiný způsob, jak aplikovat omítky na dřevo.Ale dřevo musí být suché.
 • Metal.Tato základna je 100% absorbující vlhkost a pro udržení omítky na ní potřebujete vrstvu BC.

To je to, pro co je konkrétní kontakt určen.Neexistují žádné další doporučené povrchy.Tipy pro aplikaci na omítku pod tmel, pod dekorativní omítku - to je vše zbytečné.Toto ošetření není třeba, protože rostou pouze náklady, ale neovlivňuje výsledek nebo pouze zhoršuje situaci.Putty se nanáší na čerstvou omítku, a tak padne „s ranou“, stejně jako další dokončovací materiály.

Možnost od prospektorů -Betonový kontakt

Existuje jedna rada: je lepší vzít konkrétní kontakt s hrubými zrny, pokud nanášíte omítku a jemná zrna pod tmel.

Dále je doporučení týkající se aplikace Betocontactu na dřevěné a kovové povrchy přesně na fragmenty.Například paprsky, vyčnívající části struktur.To je opět okamžik, kdy je potřeba BC.Pro omítání dřevěných stěn existují i ​​jiné technologie, a pokud existuje pouze fragment, je vhodné tuto kompozici použít.

Potřebujete konkrétní kontakt na horní straně olejové barvy

Stále dokončovací stroje používají na olejové barvě konkrétní kontakt.Nejvhodnější barva se odlupuje, protože s betonovým kontaktem a bez něj se omítka pod hmotou může oddělit od barvy.Pokud je prostředek pevně snězen a není odstraněn žádnými metodami, je nezbytné:

 • Je nezbytné povrch důkladně odmastit.
 • Odstraňte hladkost pomocí abrazivního ošetření - brusný papír s velkým zrnem, drátěný kartáč.Bez ohledu na to, i kdyby to fungovalo.
 • Dělat zářezy pomocí sekáče, sekery.

  Upozorňujeme, že někteří výrobci uvádějí svůj Betocontact pouze pro interní použití

 • Prach.Můžete prát, můžete - vakuovat.Hlavní věc je důkladná.
 • Naneste první vrstvu betonu.
 • Suché.
 • Použítdruhá vrstva betonu.
 • Suché.
 • Je možné provést tmel, omítky a dlaždice.

V tomto případě je také zřejmé, proč je zapotřebí konkrétní kontakt a jak to funguje.Je však možné zastavit již před první aplikací Concrete Contact.Pokud jsou zářezy dostatečné plochy, štuk a dlaždice se drží.K ošetření „štěpků“ ve zdi použijte vhodný základní nátěr a po zaschnutí naneste následující materiál.

Olimp označil svůj kontaktní primer jako prostředek pro dekorativní omítky a keramické dlaždice

Mnoho lidí vychází ze skutečnosti, že s lepivým povrchem, který Betokontakt odchází, se lepíbude lepší.Obecně to funguje, ale pouze pokud je vše hotovo tak, jak je psáno.A ano.Sušení je kompletní a konečné.Termín je uveden na bance a liší se v závislosti na výrobci.Nejkratší doba sušení je 3-4 hodiny u Betonkontakt Fedal, nejdelší je asi 24 hodin u některé levné.

Tam, kde není kategoricky nutné použít kompozici

Je důležité vědět nejen to, proč je potřeba konkrétní kontakt, ale kde to není nutné a dokonce škodlivé.Neměli byste například naslouchat tipům pro impregnaci kompozicí sypkých nebo sypkých podkladů.Zde potřebujete další základní penetrace hlubokou penetraci.Betonový kontakt přilne k hladkému povrchu a nesnaží se do něj proniknout.Nemáto dává smysl pokrýt vápno, obyčejný DSP s volnou strukturou, plynový a pěnový beton, omítka atd.

Betocontact se často pokládá jako základní nátěr na zeď nebo podlahu před položením dlaždice.Pokud povrch pohlcuje vodu, neměli byste to dělat.A tady je proč.Podívejte se na vlastnosti lepidla na dlaždice a BK.Adhezivní adheze 0,8-0,9 MPa, BK - 0,4-0,5 MPa.To znamená, že přidání vrstvy konkrétního kontaktu na normálně savou základnu zhoršuje situaci pro vaše vlastní peníze a značné.Přestože někteří výrobci v návodu píšou, že složení lze použít pro pokládku dlaždic.Ale zde se situace s přilnavostí ukáže být podobná ...

Pro použití v exteriéru a interiéru lze použít starý nátěr (napsaný v popisu)

Pokud chcete, aby byla dlaždice přesnáNespadejte, dobře lepte.Ano, je to dražší, ale pár BK + levného lepidla stojí méně a výsledek je nepředvídatelný.V případě pochybností (nejedná se o velmi spolehlivou základnu) je lepší použít základní penetrační nátěr a /nebo lepší lepidlo.Obvykle je umístěn „pro složité povrchy“ a drží pevně, protože proniká hluboko do základny.

Používání Betocontactu způsobí více škody než užitku, pokud bude použito na podlahové podlahy.Cement bude mít horší přilnavost, než by mohl být, a sádra bude jednoduše muset být „tahána“.Lepkavě to prakticky nerozloženo.Výsledek - praskliny, otoky a další velmi nepříjemné okamžiky.Nejedná se o povrchy a případy, pro které je zapotřebí betonový kontakt.

Co nemůžete udělat

Pokud si přejete, najdete recenze nebo videa, která uvádějí, že omítka /dlaždice spadly z aplikace Concrete Contact.Abyste tomu zabránili, aplikujte primer pouze na doporučené podklady.Kromě toho byste neměli dělat následující věci:

 • Zředit omítku nebo tmel více vody, než je uvedeno na obalu.Ano, práce je snazší, ale v důsledku toho může tmel spadnout.
 • Neaplikujte kompozici na zmrzlý podklad.
 • Neaplikujte betonový povrch na nepřipravený povrch (odstranění všech částí, které mají být odstraněny, odmaštění, odstranění prachu).
 • Nepoužívejte BK na vlhkou základnu.Pouze suché.

  Eskaro vyrábí základní nátěr pro nesavé absorpční tuhé podklady se zvýšenou odolností proti vodě

 • Při práci nezapomeňte pravidelně promíchat obsah, protože částice písku (granule od některých výrobců) se snižujídolů.
 • Nepokračujte v práci, dokud základní vrstva zcela nevyschne (je uvedeno v pokynech).
 • Nepracujte při teplotách pod + 5 ° C.To neznamená, že nemůže být použit pro venkovní práce.Můžete se přihlásit pouze kladněteploty.
 • Zamezte vniknutí prachu.Velmi dobře přilne k adhezivnímu povrchu, ale poté omítkou odpadne.Pokud je povrch zaprášený, je nutné další ošetření.
 • Nepoužívejte prošlou kompozici, která již vypršela.Výjimkou jsou mrazuvzdorné sloučeniny (některé jsou).Před použitím musí být rozmrazeny, počkejte, až teplota stoupne nad + 5 ° C, pak můžete pracovat.Mimochodem, nápis „mrazuvzdorný“ neznamená, že může být použit při teplotách pod nulou.Před aplikací může vydržet několik cyklů odmrazování /zmrazení bez ztráty vlastností.

  Německá společnost Bergauf má také akrylový základní nátěr Beton Kontakt

 • Nepřidávejte vodu, i když se zdá, že složení je příliš silné.Pokud výrobce tuto možnost v pokynech nepopsal.Zatím ho však neviděli.

A aby mohl konkrétní kontakt fungovat, musí to být „skutečné“.Existuje mnoho padělků, takže musíte být opatrní.A pro jistotu, můžete zkontrolovat.Předběžně ošetřete BC malým kouskem stěny podle pokynů.Naneste plánovanou vrstvu omítky /tmelu.Počkejte, až vyschne a pokuste se jej odtrhnout.Pokud je vše hotovo správně, nebudete úspěšní.Říká se, že kvalitní Betocontact umožňuje nanášet omítky i na sklo.Mimochodem, můžete to vyzkoušet.

Jak se přihlásit

Je nutné nejen vědět, k čemu je konkrétní kontakt určen, ale jak a jak jej použít.Vypadá to, že na tom není nic složitého, ale zkuste to nejprve.Složení je často husté, přibližně jako kefír, a někdy tlustší.Kromě toho obsahuje zrna písku, krystaly, které jsou velmi žádoucí rovnoměrně distribuovat po celém povrchu a nesbírat se na jednom místě.Obecně to není tak jednoduché.Existuje několik tipů:

 • Nejlepší je pracovat v ochranném oděvu a je vhodné vše uzavřít.Vyplavuje se z pokožky s velkými problémy, odstraňuje se z vlasů pouze vlasy.Pro snazší omytí nechráněné pokožky ji zakryjte mastným krémem nebo olejem.Při zpracování stropu je vhodné chránit obličej, i když je pokožka rozmazaná krémem /olejem.Jsou požadovány alespoň body.

  Nanesení primeru Betonový kontakt není tak snadný

 • Při zpracování velké plochy je snadnější nanášet válečkem.Je vhodnější vzít tuto velikost, aby se vešly do kbelíku.Je lepší pracovat s chlupatými vlasy - s hromadou 12-18 mm.Ano, určité množství kompozice je absorbováno, ale je mnohem pohodlnější pracovat tímto způsobem než pěnová guma, která se velmi rychle stává „dřevěnou“.A dokonce i v tomto případě se hromada po chvíli ucpává pískem.V procesu, odstraňte písek na okraji kbelíku, můžetezkuste špachtlí.Obecně platí, že čisté.Pokud to ještě není vyčištěno a „nefunguje“, vezměte si nový.
 • Pro zpracování ne příliš velkých povrchů nebo v rozích je vhodnější pracovat se štětcem.Hromada - střední nebo dokonce krátká.Tady pro koho je to výhodnější.Jen dlouho je těžké ovládat, když je písek.Během aplikace je třeba pravidelně odstraňovat písek (na okraji kbelíku).Kartáč se rychle smaže, takže při velkém množství práce jej budete muset několikrát změnit.

Existuje další trik - připevnění štětcem nebo válečkem k tyči asi metr dlouhé - a štafle není třeba při zpracování stěn a od sebe - méně než kapka mouchy na oblečení a do tváře.

Výrobci a možná výměna

Jak již bylo uvedeno, téměř každý výrobce stavebních směsí má betonový kontakt, Beto-Contact, betonový kontakt nebo něco podobného.Pokud máte rádi jiné směsi od tohoto výrobce, má smysl to vyzkoušet.Existují místní společnosti, které jsou s kvalitními výrobky zastoupeny pouze v některých regionech.Takže ne všichni byli na seznamu a ti se širším dosahem.Podle recenzí jsem rád spolupracoval s Betokontaktem následujících společností:

 • FEIDAL (Feydal).Tohle je vývojář jednotky, takže není divu.Navíc cena není příliš vysoká, ale kvalita je na vrcholu.
 • Knauf (Knauf).Jen mějte na paměti, že složení není vodotěsné.To znamená, že je velmi důležité důkladně utěsnit omítkovou směs nebo tmel - nepřehánět vodou.
 • Eskaro (Escaro).Pracujte pouze v dobře větraném prostoru, protože má ostrý zápach amoniaku.Je však výhodné pracovat, kompozice se stanoví dobře.

  Další německé složení Shtock (Stock) se vyznačuje plnivem - mramorovými štěpkami a vysokými vodoodpudivými vlastnostmi

 • Ceresit.Hodně padělků.Má růžový pigment, který usnadňuje kontrolu kvality zpracování.
 • plitonit.Po smíchání se pevné částice pomalu usazují, takže je dobré složení.Ten úkol zvládne pět.
 • Poofas.Lepí se o něco méně, ale celkově to není špatné.
 • Nalezeno.Říká se tomu Bettocont.Vyžaduje neustálé míchání a zasychá 1-2 hodiny, výsledek je normální.Doporučeno pouze pro sádrové omítky.
 • Olympus.Přes nízkou cenu dává dobrý výsledek.
 • Prospekty.Složení s velkou frakcí, doba schnutí - 2-4 hodiny.
 • Bolars.Velmi hustá, obtížně nanášitelná, schne po dobu nejméně 24 hodin.

Seznam společností působících v různých cenových segmentech.Ty, které jsou dražší, se obvykle používají o něco lépe.Levnější budou muset být mícháni častěji a je obtížnější je použít.Při zpracování se snažte nenechat plešatá místa.Pokud se již nachází v procesu sušení, naneste vrstvu a vyčkejte celou dobuvysychání.To je lepší, než později předělit oloupaný kus.

Často se ptáme, zda lze konkrétní kontakt nahradit něčím.Jedinou možností je Ceresit ct-16 primer.Poskytuje podobný účinek, ale za cenu to dopadne, možná, dražší.

Závěrem pár slov

Před nákupem si pozorně přečtěte pokyny.Některé kompozice akrylových primerů pro hladké husté substráty lze použít jak pro cementové, tak sádrové omítky.Ostatní jsou pouze pro omítky.Některé jsou vhodné pouze pro interní použití, jiné lze použít externě.Podobně jsou v návodu obsaženy sloučeniny, pro které je předepsáno použití starých barev, jiné jsou vhodné pro obklady ... Obecně si pečlivě přečtěte doporučení pro použití.