Připojení elektrického zvonu v bytě, domě

Instalace a výměna zvonku je nejobtížnější úkol.Pokud víte, jak pracovat i s malým elektrikářem, uspějete.Dále si povíme o tom, jak spojit hovor v bytě, domě - kabelové a bezdrátové.

Druhy bytových hovorů

Elektrické bytové hovory metodouExistují dva typy připojení - kabelové a bezdrátové.Kabely jsou připojeny k síti 220 V, existují modely, které pracují s nízkým napětím 12 V. Nazývají se drátové, protože tlačítko zvonku a vnitřní jednotka musí být připojeny dráty.

Drátová volání - tlačítko a vnitřní jednotka musí být spojeny pomocí vodičů

Při bezdrátových elektrických hovorech není tlačítko a vnitřní jednotka fyzicky spojeno.Mají miniaturní vysílač (v tlačítku) a přijímač (ve vnitřní jednotce).Komunikují spolu navzájem určitou frekvencí.Pro bezdrátová volání existují dva typy napájení:

 • Vnitřní jednotka a tlačítko jsou napájeny bateriemi.
 • Tlačítko je napájeno z baterií, vnitřní jednotka je napájena ze sítě 220 V. Kromě toho existují dva způsoby, jak implementovat vnitřní jednotky: se standardním připojením k vodičům pomocí vodičů a instalací do zásuvky.V posledníVarianta na těle má konvenční elektrickou zástrčku.V tomto případě je připojení zvonku v bytě a domě velmi jednoduché: je třeba nainstalovat vnitřní jednotku do zásuvky, upevnit tlačítko na vstupu /bráně a vložit baterii.

Bezdrátová volání s vnitřní jednotkou připojenou prostřednictvím zásuvky

Jak již bylo uvedeno, v bezdrátové verzi „tlačítko“ a elektrický zvonek „spolu komunikují“ prostřednictvím signálů.Signály lze přenášet v analogové formě nebo v digitální podobě.Spolehlivější přenos digitálního signálu - méně náchylný ke zkreslení.Kromě toho takové modely mají schopnost změnit kanál, přes který probíhá příjem /přenos.Při přenosu analogového signálu to není možné.Proč je to špatné?Dosah hovorů je 100 m nebo více.A pokud v této zóně existuje nějaké zařízení, které pracuje na stejné frekvenci (hovor nebo jiný), váš přijímač může zachytit jeho signály.V tomto případě existují falešné pozitivy.

Stále zvonky sdílejí nebytové a pouliční.Liší se tím, že u těch, které jsou nainstalovány na ulici, jsou tlačítka utěsněna a prachotěsná.Kromě toho se doporučuje instalovat pod malou clonu - bude to méně problémů.

Připojení drátových elektrických zvonků

Jak jsme již řekli výše, drátové zvonky se liší v tom, že tlačítko a vnitřní jednotka musí být spojeny dráty.Schéma zapojení přes propojovací krabici na níže uvedené fotografii.

Schéma elektrického zapojenízvonek

Na tlačítku je spuštěn fázový vodič, od druhého zvonkového terminálu jde k jednomu z vodičů vnitřní jednotky.Na druhém zbývajícím volném drátu připojíme „nulu“ (s výhradou barevné kódování je to obvykle modré nebo modré) propojovací krabice.Má-li vnitřní jednotka terminál pro připojení země, připojí se k ní žlutozelený vodič, který by měl také pocházet z propojovací krabice.Pokud takový terminál neexistuje, ale existuje vodič, je izolován.

Obtížnost připojení bytového zvonu spočívá v tom, že dráty musí být vedeny zdí.Někdy je to příliš nepohodlné, pak se poblíž rámu dveří vytvoří díra.

Pokud se vám toto spojení jeví jako příliš komplikované, podívejte se na modely kabelových hovorů s interní jednotkou, která se připojuje do zásuvky.Některé jsou.Příklad na fotografii.

Kabelové volání na 220 V s připojením k zásuvce Volsten DB-951

Jak spojit hovor v bytě, pokud má elektrickou zástrčku, všichni to vědí.V tomto případě bude pouze nutné prodloužit drát spojující dva bloky skrz zeď.K tomu bude nutné odpojit od jedné z částí, protáhnout připravenou díru a poté připojit vodiče na místě.

Připojení a napájení bezdrátových hovorů

Nejprve si povíme o těch modelech, jejichž interní jednotky jsou připojeny k síti 220 V. Pokud je na pouzdru zástrčka, přesně víte, co dělat.Pokud není zástrčka, ale existují dva vodiče, připojte k nim dva vodičez propojovací krabice.Pokud existují tři vodiče, izolovejte žluto-zelenou a připojte modrou a druhou (může to být hnědá, červená, černá, bílá atd., Ale rozhodně ne zelená a ne žluto zelená).

Konstrukce se může velmi lišit

Pokud jsou obě jednotky napájeny bateriemi

Jak připojit zvonek v bytě neboPokud jsou obě jednotky napájeny z baterií, nejsou zde žádné problémy.Stačí umístit baterie na vhodné místo v domě, hřebíkem nebo otočením šroubu, ke kterému připojíte vnitřní jednotku.Totéž proveďte s tlačítkem, ale namontujte jej venku - blízko dveří nebo brány.Aby bylo možné knoflík opravit, musí být pouzdro otevřeno (mohou existovat malé šrouby, ale obvykle stačí pouzdro vypáčit šroubovákem).

Na zadní stěně je několik otvorů pro upevňovací prvky.Připevněte zadní kryt ke šroubům nebo hmoždinkám (v závislosti na materiálu), poté vložte baterie a zavřete kryt.Tím je připojení k bezdrátovému volání dokončeno.

Tlačítko bezdrátového připojení pro vyzvánění při demontáži bude vypadat přibližně takto

Jak zapnout bezdrátové tlačítko v chladném počasí

Bezdrátová volánívšichni jsou dobří, kromě toho, že v zimě mohou být problémy: některé typy baterií zamrznou a přestanou fungovat.Musí být měněny každých 10-15 dní.Je to velmi nepohodlné, protože je obtížné pochopit, že hovor přestal fungovat kvůli vybité baterii.Tuto situaci se můžete zbavit následujícími způsoby:

 • Používejte lithiové baterie.Jsou mráznebojí se - dokážou bez problémů pracovat až do teploty -30 ° C
 • Baterie tohoto typu na 9 V nebo 12 V jsou však jednoduše nereálné.Téměř nejsou na prodej.Výstupy:
  • Vyhledejte zvonky pomocí tlačítek obsahujících baterie AA nebo AAA.Existují takové lithiové.
  • V některých uzavřených nádobách připojte několik baterií s nižší jmenovitou hodnotou, aby na výstupu daly požadované napětí.Upevněte tento kontejner na vnitřní stranu plotu, odstraňte dráty a připojte napájení k tlačítku.

   V zimě je důležité poskytovat energii

  • Najděte olověnou baterii, která poskytuje správné napětí.Najdete je ve společnostech zapojených do poplašných zařízení proti vloupání.Tam se nebojí mrazu, existují různá označení.
 • Vložte baterie do domu a přitáhněte dráty k tlačítku.

Po úpravě systému pomocí kterékoli z navrhovaných metod budete mít mnohem méně problémů s napájením zvonku na ulici.Nyní víte nejen to, jak připojit zvon v bytě a na ulici, ale také jak zajistit jeho provoz v chladném počasí.

Nestandardní vybavení

V některých případech jsou vyžadována dvě tlačítka nebo dvě jednotky s hovory.Pokud potřebujete dvě tlačítka, jsou zapojena paralelně.

Jak připojit dvě tlačítka k jednomu zvonku

V praxi to znamená, že fáze přichází k prvnímu tlačítku a drát, který jde k druhému, je připojen ke stejnému kontaktu.tlačítko.Z druhého kontaktu tlačítka č. 2 vodič přivede volný kontakt tlačítka č. 1 apak jde ke zvonku.

Je žádoucí najít vodič propojující dvě tlačítka ve stejné barvě, která pochází ze spojovací skříňky.Je možné a další, ale ne modrá a ne žluto-zelená.To je vše, víte, jak připojit zvon v bytě se dvěma tlačítky.

V jiných situacích musí být spojeny dva kroužky.To je často nutné při instalaci elektrického zvonku v soukromém domě.Například jeden v domě, druhý na ulici nebo na různých podlažích, ve dvou různých křídlech domu, v letní kuchyni.Obecně existuje mnoho možností.

Mezi bezdrátovými zvonky jsou takové sady - ve dvou zvoncích a jsou naladěny na stejnou frekvenci, takže je musíte nainstalovat na správná místa.S kabelovými budete muset obtěžovat - vytáhněte dráty.V tomto případě jsou hovory spojeny paralelně.

, jak propojit zvonek v bytě nebo domě se dvěma kruhy

Elektrické připojení je podobné výše uvedenému.Fáze od tlačítka jde do jednoho hovoru, od druhého hovoru.K volným kontaktům jednoho a druhého hovoru je z rozvodné skříně připojen neutrální vodič.