Připojení internetové zásuvky RJ-45 a krimpování konektoru

V mnoha rodinách se k internetu připojuje několik zařízení: bez World Wide Web si nedokážeme představit život pro sebe, proto každý potřebuje svou vlastní linku.Pracují hlavně na bezdrátovém protokolu - Wi-Fi, ale stále existuje drát, pokud je kabelový internet stabilnější než bezdrátový.Během opravy jsou všechny dráty skryté ve zdech a „internet“ není výjimkou.Stejně jako elektrické jsou zapnuty do soketů, pouze na jiné úrovni: nazývají se počítač nebo informace.Mohou být s různými konektory, ale nejběžnější je RJ 45. Instalace a připojení lze provést samostatně, ale protože konektor vypadá neobvykle, jsou v něm více než dva nebo tři dráty a připojení není zajištěno pájením nebo kroucením, musíte vědětjak připojit internetovou zásuvku a konektor, který musí být do ní vložen.

Krimpovací konektor RJ-45

Internetový kabel, který přichází do bytu nebo domu, který se nejčastěji nazývá kroucený párový kabel, často končí malým množstvím plastum konektor.Toto plastové zařízení je konektor,obvykle RJ45.V profesionálním žargonu se také nazývají „Jack“.

Takto vypadá konektor RJ-45

Tělo je průhledné, díky čemuž jsou vidět dráty různých barev.Stejná zařízení se používají k propojení vodičů, které spojují počítače navzájem nebo s modemem.Liší se pouze pořadí uspořádání vodičů (nebo, jak říkají počítačoví vědci, pinouty).Stejný konektor je zasunut do zásuvky počítače.Pokud víte, jak jsou distribuovány utrácením v konektoru, nebude problém s připojením k internetové zásuvce.

Schéma připojení internetového kabelu barvami

Existují dvě schémata připojení: T568A a T568V.První možnost - „A“ se v naší zemi prakticky nepoužívá a dráty jsou uspořádány všude podle schématu „B“.Je třeba si to pamatovat, protože je to ve většině případů vyžadováno.

Schémata pro připojení internetového kabelu barevně (možnost B)

Abychom konečně objasnili všechny problémy, budeme hovořit o počtu vodičů v krouceném páru.Tento internetový kabel je 2 párový a 4 párový.Pro přenos dat rychlostí do 1 Gb /s se používají 2 párové kabely, od 1 do 10 Gb /s - 4 párové kabely.V dnešních bytech a soukromých domech se přinášejí hlavně proudy až 100 Mb /s.Ale při současném tempu vývoje internetové technologie je docela možné, že za pár let budou rychlosti počítány v megabitech.Z tohoto důvodu je lepší okamžitě rozšířit síť osmi, nikoli čtyř vodičů.Když změníte rychlost, nemusíteopakovat cokoli.Pouze zařízení bude používat větší počet vodičů.Rozdíl v ceně kabelu je malý a zásuvky a konektory pro internet stále používají osmipinové konektory.

Pokud je síť již přemostěna dvěma páry, použijte stejné konektory, teprve po prvních třech vodičích položených podle schématu B přeskočte dva kontakty a zelený vodič umístěte na místo šestého (viz foto).

Schéma zapojení pro čtyřvodičový internetový kabel barevně

Krimpovaná kroucená dvojice v konektoru

Pro krimpovanéVodiče v konektoru mají speciální kleště.Stojí kolem 6-10 $ v závislosti na výrobci.Je pohodlnější s nimi pracovat, i když můžete dělat s obyčejným šroubovákem a kleštěmi.

Kleště pro krimpování konektorů (jedna z možností)

Nejprve se izolace odstraní z krouceného páru.Je odstraněna ve vzdálenosti 7-8 cm od konce kabelu.Pod ním jsou čtyři páry vodičů různých barev, zkroucené ve dvou.Někdy je také tenký stínící drát, jednoduše jej ohneme do strany - nepotřebujeme ho.Rozvineme páry, vyrovnáme dráty a roztáhneme je různými směry.Potom přidáme podle schématu "B".

Postup pro ukončení konektoru RJ-45 v konektoru

Dráty jsou sevřeny v požadovaném pořadí mezi palcem a ukazováčkem.Při vyrovnávání všeho bereme nůžky na dráty a odřízneme přebytečnou délku drátů v pořadí: mělo by zůstat 10-12 mm.Pokud připojíte konektor jako na fotografii, měla by začít izolace krouceného párunad západkou.

Řezali jsme ji tak, aby zůstaly dráty 10–12 mm

Zkroucenou dvojici jsme zkroucili do konektoru.Vezměte prosím na vědomí, že ji musíte vzít se západkou (jazýček na krytu) dolů.

Dráty jsme vložili do konektoru

Každý vodič se musí dostat do speciální koleje.Vložte dráty úplně - měly by dosáhnout okraje konektoru.Držte kabel za okraj konektoru a vložte jej do kleští.Kliky kliky spojují hladce dohromady.Pokud se případ stal běžným, není třeba žádné zvláštní úsilí.Pokud máte pocit, že se nejedná, zkontrolujte, zda je RJ45 správně nainstalován v soketu.Pokud je vše v pořádku, zkuste to znovu.

Při stlačení přesahují kleště vodiče k mikro nožům, které proříznou ochranným obalem a zajistí kontakt.

Jak fungují kleště pro krimpovací konektory

Podobné spojení je spolehlivé a problémy s ním se vyskytují jen zřídka.A pokud k tomu dojde, je snadné kabel přepracovat: přerušte a opakujte proces s jiným „jackem“.

Zde si můžete přečíst informace o připojení lustru.

Video lekce: krimpování konektoru RJ-45 kleštěmi a šroubovákem

Postup je jednoduchý, lze jej snadno opakovat.Možná bude pro vás snazší dělat všechno po videu.Ukazuje, jak pracovat s klíšťaty, stejně jako bez nich, a dělat všechno běžným rovným šroubovákem.

Jak připojit internetový kabel k elektrické zásuvce

Nyní jsme se dostali přímo k tomu, jak připojit internetovou elektrickou zásuvku.Začněme odrůdami.Stejně jako běžné elektrické zásuvky existují dva typy informačních zásuvek:

 • Pro vnitřní instalaci.Ve zdi je zabudována montážní plastová krabička.Kontaktní část objímky je poté vložena a upevněna do ní a vše je nahoře uzavřeno plastovým dekorativním panelem.

  Počítačová zásuvka RJ45 interní

 • Pro externí instalaci.Tento typ zásuvek má velmi podobný vzhled jako běžné telefonní zásuvky: malé plastové pouzdro, které se připevňuje ke zdi.Skládá se také z několika částí.Nejprve se nasadí pouzdro s kontaktní deskou, poté se připojí vodiče a vše se uzavře ochranným víčkem.

  Počítačová zásuvka RJ-45 pro externí montáž - nástěnná

Podle počtu připojovacích bodů existují jednoduché a dvojité počítačové zásuvky.

Přestože se vzhled počítačových zásuvek liší, princip spojování vodičů je stejný.Existují speciální kontakty vybavené mikrokomunikami.Ochranným vodičem prořízne vložený vodič.Výsledkem je, že kov kontaktů mikro nožů přilne těsně ke kovu vodiče.

Jak připojit nástěnnou počítačovou zásuvku

Uvnitř každé zásuvky je náznak, jak umístit kabely při připojení internetového kabelu.Výrobci vloží barevné schéma, které jsme viděli při krimpování konektoru.Existují také dvě možnosti - „A“ a „B“ a stejným způsobem používáme možnost „B“.

Příklad použití barevného kódování napouzdro zásuvky počítače

Pouzdro je namontováno na stěně, obvykle se vstupem kabelu nahoru, s konektorem počítače dolů.Dále jsou akce jednoduché:

 • Odstraňte ochrannou izolaci z krouceného páru asi o 5 až 7 cm, což je třeba provést opatrně, aby nedošlo k poškození izolace vodičů.
 • Na fotografii vidíte, že na desce je malá plastová svorka.Vodič je vložen do něj a upevněn tak, že kus zbavený izolace je pod svorkou.

  Připojení zásuvky do zdi se 4 dráty

 • Na pouzdru vidíte kontakty mikro nožů.Veďte k nim drát požadované barvy a vložte jej, snažte se jej natáhnout až na dno kontaktní skupiny.Když vodič projde nože, uslyšíte cvaknutí.To znamená, že spadl na místo a izolace je proříznuta.Pokud není možné kliknout, poté, co je vše rozděleno podle barev podle kontaktů, vezměte pravidelný rovný šroubovák s tenkou čepelí a násilně spusťte dráty dolů.Totéž lze udělat se zadní (neostrou) stranou nože.

  Osm vodičů je připojeno podle schématu „B“

 • Poté, co všechny vodiče dosáhnou svého místa, je přebytek (lepivé kusy) odříznut.
 • Nasaďte víčko.

Připojení kabelu s krouceným párem do zásuvky ve zdi je opravdu jednoduchý postup.I poprvé bude trvat několik minut.Ještě jednou se podívejte, co a jak to udělat ve videu.Nejprve ukazuje připojení internetového kabelu se 4 dráty, pak s 8.

Někdy, pro zhasnutí světla, musíte vstátpostele.Ovládání osvětlení však můžete provést z několika bodů.Jak - přečtěte si článek o připojení přechodových spínačů.

Jak připojit interní internetovou zásuvku

Nebudeme popisovat instalaci plastové krabičky - to je jiné téma.Budeme rozumět vlastnostem připojení a montáže.Hlavní úlovek zde je, jak rozebrat počítačové zásuvky.Při připojování vodičů k nim je nutné se dostat ke kontaktní části: malé keramické nebo plastové pouzdro s namontovanými kontakty mikro nožů.Vodiče jsou připojeny k této montážní desce a poté je skříň znovu smontována.Celý problém spočívá v tom, že jsou různě montovány /demontovány od různých výrobců.

Například, oblíbený výrobce počítačových zásuvek Legrand (Legrand), aby se dostal ke konektorům v počítačové zásuvce Legrand Valena RJ45, musíte odstranit přední kryt.Pod ním je bílé plastové kolo (jako na fotografii), na kterém je vyznačena šipka.

Jak rozebrat internetovou zásuvku RJ-45 Legrand (Legrand)

Oběžné kolo musíte otočit ve směru šipky, po kterém budete mít stále pouzdro a kontaktní desku ve svých rukou.Má barevné značení vodičů.Spojení se neliší, až na to, že - nejprve musíte navléknout kroucený pár do otvoru na desce a poté dráty.

Pro větší přehlednost si prohlédněte video.

Dalším oblíbeným výrobcem takového zařízení je společnost Lezard.Má systémdalší.Přední panel a kovový rám jsou připevněny k malým šroubům.Je snadné je odšroubovat, ale vnitřní kontaktní deska spočívá na svorkách.Při montáži a demontáži počítačových zásuvek Lezard na správných místech je nutné stisknout kontakty pomocí šroubováku.

Jak rozebrat internetovou zásuvku Lezard

Chcete-li odstranit plastovou skupinu kontaktů z pouzdra, stiskněte západku nahoře.Pak budete mít ve svých rukou malou krabičku.Ale to není vše.Je nutné odstranit plastový kryt, který uzavře a stlačí vodiče.Vyjměte ji tak, že zašroubujete boční lístky pomocí šroubováku.Plast je odolný a úsilí je celkem slušné.Jen to nepřehánějte: je to stále plastové.Zapojení je pak standardní: podle označení na bocích (nezapomeňte, že používáme schéma „B“).

A opět, pro konsolidaci materiálu vám doporučujeme sledovat video.

Pokud víte, jak připojit internetovou zásuvku, lze snadno zjistit, i když neznámý model.Nyní můžete svou síť upgradovat sami (zvětšit délku kabelu s krouceným párem, přesunout počítač na jiné místo, vytvořit další připojovací bod atd.) Bez zapojení odborníků.Ještě jedna otázka: jak připojit zdvojené zásuvky.Přivezou se k nim dva kabely a dále je zde vyšívání podle barevnosti.To je možné, když je vaše síť tvořena modemem nebo zadáním dvou internetových linek.Je možné rozšířit oba vstupy jedním kabelem?Můžete, ale nemusíte se zmást v barvěoznačení vodičů v dalším zapojení sítě (pamatujte, která barva místo které jste použili).