Programy pro výběr rozvržení dlaždic

Dokončení koupelny je složitý proces.Kromě technologických jemností stále existuje problém s designem.Koupelny, toalety, kombinované koupelny jsou obvykle rozloženy dlažbou.Jak ale naplánovat její umístění na zdi tak, aby povrch byl krásný?Pro ty, kteří se sami rozhodnou provést opravu, existuje dobrá cesta ven - používat software.Existují speciální programy pro pokládání dlaždic, existují takové sekce v konstrukčním nebo konstrukčním softwaru a existuje také online služba od velkých výrobců a obchodů prodávajících dokončovací materiály.Budou diskutovány dále.

Dlaždice 6,0

Specializovaný program pro pokládání dlaždic a tapet.Existují tři verze: Domov pro domácí použití, Profi - pro profesionály, Profi + Render - profesionál s pokročilými funkcemi.Dlaždice 6.0 Home je vhodná pro vlastní tvorbu, ale není zdarma - 1000 rublů za měsíc použití.Všechny lze zakoupit na webu kampaně tile3D.com.Samozřejmě existují hacknuté kopie, ale jak je bezpečné je stáhnout, je těžké říci.

Program pro pokládání dlaždic ve 3D dlaždicích 6.0

Program v aktuální verzi je dobrý: dokonce i svrchovaná domácí verze umožňujevytvářet objemové projekty (3D) a přijímat výpočty pro potřebné materiály (kromě celých a řezaných dlaždic zvažuje množství lepidla a zálivky pro spáry).Co jiného může:

 • Vezměte v úvahu otvory dveří a oken, sloupy, oblouky a jiné zakřivené povrchy.
 • Do adresáře je možné přidat nové dlaždice a uložit je pro budoucí použití.
 • Dlaždice lze instalovat a přemisťovat v libovolném úhlu.
 • Můžete zadat trojrozměrné obrázky jiných objektů (vana, sprcha atd.) Zadáním jejich souřadnic.
 • Program počítá dlaždice a spotřební materiál, ale nemůžete je vytisknout v „domácí“ verzi, ale můžete je napsat mimo obrazovku nebo pořídit snímek obrazovky a vytisknout je jako obrázek, nikoli jako tabulku.

Kromě toho můžete změnit stupeň osvětlení, brilanci a reliéfu dlaždice.Všechna tato nastavení lze provést pro každý jednotlivý objekt.Co je stále dobré - web má školicí formuláře pro práci s programem, kde jsou popsány kroky pro vytvoření projektu.Je snadné pracovat v programu, rozhraní je jasné, zvládnuto poprvé.Z nedostatků domácí verze - nemůžete získat skenování na stěnách, což je zcela nepohodlné.Obecně je program dobrý, ale ne bezplatný.

ViSoft Premium

Toto je specializovaný software pro návrh koupelen pro profesionály.Jednou z funkcí je rozložení dlaždic.Databáze obsahuje velké množství vzorků - téměř 39 tisíc druhů dlaždic od různých výrobců (v době psaní je jich 362).Projekt rozvržení se vyvíjína základě vzorků, které jsou v databázi, nelze zavést nové.

K dispozici je také rusifikovaná verze

Zde jsou stručně uvedeny vlastnosti programu:

 • Vybrané vzorky dlaždic se automaticky umístí na specifikovanou oblast.
 • Je možné zobrazit další možnosti rozvržení.
 • Pro vytvoření interiéru koupelny si můžete vybrat instalatérské práce z obrovské základny.V tomto případě jsou soupravy kompilovány automaticky.V případě potřeby je lze upravit.
 • V procesu vytváření může být projekt nasazen jakýmkoli směrem, přičemž se vyhodnotí výsledek z různých bodů.
 • Vezměte „snímky“ výsledku.

Existují dva režimy činnosti: kreslení a náčrt.V režimu kreslení se vytvoří černobílý obrázek, který může být následně „vyplněn“ různými barvami.Režim náčrtu - okamžitě s barvou.

Keramická 3D

Dobrý, profesionální software pro návrh koupelen.Samozřejmě to není zdarma, ale existuje demo verze s plnou funkčností, která je dostupná všem bez placení.Platnost bezplatné licence je 1 měsíc.Pokud se rozhodnete udělat pro sebe dlaždici, je to dobrá volba, ale musíte dodržet termín.

Program Ceramic 3D - v demonstraci je zdarma po dobu 1 měsíce

Program Ceramic 3D umožňuje rychle vytvářet projekty: trvá přibližně 2–4 pro každou operacisekund.Takže jednoduché projekty jsou „stavěny“ za 5 minut, složité projekty vyžadují 15–20 minut.Zde je sada funkcí:

 • vytvářející jakékoli prostorykonfigurace pro přesné velikosti, včetně podkroví;
 • snadné kreslení výklenků, polic, říms, krabic jakékoli konfigurace;
 • schopnost vytvořit obrys dlaždic jakéhokoli tvaru (polygonální, zaoblený atd.);
 • kresba sloupů a jejich výzdoba;
 • ukládání stylingových vzorů jakékoli složitosti;
 • nahrazení obrysů a rozměrů místnosti při zachování rozložení;
 • možnost vytvoření schodů a jejich provedení s obklady;
 • automatický výpočet počtu dlaždic.

Obecně Ceramic 3D není pouze program rozložení dlaždic.V něm můžete vytvořit celkový design koupelny a vypracovat návrh dalších prvků nebo částí místnosti, které zahrnují pokládku dlaždic.Je příjemné, že program přichází s podrobnými lekcemi, s nimiž je snadné zvládnout.

Compass-3D LT

Toto je bezplatná verze profesionálního programu pro objemové navrhování různých objektů a částí vytvořených ruskou společností ASCON.Nejedná se tedy pouze o program rozvržení dlaždic.To je jen jedna jeho malá část.Verze Compass-3D LT je zkušební verze, která vám umožní zvládnout objemové modelování a plánování.Součástí programu jsou školicí materiály - video a grafické příklady.

Pro objemové modelování je také možné vyrobit interiéry a rozvrhnout dlaždice

Kompas 3D ve světelné verzi má velmi odizolovanou funkci, ale pro rozvržení dlaždicvíce než dost.Plánování rozvržení dlaždic během instalacenačte se balíček s konstrukční konfigurací (je zde také budova stroje).U základního a konstrukčního balíčku bude na disku potřeba asi 3,5 GB paměti.

Pomocí tohoto programu můžete:

 • vytvořit plán webu;
 • vytvořit návrh místnosti s použitím různých dokončovacích materiálů a vyhodnotit výsledek jako trojrozměrný obrázek;
 • vyvíjet jedinečné dekorační předměty a získávat jejich výkresy;
 • po dokončení projektu získejte rozměrové výkresy.

Obecně je program multifunkční i ve verzi zdarma.Zároveň můžete zvládnout základy navrhování ve 3D.

Jednoduchý program pro pokládání dlaždic bez zvláštních efektů - kalkulačka 7

Pokud nepotřebujete trojrozměrný obraz, ale musíte se podívat na rozvržení a dokonce vypočítat množství materiálu bez chyb, zaplatitpozornost k programu Kalkulačka 7. Je určena k výpočtu materiálů pro vnitřní výzdobu.To znamená, že s jeho pomocí můžete přesně určit požadovaný počet dlaždic, tapet, laminátů atd.Je také možné vypočítat množství materiálu pro větrané fasády.Příjemné překvapení: tento program pro pokládání dlaždic (nejen) je zdarma.

Nepochybně spočítat počet dlaždic po rozvržení v programu může kalkulačka 7.0

Co v něm lze udělat:

 • Vytvořitpovrchy všech velikostí a tvarů, vystavte na nich otvory všech tvarů.
 • Polohu dlaždic lze upravit a rozšířit podjakýkoli úhel.
 • Na jedné ploše mohou být umístěny předměty různých velikostí v různých směrech.

Naučit se nepracovat není problém, a to ani pro velmi „pokročilého“ uživatele.Rozhraní je jasné, požadavky na počítač jsou velmi skromné, disk zabírá méně než 1 MB.Skvělá volba, pokud potřebujete pouze rozvržení, a ne design s umístěním instalatérství, nábytku atd.

S čím dále můžete pracovat

Kromě specializovaných programů existuje mnoho programů určených k plánování dalších objektů, které však obsahují oddíly pro rozvržení dlaždic.Pokud máte zkušenosti s některým z nich, bude snazší pracovat se známým rozhraním, než ovládat nové.Zde je několik obecných stavebních nebo nábytkových programů, kde můžete kreslit dlaždice.

 • AvtoCad (AutoCad) je obecný stavební program s širokou funkčností (existují 2D a 3 D).
 • NanoCad je analogem výše uvedeného, ​​ale vývoj je ruský.Základní verze je zdarma.
 • PRO100 (PRO100).Program je určen pro vývoj nábytku, ale existuje pevná část pro návrh rozvržení dlaždic, laminátu, tapety.Mnozí říkají, že práce v něm je snazší než v AutoCadu.
 • SketchUp je program pro navrhování místností a nábytku, existuje část pro obklady, ale funkčnost je malá a obtížně se pracuje.Kromě toho musíte ručně přepočítat množství, protože chyby ve výpočtech nejsou neobvyklé.

To samozřejmě není specializovaný software a práce s nimi není tak pohodlná.Ale pokud již pracovali v jinýchSekce bude snazší a rychlejší pochopit, než se naučit design v novém programu.

Online programy pro rozložení dlaždic

Většina velkých online prodejců prodávajících obklady nebo výrobci poskytuje příležitost bezplatně vytvořit svůj vlastní projekt online.Zvláštností je, že v zásadě můžete pracovat pouze s těmi kolekcemi, které jsou ve zdroji.V takových programech nemůžete zadávat svá vlastní data.

Fungují na principu prohlížečových her - nemusíte je stahovat a instalovat.Pracujete prostřednictvím prohlížeče na zdroji kampaně.Postup pro vytvoření projektu je standardní: vyberte nebo nakreslete půdorys, pro který chcete vytvořit rozvržení dlaždic, vyberte kolekci (z těch na webu) a vytvořte rozvržení.Podle výsledků se obvykle vytvoří prohlášení: kolik dlaždic je potřeba, můžete také vytisknout nebo uložit rozvržení, které jste provedli jako skenování podél stěn.