Pronásledovatel do sebe (kresby a fotografie)

Je vhodné mít na místě vlastní dobře, ale jejich vrtací a údržbářské služby stojí hodně.Přinejmenším existují způsoby, jak vrtat, a pokud je to nutné, dobře vyčistit sami.Jedním z těchto zařízení je bailer.Obvykle je vyroben z trubkového segmentu a na dně je připevněn ventil.Navíc není obtížné vyrobit vyhazovač vlastními rukama a používat jej.Práce je dlouhá a fyzicky únavná, ale žádné další potíže.

Návrh soudního vykonavatele

Vlnovcová sekceaž 4 metry dlouhé.Ve spodní části je umístěna bota s ventilem.Ve velkých pláštích umístili ploché ventily vyříznuté z ocelového plechu s gumovým těsněním, proužky kůže, někdy bez těsnění.U menších rozměrů a průměrů se používají kulové kohouty.Tato zařízení se také nazývají mechanické hrboly - práce je způsobena gravitací.

Toto je domácí klapka s plochým ventilem - jedna z možností pro její konstrukci

Skrze okno v horní části těla jsou odstraněny kameny, které jsou tam baleny při vrtání studny nebojejí úklid.Při vrtání viskózních hornin - hlíny nebo hlínyaby bylo okno dlouhé a úzké - téměř po celé délce: je velmi obtížné nechat takové zatížení přes malou díru.

Konstrukce plochých ventilů pro domácí návnady

Kulový ventil je snadnější vyrobit.Průměr koule by se měl rovnat přibližně polovině průměru trubky (můžete ji mírně zvětšit).Ve spodní části je instalována podložka, jejíž vnitřní průměr je menší než průměr stávající koule.V určité výšce uvnitř sytiče (tři nebo čtyři poloměry koule) je omezovač svařen - zabraňuje příliš vysokému vzestupu.Pokud tak neučiníte, většina půdy, která se uvnitř dostala, se může vysypat (vysypat).Je to kvůli příliš dlouhé době, kdy se zatížení sníží a zavře otvor ve dně.

Provedení přepážky s kulovým kohoutem

Na dně trubky jsou v obou případech někdy svařeny nebo řezány tesáky nebo je obroušen okraj trubky, takže je ostrý.Půda nebo bahno je tedy lépe rozbité.Ale kvůli příliš vysokým tesákům se do půdy dostane příliš málo půdy.Při použití kulového kohoutu by délka tesáků měla být taková, aby koule nevyčnívala.Stejný obrázek - malé množství půdy najaté najednou - lze pozorovat v bytech s plochým ventilem.V takovém případě snižte hloubku boty.

Příliš malý vnitřní otvor v podložce namontovaný na dně s kulovým ventilem může vést ke stejnému výsledku.Řešením je mrhat.

V horní části cívky vytvořte smyčku nebo držák, pro který můžeteupevněte kabel nebo lano.U tohoto lana je projektil odstraněn ze studny, na něm je spuštěn zpět.

Možná vás bude zajímat čtení „Jak vyrobit anténu pro váš domov“.

Jak to funguje

Dláto se používá k vrtání sypkých, sedimentárních a sypkých produktů (štěrk, písek, štěrk atd.).Používá se také při čištění studní od bahna nebo pískových vložek ke zvýšení debetu.V každém případě existuje pouze jeden princip: projektil je vypuštěn do studny.Pod vlivem nárazové síly se ventil otevře, určité množství půdy se dostane dovnitř.Obvykle to není moc.Proto se trochu zvedne a znovu vyhodí.Toto se opakuje, dokud není celá vnitřní strana potrubí plná.

Úplný bailer se vytáhl, obrátil vzhůru nohama a vylil půdu.Toto je místo, kde se hodí díra v boku: je jednodušší ji vyčistit a k ventilu se dostanete rukou.

Najednou spadl soudní vršek do studny, do něj se shromažďuje půda.Ventil brání dostatečnému spánku

Tato technologie se nazývá technologie rázových lan (je pochopitelné, proč).Jak vrtání, tak čištění vyžadují několikanásobné opakování této operace.Pouze pro řádné čištění může trvat několik dní práce - od dvou do tří až sedmi do osmi, a ještě více pro děrování.

Práce je náročná: pokud délka potrubí o délce jednoho metru je dostatečná k vyčištění studny, pak pro vrtání metodou nárazového lana je měch 2-4 metry.Čím těžší je projektil, tím lepší: půda je účinněji uvolněna a těžena,studna se vrtá rychleji.

Aby byla práce trochu snazší, postavte stativ, prochází soustavou bloků lano.Taková instalace, i bez pohonu, usnadňuje obsluhu.

Stativ pro vyhazovač

Někdy domácí mládenec není dost těžký: síla úderu je malá a práce je pomalá.V tomto případě je vyžadováno vážení.Existuje několik způsobů vážení:

  • Naplňte horní část potrubí betonem.
  • Připevněte náklad před nárazník (jako na fotografii výše).Jen učte, že spojení musí být silné, ale pohyblivé.
  • Při vytváření přepážek pomocí vlastních rukou použijte silnostěnnou trubku.Pokud zjistíte, že tloušťka stěny je 1 cm, nebudou potřeba žádné další metody vážení: projektil bude těžký.

Štěpkovač pro kutily

Pomocí přítomnosti svařovacího stroje a některých pracovních dovedností s štěpkovačem může být železo provedeno vlastními rukama za pár hodin.

Vyměňovač pro kutily s kulovým kohoutem (bez otáčení)

Tato verze kulového kohoutu je sestavena z náhradních dílů, které lze zakoupit v obchodech.Pro výrobu byla použita vodní trubka o průměru 89 mm.Rovněž byl zakoupen koncentrický adaptér 89 x 57 mm a kulička z ložiska o průměru 60 mm.

Vše, co potřebujete k výrobě cívky s kulovým kohoutem

Kulička se perfektně vejde do adaptéru a tam se zasekne.Ale nehodí se pohodlně.Chcete-li lépe sedět, uvnitř adaptéruzpracované brusným papírem - téměř dokonale přiléhající.

Takže všechno vypadá napůl smontované.Vpravo dole je vyfotografována koule v přechodu - tak bude uvnitř

Úzký přechod je vložen do potrubí a svařen.Míč je vhozen dovnitř, zátka je svařena.A poslední dotek je vyrobit lano nebo provázko.To je vše, do-it-yourself chipper je připraven.

Možná vás bude zajímat, jak čistit vodu ze studny.

Jak si vyrobit sanatorium sami doma

Pokud potřebujete dobře vyčistit studnu, ale není k dispozici žádný plech ani svařování pro seriózní práci, existuje cesta ven: bailer s ventilem z plastové láhve.

Domácí přepážka s plastovým ventilem na láhve

Tato možnost je vhodná pro čištění studny, nikoli však pro vrtání.Potřebujete šroub, jehož délka je o něco větší než průměr trubky pro štěpkovač a matici.Poté, co ustoupil dva nebo tři centimetry od okraje trubky, jeden proti druhému, vyvrtají se dva otvory.Jejich průměr se shoduje s průměrem šroubu.

Ventil je vyříznut z plastu.Je to elipsa.Menší průměr elipsy se rovná průměru trubky.Musí být řezán velmi přesně, aby byl vložen dovnitř a těsně přiléhal ke stěnám.Výřezový ventil uprostřed bude připevněn ke svorníku, proto jsou v plastu vytvořeny čtyři otvory, kterými je drát navlečen.Jak se to všechno ukáže na fotografii dole vlevo.

Pouze takový držák jako na výše uvedené fotografii je velmi nespolehlivý.Po několika úderech do vaší schránkymůže přijít, a musíte se rozhodnout, jak dostat věštce ze studny.Nejlepší varianta montáže je z jednoho kusu, bez švů a zákrutů.Jak to udělat, bude jasné, pokud se díváte na video.Mimochodem, tam je důležitá věc - jak vyrobit háčky tak, že pokud je to nutné, můžete vytáhnout sochor ze studny.

O organizaci autonomního zásobování vodou ze studny nebo studny, čtěte zde.

Zvláštnosti používání různých typů zemin

Při vrtání písčitých půd vrtem je nutné použít trubice s pláštěm -bez nich se studna zhroutí.Při vrtání do takových půd je nutné zajistit, aby skořepina bez pouzdra nepronikla více než polovina délky písku.To může vést ke zhroucení, soudní uschovatel usne, nemůžete ho vytáhnout.

Aby se usnadnil průchod písku, voda se nalije do studny, zabraňuje se zhroucení a usnadňuje práci.Pokud je během práce písek zaseknutý, ale není zachycen, použijte sekáč.

Pracují s rychloposuvem pouze neustálým prohlubováním krytu.A pouze v případě, že je aquifer pod vrstvou quicksand, jinak může být jamka nefunkční.

Pro průchod rychlého písku se měch používá nejméně 2 metry.Měl by mít plochý, dobře namontovaný ventil s koženým těsněním.Musíte pracovat alespoň společně: při vytahování cívky z rychlořezu musíte otočit kryt a spustit ho dolů.Čím rychleji bude skříň v tomto okamžiku nižší, tím rychlejiprošel touto vrstvou.Nejprve se kryt snadno sníží, pak je vše složitější.Někdy přijde okamžik, kdy se úplně přestanou pohybovat.Navíc je téměř celá trubka naplněna pískem.V tomto případě jsou trubky spuštěny pod tlakem.Za tímto účelem nainstalujte na potrubí, na které je položeno břemeno, plošinu (pytle s pískem).A všechno se točí dohromady.Tato metoda je obvykle velmi účinná.

Při projíždění oblázkovými a štěrkovými útvary se používá sekáč s dlátem .Nejprve se do kufru spustí dláto, které rozdrtí skálu, a poté ji štípačka vytáhne.Klapka na těchto půdách stoupá pouze 5-10 cm, dopady jsou malé a časté.

Je vytvořena platforma pro rychlejší průchod skříní a pracovník nevstává.Je umístěn nad studnou, postupně zvedá a spouští sytič.Jak se půda shromažďuje, kryt pod hmotností pracovníka se snižuje.

Ve viskózních jílovitých půdách je možné pracovat bez trubek opláštění. Pokud je jíl příliš hustý, nejprve používají sekáč, uvolní půdu asi o 50-70 cm. Potom ji vyjmou štípačkou.Rovněž se používá plochý ventil s gumovým nebo koženým těsněním.

Je-li jíl suchý a hustý, pokaždé, když taháme sochor, se do studny nalije několik kbelíků vody.Poté, co se voda objeví ze sojové vody, nemusíte ji doplňovat.

Jsou-li horniny velmi měkké, je někdy ventil odstraněn.A vrtají pouze samotnou trubku, zvedají ji 2-3 metry nad dno a skládají ji.