Prosklené vnitřní dveře

Výběr dveří není zdaleka tak snadný, jak se zdá.Musí být bezpečné, spolehlivé, odolné, praktické, snadno ošetřitelné a nesmí být špatné, jsou-li krásné a levné.Souhlasím, to je další seznam požadavků.Co je divné, z velké části se setkávají skleněné vnitřní dveře.

Výhody a nevýhody

Chcete-li se rozhodnout, zda instalovat skleněné interiérové ​​dveře nebo ne, musíte vědět o jejich výhodách a nevýhodách.Začněme se seznamem výhod:

 • Geometrie skleněných dveří se nemění ani z vlhkosti, ani z teploty.Každý zná problém s dřevěnými dveřmi: při vysoké vlhkosti bobtnají a zavírají mohou být problematické, při nízké - naopak, zmenšují se a potřebujete západku, abyste je udrželi zavřené.Rozměrová stabilita skleněných vnitřních dveří umožňuje jejich použití ve vlhkých místnostech: v koupelnách, sprchách, bazénech, zimních zahradách, parních místnostech.

  Mohou to být skleněné interiérové ​​dveře ... to je otázka různých možností designu

 • Snadná péče.Můžete ji umýt jakýmkoli neabrazivním čisticím prostředkem, můžete jej otřít kartáčem (pokud to povrchová úprava dovolí, sklo samotné - žádný problém).
 • Časem neměňte vzhled.
 • Dobřepropouští světlo.Pokud jsou v bytě nebo domě prosklené vnitřní dveře, bude to ve dne světlo na chodbě nebo v chodbě bez oken.
 • Materiál šetrný k životnímu prostředí bez emisí do atmosféry.
 • Požární bezpečnost ve výškách.
 • Velké množství možností vzhledu.Sklo je průhledné, neprůhledné, vzorované, tónované.Kromě toho můžete použít fotografický tisk na sklo, opracování pískem, lepení vzorovaného filmu atd.

Seznam pozitivních rysů je impozantní.To je opravdu dobrá volba.Skleněné vnitřní dveře jsou jednou z nejspolehlivějších možností, která vydrží roky.Nevýhody jsou také:

 • Pokud zvolíte průhledné nebo lesklé sklo, budou na něm viditelné otisky rukou, to znamená, že je budete muset často otírat.Matné, tónované mléčné sklo - tyto modely nevyžadují takovou pozornost, ale stále musíte povrch otírat častěji než u stejných dřevěných.

  Matné povrchy se snáze čistí

 • Je obtížné neprůhledné skleněné dveře.I tmavé tónování umožňuje průchod světla.Cesta ven je použít rolety nebo rolety.
 • Vysoká cena.Pokud se podíváte pouze na dveřní křídlo, cena je nízká.Bez příslušenství se ale neobejdete.A příslušenství pro skleněné dveře nejsou levnější (a často dražší) než plátno.Náklady jsou tedy značné.

Mnoho negativních vlastností stále zvyšuje křehkost.Ve skutečnosti jsou křehčí levné dřevěné dveře, které jsou plnéstavební trh.Zde mohou být proraženi pěstí nebo nohou.A v další části si povíme, jak snadné je rozbít skleněné vnitřní dveře.

Druhy skleněných vnitřních dveří

Vnitřní dveře ze skla metodou otevírání jsou:

 • Houpačky.Stejně jako obvyklé dveře se otevírají buď „sami“ nebo „sami“.Závěsy jsou připevněny v horní a dolní části křídla dveří.S velkou výškou křídla a /nebo velkou hmotou mohou ve středu umístit třetí smyčku.Jedna hrana závěsu je připevněna ke dveřnímu křídlu, druhá ke zdi nebo rámu dveří.Takové dveře jsou dobré v tom, že pokud je to žádoucí, můžete zajistit dobrou zvukovou izolaci (těsnění po obvodu otvoru).

  Typ houpačky

 • Kyvadlo.List se může otevírat v obou směrech.Je to výhodné, když nemusíte myslet, zatáhnout za dveře nebo tlačit.Závěsy pro kyvadlové skleněné dveře mají dvě podoby.Jeden je připevněn ke stropu a podlaze, druhý ke dveřím.Druhá možnost je dražší, protože mechanismus smyčky je složitější.První má také nevýhodu: instalace je obtížná.V každém případě jsou vnitřní dveře z kyvadlového skla instalovány velmi zřídka, protože v každém případě jsou mnohem dražší než ostatní dva typy.

  Kyvadlové dveře jsou instalovány v místech s vysokou dopravou

 • Vnitřní posuvné skleněné dveře.Po otevření se posunou na stranu.V zásadě „odjíždějí“ na prázdné sedadlo poblíž dveří.Takové zařízení je však jednoduššía musíme zajistit, aby byl vedle dveří volný prostor a nic jim nebrání v otevření.K dispozici jsou také možnosti s interní instalací.Když se ve zdi vytvoří výklenek, ve kterém je křídlo skryto.Je to pohodlnější během provozu, ale instalace je složitější a nákladnější.

  Posuvné skleněné dveře - silné řešení

 • Skládací.Skládají se z několika obrazů, které jsou k sobě pohyblivě upevněny.Při otevření se skládají jako kniha nebo akordeon (existují dva typy).Pohodlná a kompaktní varianta, ale existuje jedna „ale“.Nemohou poskytnout dostatečný stupeň zvukové izolace.Proto se obvykle používají k oddělení „veřejných“ prostor: jídelny, obývacího pokoje atd.Budou se hodit ve studiu - oddělit rekreační oblast (postele).

  Skládané skleněné vnitřní dveře jsou vzácné.

Způsobem otevírání jsou všechny druhy.K dispozici je také rozdělení podle počtu ventilů - jednokřídlé, mlže.Ale s tím, a tak je vše jasné.Pokud jsou dveře širší než metr, je lepší dát dvojité dveře, pokud stačí méně - jeden list.

Konstrukce

Skleněné vnitřní dveře lze vyrobit v několika konstrukčních řešeních.Jsou to:

 • Bezrámové.Bezrámové skleněné dveře jsou pouze prosklené a na nich jsou instalovány kování.Mnoho lidí je má ráda navenek: vypadají více „lehce“ jen kvůli nedostatku rámu.Vypadají křehčí, ale ve skutečnosti nejsou méně odolné proti vandalům než rámové modely.Někdy i víceodolné, protože se používá silnější sklo.

  Křídlo dveří bez rámu

 • Rámováno.Sklo se vkládá do profilu dřeva, plastu, kovu, plastu nebo kovu.Získává se v rámci, odtud název.Dvojitá okna patří do stejné kategorie (do profilu jsou vloženy dvě sklenice).Mohou existovat dva typy:
  • bez impostů (velké sklo v rámu);
  • s podvodníky (určitý počet skel oddělených tenkými profily).

   Skleněné dveře mohou být orámovány rámem vyrobeným z kovu, dřeva, plastu

 • Se skrytým hliníkovým profilem.V tomto případě je sklo přilepeno k profilu tak, že je a okraje křídel jsou zarovnány.Tento systém není běžný, ačkoli dveře vypadají zajímavě a nejzranitelnější část tvrzeného skla (konec) je více či méně chráněna.

  Zvláštní profil, na který je sklo nalepeno z obou stran.Dobrá volba pro zvukovou izolaci

Kromě různých konstrukcí křídel mají skleněné interiérové ​​dveře různé typy zárubní:

 • s dveřním rámem;
 • bez krabičky.

Skleněné dveře můžete instalovat přímo do dveří bez zárubně

Druhá možnost dává pocit „lehkosti“ a také vám umožňuje ušetřit peníze.A tady to je.Hliníkové krabičky jsou obvykle umístěny se skleněnými dveřmi (dřevěné - olověné, praskají, bobtnají atd., Plast obvykle neprochází podle estetických kritérií).A stojípolovina nákladů na křídlo dveří.Takže dát skleněné vnitřní dveře bez krabice je výhodné.Jediné omezení: únosnost stěn musí být dostatečná, aby vydržela hmotnost křídla.

Nebezpečné nebo ne

Skleněné dveře vypadají křehce a mnoho pochybností o jejich spolehlivosti.Ale marně.Faktem je, že pro skleněné dveře se nepoužívá obyčejné sklo, ale speciální.Používají se dva typy:

 • Tempered.Skleněná tkanina se zahřeje na vysoké teploty (480 ° C) a poté se pomocí vzduchových proudů rychle upraví na normální teplotu.V důsledku takového zpracování se sklo stává mnohokrát silnějším.V letadle můžete dokonce porazit kladivem.Nic nebude.Jedinou slabou stránkou těchto pláten je konečný dopad.V tomto případě se sklo může rozpadat.Ale fragmenty nebudou ostré, nebude to fungovat vážně.Ale dveře budou potřebovat nové.To je ano.

  Rozdíl mezi obyčejným a tvrzeným sklem

 • Triplex.Jedná se o dvě sklenice, mezi nimiž je položen polymerový film (nazývají se také vrstvené sklo).Tato technologie je taková, že průhlednost takového designu není horší než běžné sklo.Chcete-li to zlomit, musíte vyvinout seriózní úsilí.I když úsilí uspěje, úlomky nebudou létat od sebe, ale visí na filmu.Takové sklo je také bezpečné.

Ačkoli z popisu vyplývá, že triplex je spolehlivější, ve skutečnosti je tvrzené sklo lépe odoláno nárazovým zatížením.Takžeže pokud máte obavy o spolehlivost, zvolte ji.

Skleněné vnitřní dveře: fotografie zajímavých nápadů

Výběr skleněných vnitřních dveří je komplikován skutečností, že mají svou vlastní světlou osobnost.Ve skutečnosti je to prvek výzdoby a musí být vybrán v souladu se stylem místnosti, což není snadné ani pro profesionální designéry.Co můžeme říci o těch, kteří si vytvářejí vlastní interiéry.Abychom vám pomohli, shromáždili jsme několik zajímavých nápadů, které, jak doufáme, vám pomohou při výběru skleněných vnitřních dveří přesně podle vašich požadavků.

Široký rám ze dřeva vypadá dobře v klasických nebo etnických interiérech

Existuje pouze jeden způsob, jak jej otevřít, ale koliktyto dvě vnitřní skleněné dveře vypadají odlišně

Pokud je na plátno aplikován nějaký obraz, považujte skleněné dveře za umělecký objekt a vyberte barvu a vzor pro dekor (nebonaopak, objednejte dveře a poté si pro ně vyberte zbývající část konstrukce)

Tenké černé imposty - tento styl je vhodný pro skandinávský stylJsem dobrý v podkroví, modernosti a moderních interiérech

Pokud design záměrně zdůraznil dřevěné prvky, má smysl učinit rám dveří ze dřeva (nebo plastu) stejnýmbarvy

Toto je verze posuvných dveří, když plátno opouští zeď

Existují možnostia pro klasiky

Vrcholem ve správně vybraném skle je

Pokud jsou dveře barevné, měla by být krabice ve stejném barevném schématu.Může být tmavší nebo světlejší - od požadovaného výsledku, ale gama je stejná

Zajímavá kombinace tvarovaného skla a hliníkového vrstveného profilu

Chodba bude stále lehká

Zajímavá varianta posuvných dveří: obě poloviny jdou na jednu stranu

A to je pravděpodobnější, i když ... existuje otvor.Je to jen velmi široké

Tyto skleněné vnitřní dveře upoutají pozornost.To je důvod, proč je zeď bílá, a ostatní položky interiéru jsou pravděpodobně neutrální.Se vzácnými výjimkami