Prostředky pro čištění obkladů od plaku, nečistot

Během provozu nebo po opravě je nutné vyčistit dlaždice v koupelně.Jaké jsou nástroje, jak je používat - budeme diskutovat v článku.

Jak odstranit štítek na dlaždici

Při kontaktu s vodou se spoustousoli na povrchu dlaždic a potrubí zůstávají nejasné stopy.Pokud nejsou odstraněny, tvoří volnou vrstvu, která výrazně kazí vzhled.Barva plaku se může lišit - bílá, nažloutlá, nahnědlá nahnědlá atd.Závisí na typu solí obsažených ve vodě.Protože plak má odlišné složení, musí být v různých případech efektivní nástroj vybrán empiricky.

Jak a jak čistit dlaždice v koupelně, závisí na typu znečištění

Nástroje v obchodě

Existuje velký obchodvýběr prostředků, pomocí kterých můžete čistit dlaždice v koupelně.Některé z nich jsou dováženy, jiné jsou z domácí produkce.Existují speciální směsi pro čištění vodního kamene, existují sloučeniny, které se nazývají „pro koupele a sprchy“.

V některých případech mohou být útoky provedeny pomocí štítků pro čištění toalet a jiných vodovodů.Můžete například použít obvyklý zředěný „bílý“, „domestos“, „toaletní káčátko“ a další podobné prostředky.Pouze jedna výzva: pokud jsou švy mezi dlaždicemi vyplněny lehkou zálivkou, zvolte čisticí prostředek bez barviva.Na porcelánu nebo fajánsu nezanechává žádné stopy, ale může skvrnu spárovat.Pak musíte odbarvovat švy, což také není snadné.

Nejprve si můžete vyzkoušet výrobky na bázi chloru

Tyto výrobky obsahují chlor nebo jeho deriváty a současně dezinfikují místnost.Jsou zředěny vodou, aplikovány na stěny houbou.Pro urychlení procesu můžete roztok nalít do stříkací láhve, ale bude obtížné dýchat a je lepší si nasadit masku nebo respirátor a rukavice na ruce.Pak musíte počkat několik minut, opláchnout vlhkou houbou a poté setřít dosucha.Na některých místech, kde jsou vklady nejintenzivnější, může být nutné přepracování.Silně znečištěnou oblast můžete otřít zadní (tvrdou) stranou houby.Používání kovových škrabek není vždy bezpečné - mohou poškodit sklovinu.

Rovněž bude nutné vyčistit dlaždice pomocí speciálních nástrojů.Způsob nanášení je natřen na jejich štítek, ale obvykle se liší pouze doba, po kterou by složení mělo zůstat na stěnách.

]]
Jméno Jmenování Svazek Cena Země původu
HG Odstranění vodního kamene 500 ml 424 rub Nizozemsko
CillitBang (sprej) Univerzální odstraňovač zubního kamene a rzi 750 ml 299 rub Rusko
Frosch (šetrný k životnímu prostředí)produkt) Čistič do koupele a sprchy 500 ml 279 rub Německo
Cif čisticí krém na plak a nečistoty 500 ml 235 rub Maďarsko
Flat Gel na odstranění rzi a vápence 500 ml 90 rub Rusko
Ekologický sprej Ecover Odstraňuje vodní kámen, zbytky mýdla, skvrny od rzi, dává lesk a lesk 500 ml 434 rub Belgie
Nordland Odstraňuje vápenné usazeniny, vodní kámen, mýdlové stopy, rez 500 ml 353 rub Německo

Často existují pozitivní a negativní recenze na stejný prostředek nápravy.To je způsobeno zejména rozdílným původem skvrn a ochabováním.U některých se nástroj vyrovnává, u jiných ne.To lze zjistit pouze empiricky nebo pečlivým přečtením popisu.

Lidové prostředky

Pokud si pečlivě přečtete složení skladových fondů, obsahují hlavně látky, které jsou v každé domácnosti, a pokud tam nejsou, můžete si je koupit za velmimálo peněz.Ve složení je nejčastěji kyselina citronová.Je tedy lídrem mezi lidovými prostředky pro odstraňování vodního kamene.Můžete také vyzkoušet ocet nebo citronovou šťávu.Nelze chovat stolní ocet s koncentrací 6% nebo 9%.Kyselina citronová musí být naředěna.Pokud se jedná o prášek, lžička půjde do sklenice vody, pokud je kyselina citronová ve zředěném stavu - je třeba se podívat na koncentraci.Konečné řešení by mělo mít 6-10%kyseliny.Ve výsledném roztoku navlhčete houbu nebo hadr a otřete povrch a dobře navlhčete místa, kde jsou pruhy intenzivnější.Dále je tento proces již znám.

Kyselina citronová, ocet a soda se také vyrovnávají s kontaminací.

Konvenční jedlá soda dobře funguje s depozity mýdla.Bereme to na vlhkou houbu /hadr, otřeme stěny a poté omýváme.

Někdy to pomůže nejprve otřít dlaždici sodu, poté ji otřít octem.Chemická reakce začíná během kterého je plak zničen.Obecně, a tady musíme zkusit, jen penny znamená.

Pokud potřebujete dlaždice vyčistit v temně zbarvené koupelně s lesklým povrchem, vzniká mnoho nepříjemných okamžiků.Je na něm vidět nejen plak, ale také vlákna z tkaniny.Můžete se zbavit klků pomocí hadrů z mikrovláken a alkohol může dodat lesk.Chcete-li použít lékařské nebo jídlo, které je příliš nehospodárné, můžete přidat amoniak do vody a stříkat z rozprašovací láhve na stěny očištěné od plaku a poté otřít mikrovláknem.Lesk zaručen.

Čištění švů podlahových dlaždic

Je snazší se o podlahové dlaždice starat - častěji se utírají, protože vrstva prostě není vytvořena.Zde se obvykle vyskytují problémy se švy.Pokud jsou zaseknuty s lehkou kompozicí, pak po chvíli ztmavne a dokonce i čistá podlaha vypadá neupraveně.K nápravě situace můžete použít stejné prostředky jako pro čištění obkladů z plaku a soda je vhodná z improvizovaných prostředků.

Jak čistitmezilehlé švy

K provozu bude zapotřebí úzkého kartáče, lze použít zubní kartáček s tuhou štětinou.Kartáč je navlhčený, může být namočen do saponátu nebo zředěného prášku, pak do sody.Po - očistěte švy, neustále otírejte pěnu a nečistoty.

Jak omýt houbu

Přítomnost houby v koupelně je důsledkem špatného větrání.Pokud to nebude opraveno, člověk se toho nemůže zbavit.Můžete pravidelně zabíjet pouze její viditelné projevy.O , jak se vypořádat s houbami v koupelně, si přečtěte zde, a v této části vám řekneme, jak odstranit temnotu, která dobře opouští.

Všechny výrobky obsahující chlor nebo chlorinol pomáhají: Domestos, Duckling, White atd.Při zpracování se produkt zředí a poté zčerná.Švy mezi dlaždicemi musí být často ošetřeny zubním kartáčkem, jinak plak nezmizí.Při dopadu plak zmizí (odbarví), poté jej můžete otřít hadrem vodou a poté uschnout.

Alkohol a ocet také pomáhají.V tomto případě je lepší je chovat, protože zpracovávají malé sekce, obvykle švy mezi dlaždicemi.Roztok borax pomáhá: vzít 2,5 g prášku na 2,5 litru vody, nechat jej na zasaženém povrchu, dokud nezaschne.Nemůžete opláchnout, ale pokud to kazí vzhled - čisté jako obvykle: vodou, pak suchou hadříkem.

Hotový prostředek proti plísním je rychlý způsob, jak vyčistit dlaždice v koupelně houby

Může pomoci zpracování peroxidem vodíku.Může se připravitlékárenský roztok, a můžete rozpustit tablety Hydroperite ve vodě a vytvořit tak koncentrovanější roztok.Nezapomeňte, že musíte pracovat s rukavicemi: je to také toxická látka.

V koupelně najdete také přípravky proti plísním.Obvykle se tomu říká.Existují následující značky: Unicum, Bagi "Anti-Mold", Magiclean, Bon "Antifungal", DR.BECKMANN, Mellerud a mnoho dalších.Zahrnují: chlor, kyselinu citronovou, aktivní kyslík (peroxid vodíku) a některé další látky.Dobře se vyrovnávají s vnějšími projevy plísní, ale nezničují ji.

Jak vyčistit dlaždici v koupelně po opravě

Často po opravě na povrchu jsou stopy cementu, lepidla na dlaždice a dalších stavebních směsí a směsí.Čistit dlaždice v koupelně po zaschnutí směsi je velmi obtížný úkol.V obchodech je mytí cementu.Například Atlas, Olympus, Docker Zement, Docker Epoxy (G), Keranet Mapeib a další.Nanášejí se, chvíli vyčkávají, pak se rozpadající se cementová malta odstraní tuhým kartáčem.

Vysušený cement a lepidlo na jeho bázi se odstraňují pomocí kyselých roztoků.Vhodná je jakákoli kyselina - od zředěného roztoku kyseliny chlorovodíkové po kyselinu citrónovou a běžný ocet.S kyselinami je třeba pracovat opatrně: s rukavicemi a respirátorem s dobrou ventilací.Protože kyselina způsobí korozi cementu, může být po očištění odstraněna - opláchněte vodou.

Lepidlo na dlaždice nelze v důsledku přítomnosti zvláštních přísad odstranit jako běžnou cementovou maltu.Ve stavebnictví můžetenajít speciální čisticí prostředky.Například Tiprom-OT, Keranet, AtlasSzop a další.Nanášejí se na povrch, po určitou dobu se uchovávají (je uvedeno v pokynech), poté se změkčená směs odstraní s malým úsilím.Tento způsob, jak vyčistit dlaždice v koupelně od lepidla na dlaždice, je vhodný pro nečistoty na přední straně.

Někdy nastane situace, když dlaždice odpadne lepidlem.Po vyčištění musí být nainstalován na místě.Změkčit lepidlo chemikáliemi je příliš zbytečné - nejsou levné.Zůstává mechanické odstranění.Pokud je vrstva velká, více než 0,5 cm, je rozřezána na čtverce diamantovým diskem.Po položení zpracované dlaždice na okraj se kousky lepidla odštípnou dlátem.To, co se neodlomilo, může být ponecháno nebo odstraněno pomocí brusného kotouče.S takovou prací bude spousta prachu, takže to udělejte lépe na ulici.Zvlhčením dlaždice ve vodě můžete snížit množství prachu a mírně usnadnit úkol.Lepidlo absorbuje část svého množství, i když je umístěno jako odolné vůči vlhkosti.

Pokud je vrstva lepidla tenká - můžete se pokusit ji rozbít vrstvami, pokud „nefunguje“ - obruste ji.Je nerealistické zpracovávat velké množství dlaždic tímto způsobem, ale lze připravit několik kusů.