Pryžová omítka

Zlepšení půdy je komplikované a nákladné podnikání.Jednou z bolestí hlavy je, jak a jak připravit dvůr, stezky, parkování pro auto.Dlažební desky byly nějakou dobu oblíbené.Má však výraznou nevýhodu: je pod kluzkou kluzká, je těžké z ní odtrhnout led.Takže hledají náhradu.Jednou z možností je gumová drobenka.Pro nádvoří soukromého domu - to je velmi dobrá volba.Pokud chcete předem zhodnotit kvalitu a vlastnosti nátěru, jděte na hřiště poblíž McDonald's.Je pokryta právě tímto materiálem.Povrch je měkký, pružný, kaluže nestojí, v zimě led nedrží.Povrch je porézní, ale snadno se čistí proudem vody.Jinak by bylo s tolika dětmi jasně „opotřebované“, ale vždy to vypadá svěží.

Co jsou vyrobeny z

Pryžový povlak byl původně používán při výrobě v hlučných nebo traumatických oblastech.Ukázalo se, že je tak pohodlné, že se postupně stěhovalo do domů, garáží,osobní spiknutí.Rohože nebo dlaždice z pevného kaučuku však nejsou příliš pohodlné a jde o estetickou hodnotu.Gumová drobenka je ale mnohem atraktivnější, praktičtější a pohodlnější.

Gumová strouhanka vypadá velmi atraktivní a snadno se po ní chodí.

Gumový povlak strouhanky je vyroben z recyklovaných materiálů.Brusné gumové výrobky.Automobilové pneumatiky jsou považovány za nejlepší pro recyklaci.Ale takové suroviny jsou dražší, protože je nutné kord odstranit, a to jsou kovová nebo syntetická vlákna.To ztěžuje recyklaci a samotný povlak je dražší.Použití jiného kaučuku však může vést k tomu, že po chvíli bude povrch lepivý.Rozkládá gumu nízké kvality.Při nákupu tedy věnujte pozornost rovnoměrnosti složení.Čím méně barevných skvrn v černé drobky, tím lepší.

Vlastnosti

Pryžová pryžová vrstva je pružná a odolná proti opotřebení.Povrch je trochu volný, porézní.Voda nestojí v louži, ale prosakuje do spodních vrstev.Spíše k základně pokryté polyuretanem.Takže pro normální vypouštění vody z otevřených ploch - dvorek, verandy, cest - nezapomeňte na vytvoření malého svahu (asi 1 cm na 1 metr) a průtoku.

Není pochyb o trvanlivosti a praktičnosti: běžící pásgumová taška závodiště.Umístěno na písku

Navzdory skutečnosti, že povrch je volný, lze kontaminanty omýt proudem vody.Samozřejmě nemůžete odstranit barvy a jiné podobné látky, ale písek, jíl atd.- snadné.A co je důležitější, ledová kůra se láme na povrchu.Voda určitě zamrzne.Ale při zatížení se led rozpadá a povrch díky tomu není tak kluzký.Chůze po ní je docela pohodlná.

Další výhodou pryžového povlaku strouhanky je jeho široký rozsah provozních teplot.Materiál odolává zimě bez problémů až do -30 ° C, lze jej zahřát až na + 50 ° C, což je také dobrý indikátor.To znamená, že můžete tento nátěr aplikovat na zahradě, venku.

Oblast použití

Na základě výše popsaných vlastností je možné určit oblast použití:

 • Dětská hřiště.Aktivita dětí nevydrží každý povlak, ale zkušenost ukázala, že tento povlak se vyrovnává se zatížením.A je to také bezpečné.Při tloušťce 10 mm postačuje odpis, aby dítě při pádu nedostalo odřeniny.
 • V garáži.Odolnost vůči olejům, benzínu, rozpouštědlům je normální, ale odstranění těchto skvrn bude velmi nepohodlné a ne každý může umýt proudem vody.Pouze pokud je v garáži voda nebo je umístěna v blízkosti domu.Obecně to není nejlepší volba.
 • Venkovní nebo vnitřníParkovací plocha v blízkosti domu nebo na venkově.Můžete uspořádat vchod do garáže.Pokud provádíte opravy nebo náhle spustíte /zpomalíte na webu, nepředpokládejte dobrou možnost.Auta a SUV nemají na tento povlak žádný vliv.

  Můžete použít omítkovou gumovou vrstvu téměř kdekoli v soukromém domě

 • Pro schody.Je velmi důležité, aby schody během deště a mrazu neklouzaly.Gumová drobenka v tomto smyslu je jednou z nejlepších možností.Pokud uděláte mírný svah, aby voda stékala, nebudou to žádné problémy.
 • Sportovní zařízení: běžecké pásy, sportovní rohy.Pro tyto objekty je důležitá tlumící schopnost a snadné čištění, což je právě pro tento materiál charakteristická.
 • Pro vjezd, vstup, dvůr, terasu, zahradní cesty.Obaly pro tyto části soukromého domu podléhají vysokým estetickým požadavkům.Dokonce i monofonní povlak vypadá velmi dobře.A můžete vytvořit různé vzory.
 • ​​

Jak vidíte, rozsah je široký.Ale to není všechno: desky z drobivé gumy mohou být použity jako cesty v zahradě, umístěné mezi postelemi.Lze jej použít ve vstupní skupině, a to nejen venku, ale také uvnitř - na chodbě.

Uvolňovací formy

Pryžová omítkaVyrábějí se tři typy:

 • Drť ve velkém na kilogram.Před pokládkou je smíchán se speciálním pojivem na polyuretanové bázi, aplikován na povrch špachtlí.Vytváří hladký povlak.
 • Ve formě dlaždic.Rozměry jsou obvykle 50 x 50 cm, ale mohou existovat možnosti se stranami od 20 cm do metr.Závisí na formě, ve které jsou tyto dlaždice vyráběny.
 • Ve formě pásky.Šířka pásky je 30 - 50 cm a více, délka je až 10 m.

Toto jsou některé typy dlaždic.Existují také válečkové povlaky a drobky pro bezproblémové pokládání

Důležitou vlastností gumových drobivých povlaků ve formě desek a pásek je tloušťka.Nejtenčí desky a pásky - 10 mm, poté s krokem 10 mm - 20 mm, 30 mm a 40 mm.Jak silná gumová vrstva se používá, záleží na tom, kde ji namontujete.Pro pěší zóny - stezky stačí veranda - tlustá 10 mm.Na hřiště lze pokládat desky nebo rohože o tloušťce 20 mm.Na parkovišti v garáži půjde stejná nebo větší tloušťka.

Kaučukový povlak strouhanky se může také lišit.Hlavním parametrem je velikost zrn.Je lepší, když je malý nebo střední.Tento povlak může být barevný nebo černý.Černá je levnější a dvakrát.Jde o pigment - vysoce kvalitní barvicí pigment je drahý.A musí být kvalitní, jinak barva rychle zmizí.Stále je třeba se podívat na uniformitu drobků.Nejlépetakže guma je stejnoměrná.

Jak si vybrat dlaždici z gumové drobky

Jak již bylo uvedeno, může existovat jakákoli surovina pro výrobu dlaždic a rohoží z gumové drobky.V provozu vykazuje povlak, který je vyroben z recyklovaných pneumatik, nejlepší výkon.Žádné nečistoty.Pokud mluvíme o obkládačkách nebo válečcích, pak je na jedné straně taška obarvená, na druhé straně - černá.Posoudit přítomnost nečistot na černé straně.Pokud neexistují žádné barevné částice, nejpravděpodobněji nejsou žádné nečistoty.

Dlaždice vypadá velmi krásně

Co jiného je třeba zkontrolovat, pokud si koupíte dlaždici z gumové drobky?Řada parametrů:

 • Ruku několikrát posuňte po okrajích dlaždice, podél její zadní a přední strany.Pokud je produkt normální kvality s dostatečným množstvím pojiva, z něj se nic nevejde.Pokud dojde k přerušení technologie, drobky odletí.
 • Prohlédněte si několik dlaždic.Pokud je zboží ze skladu a přepravy oříznuto rohy, rozpadají se boční stěny, objevují se praskliny, hledejte něco jiného.
 • Ohodnoťte geometrii.Můžete se dívat vizuálně nebo složit dvě nebo tři dlaždice tváří v tvář.Pokud máte po ruce vládce nebo úroveň - můžete je použít.V ideálním případě by neměly existovat žádné odchylky.Skutečně přípustné jsou velmi malé - v milimetrech nebo méně.
 • Ohněte dlaždici na polovinu,stiskem záhybu dlaní.Pokud je to normální kvalita - nic se nestane, pokud je to špatné - praskliny se rozpadnou, může se rozpadnout.

  Normální ohyby dlaždic se nerozbijí

 • Podívejte se na čelní vrstvu.Zbarvení by mělo být monofonní, povrch rovný, ne uvolněný, mírně „vyhlazen“.

Pokud jsou všechny testy úspěšné, můžete si koupit.Existuje další kritérium, podle kterého můžete zhruba určit kvalitu dlaždic - to je cena.Bohužel levné varianty obvykle neprocházejí testy.

Pokládka pryžových obkladů a rohoží

Pryžový povlak pro drobivku ve formě desek a rohoží by měl být pokládán na suchý rovný povrch.Maximální přípustný rozdíl je 3-5 mm na metr povrchu.Kromě toho by měl být hladkým stoupáním nebo klesáním, bez děr a hrbolů.V případě potřeby se před položením povlaku instalují obrubníky a omezovače.Před pokládkou je povrch očištěn od prachu, nečistot, pokud jsou mastné skvrny, musí být odstraněny, omyty a poté usušeny.

Rohože a dlaždice vyrobené z pryžové drobky se lepí na dvousložkové polyuretanové lepidlo.Někdy se doporučuje nahradit bitumenem - je levnější a snáze se pracuje.Ale bitumen má nižší přilnavost, takže se gumový povlak pro loděnice soukromého domu může odloupnout.Pokud chcete mít odolný povlak - použijte polyuretanové lepidlo.

Stackmůže být na tvrdém podkladu, na zhutněném písku.Pokud půda správně neodčerpává vodu, vložte pod písek další vrstvu zhutněného štěrku

Před pokládkou dlaždic je nutné povrch opatřit základním nátěrem.Základní nátěr je stejné lepidlo, zředěné pouze polovinou rozpouštědlem (například bílá lihovina).Primer se nanáší v tenké vrstvě na připravenou rovnou a suchou bázi.Nechá se uschnout, pak začíná styling.Lepidlo se smíchá, nanese na gumový povlak (méně vhodný) nebo na podložku (pohodlnější), vloží povlak a snaží se zabránit tomu, aby se vzduch dostal pod povrch.Dlaždice je vyrovnána, stlačena rovnoměrně.Můžete přejít k dalšímu fragmentu.

Co je dobrého na povlékání a gumových drobenkách?Mohou být umístěny na zhutněný písek, vyrovnanou a zhutněnou zeminu, čímž se vytvoří pískové a štěrkové podloží a pěchování.Abyste zabránili smíchání štěrku a písku s půdou, oddělte je vrstvou geotextilie (hustota 200 g /m2 nebo více).Můžete pokládat dlaždice bez ohraničení, ale s ohraničením to vypadá lépe.Pohodlná možnost, pokud například na tratích není žádný nátěr.

Položení bezešvého povlaku z gumové drobky

Povlak pro loděnici z gumové drobky nevyžaduje rovnou základnu.Samo o sobě dokonale zakrývá a eliminuje nepravidelnosti, ale je třeba si uvědomit, že minimální vrstva drobků je 4-5 mm.Pokud je tenčí -Neexistuje žádná záruka, že si zachová své vlastnosti.To znamená, že pokud chcete po aplikaci pryžové drobky mít rovný povrch, musí být dutiny vyplněny.To zvýší spotřebu, což znamená, že gumový povlak bude dražší.Proto je lepší předem napravit největší deprese, stlačit výčnělky.Musí být také odstraněny nečistoty a drobivé fragmenty.Jinak se během provozu mohou vyskytnout problémy - odlupování od základny, následované destrukcí gumového povlaku.Připravený podklad se také opatří směsí lepidla a rozpouštědla, načež můžete začít pokládat.

Postup pro pokládku bezešvého povlaku a jeho testování

Když je podklad připraven, strouhanka se smíchá s lepidlem.Pro malé oblasti to lze provést ve velkých kbelících s vrtákem s vhodnou tryskou.Pro práci budete potřebovat špachtle - kovové nebo plastové - pro které je to vhodné.Hmota se drží na jakémkoli povrchu - a také na špachtle, takže je musíte něčím namazat.Může to být univerzální mazivo (typ WD) nebo rozpouštědlo.Tato kompozice bude muset být neustále čištěna špachtlí - jinak nebudete zarovnat superponovanou vrstvu drobků.Pokládaná vrstva zůstává flexibilní asi 40 minut.Tentokrát stačí k odstranění všech nedostatků povolených během aplikace, k připojení oblastí tak, aby nebyly vidět žádné švy.Monolitický povlak schnez gumové drobky asi den, pak ji lze ovládat.

Jeden případ použití pro drobky

Co je dobré na bezešvém gumovém potahu drobků?Vysoká údržba.I když kousek někde vyjde, je vyříznut nožem, zbytky jsou očištěny dlátem, povrch je očištěn, opatřen základním nátěrem (směs epoxidového lepidla a bílého lihu).Můžete si dát patch.Jediným negativním je to, že je viditelný rozdíl barev.Postupem času bude vymazána, ale je přidělena nová oprava.Existuje způsob, jak proměnit tuto nevýhodu v ctnost: udělat náplast ve formě obrázku.Výsledkem bude dekorace.

Dlaždice, svitky nebo bezešvé?

I když jste se rozhodli použít gumovou drobkovou vrstvu na místě, není vždy snadné rozhodnout, který z nich vám nejlépe vyhovuje.V tomto odstavci stručně popisujeme funkce a možnosti jednotlivých formulářů vydání.To pomůže při výběru.

 • Baby.Tento typ za cenu na metr čtvereční je nejlevnější (s tloušťkou vrstvy 10 mm).To však nebere v úvahu přípravu podkladu, ale pouze pro složky samotného povlaku.Z rysů: je položen výhradně a výhradně na pevném podkladu, i když není vůbec nutné, aby byl hladký.

  Drobky lze umístit pouze na pevný základ

 • Dlaždice.Díky velké tloušťce je nejodolnější vůči opotřebenívěci, ale drahé.Lze jej položit jak na pevný podklad (ale vždy rovný), tak na písek nebo písek a štěrk.

  Dlaždice jsou vhodnější pro hřiště

 • Pásy (válečky).Tloušťka 10-15 mm.Snadné položení - stačí se vyvinout na připravený podklad.Lze položit na pevný podklad nebo na písek.Není tak odolný proti opotřebení jako dlaždice, mohou se bloudit, při pokládání na písek musíte okraje opravit.Vhodnější do zahrady, skleníky - pro pokládku mezi postelemi.V zahradě nebo na trávníku již nejsou příliš pohodlné, protože hladké linie nemohou být realizovány s jejich pomocí.

Obecně by měl být druh pryžové omítky vybírán v závislosti na tom, kam se chystáte položit, jakou základnu již máte nebo co jste připraveni vyrobit.