Pult v koupelně pod dřezem: výběr a vlastní výroba

Jak se ukázalo, koupelna poskytuje dostatek příležitostí pro design.Existuje mnoho zajímavých řešení, která dodávají hygienické místnosti elegantní vzhled.Funkčnost a pohodlí navíc netrpí, ale naopak se zlepšují.Jedním z těchto řešení je pracovní deska do koupelny pod dřezem.Místo obvyklého obrubníku je pouze vodorovná rovina, pod kterou můžete umístit pračku nebo koš na prádlo.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny

Pracovní deska do koupelnypokoje nJeden dřez je vyroben z různých materiálů:

  • přírodní a umělý kámen;
  • dřevotřísková deska a MDF ;
  • sklo;
  • dřevo;
  • Sádrokartony obložené keramickými dlaždicemi nebo mozaikami.

Část pracovní desky pro koupelnu pod dřezem se prodává hotová a musíte si vybratvelikostí a barev, které jsou.Pro mnohé je umyvadlo okamžitě nabízeno - ne všechny materiály lze snadno vyrobit děrami.U kamene a skla je to mimořádně problematické bez zvláštního vybavení.Někdy je okamžitě nabídnuta sada faucet /mixer a sifon.Celá „náplň“ je jasně viditelná a všechno by mělo být ve stejném stylu a nákup soupravy je oprávněný.

Pracovní deska do koupelny pod dřezem je vyrobena ze dřeva, včetně

Některé pracovní desky v koupelně - skleněné, dřevěné, vyrobené z MDF a dřevotřísky - lze objednat odvlastní velikosti výrobce.Bude to stát o něco více než nákup hotového, ale někdy je důležité dokonalé přizpůsobení velikostí.

Stůl v koupelně je vyroben ze sádrokartonové desky „na místě“, takže je vždy vyroben z domova a je zakončen stejnými materiály jako stěny, ale hlavně dlaždicemi nebo mozaikami.Tato možnost je možná pro vlastní výrobu.

Umyvadlo s pracovní deskou

Existují také umyvadla s pevnou horní částí (nazývané také pracovní deska s odlitkem nebo integrovaným umyvadlem).Tyto instalatérské výrobky jsou vyrobeny z porcelánu, kameniny, umělého kamene.Jejich zařízení zcela eliminuje průtok vody, protože neexistují žádné švy - umyvadlo je pouze vybrání v rovině, vše je vyrobeno z monolitického materiálu.K dispozici je pouze otvor pro instalaci sifonu a faucetu (není vždy faucet pro faucet, protože lze instalovat modely na stěnu).

Pevná stolní deska s dřezem

Takové výrobky nevypadají o nic horší, pouze porcelán nebo kamenina nemají tak velký výběr velikostí a tvarů.Výrobky z umělého kamene však lze objednat podle jednotlivých standardů a mohou mít neobvyklé tvary.Například, jako na fotografii nahoře, existuje i boční noha a tvar je nestandardní - jedna hrana je užší, druhá širší.

Jak zvolit pracovní desku pro umyvadlo v koupelně

Můžete tvrdit, že je lepší být nekonečný, protože stále není žádná dokonalá volba.Každý materiál nebo forma má své výhody a nevýhody.Můžete si vybrat nejlepší možnost pro tuto situaci, ale pro rozhodnutí musíte jasně znát vlastnosti, výhody a nevýhody každého rozhodnutí.Tyto rysy operace nebyly nepříjemným překvapením.

Existují velmi neobvyklé variace

Z laminované dřevotřískové desky a MDF

Dřevotřísková deska i MDF jsou vyrobeny ze zbytků dřeva.Je rozdrcena a z nich se vytvoří talíře.Rozdíl je v tom, že při výrobě dřevotřískových desek se používá větší frakce a přidává se pojivo pro pevnost.Toto pojivo emituje formaldehyd, který ve velkém množství může být zdraví škodlivý.Tento parametr je výběr.formaldehyd - je kontrolován a předepsán v dokumentech.Je označeno latinským písmenem E a čísly od 0 do 3. Nejbezpečnější třída je E0 - úroveň emisí není vyšší než úroveň dřeva.Safe E1 - lze jej použít při výrobě nábytku pro děti.Zbývající třídy nejsou schváleny pro použití v domácnosti.Proto při výběru desky pod dřezem věnujte pozornost tomuto aspektu.

Koupelnová deska MDF odolná vůči vlhkosti

Při výrobě MDF se dřevo štěpí na velmi malé úlomky, prakticky na vlákna, a poté se lisuje pod vysokým tlakem bez přídavných přísad.lepení k sobě díky přírodnímu pojivu, které je obsaženo ve dřevě (lignin).V hotové formě jsou dřevěná vlákna tak těsně vedle sebe, že vlhkost prakticky nepronikne dovnitř.Proto, pokud si vyberete mezi stolní deskou z dřevotřísky a MDF, vyplatí se vybrat druhou možnost.Kromě toho, že je šetrný k životnímu prostředí, je také méně citlivý na vlhkost.Pro koupelnu - to je velmi důležitá vlastnost.

I když je koupelnová deska pod dřezem vyrobena z dřevotřískové desky odolné proti vlhkosti nebo vysokotlakého MDF a je na vrchu potažena laminovací fólií se vzorem, neměli byste počítat s velmi dlouhou životností.Slabou stránkou těchto produktů jsou hrany a zadní strana.Laminované pouze vpředupovrch a hrana.Zbytek zůstane bez ochrany.Pro prodloužení životnosti jsou všechny otevřené části (také výřez pro instalaci dřezu) ošetřeny tmely.Pro tyto účely jsou hygienické tmely vynikající, silikon lze použít pro akvária.

MDF a dřevotřískové desky - ekonomická varianta

Ale i při tomto zpracování je životnost několik let.Hlavní podmínkou je, že laminovací film na povrchu zůstává neporušený.Takovéto desky se snadno ošetřují - všechny nečistoty se snadno odstraní z hladkého povrchu, ale můžete použít pouze vlhký hadřík, ujistěte se, že voda na povrchu dlouho nezůstává a nepoužívejte abrazivní produkty.Obecně je to celkem problematické.

Přírodní a umělý kámen

Ve skutečnosti jde o dva různé materiály, ale vzhled může být podobný.Pracovní deska do koupelny pod dřezem z přírodního kamene je vyrobena z talíře tlustého několik centimetrů.Otvory se vyrábějí na správných místech, poté se leští a leští.

Kámen vypadá velmi krásně, ale vyžaduje velké objemy

Jedná se o drahé modely, které vypadají dobře v prostorných koupelnách.Jsou odolné, nebojí se vody, ale hodně váží, což ztěžuje instalaci.Stále mohou existovat problémy s péčí.Musíte vědět, který kámenje vyrobena pracovní deska, aby se zjistilo, které detergenty lze použít.Například, mramor nemůže být ošetřen přípravky obsahujícími chlor, žula také odolává těmto testům.Péče tedy musí být vybrána individuálně.Obecně platí, že drahé, krásné, spolehlivé, ale mohou být problémy s odchodem.

Umělý kámen je přírodní kámen drcený do stavu jemné drobky smíchaný s pojivem (polyesterová pryskyřice nebo akrylát).Tato směs se nalije do určitého tvaru, po vytvrzení dostaneme monolitickou desku s integrovaným dřezem (nebo bez).

Umělý kámen může mít jakoukoli podobu

Výhodou tohoto materiálu je schopnost získat jakýkoli tvar, širokou škálu barev.Výkonové charakteristiky ve výšce: umělý kámen se nebojí vody, je snadné se o něj starat, můžete použít čisticí prostředky bez abraziva (aby nedošlo k poškrábání) a mokré hadry nebo houby.Materiál je odolný vůči zátěžím, není vymazán, k poškození musí být vynaložena velká síla.Omezení mají pouze pracovní desky používající akrylové jako pojivo - při vysoké teplotě se mohou roztavit.Pokud se však v koupelně neočekává žádná horká práce, můžete tyto pracovní desky používat bez omezení.

Vyrobeno ze skla

Skleněná horní část dokonale zapadávelké a malé koupelny.Jsou vyrobeny ze silného tvrzeného skla.Může být absolutně průhledný nebo s určitým odstínem, nebo může být barevný obecně.Odolnost tohoto materiálu vůči vlhkosti je bezpochyby, ale mnozí se obávají křehkosti skla.Je tu samozřejmě šance rozbít toto sklo, ale musí se k tomu vyvinout značné úsilí.V rodinách s malými dětmi by pravděpodobně neměly být instalovány, ale v jiných případech neexistují kontraindikace.

Sklo vypadá skvěle, ale budete ho muset často mnout

Jen mějte na paměti, že skvrny na skle jsou velmi nápadné.Musíte neustále otírat povrch, abyste mohli neustále sledovat čistotu.Obecně platí, že skleněná deska do koupelny pod dřezem je určena těm, kteří milují čištění.

Dřevo

Mnoho lidí si myslí, že dřevo v koupelně není tou nejlepší volbou.Možná je tomu tak, ale při správném zpracování bude sloužit ne méně než fajáns nebo porcelán.Ano, vyžaduje pečlivější péči, ale tato nevýhoda nezruší dekorativní dřevo.

Dřevěná deska pro koupelnu pod dřezem může být z masivního dřeva - z jednoho kusu dřeva nebo z lepených tyčí.Druhá možnost je levnější, ale neméně dekorativní.Pro ochranu před vlhkostí je dřevo pokryto několika vrstvami vodotěsného laku.Lak je lesklý, pololesklý,pololesklý a matný, tj. s jiným stupněm lesku.Lak tedy není vždy lesklý povrch.Tento ochranný film je však zcela vodotěsný a špína je dobře odstraněna z hladkého povrchu.

Lakované pole

Další metodou ochrany dřeva před vlhkostí je impregnace ochrannými látkami na bázi oleje.Chrání před vodou o nic horší, ale netvoří film, ale pronikají vlákny a ucpávají vodní kanály.Takto ošetřené dřevo vypadá a cítí se jako přirozené, ale je obtížnější se o texturovaný povrch starat - drážky jsou přímo vytvářeny pro hromadění nečistot a ukládání solí.

Impregnace odhaluje strukturu dřeva jasněji

Dřevěné pracovní desky do koupelny vyžadují pravidelnou obnovu ochranného nátěru.Olejová impregnace bude muset být aktualizována asi jednou za rok (opět pokrývat stejným složením), lak může trvat několik let, ale jeho obnova je mnohem obtížnější úkol (odstranit starý, aplikovat nové vrstvy laku).Péče je obecně stejná jako u dřevěného nábytku, pouze je nutné zajistit, aby voda dlouho nezůstávala na povrchu.

Sádrokarton s dlaždicemi nebo mozaikami

Sádrokartonové desky jsou vyráběny řemeslníky, kteří kladou dlaždice na zdi.Pokud chcete, můžeteudělej to sám.Je nutné použít pozinkovaný profil (to je důležité, aby nedošlo k rezivění) a vlhkostodolná sádrokartonová deska.Místo sádrokartonu lze také použít překližku odolnou proti vlhkosti.Oba materiály jsou vhodné pro následné dlaždice nebo mozaiky.

Tento typ pracovní desky pod dřezem v koupelně se obvykle vyrábí ve formě stolu - je nutná alespoň určitá podpora, protože hmotnost konstrukce s povrchovou úpravou je značná.Technologie práce s profily a sádrokartony umožňuje vytvářet rovné i zakřivené povrchy.Formulář tedy může být libovolný - podle přání.

Tvar může být libovolný

Vlastnosti a péče o tento typ koupelnových desek pro praní jsou stejné jako u povrchové úpravy - keramické dlaždice nebo mozaiky.Po spárování spár prostředkem odolným vůči vlhkosti se povrch stává vodotěsným, odolným proti mechanickému namáhání a opotřebení.Údržba není obtížná - můžete použít jakékoli čisticí prostředky, dokonce i s abrazivními částicemi.Produkty obsahující žíraviny a chlor by se měly používat opatrněji, ale ne kvůli dlaždicím, ale kvůli švům - mohou se lehčí.

Instalace desek

Existují tři způsoby, jak instalovat desky do koupelny:

  • Zavěšení na konzole.V tomto případě zůstává prostor níže zcela volný, což zaprvé usnadňuje čištění a zadruhé poskytuje svoboduumísťování věcí nebo vybavení.Tento způsob instalace se nazývá pozastavená pracovní deska.
  • Instalace na nohy.Konstrukce je spolehlivější, ale nohy jsou omezením a někdy velmi zasahují.
  • Montáž nábytku.Připravte si několik polic nebo skříní níže a nainstalujte horní desku - jedna z možností vybavení koupelny.

Všechny metody mají stejnou spolehlivost.Materiály však musí být vybrány správně.Platí pravidlo: je lepší namontovat s jistotou bezpečnosti.Umyvadlo v koupelně zpravidla stojí hodně, takže si na spojovacích prvcích ušetříte více peněz.

Pro konzoly

Při montáži na konzoly vyberte výkonné moduly z rohové nebo profilové (čtvercové) trubky s výztuhami.Při instalaci těžké desky na držáky z rohu je žádoucí, aby měly diagonální výztuž.

Konzoly pro upevnění desek na zeď

Kromě konzol ve tvaru trojúhelníku existuje obdélníkový tvar.Jsou vhodné pro zavěšení porcelánových nebo kameninových dřezů s deskami a také pro lehčí doplňky.

Instalace na kovové rámy

Tato metoda vypadá dobře a je také výhodná: na lištu můžete zavěsit ručník.Aby vše vypadalo harmonicky, sifon a tyto zarážky jsou vybírány ve stejné barvě a častějicelková nerezová ocel, ale mohou existovat i jiné možnosti.

Pod dřezem

Instalace desek pod dřezem v koupelně na nohou se neliší od instalace nohou na jakýkoli kus nábytku.Místa instalace jsou označena, nohy jsou přišroubovány pomocí upevňovacích prvků, jejichž údolí je 3/4 tloušťky pracovní desky.

Instalace nohou na pracovní desku koupelny pod dřezy je standardní postup

Problémy mohou nastat pouze při instalaci porcelánu, kamene nebo skleněných výrobků.V tomto případě můžete použít lepicí tmel (na bázi MS-polymerů nebo polyuretanu).

Při instalaci pomocí těchto dvou metod je žádoucí dodatečně připevnit strukturu ke zdi.Zspodu je na spoji se stěnou kovový roh přišroubován (nerezová ocel nebo pozinkováno).To poskytuje větší tuhost a zvýšenou spolehlivost.

Instalace na nábytek

Instalace na nábytek je ještě jednodušší: vezměte hliník nebo pozinkované rohy, je možné zesílit.Na jedné straně jsou připevněny k přepážkám nábytku, na druhé straně na zadní straně desky (v závislosti na materiálu pro šrouby nebo lepicí tmel).

Instalace na nábytek

Po instalaci spáry se stěnou musí být utěsněna.Můžete použít tmel odolný proti vlhkosti.Lepší - silikonová sanitární nebo proakvária jsou velmi dobrá, ale založená na MS polymerech.Při instalaci dřevěných desek je nutné hledat složení, které lze použít se dřevem.

Fotografie nápadu

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, jaký druh koupelnové desky by měl být pod dřezem, mohou vám pomoci fotky zajímavých možností.

V rafinovaném interiéru přináší surový okraj ... kontrast twist

Barevné sklo je dobrá volba

Dřevo přesto velmi „zahřívá“ interiér

Velmi neobvyklé - pro milovníky extravagantnostivýroba

Pultová deska do koupelny pod dřezem pro malé koupelny

Sklo vypadá skvěleale často to musíte vymazat.

Můžete vytvořit nejoriginálnější podobu sádrokartonu a mozaiky

Tvar je sladěn s umyvadlem