Řemesla z pneumatik: květinové záhony, květinové záhony, figurky, zahradní nábytek

Je vždy hezké udělat něco užitečného z odpadu, a pokud je práce také krásná, je to dvojí potěšení.Jedním příkladem jsou řemesla vyrobená z pneumatik.Vyrábají dekorace pro pozemek nebo zahradu, různé květináče a květinové dívky, staví dětské atrakce a dokonce vyrábějí venkovský nábytek - stoly a židle.

Záhony a záhony pro pneumatiky

Začněme s nejjednoduššími záhony a záhony.Myslíte si, že je obtížné vyrobit víceúrovňový záhon ?Možná, ale ne z pneumatik.Vezměte několik kusů různých velikostí, namalujte je v jasných barvách a vložte je do diapozitivu - jeden nad druhým.Chcete-li zabránit tomu, aby se skluzavka rozpadla, upevněte jej zevnitř pneumatiky pomocí šroubováku a samořezných šroubů.Stačí dvě na připojení.Uvnitř vyplňte půdu, rostlinné rostliny.Chcete-li zabránit rozlití půdy, můžete uvnitř pneumatiky zakrýt kus geotextilie.Odstraní přebytečnou vodu, ale nedovolí úniku Země.Je připravena krásná stupňovitá květinová zahrada.

Dlouhý záhon vyrobený z pneumatik

Pokud máte rádi záhony správného tvaru, můžete je vyrobit.Například skládací z pneumatiky květinový záhon ve formě heřmánku.Nejprve rozložte a upevněte pneumatiky v dolní vrstvě.Naplňují střed pneumatik zemí a volným prostorem uvnitř kruhu.Tam prolepší odvodnění, můžete položit rozbité cihly nebo jiné stavební zbytky, posypeme trochu na zem a tampón.Na připravený povrch, ustupující od okraje o více než polovinu průměru pneumatiky, rozložte druhou vrstvu.Jsou také spojeny dohromady, uprostřed je pokryta zemina a jádro je postaveno shora.Na samém vrcholu, můžete zasadit vysoké květiny, a na nižších úrovních - hranice nebo poddimenzované.

Další způsob výroby dlouhého záhonu z pneumatik

Další verze záhonu z pneumatik ve formě heřmánku - v jedné úrovni.Chcete-li to provést, budete muset snížit pneumatiky.

Záhon vyrobený z pneumatik

Jak řezat pneumatiky

Obecně se řemeslníci vyrábějí z pneumatik, obvykleje třeba snížit.To zdaleka není snadné.Více či méně snadno můžete odříznout boční povrch od běhounu.Lidé se silnými rukama a dobrými noži to dělají ručně.Mimochodem, cvičení na ruce a celé rameno.Pokud se chystáte řezat nožem, namažte čepel pevným olejem: guma neustále „přilne“ k kovu a čepel s kluzným povrchem dobře klouže.

Boční stěnu můžete také oříznout skládačkou nebo bruskou.Řezání brusky je relativně rychlé, ale zápach je divoký.Proto brusku, i když je, udělejte pouze první řez, abyste mohli zavést soubor skládačky.Další práce s tímto nástrojem.Pro řezání pryže vezměte nůž s obráceným zubem z dobré oceli.

Pneumatiky s oříznutými okraji mohou být vyrobeny vysokopostel pro jahody

Pokud musíte snížit běhoun, udělat to pomocí skládačky nebo ještě více nožem, je zbytečné.V každém případě obyčejným nožem.Speciální ocelové nože dokážou dokonce řezat železnou šňůru, ale téměř nikdo nechce takový nástroj zmrzačit na staré pneumatice.Proto často pracují jako mlýnek.Aby se předešlo problémům, je dezén opraven: vždy přemýšlejte o bezpečnosti.Pokud jsou boční stěny již odříznuty, je běhoun velmi pružný, lze jej stlačit svorkou.Řez to ne na jaře.

Přibližně , jak vyrobit malý rybník z pneumatiky, čtěte zde.

Květináč z volantu: vypneme pneumatiky

Pokud existuje pneumatika se starým ráfkem, můžete z ní udělat květináč.

Květináč ze starého kola automobilu

Za tímto účelem odřízněte jednu bočnici podél běhounu.A zase.To není snadný úkol: vyžaduje se velká fyzická síla a vytrvalost.Pryž je elastická a nepracuje poprvé.Pokud vůbec nic, na vnější straně proveďte řezy přes běhoun.Měly by být docela hluboké, ale ne průřezové.Pomůže také, pokud podél okraje provedete řezy nejméně 5–7 centimetrů hluboké.Na převrácené pneumatice budou vypadat jako třásně.

Proč to obracejí?Vnitřní povrch je hladší a tvar se může ukázat jako zajímavější, zejména pokud okraj není nastaven tak, aby byl lineární, ale ozubený.Ukáže se elegantně ohnutá dekorace.

​​

Další varianta květináče z pneumatiky

Podrobnosti o tom, jak dopadnoutautobus, podívejte se na video.

Obdobně lze pneumatiku bez ráfku vyklopit.Pořadí akcí je stejné.Nejprve odřízněte jednu z bočních stěn - přímo nebo v klikatém vzoru.Aby byly „lístky“ sudé, je žádoucí je označit.Je vhodné to udělat křídou.Značkou pak řezejte skládačkou nebo nožem (pokud je šňůra syntetická).

Proces přeměny staré pneumatiky na květinovou zahradu

Ukázalo se, že: krok dovnitř pneumatiky, uchopte hranu rukama a vytáhněte ji směrem k sobě.Je důležité dosáhnout prvního výsledku: když je alespoň část oblouku.Pokud pneumatika vypadá níže, je to již úspěch.Vyvíjí se postupným kroucením okraje a postavením na již obrácené části - takže se neotáčí zpět.

Vypnutí pneumatiky bez ráfku kola

Znovu sledujte postup ve videu.Tentokrát je pneumatika vytočena bez kola (mimochodem řezání nožem).

Dokonce i pneumatika obrácená dovnitř vypadá sama o sobě dobře.Pokud je namalován, je to ještě lepší.V případě potřeby je lze kombinovat - různé barvy, velikosti, různě nastavit: na pneumatiku nebo na nohou.

Možnosti instalace

Vysoký záhon vždy vypadá krásně.Obzvláště u ampelózních rostlin.Může být také vyroben z pneumatik s několika možnostmi.Na obrázku níže jsou dva způsoby, jak opravit oříznuté pneumatiky na různých úrovních.Prvním je použití konopí, ke kterému by měly být květináče připevněny hřebíky nebo šrouby.Druhým je použití výztuže - třičtyři tyče, na které se dá guma.Pokud je vrstva nastavena na správnou úroveň, je třeba ji opravit, to lze provést na kov pouze pomocí svorek.

Vícevrstvé vysoké květinové záhony z pneumatik

Není vždy možné položit květináč na zem: některé oblasti jsou natolik rozvinuté, že je problematické přidělit jeden metr čtvereční.V tomto případě lidé přišli s různými závěsnými květináči a také ze starých pneumatik.Zbývá jen malá část celé pneumatiky, takže musíte hodně řezat ... buďte trpěliví.Například můžete vyrobit zavěšené sázecí stroje ve formě delfína, papouška, kohouta a dalších cizích ptáků.Podívejte se na několik nápadů, ne fotografii.

Vyrovnávací nádoba z pneumatik - papoušek, kohout a delfín

Všechna tato řemesla z pneumatik.Pouze malá část z nich - hlavy - jsou často vyrobeny z husté pěny.Po vyříznutí a vyleštění části požadovaného tvaru je upevněna samořeznými šrouby, namazána lepidlem (to je tajemství, pamatujte), a poté jsou natřeny.Jak vyrobit papouška z pneumatiky, viz video.

Z řezané pneumatiky si můžete udělat cestu pro zahradu, která bude sloužit po mnoho let.

Řemesla z pneumatik pro zahradu

Představivost lidí je neomezená a dělají úžasné dekorace ze starých pneumatik automobilů.Nejběžnějšími řemesly jsou postavy ptáků a zvířat.A možná nejoblíbenější postavou je labuť.Ukázalo se, že je půvabný a podobný, zvláště pokud znáte nějaké triky.

Pneumatiky labutě

Hlavním úkolem při výrobě figurekpro zahradu pneumatik - správné rozložení.Například ty labutě na fotografii nahoře nemají správně vyříznuté hlavy.To může být děláno více uvěřitelným tím, že vytvoří ostrý zobák.Příklad řezání pneumatiky je na níže uvedené fotografii.Řezání takových linií je jistě těžší, ale výsledek je působivý.

Jak vyříznout labuť ze staré pneumatiky

Vystřihněte pneumatiku podél nakreslených čar a poté otočte křídla.V tomto případě se krk ohýbá poměrně strmě.Aby bylo možné tento ohyb změnit, lze k němu přišroubovat kovovou desku pomocí šroubů.Když je vše pokryto barvou, nic nebude vidět a sklon hlavy může být změněn, což je také docela důležité.Labuť je často „zasazena“ do hnízda z jiné pneumatiky.Poté musí být připevněna samořeznými šrouby: postava musí dobře držet a být stabilní.

Existují další vylepšení - křídla.Mohou být ponechány tak, jak jsou, peří může být vystřižena z gumy nebo peří může být vyrobeno z bílých plastových lahví (6 peří je získáno z jedné litrové láhve) připevněných k síti.Pak se takový pták ukáže ...

Tělo těchto ozdobných labutí je vyrobeno z pneumatiky a všechny části jsou z improvizovaných materiálů

Jak vyrobit labuť z pneumatiky - od řezání ado konečného cíle - viz video.

Použitím podobné technologie lze vytvořit řadu figurek na výzdobu místa nebo zahrady.Nejjednodušší je vyrobit žábu: tělo je jedna nebo dvě zelené malované pneumatiky, nohy mohou být vyrobeny ze zbytků bočnic nebo z jinýchmateriály, oči - kdo na něco dokáže - někdo dokonce vyroben z plastových kelímků nebo malých pneumatik, zřejmě z kočárku.

Žába z pneumatik

Také vyrábějí medvědy, plameňáky, draky, krokodýly, žirafy, zebry, osly ... je snadnější říci, koho nemají.Podívejte se na některé pneuservisy ve fotogalerii.

Medvěd ze starých pneumatik
Je velmi snadné vyrábět medvědy z pneumatik vlastními silami
Mimozemské dlaně začnou dokonce zezelenatv zimě
Osel z poloviny pneumatiky - čenich z kusu dřeva
)
Čáp z pneumatik - to není běžné ...
Obrázek hada -Gorynycha z pneumatik na kabině ... symbolicky)]
Elegantní růžový plameňák ve společnosti kuřat)))
Shea Dragon- dětem se to bude líbit
Zebra a žirafa jsou vyráběny podle podobného principu - rozdíl v délce a barvě krku

Jízdy z pneumatik můžete provádět na hřišti.Zejména pro chlapce se získává mnoho fascinujících řemesel: samohybné zbraně, zbraně, auta, traktory ... určitě se jim bude líbit.

Dětský závodní vůz vyrobený z pneumatik je vhodný také pro místo mateřských škol
Traktor způsobí neméně nadšení
Vícemístný sportovní vůz
]
Motocykl s postranním vozíkem vyrobeným ze starých pneumatik ...
Věčná touha chlapců hrát válečné hry se zvýší, bude-li na hřišti zbraň ... téměř jako skutečná
]
Taková samohybná zbraň bude přitahovat snad nejen děti

Zahradní a letní nábytek z pneumatik​​

Je těžké uvěřitale i nábytek je vyroben z pneumatik: pohovky, stoly, židle.to vše lze udělat ze staré pneumatiky.Nejjednodušší způsob je vyrobit ottomany: na sebe položte několik pneumatik stejného průměru (nebo ne), upevněte je šrouby uvnitř.Horní část naplňte hustou nábytkovou pěnou, přišijte a přikryjte.Pokud si přejete, můžete připevnit nohy: alespoň zašroubujte kola nábytku.Je snazší pohybovat se po kolech a podlaha se neznečistí. Druhým způsobem je fixace plsti zespodu (na svorky od sešívačky).

Postupné fotografie jsou uvedeny níže, které zachycují hlavní fáze vytváření tabulky nebo osmanské pneumatiky.Bude zapotřebí dalších dvou kruhů z překližky nebo dřevovláknité desky vhodného průměru, pro ozdobu se používá konopné lano.Z materiálů, které máte po ruce, budete potřebovat lepidlo a lepicí pistoli, stejně jako lak a štětec.K propojení kruhů s pneumatikou budete potřebovat šroubovák a šrouby - kusy 8-10 a každou stranu.

osmanská nebo stolníze staré pneumatiky

Dále si vezměte lepicí pistoli a zahřejte lepidlo, naneste na boční stěnu.Pokud v domácnosti takový luxus neexistuje, vezměte lepidlo, které je ve větší trubici, například „tekuté nehty“.Je snazší pracovat s montážní pistolí.Položte pruh na boční stěnu a přilepte konopné lano.Takže - na samý vrchol.

Boky lepíme konopným lanem

Stejnou technologií zdobíme i desku stolu (osmanskou).Musíte začít pokládat od středu: naneste lepidlo, položte lano.

Zdobíme pokrývku stolu

Konec práce - lak.Děláme to neuspěchaně, dobře namočíme.To by mělo vyústit.Pokud jste si udělali stůl, můžete si dát sklo na vrchol - lano i potažené lakem není nejlepším krytem stolu, i když je to krásné ...

Takový osmanský stůl se ukázal jako stará pneumatika a konopné lano

Rozmanitost lze dosáhnout případem.Může být šitý z přitažlivého hustého materiálu.

Docela osmanský ...

Můžete ho svázat - velký úplet vypadá zajímavě.

Hrubý pletený obal - vypadá zajímavě

Pokud si nepřejete šít a plést, můžete použít staré pletené věci rozřezané na proužky.Rozstříhají se na dlouhé proužky o tloušťce 3 až 5 cm, navinují se na kuličky a poté se zabalí do osmanské.Ukázalo se, že to je zajímavé, zejména pokud je kombinováno několik barev.

Rozstřihněte staré pletené zboží na proužky, navinte jej do koulí a zabalte jej horní částí.osmanský.Výsledek je před vámi

Stejná technika v různých barvách

Pokud potřebujete vyšší otoman, otočte obě pneumatiky spolu se závitovými šrouby, a jako takovédále s nimi pracovat.

Jak vyrobit vysokého otomana

To je výsledek práce

Další možností je sledovat video