Rod (curtain rod) pro záclony v koupelně

Abyste zabránili rozstřikování vody během sprchování, umístěte skleněné dveře nebo speciální clonu poblíž vany nebo sprchové vaničky.Vložení dveří není vždy možné a drahé a pro záclony potřebujete pouze záclonovou tyč pro koupelnu nebo sprchu.Nazývají to také bar, držák, příčník, existují i ​​další varianty jmen, ale to vše je jedno jednoduché zařízení - tyč pro záclonu do koupelny.Jeho tvar je volen v závislosti na typu vany nebo sprchové vaničky a způsobu jejich instalace (u zdi, v rohu, volně stojící).

Materiály

Tyčka pro záclony v koupelně může být vyrobena z plastu a kovu.Plastové římsy jsou nejlevnější.Jsou lehké, nemění barvu, nekorodují a snadno se o ně pečuje.Jediné, co se jim může stát, je to, že se mohou ohýbat, ale taková nepříjemnost se stává velmi zřídka.Pouze pokud je tyč pro záclonu do koupelny vyrobena z plastové trubky s velmi tenkou stěnou nebo z nekvalitního plastu.Naštěstí to není běžné.

Plastové sprchové tyče mohou být obarveny tak, aby odpovídaly stěnám nebo povrchovým úpravám.

Vytvořte z kovu držák na záclonu v koupelně.Může to být tenkostěnná ocelová trubka.Obyčejný kov je potažen barvou nebo vrstvou zinku (pozinkovaný).Jsou levné, ale barva a galvanizace je docela dostrychle se odlupuje.Začíná se opouštět pohybem prstenců, na nichž je tyč upevněna, a poté je rez rychle použitelný.

Římsy pro záclony v koupelně jsou rovněž vyrobeny z nerezové oceli nebo hliníkové slitiny.Jsou-li vyrobeny z hliníku nebo normální nerezové oceli, slouží velmi dlouhou dobu beze změny barvy a tvaru.Nevýhodou je vysoká cena (ve srovnání s jinými typy).

Tyčinka pro záclonu do koupelny nebo sprchy z nerezové oceli

K „tyčce“ záclony přichází určitý počet kroužků nebo háčků.Mohou být také vyrobeny z plastu nebo kovu a obvykle odpovídají barvě.Ale ne vždy se „normální“ sada pohybuje dobře.U levných modelů může být průměr držáku větší než průměr kroužku.Výsledkem je, že se pohybují obtížně.Je tu další problém - kovové prsteny vydávají poměrně hlasitý zvuk, který může být nepříjemný.V každém případě si můžete koupit další prsteny.Větší průměr nebo z jiného materiálu.Chcete-li vybrat správnou barvu, vezměte si ty staré a vezměte je do obchodu.Pak se určitě nebudete mýlit ve velikosti nebo barvě.

Forma a způsob instalace

Tyč pro závěsy v koupelně může být instalována několika způsoby.Způsob instalace závisí na konstrukci samotné tyče a na tom, kde a jak by měla být připojena.

Držák na závěsy v koupelně může mít jakýkoli tvar

Teleskopické tyče pro koupelnové závěsy

V malých koupelnáchv místnostech jsou instalovány teleskopické tyče.VV tomto případě se držák skládá ze dvou trubek různých průměrů.Jedna trubka vstupuje do druhé, je upevněna ve správné vzdálenosti.Existuje několik modelů.V některých je poloha fixována svorkou (závitová objímka), v jiných - pomocí pružiny vložené dovnitř.

Posuvná tyč pro sprchové závěsy

Na koncích teleskopické tyče pro závěsy jsou zesílení, která dosedají na stěny a přidržují clonu kvůli tření.Tato možnost je dobrá pro snadnou instalaci /demontáž a pro skutečnost, že nemusíte dělat otvory v cíli.Lze jej však nainstalovat pouze v případě, že je vana obdélníková a stojí podél krátké stěny.

Jak nainstalovat teleskopickou římsu do koupelny a co dělat, jak ji rozebrat a co dělat, pokud jste ji otevřeli nesprávně, viz následující video.

Roh

Rohová lišta nebo lišta ve tvaru písmene L a U.Jsou vhodné pro čtvercové sprchové vaničky umístěné v rohu (ve tvaru písmene L) nebo v blízkosti jedné ze stěn (ve tvaru písmene U).Tyto tyče na koncích mají uzávěry s otvory pro upevňovací prvky.Typ spojovacího prvku je vybrán v závislosti na stěnách (samořezné šrouby na dřevěné stěny, hmoždinky pro cihly a beton, speciální motýlové hmoždinky pro sádrokartonové příčky. Některé modely pro větší stabilitu zahrnují zavěšení ke stropu - obvykle ocelový drát, se stropním držákem.

Existují také držáky ve formě oblouku. Jsou vhodné pro rohové sprchové vaničky. Jsou namontovány přesně na stejném principu. Žádné zvláštní rozdíly a obtíže.

Římsy složitých tvarů

Koupelna může mít neobvyklý tvar.Aby opona dobře chránila před postříkání, musí římsa opakovat tuto formu.Existují dvě možnosti - hledejte vhodnou nebo použijte flexibilní římsu.Pokud si stanovíte cíl, můžete najít okap pro sprchový ovál nebo kolo.Protože takové vany obvykle nestojí blízko stěn, ale uprostřed místnosti, jsou tyto držáky záclony připevněny ke stropu.

Pružná tyč pro sprchové závěsy je vhodná pro nestandardní řešení

Z pružné tyče pro záclony lze vytvořit i jiné složité tvary s ohyby.Jedná se o sadu dvou až tří metrů profilů z hliníkového profilu.Hliník je tvárný kov, který dobře drží daný tvar.Tyto segmenty ohýbejte podle potřeby, v případě potřeby je řežte, spojte se speciálními spojkami.Další je instalace.