Rohová skříň v šatně, ložnici, předsíň

I v prostorném domě nebo bytě musíte přemýšlet o racionálním využití oblasti - každý rok se počet věcí zvyšuje.Co můžeme říci o malých bytech.Zde se počítá každý centimetr.Jedním ze způsobů, jak co nejlépe využít prostor, je použití rohové skříně.Tento typ nábytku vám umožňuje zabírat rohy, které se běžně používají obecně - je obtížné tam něco určit.Dále pojďme mluvit o tom, co jsou a jak naplánovat správné „vycpávky“.

Budova, typy, velikosti

Rohová skříň může být vestavěna a skříňka.Vestavěné jako stěny, podlahy a stropy používají design místnosti.K nim je připevněna fasáda s posuvnými dveřmi.To znamená, že tento design se ukáže jako stacionární - vodítka jsou připevněna ke stěnám, podlaze a stropu.Výhodou tohoto typu rohových skříní je účinnost, nevýhodou je nemožnost přenosu.Další důležitý bod: stěny, podlaha a strop musí být hladké, jinak bude konstrukce zkosená, což negativně ovlivní funkci posuvných dveří.

Rohová rohová posuvná skříň má vlastní stěny, podlahu a strop

Rohové skříňové skříně jsou plnohodnotným nábytkem se stěnami, podlahami a stropy.Liší se od obvyklé skříňky přítomností posuvných dveří a skutečností, že na výšku obvykle zabírají celý prostor až ke stropu.Jsou dodávány rozebrané z továrny nebo dílny, sestavené místně, protože jsou tak velké, že jednoduše nemohou projít dveřmi.

Konstrukční zobrazení

Tvar rohových skříní může být několika typů:

 • ve tvaru písmene L.Skříň zabírá dvě sousední stěny a úhel mezi nimi.

  Pokud zabíráte dvě sousední stěny pod rohovou skříní, vejde se mnoho věcí

 • Diagonální.V průřezu mají tvar trojúhelníku.Pohodlný v malých místnostech, což vám umožní využít prostor mezi dvěma dveřmi nebo okny na sousedních stěnách.

  Úhlopříčka s průřezem ve tvaru trojúhelníku

 • Trapezoid.Mají o něco větší plochu než úhlopříčky.

  Trapézové - asymetrické modely

 • Pětstěnné.Nejobsáhlejší možnost.

  Pětistěnný - je vhodnější použít vnitřní prostor

Aby byl rozdíl ve struktuře jasnější, je lepší podívat se na všechny modely v grafickém obrázku (na fotografii níže)..

Druhy rohových posuvných skříní

Pokud mluvíme o snadnosti použití, nejoptimálnější možností je tvar L.Za normálních okolností můžete náplň sbírat do pětidílné a lichoběžníkové skříně.Nejnepohodlnější, samozřejmě, trojúhelníkový.V tom, ze dvou stranmají trojúhelníkové police, které se neliší kapacitou.Současně bude střed prázdný, protože plnění skříně je umístěno podél stěn.Totéž lze říci o pěti stranách, s jediným rozdílem, že neexistují žádné trojúhelníkové police.

Jaký materiál

Rohové a jiné posuvné skříně jsou vyrobeny ze stejných materiálů jako tradiční nábytek - dřevo, MDF a ) Dřevotřísková deska.Téměř žádné dřevo se nepoužívá, protože je příliš drahé a těžké a není rentabilní prezentovat jeho dekorativní údaje v tomto designu.Laminovaná dřevotříska se používá mnohem častěji.Je cenově dostupnější, navíc má spoustu barevných možností.Může to být napodobenina dřeva, ratanu atd., Nebo to může být obyčejný nebo strukturovaný rovný, matný nebo lesklý povrch.K dispozici jsou také filmy s kresbami různých typů - grafické a zeleninové.Všechny lze použít pro laminování dřevotřísky.

Každá ze struktur může být vyrobena z prvků radiální technologie - se zaoblenými rohy.Takové posuvné skříně jsou vyrobeny z MDF, jehož výrobní technologie umožňuje vyrábět oblé tvary.MDF je také laminován a není k dispozici méně barevných možností.

Rohová skříň s posuvnými dveřmi ve tvaru L s radiálními prvky

Jak můžete vidět na fotografii, v blízkosti vchodu a ve střední části nejsou rohy ostré, ale zaoblené.Za prvé, vypadá to krásně a za druhé, je to bezpečnější - neexistují žádné ostré hrany, které by vás mohly ublížit.

Rozměry

Nejjednodušším způsobem je obvykle stanovit výšku - pod samotným stropem nebo pár centimetrů níže.Všechny ostatní parametry závisí na místnosti, ve které plánujete instalaci rohové skříně, a na dostupném prostoru.Pravděpodobně lze říci o minimálních rozměrech:

 • Je-li skříň úhlopříčka v trojúhelníkovém průřezu, pak minimální délka stran v pravém úhlu je 120 cm..
 • Pokud je jedna ze stěn delší (například 120 cm a 80 cm), je vhodné zvážit možnost lichoběžníkového průřezu.Na delší stranu položte přepážku, jejíž hloubka je asi 40-45 cm a od ní na krátkou stranu vede přímka.

  „Sériové“ modely začínají od této velikosti, ale existují i ​​„malé“ modely - od 80 cm alespoň na jedné straně

 • s malou délkou sousedící sRoh stěn může být instalován a ve tvaru písmene L.V tomto případě je jeden z nich žádoucí alespoň 120 cm a druhý může být kratší.
 • Posuvné skříně s pěti komorami lze instalovat proti stěnám o délce nejméně 80 cm.To znamená, že jej lze umístit i na nejmenší chodbu.Ale kvůli velké hloubce bude „jíst“ hodně prostoru, díky čemuž bude místnost ještě menší.

V malé místnosti je nejoptimálnější volbou provedení ve tvaru písmene L.Je to nejméně masivní a ponechává více místa.Chcete-li to vizuálně ocenit, nakreslete do půdorysu všechny vhodné typy skříní.Poté můžete spočítat zbývajícívolné místo.

Pár slov o hloubce skříní.K dispozici jsou dvě standardní možnosti - 45 cm a 60 cm, minimální hloubka je 40 cm. Při šířce 60 cm nebo více, pod šaty na ramínkách ve skříni, nainstalujte běžný příčník nebo pantograf (abyste mohli celou výšku použít až ke stropu).U menších modelů je nutná speciální lišta, která vám umožní umístit ramena rovnoběžně s dveřmi, protože ramena mají standardní šířku 55 cm a jednoduše se nehodí.

Plnění rohových skříní

Stejně jako v každém posuvném šatníku je v rohu určitá sada polic, zásuvek, košů a oddělení pro věšáky.Zvláštnost rohové skříňky ve tvaru: existuje celá řada nepříjemných míst, která však musí být použita.V některých modelech existuje více takových (nevyhovujících) míst, v některých méně (ve tvaru L).Kompetentní vyplnění těchto nevyhovujících míst je hlavním úkolem při vývoji vnitřního obsahu rohové skříňky.

Je třeba naplánovat plnění ve fázích

Jak vyplnit rohy

Obtížnost spočívá v použití úzkých trojúhelníků v diagonálních a lichoběžníkových modelech..Obvykle jsou zde umístěny police.Toto je nejlepší volba, protože na těchto policích mohou být vždy uloženy malé věci.

Police jsou vyráběny po stranách v diagonální rohové skříni

Bez ohledu na to, kolik variant vyplňování takových konstrukcí hledáte, ve standardních rozloženích jsou police nainstalovány téměř vždy.Jsou kreativnímožnosti.Například prostor pro některé dlouhé a úzké věci - jako jsou deštníky, lyže a lyžařské hole.Nebo - háčky nebo mikiny na uschování kravat, pásů a jiných drobných předmětů.Jednoduše neexistují jiné možnosti využití této formy prostoru.

Existuje také další složitá oblast, kterou je třeba pečlivě zvážit - pravý úhel tvořený sousedními stěnami.Nejčastěji je na ramínkách (ramena, trempely) přihrádka na oblečení.Nejproblematičtější design v tomto ohledu je ve formě písmene G. Pokud mezi oběma částmi neexistuje žádné dělení, je vše vyřešeno jednoduše - tyč je umístěna uprostřed a jsou k ní připojeny příčky.

Vnitřní obsah rohové posuvné skříně bez přepážky

Pokud se jedná o přepážku, budete muset akceptovat, že bude nevhodné používat určitou část prostoru.Do této oblasti se obvykle odesílá mimo sezónu nebo jen zřídka opotřebované oblečení.

Pokud existuje oddíl, bude obtížné získat přístup k části oddělení.

Vyplněním obtížných míst lze plánovat zbývající prostor snadněji.Stačí se rozhodnout o počtu věcí různých typů, které plánujete vložit do skříně.

Zbytek se plní

Uvnitř skříně jsou obvykle tři typy polev: police, věšáky na věšáky a zásuvky /koše.Protože jsme již částečně umístili police a příčky, musíme přemýšlet o tom, zda potřebujete krabice /koše, a pokud ano, kolik a kolik by měly být.Pokud je plánován nábytekložnice, zásuvky se obvykle ukládají do zásuvek, kravaty, ponožky atd. lze položitV tomto případě mohou existovat tři nebo více polí.

Pokud mluvíme o chodbě nebo chodbě, pak v krabicích můžete ukládat pouze rukavice a nějaké drobnosti pro domácnost. Stačí jedna nebo dvě krabice, ale můžete se bez nich obejít.

Příklad plnění pětistěnné posuvné skříně

Zásuvky nejsou umístěny úplně dole - takže je musíte ohýbat nebo dřepět, abyste je mohli používat.Jsou umístěny na úrovni boků nebo pasu.nižší nebo vyšší police nebo jiné oddělení pro věšáky.Vše záleží na množství oblečení různých typů, které máte.

V rohových skříních chodeb je spodní část vyhrazena pro skladování obuvi.V nejjednodušší verzi jsou to police s výškou 30 cm pro boty a sandály a trochu více pro boty a boty.

Výběr fasády

Vzhled rohové skříně závisí na tom, jak jsou navrženy dveře.Jsou to oni, kdo přitahují pozornost.Jsou vyrobeny z:

 • MDF a dřevotřískové desky.Silné a relativně levné materiály.Mají mnoho barev, textur: imitaci dřeva různých druhů a barev, barevné jednobarevné povrchy s leskem (lesklý) nebo bez (matný), kresby a ozdoby různého stylu a typu.

  Rohová skříň s fasádou z MDF

 • Sklo (obvykle matné, vzorované, barevné).Sklo se používá silné, temperované.Některé společnosti nabízejí aplikaci určitého vzoru na sklo.Obvykle existuje konkrétní adresář, ze kterého můžetevyberte obrázek, který se vám líbí.

  U skleněných dveří nevypadá ani masivní konstrukce tak těžká

 • Zrcátka s možností použití kreseb a ozdob pomocí metody tryskání.Zrcátka také používají tlustá.Stále mohou mít různé odstíny - šedá, modrá, nažloutlá atd.odstín.Výkresy na zrcadle také obvykle vytvářejí katalogy, ale některé společnosti si mohou váš nápad uvědomit.

  Zrcadla jsou téměř klasikou žánru

 • Fotografický tisk je jedním z možných nátěrů dveří z dřevotřískových desek, ale vzhledem ke svému jedinečnému vzhledu je obvykle umístěn v samostatné kategorii.Kresba nebo fotografie se přenesou do filmu.Kvalita tisku je velmi vysoká, obraz je velmi realistický.

  Tento kus nábytku nelze nazvat nenápadným

 • Kombinace výše popsaných materiálů a technologií.Nej dekorativnějšího účinku se dosáhne kombinací několika materiálů.Počet kombinací je velmi vysoký a můžete si vybrat fasádu rohové skříně pro jakýkoli interiér a vkus.

  Kombinace často vypadají zajímavěji

 • Radiální rohové skříně.To je název těch modelů, u nichž stěny nebo fasády nejsou rovné, ale zakřivené.Takové modely vypadají modernější, hladké linie

  Zakřivené hladké linie vypadají mnohem lépe než přerušované nebo přímé čáry

Pro celou tuto rozmanitost je třeba si pamatovat vliv barevo vnímání nábytku.Protože rohová skříň obvykle trvápoměrně pevná oblast, do značné míry určuje „zvuk“ celého interiéru.Proto je třeba si pamatovat několik pravd.Není jich mnoho.První - zrcadla posouvají hranice a rozšiřují prostor.Stejně jako „lehký“ pololesklý nebo lesklý nábytek, fasády s lehkým sklem „práce“.Druhý - tmavý nábytek dělá malou místnost ještě menší.Pokud se vezme v úvahu i toto, bude zde méně otázek.

Fotografie myšlenky designu a vnitřního uspořádání

Každá rohová skříň je samostatným vývojem.To je to, k čemu je tento typ nábytku vhodný, což vám umožňuje přizpůsobit se rysům života a vkusu každého člověka.Někdy je však zapotřebí inspirace a je nejjednodušší najít na fotografii hotového nábytku.

Návrh rohové skříně může být v jakémkoli stylu

Rohová skříň v ložnici je skvělý způsobskrýt všechny zbytečné

Světle neutrální tóny usnadňují interiér

) Zrcadlové křídlo skříně namísto zrcadla plné délky

Další možnost plnění pětistěnného posuvného šatníku

Rohové skříně v chodbě jsou často doplněny ramínkem a malou poličkou na boty

Radiální skříně mohou být vybavenys konvexními i konkávními plochami

Hladké linie připomínají vlny

Zrcadla dělají místnost vizuálně širší

To není zcela úhlovéskříň.Spíše jako malý

Kombinované fasády se nejčastěji vyrábějí se zrcátky

Bílý lesk azrcadlo.Tento skříň v pevné velikosti vůbec nevypadá objemně

​​

Jedna z možností skříní ve tvaru L