Rozhodujeme se, jak vyrobit plot ze dřeva

V posledních letech vedla móda dřevěných budov ke skutečnosti, že stále více vývojářů si myslí, že kovový plot nemusí být tím nejlepším řešením.Z hlediska trvanlivosti, možná ano, ale z hlediska estetiky je horší než dřevo.Dřevěný plot poněkud ztratil svou popularitu kvůli jeho krátké životnosti: dřevo, se stálým vystavením slunci a vodě, rychle se zhroutí.Pro prodloužení životnosti musí být ochranný povlak ve formě barvy neustále aktualizován.Při velké délce to vyžaduje hodně času a vyžaduje značné množství barvy.Tento problém se stal méně akutním, protože nedávný výskyt nových antiseptik může prodloužit životnost plotu a také zaručit stabilitu barvení po několik let.Termín je jiný - od 2-3 let do 5-7.Závisí to na typu antiseptické impregnace a výrobci, ale nalezení „dlouhého hraní“ není obtížné: v nějakém víceméně velkém obchodě.

Tato impregnace navíc nenatřídí strukturu stromu: všechny žíly jsou viditelné.Prostě mění barvu, obvykle na tmavší.Takový dřevěný plot vypadá solidně a bohatě.Dokonce i obyčejný ploštinový plot, a dokonce obtížný, a ještě více.

Jednoduchý ploštičkový plot vyrobený z tónovaných antiseptických desek vypadá solidně

Důležité je, že dřevěný plot si můžete sami osadit sami, v případě potřeby i bez pomoci pomocníků..Stále důležité: významná část práce - příprava dřeva - nemůže být provedenana místě, ale řekněme v garáži nebo dílně.A začněte to dlouho před zahájením výstavby.Například od podzimu do jara a samotná výstavba by měla začít již v ustáleném teplém počasí.

Dřevo je velmi plastický materiál a nejjednodušší věc může být provedena tak, aby vypadala jako umělecké dílo.To platí také pro ploty.Pokud si přejete, můžete si vyrobit takovou „miláčku“, kterou je hezké vidět.Existuje několik návrhů dřevěných plotů.

Plot

Nejjednodušší je hlídka.Jedná se o sadu ozdobných desek nebo prken stejné, obvykle šířkové, přibité svisle na dvě nebo více příčných kolejnic.

Schéma dřevěného plotu vyrobeného z vertikálně přibitých desek - plot s háčkem

Mohou se lišit tvarem horní části.Prořízl podlahu o 90 ° - nejjednodušší varianta, ale daleko od nejlepších, nejen z hlediska estetiky.Vrchol takového shtaketinu, dokonce i natřený, je vystaven intenzivní vlhkosti, v důsledku čehož je povlak na tomto místě nejprve zničen.A dřevěné póry ve svislém řezu zůstávají otevřené.Déšť, mlha, tající sníh /led jsou jím pohlceny, což vede ke zničení dřeva.K tomuAbyste se tomu vyhnuli, odřízněte vrcholy ne pod 90, ale pod 45 °.Pokud se podíváte na takovou desku v profilu, horní část bude zkosená (viz obrázek níže).

Chcete-li, aby voda sklouzla dolů z vrcholků kusů dřeva, odřízněte je při 45 °

Vzdálenost mezi dvěma sousedními shtaketiny se volí podle vašeho přání.Můžete si vyrobit pevný plot tím, že se spojíte jeden s druhým, můžete být průsvitný, ponechat mezeru 1-2 cm, nebo můžete zcela transparentní s velkou vzdáleností rovnající se šířce desek nebo dokonce více.Takové možnosti jsou oblíbené u vnitřních plotů, které jsou určeny spíše k oddělení zón a vyznačení hranic než k ochraně před něčím.U venkovních plotů směřujících do ulice se obvykle volí nepřetržitá instalace, možná s velmi malou vzdáleností, takže desky za mokra „nenapučují“.

Průsvitná verze plotu je zdobena malými řezy

Přidejte různé řezané vrcholy.Mohou být naostřeny různými způsoby - se zaobleným vrcholem, ve formě vrcholu, trojúhelníků, lichoběžníků.To vše v různých možnostech a kombinacích.

Vrchol shaketinu je řezán ve formě lichoběžníku
)
Zaoblený vrchol je nejoblíbenější
Kromě původní podoby původní barvy
Je to spíše jako prolamované, ale dekorativní - přesně
Vrcholy ve formě lilií - krásný plot bude
Vrcholy a trojúhelníky - v kombinaci a samostatně

Někteří dokonce dělají umělecká díla: vyřezávané ploty vyžadují hodně vytrvalosti.Tvrdá práce, ale výsledek stojí za to.

Vyřezávané prkna - krása
Takovou možnost pro šablonu neuděláte
Nádherný plot.Nikdo se nebude hádat
Krása - vyřezávaný dřevěný plot

Vytváření kudrnatých vrcholů rychleji a snadněji pomocí vzoru.Vystřihněte vzorek z překližky a přiveďte jej do perfektního stavu.Poté vyříznete zbytek z této šablony.Můžete řezat pomocí skládačky nebo na frézce.

Pro tento případ lze zakoupit také skládačku.Každopádně, i když vezmeme v úvahu tuto výdajovou položku, dopadne to levněji než nákup hotového vyřezávaného shtaketinu.Nevýhodou je, že to zabere spoustu času a shtaketiny se ukážou jako nerovné: buď soubor půjde mírně doprava, nebo trochu doleva.Hrany pak musí ještě manipulovat s brusným papírem.

Koupě frézky, pokud ji neplánujete používat později, je nerentabilní.A ti, kteří ji již mají, si mohou koupit frézy s plovoucí hlavou a pomocí této pomoci vyrobit kudrnaté ploty.Výška řezné části frézy se rovná tloušťce desky, kterou budete zpracovávat, a hlava spočívá na šabloně.

Frézování háčku podle vzoru

Bv obou případech musíte šablonu nějak upevnit k obrobku.Můžete to udělat pomocí tenkých nehtů nebo přilepením oboustranné pásky na šablonu.

Ale pokud k procesu přistupujete kreativně, dokonce i z tenkých tenkých proužků můžete vytvořit krásný dřevěný plot: přibíjení pod různými úhly.

Není tak těžké vyrobit takovou krásu (poznámka: vrcholy jsou pod 45 °)

Autoři tohoto dřevěného hůlky to ještě jednodušší: pouze učinili výšku nelineární a zdůraznili reliéfprkno přibité nahoře.Toto je mimochodem druhý způsob, jak výrazně prodloužit životnost dřevěného plotu - tyčka blokuje přístup vody k nejzranitelnějším otevřeným příčným úsekům).Nelinearita je dána také rámy přibitými na povrchu ve formě rámečků a dřevo uvnitř je natřeno světlejší barvou.Souhlasím, originál.

Nestandardní přístup a dekorativnost ploutvového plotu se mnohokrát zvýšila

Asi zde lze přečíst plot z vlnité lepenky.

Dřevěné oplocení je „šachy“ nebo „šachy“

Ve skutečnosti je to jeden z podtypů plotu.Desky jsou střídavě naskládány na jedné nebo druhé straně na příčné příčce.Ukazuje se zajímavý trojrozměrný pohled.

Zásada instalace shtaketinu do plotu „šachy“ nebo „šachy“

Pokud se podíváte na takový plot přesně opačně, vypadá to jako hluchý, pokud je bokem, pakv určitém úhlu bude určitá část loděnice viditelná mezerou.Stupeň průhlednosti je regulován nastavením jedné lišty prodalší.Viditelnost můžete nastavit na nulu.Například při šířce prkna 10 cm by vzdálenost mezi nimi neměla být větší než 6 cm. Bez ohledu na to, jak vypadáte, nic není vidět.Nevýhodou je vysoká spotřeba dřeva.Ale ploty jsou velmi krásné, zejména v kombinaci s cihlovými nebo kamennými sloupy a obrazně vyrobenými vrcholy.

Jedna z možností šachového plotu na základně as kamennými sloupy
Šachy na základně - tento plot vypadá skvěle
Naostřené vrcholy vypadají dobře

Z šachů vytvářejí vodorovné ploty.Ale tady je třeba mít na paměti, že na takovém plotě je velmi výhodné vylézt: desky, jako schody.Je pravda, že žádný plot není tak vážnou překážkou.Spíše je to ochrana před zvědavýma očima než před vážnými pokusy o atentát.

Dřevěný plot - horizontální šachy

Takové „šachy“ vypadají slušně a solidně.Pilíře mohou být libovolné: kov, dřevo, kámen, beton.Jsou-li umístěny kovové sloupky, jsou vyrobeny z profilové silnostěnné trubky (3 mm).Nad úrovní terénu jsou přední a zadní strana přišity deskami (k sloupkům se šrouby nebo samořeznými šrouby), které jsou větší než šířka profilu: měly by vyčnívat po stranách o 3 až 6 cm, takže dostáváme vodítka, do kterých se desky vkládají.Desky jsou potom zevnitř připevněny k pokovování sloupků.

Jak na tozde si přečtěte základy plotu.

Plot na jedle

Jiný druh vodorovného plotu se nazývá rybí kost.Jmenuje se to proto, že desky jsou položeny blízko sebe a s překrytím umístěným níže.V profilu to vypadá jako vánoční stromek, jak jej kreslí děti.

Rybinové dřevěné ploty vytvářejí souvislý kryt

Je obtížnější vylézt na takový plot.Vezměte prosím na vědomí, že nahoře je ochranný štít.Chrání nejzranitelnější část plotu, výrazně prodlužuje jeho životnost a také odkládá čas dalšího obrazu.Koneckonců je obvykle nejvíce poškozen horní a dolní kryt.Zezdola je tento plot chráněn soklem, shora - hledím.

Zde jsou fotografické zprávy o stavbě plotů.

Dřevěné „žaluziové“ ploty

Liší se od výše popsaných v tom, že desky se nepřilehly k sobě.Jsou pevně pod úhlem, ale s určitou vůlí.Tento druh oplocení nevytváří pevnou zeď a na dvoře je možné pozorovat, i když to bude vyžadovat sezení nebo dokonce ležení - záleží na úhlu sklonu.

Plot nazývaný „rolety“ - při pohledu na jeho zařízení pochopíte, proč

Tento typ plotu je velmi nehospodárný - spotřeba dřeva je obvykle velká.Montáž je také obtížná: připevnit tyč (roh) pod každou desku nebo snížit zářez ve sloupci.

S touto konstrukcí je však zajištěno dobré větrání areálu.To je důležité, pokud je klima nebo terén vlhký.Nemůžete nainstalovat pevný plot: pod ním budelouže a nečistoty na zahradě nikdy nevyschnou.

Pletení z prkna - krásný plot

Neobvyklým vzhledem je plot z ohýbaných desek mezi sloupky.Jsou vzájemně propojeny mezi sloupy podle typu tradičního wattle.Vyrobte jej pouze z dlouhých desek.

Plot „proutěný“ z hrací plochy

Nejčastěji se vyskytují v horizontálním provedení.Existuje méně kloubů a je snazší ohnout dlouhé rozpětí.

Horizontální proutí z plotových desek

Existují také vertikální proutí.Za účelem získání dokonalého vzhledu jsou proužky porazeny nahoře a dole - oba drží okraje desek a chrání je před povětrnostními vlivy.

Jak zde číst skutečný wattle a jak pěstovat živý plot , je zde.

Vertikálně vyrobená rakouská prýmka

Podívejte se, jak udělat takovou krásu, ve videu.Je to opravdu jednoduché, ale vyžaduje slušnou sílu.

Oplocení mříže

Tenká a ne tak prkna vytvářejí nejrůznější mříže: s různými úhly, frekvencí prken atd.Tyto ploty hrají spíše dekorativní roli a používají se k oplocení uvnitř - vody zloděje, v zahradě - nebo pro přední dveře - k vyznačení hranic, ale nikoli k zakrytí krásy.

Plot vyrobený z mřížek z dřevěných prken „do klece“
​​
)
Lamely jsou baleny na obou stranách sloupu v různých směrech, ale ve stejném úhlu
Oplocení z prken - vypadá vážně
Dvojité lamely - takový trelizovaný plot vypadá zajímavě

Fotografie krásných plotů

Je úžasné, jak krásní lidé jsoumůže udělat kus dřeva.Opravdu krásné.A některé, i když nejsou příliš komplikované.

]

Možná je někdo z nich inspirovánfotografie starých dřevěných plotů, mohou se opakovat ...

Zmizející krása ...

Takto věděli, jak to udělat, a už je to dlouhé