Rozložení malých domů pro letní sídlo

Koupě letní chaty je teprve začátek.Je třeba naplánovat, vybrat nejlepší dům, vyvinout obecný koncept jeho návrhu.V tomto článku se budeme zabývat nejrůznějšími projekty venkovských domů.Od nejmenší po jednu místnost, až po velmi prostornou místnost - na 100 čtverců využitelné plochy.

S verandou a terasou

Při výběru dispozice venkovského domu se často snaží najít projekt s verandou nebo terasou.Taková zakrytá oblast je vhodná nejen pro relaxaci nebo stravování venku.V deštivém nebo horkém dni, pod baldachýnem, můžete rozebrat spoustu věcí, které nebudete dělat kvůli velkému množství odpadků v areálu.

Odpočinek v zemi není o nic méně důležitý než práce.A co by mohlo být příjemnější než venkovní rekreace

Na společném základě

Projekty venkovských domů s verandou mají malou plochu: nejmenší z nich jsou 6 *4 metry, s verandou zabírající 2 metry na dlouhé straně a samotným domem - 4 * 4 metry nebo 16 metrů čtverečních (s ohledem na tloušťku stěn a ještě méně).

Projekt letního domu 6 * 4 s verandou a koupelnou

Výše ​​uvedený projekt stanoví zimní využití letního domu.Pro úsporu tepla v domě je vstup přes vestibul.Vstup přes verandu lze využít v létě.Je také dobré, protože má koupelnu - malou sprchu, umyvadla a toaletu.Pokud v zemi není žádná kanalizace, můžete zvážit možnost suchého šatníku.

Další možností je jedna místnost, ve které je místo pro několik kuchyňských linek a sporák, malý jídelní stůl a místo na spaní.Toto rozvržení je ideální pro jednu osobu.Není to zlé v ní bude cítit dva.V této verzi není koupelna, takže musíte postavit záchod samostatně.

Projekt malého venkovského domu s verandou pod společnou střechou

Uspořádání venkovského domu s malou plochou (do 40 metrů) je poměrně jednoduché: obvykle jde o dvě místnosti, první z nichkterý se používá jako kuchyň a jídelna současně.Nejčastěji se jedná o kontrolní bod.Druhá místnost je obytná.Více či méně pohodlné umístění zde můžete dvě postele.Projekty venkovských domů s podkrovím 6 * 4 metry jsou tedy určeny pro 1-2 osoby.

Projekt venkovského domu s koupelnou a otevřenou terasou pod sedlovou střechou

Je-li rozpočet na výstavbu výrazně omezen, zvažte návrh letních domů se sedlovou střechou.Pro náš tábor jsou neobvyklé, ale náklady na střechu s malou plochou jsou mnohem nižší.Stačí si vybrat ten pravý úhel sklonu střechy (s ohledem na množství sněhové pokrývky).

Venkovský dům s pohřbenou zimní verandou 8 * 8 metrů, projekt s dispozicí

Na výše uvedené fotografii je znázorněn středně velký venkovský dům.Projekt je zajímavý tím, že veranda je zpočátku „zima“, prosklená.Většina majitelů otevřených verand je na glazuru a pro příjemnou zábavu ve vzduchu postaví altán.V tomto projektu je veranda pokračováním obývacího pokoje, ale zde lze nainstalovat oddíl.Obecně platí, že pohodlný a pohodlný dům s tradičním uspořádáním, všechny pokoje jsou oddělené, je zde koupelna, oplocená chodba.Všechny podmínky pro celoroční život.

Na samostatném základu

Upozorňujeme, že výše uvedené projekty venkovských domů s verandou mají společný základ.To je spolehlivé, protože ani při jarním půdním půdním pohybu nedojde k žádnému pohybu.Náklady na nadaci jsou však značné.Tento přístup je proto oprávněný na složitých půdách náchylných k vroubkování.V běžných půdách si můžete udělat verandu na samostatném, nesoudržném a lehkém (obvykle sloupovitém nebo hromadném) základu.Jeden takový projekt je uveden níže.

Plán venkovského domu 4 * 8 s

Obecně lze verandu připojit k jakékoli budově.Může být pokládán ve fázi návrhu, nebo může být připevněn po (jak se stává velmi často).

Malý letní dům 6 * 4.5 s verandou na samostatném základu

Veranda může jednu zcela obsadit.ze stran domu, může pokrýt dvě nebo dokonce tři jeho strany.Existují však možnosti s malým otevřeným prostorem (jako na obrázku výše).Nadace v tomto případě může být samostatná, ale nedojde k velkým úsporám.Například ve výše uvedeném projektu bylo „vyhráno“ pouze 1,1 metru „hlavní nadace“.

Jednopatrový dům 7 * 7.5 s připojenou terasou

Jsme tak zvyklí na pohodlí, že ani ve venkovském domě nechceme mít „pohodlí ve dvoře“.Pro mnohé je hlavním kritériem výběru dostupnost koupelny.Ani potřeba pro jednotlivá čistírna odpadních vod je nevystraší.Ne všechny projekty venkovských domů na malé ploše se mohou chlubit takovým „přebytkem“, ale v některých je koupelna (WC a sprcha).

S podkrovím

Myšlenka zvětšení obytného prostoru v podkroví často přichází.Předpokládá se, že stavební náklady se příliš nezvýší, protože většina nástavby je upravená střecha.Ve skutečnosti, pokud má být podkroví používáno po celý rok, bude rozdíl v cenovce pro dvoupodlažní dům a jednopatrový s podkrovím malý.Koneckonců je třeba vzít v úvahu, že plocha podkroví je mnohem menší a náklady budou vysoké, protože je vyžadována dobrá tepelná, zvuková a parní izolace.

Pro někoho dům snů vypadá takto

Podkroví pod sedlovou střechou

Venkovský dům bude opravdu levnýs letním podkrovím.Je však třeba vzít v úvahu, že za slunečných dnů tam nebude příliš teplo,proto je tepelná izolace stále nezbytná, ale ne tak „vážná“ jako pro zimní provoz.

Letní chata 6 * 6 s verandou a podkrovím

Letní chata s letním podkrovím je opravdu levná.Je však třeba mít na paměti, že ve slunečných dnech bez izolace tam bude příliš horká, takže tepelná izolace je stále nezbytná, ale ne tak „vážná“ jako pro zimní provoz.

Malý venkovský dům 5 * 4 pro dva obývací pokoje s podkrovím

Výše ​​uvedené projekty letních domů jsou určeny pro sezónní návštěvy.Poskytují pouze obývací pokoje.V místnosti v přízemí si můžete uspořádat kuchyňský kout.

Níže je rozložena malá zahrada nebo venkovský dům měřící 5 až 5 metrů se samostatnou kuchyní.Věnujte pozornost skutečnosti, že veranda je připojena a není v plánu.

Plán chaty 5 * 5 s podkrovím a kuchyní

Všechny tyto domy jsou navrženy jako rám.S malými úpravami jsou tyto návrhy vhodné pro domácnosti vyrobené z jakéhokoli jiného materiálu.Pouze bude nutné vzít v úvahu tloušťku stěn, vybrat správný základ.

Chalupa s krytou verandou a podkrovím 6 x 10 metrů: půdorys

Na přání lze krytou verandu otevřít.I když se obvykle stává opak.Když je postaven otevřený, je zasklen nebo vytlačen do poloviny stěny a jsou umístěny jednotlivé rámy.Pokud chcete čerstvý vzduch, můžete vždy otevírat okna a prostor lze vyhradit pro letní jídelnu nebo kuchyň.

Jak zvětšit oblastpodkroví

Všechny projekty venkovských domů s podkrovím jsou provedeny pod sedlovou střechou.To je dobré v tom, že sníh na takových strmých svazích nebude přetrvávat.Druhé plus je jednoduchý krokvový systém.Mínus je malá část „plné“ místnosti nahoře.Příliš mnoho neefektivního prostoru kolem okrajů.Tam můžete vyrábět skříně, ale tato oblast je nevhodná pro bydlení.

Pokud je střecha podkroví štíhlá, ztrácí se hodně prostoru

Pokud je pro vás důležité zvětšit obytnou plochu, střecha může být rozbita.Instalace je náročnější a dražší, ale plocha podkroví je mnohem větší.

Projekt domu pro letní rezidenci 7 * 7 s podkrovím pod rozbitou střechou a arkýřovým oknem

Dalším způsobem, jak zvětšit plochu, je vyhnat zdi nad úrovní prvního patra.Říká se, že postaví „jedno a půl patra“.Tato možnost je vhodná pro chaty, které jsou navštěvovány v chladném období.Střecha může být provedena, jak se vám líbí, ale velká část pokojů se stále ukazuje jako rozbitá.

Příklad „jednoho a půl patra“

Při výběru projektu venkovského domu s podkrovím pro pravidelné návštěvy je lepší nechat podkroví chladit a izolovat strop.Na schodech, které vedou do druhého patra, je nutné zajistit dveře /kryt, které blokují horní vrstvu.Jinak bude na vytápění vynaloženo mnoho paliva a času.V zimě je obvykle méně návštěv, krátké návštěvy.Vytápění obou podlah trvá příliš dlouho a drahé, takže řešenínení to špatné.

Projekty dvoupodlažních letních domů

Výstavba dvoupodlažního domu není tak drahá.Nadace je stále potřebná, byť silnější, ale její náklady se nezvýší dvakrát, ale procento o 60%.Rozměry a izolace střechy nezávisí na počtu podlaží vůbec, takže není třeba zvyšovat investice.Náklady na zeď se sčítají - jejich plocha je dvakrát větší, ale obecně jsou náklady na metr čtvereční levnější než při výstavbě podobného přízemního obydlí.Proto mnozí hledají projekty dvoupodlažních chatek.

Projekt malého dvoupodlažního domu pro letní dům s připojenou garáží: obytná plocha 100 m2.m, celkem 127 m2.m, garáž pro jedno auto

Výše ​​uvedený projekt je určen pro pórobetonové nebo keramické stavební bloky.Vhodný pro protáhlé úseky.Připojená garáž se velmi dobře používá - z garáže se můžete dostat do domu.Další plus: Tato možnost šetří místo na webu a jeho v zemi je vždy malý, bez ohledu na to, jak velký pozemek máte.

V tomto uspořádání je na zadní straně domu velká terasaNení součástí celkové plochy domu.Zajímavý design dělá dům na rozdíl od ostatních: velké okno v jednom a půl podlaží, krychlová garáž a baldachýn před domem příliš neovlivňují cenovku, ale činí dům jedinečným.

Projekt dvoupodlažního letního domu s garáží připojenou ke straně

Další projekt letního domu ve dvou patrech s připojenou stranougaráž je uvedena výše.Tato volba je vhodnější pro čtvercové nebo široké oblasti.Stavební místo v plánu je 10 x 10 metrů, obytná plocha je 108 metrů čtverečních.Neobvyklý vzhled tohoto domu je dán vysokými okny ve druhém patře.K tomu přispívá také výběr povrchových materiálů, kombinace světle béžové a hnědé barvy.Obecně zajímavý projekt.

Projekt letního domu s balkonem po obvodu druhého patra

Nestandardní dvoupodlažní dům s balkonem, který obklopuje celou budovu.Na zadní straně je velká venkovní terasa.Střecha je čtyřstupňová, což komplikuje design, ale dává budově zvláštní chuť.

S lázeňským domem

Pro mnoho je letní dům spojen s lázeňským domem.Koupelnu lze samozřejmě postavit samostatně, je však dlouhá a nákladná.Ve středním venkovském domě je docela možné vzít místnost pod parní lázeň.Obvykle se to provádí se vstupem z koupelny /WC, protože jsou nutné vodní procedury.Pro skutečné kuřáky by měl být stále přístup do ulice: abyste se mohli rychle ochladit v řece nebo venkovním bazénu.

Projekt venkovského domu se skandinávským lázeňským domem /saunou

Minimální velikost parní místnosti je 2 x 2 metry, optimální velikost je 3 * 3 Do těchto místností lze vstoupit i v malých domechplocha, ale množství obytného prostoru se sníží.Pokud by stále mělo být dostatek místností, můžete uvažovat o možnosti v podkroví.Jeden takový příklad je na fotografii níže.

Projekt venkovského domu s lázeňským domem a podkrovím

Věnujte pozornost rozvržení.První věc, na kterou byste se měli zaměřit: sporák je nainstalován tak, aby byl vytápěn z další místnosti.V tomto případě se jedná o odpočívárnu.Tato možnost není příliš dobrá, protože vchod je daleko.Budete muset nést palivové dřevo v místnosti, což je nepohodlné a obvykle plné spousty odpadků.

Další nevýhoda: v dané verzi není kuchyň.Pro venkovský život je to pevná nevýhoda.Kuchyňský kout lze uspořádat ve velké místnosti, ložnice jsou umístěny výhradně nahoře.Další možností uspořádání je vytvořit kuchyň v současné „peci /relaxační místnosti“.Ve velké místnosti je pohodlnější odpočinek.Po osprchování je vhodné jít tam.

Malé a levné

Malé chaty jsou obvykle navrženy pro nejnákladnější stavební technologie.V naší zemi je to rámová technologie a dřevěné domy.Kolem stejné kategorie jsou domy vyrobené z porézních stavebních bloků z pěnového betonu, z pórobetonu ).Ale stále nejsou tak populární.

Malý rámový dům pro letní sídlo

Projekty venkovských domů pro rámovou technologii

Malé venkovské domy se obvykle stavějí pomocí rámové technologie. Kostry lze stavět samostatně, můžete si koupit hotové týmy.Jedná se o dvě technologie, které vám při minimálních nákladech na čas a peníze umožní mít dobré ubytování v chalupě.

Přízemní venkovský dům 5 x 5 metrů: projekt s dispozicí

Optimalizace rozpočtu na stavbu venkovského domudům, hledejte projekty, jejichž základem v plánu je obdélník nebo čtverec.Přítomnost jakýchkoli výčnělků vede ke zvýšení ceny za metr čtvereční.Nejenže se zvyšují náklady na založení, zvyšuje se i plocha stěn, a tedy i náklady na ně.Střecha je také dražší - systém krokví je složitější, složitější uzly.

Rozložení letního domu 6 * 4 s kuchyní, toaletou, letní terasou

Další bod pro ty, kteří plánují v zimě navštívit chalupu.Aby při návratu z domu teplý vzduch „neutekl“, je vhodné provést vstup s vestibulem.Pokud oblast neumožňuje vestavět, proveďte rozšíření.Tím se výrazně sníží spotřeba paliva a čas na zahřátí domu.

Dřevo a poleno

Jeden z nejčastějších stavebních materiálů v našem táboře: dřevo a polena.Výhodou je, že malý venkovský dům se staví velmi rychle.Mínus - s prodlouženým smršťováním (od šesti měsíců do roku, v závislosti na počáteční vlhkosti log a klimatických podmínkách).Před koncem aktivního smršťovacího období se za to nestojí dokončovací práce, což zpožďuje možnost provozu budovy.To neplatí pro stojící sruby (hotové soupravy) nebo lepené nosníky.Ale cena je solidní (dvakrát) za takové možnosti vyšší.

Malý venkovský dům ze dřeva 4 * 4 je velmi jednoduchý projekt

Pokud mluvíme o nejmenších venkovských domech, mají velikost 4 až 4 metry.Dělat méně jednoduše nedává smysl.V tomto případě je rozvržení úplnějednoduché: toto je pouze jedna místnost.Liší se pouze orientací na světovou stranu, počtem a umístěním oken.Dokonce i dveře mohou být umístěny uprostřed nebo po boku.To je vše.Možnosti jsou u konce.

O něco více v oblasti bude dům 6 x 4 metry.Zde v „čisté“ podobě máme asi 22 čtverců oblasti, místo 14-15 v předchozí verzi.Rozložení se stále neliší v rozmanitosti, ale je již možné oplocení kuchyňského prostoru.

Plán venkovského domu 6 * 4

Pokud mluvíme o optimálních nákladech, výše uvedené projekty letních domů nejsou tou nejlepší volbou.Faktem je, že dřevěné nebo srubové chaty jsou nejlépe provedeny 6 * 6 z hlediska.Faktem je, že standardní délka dřeva i kulatiny je 6 metrů.Pokud jsou stěny vašeho domu menší, musíte buď hledat nestandardní vhodnou délku, nebo odříznout přebytek od standardu.Ano, nestandardní náklady jsou mnohem nižší, ale budete je muset hledat v různých pilách.Dokonce i na největší pile je více než obtížné najít paprsek nebo polen o délce 4 až 5 metrů v dostatečném množství pro stavbu.Takže musíte "žehlit" všechny poblíž.Bude těžké říci, jaká bude kvalita materiálu.I když, pokud máte „vypnuto“, můžete si stejné nestandardní protokoly koupit na několik let, dát je do hromádek, čímž se zvýší provozní vlhkost.Obecně je to dobrý plán.To je jen hodně času na implementaci.