Šablony motýlů pro výzdobu

Co mám dělat, když je výzdoba místnosti unavená a nejsou peníze ani úsilí na její opravu?Nejrychlejším a málo nákladným způsobem je změna textilu a dekorativních prvků.A ne všechny dekor je třeba koupit.Například motýli pro výzdobu pomohou přinést prvek lehkosti.Dělají panely, složení stěn.Větší a jasnější „žijí“ na záclonách nebo květinách.

Co jsou vyrobeny z

Motýli na stěnách jsou vyrobeny z různých materiálů, někdy dokonce i z exotických materiálů.Vzhled výsledné výzdoby závisí na této volbě.Přestože neexistují žádné zkušenosti a konečný výsledek si opravdu neumíte představit, můžete si pro zkoušku vyrobit několik různých ozdobných motýlů.Mohou být připojeny k umístění plánované výzdoby.Bude tedy snazší zhodnotit účinek a vybrat nejvhodnější variantu.

Je možné transformovat místnost s velmi malými penězi

Papír

Výroba motýlů z papíru je jednodušší a levnější.Existuje několik různých technik.Pokud je produkt plochý a přilepuje se na zeď /panel jako celek, je důležitá pouze přední stranapovrch.Pokud se předpokládá objemová kompozice, papír by měl být oboustranný - obě strany by měly být natřeny, protože bílá často "spodní" kazí dojem.

Z obyčejného oboustranného barevného papíru

Místo obyčejného barevného papíru můžete použít vlnitý papír.Účinek bude odlišný - je světlejší, vzdušnější, průsvitný, díky jeho pomoci je snadné vyrobit dekor s objemnými motýly.

Motýli pro dekoraci vlnitého papíru jsou vzdušné a lehké

Motýli můžete vyrobit ze starého časopisu, novin, pohlednic, barevných ubrousků, tapet vhodných barev, jiných tiskovin.

I ze starého časopisu se velmi dobře ukazuje

Jak vidíte, existuje spousta možností papíru.Vzhledem k tomu, že mohou být stále mírně zbarvené, kombinované, vícevrstvé, je zřejmé, že rozsah představivosti je obrovský ...

Karton

Karton se nepoužívá ve velmi vysoké hustotě.Je to spíše velmi silný papír.Má také barvu a oboustranný.S jeho pomocí se často provádí volumetrický dekor - křídla lze snadno ohýbat vzhledem k tělu.Tento materiál si udržuje svůj tvar ještě lépe.Stojí za to si pamatovat, že už nebudete dělat vlnitá křídla - je to příliš tvrdý materiál na malý záhyb.

Na kartonu vypadají vzory ostřeji

Je také snazší vyrobit motýly prolamované z kartonu.Mají dostatečně ostrý nůž, vyříznou „přebytek“ a zanechají pouze septum.Takové šperky vyžadují vytrvalost,velká trpělivost a přesnost.

Vytvořte šablonu, podle které se pak vytvoří okřídlený hmyz stejné velikosti

Další karton se používá k výrobě šablon pro „hromadnou“ produkci stejných motýlů.S pomocí těchto šablon může být hmyz vytvořen identickým vzhledem a velikostí a strávit na tom minimum času.

Tkanina

S šablonou můžete vyrobit motýly pro ozdobu na stěně nebo stínítku lustru vyrobeného z tkaniny.Tkanině bude třeba dodat další tuhost, ale jinak se proces příliš neliší: aplikuje se obrys, v případě potřeby se vyřízne a ozdobí a připevní ke zdi.

Nejjednodušší verze motýlů vyrobených z tkaniny

S látkou je obtížnější pracovat, přestože se získají velmi zajímavá dekorativní řemesla.Toto je volba pro pokročilejší dekoratérky a dovednosti týkající se jehly nebo šicího stroje.S jejich pomocí můžete znovu vytvořit žíly na křídlech.

Exotické materiály

Staré vinylové desky budou také vynikající surovinou pro výrobu motýlů.Vzhledem k tomu, vinyl je těžké, vystřihnout motýl z něj, budete muset zahřát v troubě.A aby nedošlo k zkazení plechu na pečení, musí být potažen fólií.

Motýli pro výzdobu vyrobené z vinylových desek

Na vinyl se pomocí křídy aplikuje obrys, deska se umístí do předehřáté trouby, jakmile začne změknout, je odstraněna a nůžky rychleřez podél obrysu.Často je nutné „obrobek“ několikrát zahřívat.Po vystřihnutí zahřátnaposledy a dejte požadovaný tvar.

Pivní plechovky nebo jakákoli jiná relativně měkká cín také vytvářejí vynikající létající krásky.Nejprve musíte odříznout dno a víko a vyrovnat kus cínu.Poté pomocí awl přeneste obrysy ze šablony do listu, spojte je se značkou a ořízněte podél výsledného obrysu.

Pro dekoraci motýlů můžete použít dokonce i plechovky od piva

Můžete ozdobit zadní lesklou část.To bude vyžadovat fixy nebo fixy, můžete se pokusit ozdobit lakem na nehty.Malované krásy dávají požadovaný tvar.Jedno upozornění: hrany jsou velmi ostré, musíte pracovat opatrně, jinak se řezům nelze vyhnout.

Jak vyrobit obrysové motýly z papíru

Začneme nejjednoduššími, ale účinnými obrysy motýlů.Budete potřebovat barevný papír nebo stránky časopisů, obrysové mapy atd.Můžete použít staré pohlednice nebo barevnou lepenku.Budete také potřebovat běžný karton - vystřihnout šablonu.

Jedná se o obrysové motýly pro ozdobu - je jednoduché je vyrobit, ale vypadají skvěle

Připravujeme šablonu

Bereme karton -cokoli, dokonce můžete mít nějaké obaly (čaj, cereálie na snídani, cereálie atd.), hlavní věc je, že lepenka je hustá a ne celulární.Najdeme siluetu motýla, který se vám líbí, přeneseme ji na karton a vystřihneme.Ve fotogalerii je několik siluet.Mohou být vytištěny, poté ořezány a přeneseny na karton.

Můra na zdi - inbarva bude dobrá
Pokud jste v nůžkách dobří, můžete zkusit tento obrys
Čím více ohybů, tím obtížnější je řezat
Otakárek je atraktivnís ocasem, ale spotřeba papíru je větší a práce vyžaduje větší přesnost
Tenhle vypadá spíše jako noční můra, ale takéVypadá to dobře
Můžete si kreslit ozdobné motýly sami, najdete obrázek v jakékoli knize
ChabloVyrábíme poloviční motýly papíru pro interiérové ​​dekorace.Druhá se získá „automaticky“ po otočení kusu papíru složeného na polovinu
Další verze stroje pro řezání papíru

Několik tipů pro práci se šablonami.Mnoho obrysů motýlů je dáno dvěma křídly, ale je lepší odříznout jedno křídlo - dopadne symetricky.

Ozdoby okřídleného hmyzu různých velikostí vypadají dobře.Protože stejný obvod lze zvětšit, zmenšit pomocí nejjednodušších funkcí grafických editorů - stejného programu Malování, jaký je na jakémkoli počítači.Protože v tomto případě je důležitý pouze obrys, kvalita obrazu není tak důležitá, proto experimentujte s rozměry bezpečně.Vystřihneme vytištěnou šablonu, aplikujeme ji na karton a kruh.Vystřihněte sepracovní šablona, ​​pomocí které můžete vytvořit desítky identických prvků.

Vystřihněte a připevněte

Jak vyrobit obrysový motýl z papíru

Vezměte list papíru, přeložte jej napůl, použijte šablonu,kruh.Řezali jsme podél nakreslené čáry.Dále ohneme křídla od „těla“, dostaneme obrobek.Vystřihneme-li určitý počet motýlů, připevníme je na vybrané místo - ke zdi, kartonu atd.

Můžete jej připojit k obyčejnému lepidlu (PVA je obvykle nejlepší volba), malým proužkům oboustranného lepidla.Můžete použít lepidlo na tapety atd.V případě pochybností doplňte šicí kolíky.Mohou být připevněny na zeď několikrát, aniž by došlo k poškození povrchu.Když umístíte všechny motýly a výsledek vám vyhovuje, můžete lepit nebo použít pásku.

Prolamované

O něco složitější je situace s prolamovanými motýly.Jsou vyrobeny z papíru nebo lepenky.Je důležité mít dobrý ostrý nůž a šablonu s linkami, na nichž bude nutné vystřihnout přebytečný papír.Okamžitě stojí za to říci, že se jedná o pečlivou práci.

Pro ty, kteří dobře znají nůž a mají pevnou ruku
Šablona pro stříhání motýlů prolamovaných z papíru
Motýlové vzory s prolamovanými křídly - možnoststřední obtížnost
Můžete použít silný papír nebo tenkou lepenku
Není to nejtěžší volba, ale bude to vypadat skvěle
Druhá polovina je symetrická
Jemná práce
)
Tento řezný vzor vypadá spíše jako můra
) Vzory pro řezání papírových motýlů

Postup je stejný, jak je popsáno výše: připraví se šablona, ​​ze které se vyřízne požadovaný počet prvků.Zvláštností je, že nejprve jsou malé fragmenty vyříznuty a odstraněny a pak je obrys vystřižen z kusu papíru.Díky této posloupnosti akcí je menší šance rozbít tenké propojky a je snazší pracovat.

Jak vyrobit motýl prolamované z papíru - postup na obrázcích

Je třeba pracovat s nožem s tenkou a ostrou čepelí.Lepší ne na stole, ale položení něčeho dostatečně pevného - můžete krájet překližku, dřevotřísku, plast atd.Člověk však musí pochopit, že drážky a řezy zůstanou na povrchu, takže bude problematické používat tento kus pro jiné účely.

Odměrný objem vícevrstvý

Při výrobě vícevrstvých objemových motýlů se vystřihne několik kusů stejného tvaru (velikost a barva se mohou lišit).Jsou naskládány jeden na druhého, „těla“ jsou slepena dohromady a křídla jsou ohnuta pod různými úhly.Ukázalo se tedy, že tito motýli jsou objemnější.

Příklady vícevrstvých motýlů zpapír

Můžete vytvořit kombinaci prolamovaných a obrysových motýlů.Vezměte papír v kontrastních barvách nebo najděte jednu barvu, ale různé odstíny.Vyrobte z nich motýly jednoho tvaru.Pouze některé budou s krajkou, jiné bez.Skládejte je položením fragmentu bez vzoru.Ukazuje se zajímavý efekt.

Takto to můžete kombinovat

Existuje technika, která vám umožní okamžitě vystřihnout objemové motýly z papíru.Budete potřebovat dva obdélníky vyrobené z papíru - větší (pro velká křídla) a menší.Skládáme je diagonálně jednou, pak za sekundu.Výsledkem byly dva trojúhelníky různých velikostí.Nyní ze dvou protilehlých stran ohýbáme papír dovnitř, takže dostaneme takový trojúhelník jako na třetí fotografii (s novinami).

Objemové papírové motýly pro výzdobu

Na výsledné trojúhelníky nakreslíme křídla.Ve velkých otvorech může být umístěn pouze podél okraje, v menších - po celé ploše.Vyřízněte mezery a vložte jeden do druhého, lepidlo.Shora lepíme odděleně „malé tělo“ pomocí antén.Vzhledem k tomu, že papír je složen a křídla jsou dvojitá, mají výrobky větší objem.

Z vlnitého papíru

Je snazší pracovat s vlnitým papírem a motýli pro dekoraci jsou vzdušnější a lehčí, protože papír je průsvitný.Vybereme vhodné barvy, vezmeme vlákna, nůžky, lepidlo.Není třeba nic dalšího.Vystřihli jsme z papíru obdélníky asi 7 x 10 cm.

Vše, co je potřeba k výrobě ozdobvlnitý papírový motýl

Výsledné obdélníky uprostřed jsou sešity jehlou a nití, staženy k sobě, uděláme pár závitů nití.Ukázalo se, že něco připomíná luk.Skládáme jej napůl, narovnejte papír prsty a snažíme se ponechat co nejméně záhybů - vytváříme křídla.

Výrobní postup

Když je výsledek uspokojivý, vezmeme nůžky a odřízneme pás několik milimetrů od jeho okraje - na antény.Zbytek tvoříme vzorovanou hranu připomínající motýlí křídlo.

Snadné a jednoduché

Anténní proužky kroucíme prsty do tenkých zkumavek.Nyní se přesně podobají knírům.Rozložíme křídla a nakonec je narovnáme.Ukázaly se lehké motýly.

Ze složeného papíru

Z oboustranného barevného papíru nebo starých časopisů lze papírové motýly pro ozdobu vyrobit složením do malého akordeonu.Vystřihli jsme z papíru dva čtverečky nebo kosočtverce (jeden o něco více, druhý o něco méně), vložili jsme je do malého "akordeonu", počínaje jedním z rohů.Čím menší je záhyb, tím zajímavější bude produkt.

Jak vyrobit motýly z papíru pro výzdobu stěn

Přeložíme dva přeložené kosočtverce navzájem, uvázáme je uprostřed nití nebo ohebným drátem ve vhodném barevném obalu.Vyrobíme antény ze zbytků drátu, narovnáme křídla a v případě potřeby upravíme tvar.

Fotografie pro inspiraci

Nejprve něco o tom, jak a co můžete připojitjiž vyrobené motýly na papír.Nejjednodušší způsob - na stěny nebo panely s lepidlem.Druhým neméně jednoduchým způsobem je oboustranná páska.Ale pro dekoraci je objemnější, je nejlepší lepit ne přímo na zeď, ale na malý kousek pěny.Získejte vzdušnější složení s jasnými stíny.

Pokud k kousku pěny připojíte motýla, bude výzdoba ještě objemnější

Pomocí papírových motýlů vytvořte objemné dekorativní kompozice na malých obručích s připojenou rybářskou šňůrou.Na rybářské lince je upevněn vyřezávaný papírový hmyz.Nemůžete je zavěsit na zeď, ale vypadají velmi originální, i když vytvoření takové kompozice je obtížnější než na zdi.

Obruče a rybářská šňůra jsou vše, co je potřeba k vytvoření této krásy

A několik složení stěn, které používají motýly k ozdobě vyrobené z různých druhů papíru.

I zkaženou věc lze proměnit v nádhernou výzdobu

Velký motýl z malých ,,,

]

Z jasného obrázku

Je třeba opravit, aby to vypadalože všichni létají stejným směrem

Chcete-li znovu vytvořit nějaký tvar nebo ve zdánlivém nepořádku, držet se v rámu

Lze použít k ozdobení dárků nebo bytových doplňků

Další možnost s velkým motýlkem ...

Barevná směsrh ...

Slunce je srdce ve středu kompozice

Hlavní věcí je najít jasný obraz a dokonce i jednoduchá silueta bude vypadat skvěle