Sádrokarton pro sádrokartonové profily - nástroj pro rychlé připojení profilů

Příčky, stropy a falešné stěny jsou často konstruovány ze sádrokartonu.A je namontován na rámu z kovových profilů.Značná část času je věnována instalaci tohoto rámce samotného.Řezačka pro kovový profil umožňuje zkrácení času bez ztráty kvality.Jedná se o ruční nástroj, který spojuje dva profily během několika sekund.

Co je řezačka plechů

Drážkovací nebo děrovací kleště jsou ruční nástroje pro spojování plechových výrobků.K spojení dochází v důsledku vytvoření průchozího otvoru ve spojených částech.Připojené části jsou pevné díky ohýbání tvarovaných kovových plátek.To znamená, že pro spojování plechových výrobků se zářezem nejsou zapotřebí žádné spojovací prostředky ani další kroky.

Umístili pracovní část nástroje na správné místo a stiskli kliky.Kov prorazí, jeho kousky jsou ohnuté.To je vše.Vzhledem k tomu, že se kov „prorazí“, zmizelo pro tento nástroj jiné jméno - punč pro profil.Stejný nástroj lze nalézt pod názvem „kleště pro připojení profilů HA.“Takněkteří výrobci to umisťují.Existují i ​​jiná jména - zářez, děrování pro profil.To je již ze žargonu stavitelů a domácích mistrů.

Drážka pro kovový profil: válečkové zařízení

Z vnější strany je drážka stejnými kleštěmi, avšak s dlouhými držadly a neobvyklou konstrukcí pracovní části.Stejně jako běžné klíšťata mají i dvě houby, ale liší se tvarem.Na jedné straně důraz, na druhé úder.Děrovač je vyčnívající část, která vytváří kovovou díru.Důraz je na zesílené části s otvorem, do kterého vstupuje punč.

Fotografie toho, jak screener pracuje.Vytváří průchozí otvor v částech, které mají být spojeny, a ohýbá kovové plátky

Tvar pracovní části je navržen tak, aby kovové plátky, které se tvoří při vytváření díry, byly mírně ohnuty.To zajišťuje vzájemnou spolehlivou fixaci produktů.Tvar díry je obvykle obdélníkový, ale může být čtvercový nebo kulatý.Obdélníkový je výhodnější, protože poskytuje pevnější spojení.

Výhody a nevýhody používání vrubových nástrojů

Tento typ nástroje dosud není příliš oblíbený.Je těžké vyjmenovat důvody, protože ta věc je opravdu dobrá.Zejména pro ty, kteří se zabývají instalací sádrokartonových systémů, a také pro domácí pány je nezbytná věc.Jaké jsou výhody:

 • Rychlé a spolehlivé profily připojení.Rychlost instalace rámu pod sádrokartonem se výrazně zvyšuje.Pracovní principjednoduché: spojené části mezi čelistmi, stlačené kliky, pohyblivé, opakované.A tolikrát, kolikrát je potřeba.

  Děrovačka pro profil sádrokartonu.Tento nástroj se také nazývá

 • Není třeba používat spojovací prostředky.To šetří čas a peníze.
 • Nástroj je ruční, takže není potřeba elektřina.Můžete pracovat na jakýchkoli objektech.
 • Na spoji profilů nedochází k žádnému výčnělku.Při montáži na nýty nebo šrouby vyčnívá hlava nad povrch profilu.Samořezný šroub má více, nýty mají méně.Tím se zabrání tomu, aby list sádrokartonu ležel rovně, bez ohybů.Při použití zářezu zůstávají ohyby na „špatné“ straně profilu.Přední se ukazuje bez výčnělků.Fólie leží naplocho, což zkracuje čas na tmel a jeho spotřebu.

  Pro instalaci sádrokartonu je absence výčnělků rozhodně plus

Málokdo z těch, kteří se pokusili pracovat jako stírací stroj, se vrací k samořezným šroubům.I když musím říci, existuje jich několik.Někdy na obtížných místech je spojení „sevřeno“ samořezným šroubem, potom se použije screener a samořezný šroub je zkroucený.Ale to jsou ti, kteří to rádi hrají bezpečně.U některých dovedností není nutná další fixace.

Nevýhody

Nyní za nevýhody.Použití stírače pro profil sádrokartonu skutečně snižuje čas strávený.Tento nástroj je však ruční a vyžaduje použití síly svalů.S velkým objemem instalace, jmenovitě struktur z profilů, se únava rychle hromadí.A na konci dnerychlost klesá.Čím lepší je tento nástroj, tím méně úsilí je zapotřebí, ale stejně je potřeba.A to je mínus.

​​

Druhou nevýhodou je složitost demontáže.K oddělení těchto dvou profilů je nutné uvolnit plátky kovu.Trvá to déle než při kroucení šroubů.Ale méně než při odstraňování nýtů.Zdá se, že se jedná o všechny potíže a nevýhody práce se screenerem.

Ne všude můžete procházet a řezat.Pak musíte použít samořezné šrouby a šroubovák

Existuje další nevýhoda, která je způsobena tvarem pracovní části.Některé uzly - propojky, svorky - je prostě nemožné „dostat“ frézu.Úder tam nešplhá.Existují modely s velmi velkými „okny“, ale pro pravidelné připojení nejsou příliš dobré.Pro profesionály je normální mít několik různých modelů, ale pro domácí použití je to nadměrné.

Samořezné šrouby nebo vrubové drážky

Již jsme řekli, že při použití nožů se plech vyrovná rovnoměrněji.A to je jasné plus ve prospěch vrubového spoje.Druhým bezpodmínečným plusem je úspora času.Třetí je nedostatek spotřebního materiálu.

V mínusech spojení profilů GK zářezem je zaznamenána nedostatečná pevnost v tahu.Samořezné šrouby jsou spolehlivější.Je to možné, ale síla rámu je potřebná pouze do doby, kdy je potažena GCR.A s hlavou to bude stačit, i když pro každé připojení stačí pouze jeden držák.Je však na vás, abyste se rozhodli, který je lepší - řezací nebo samořezné šrouby.

Pohledy a konstrukce

Rozsah fréz vNaše obchody nejsou tak velké, ale ve velkých stavebních obchodech můžete vidět asi tucet různých modelů.Jaké jsou?Nejprve existují modely pro plech (na obrázku níže).Mají velmi malou mezeru v pracovní části, která se také nazývá „okno“.U třídičů plechů je toto okno široké jen asi centimetr.Do něj se vejde jakýkoli kov, ale profil pro sádrokarton je pouze vodítko (PN) nebo stojan (PS) s malými policemi.A to by mohl být problém.

Řezačka kovového profilu by měla mít v pracovní části větší „okno“

Pokud mluvíme o modelech pro připojení sádrokartonu, mají větší „okno“.Vyrábí se ve tvaru čtverce, obdélníku nebo se zaoblenými rohy.Čím větší je okno, tím snazší bude upevnění regálových profilů s libovolnou šířkou polic.Ale pak se velikost „hlavy“ zvětšuje, což zdaleka není vždy pohodlné.Odborníci prostě mají několik různých nástrojů a pro opravy a domácí použití si vyberou něco mezi tím.

Toto je již nástroj pro profesionály - s různými velikostmi a tvary otvorů

Existují také různé tvary otvorů: pravoúhlé, kulaté, čtvercové.Jsou různé velikosti.Čím silnější je kov, tím větší je požadovaný úder (nebo vrták).Existují modely s vyměnitelnými údery a rotační.Při otáčení nebo otáčení (na fotografii nahoře) se tryska mění otáčením kola pomocí bitů různých tvarů a velikostí.Pokud plánujete často pracovat s plechy - to je dobrá věc.Pro příležitostné použití je takový luxus zbytečný.

Je možné upevnit profily běžným nástrojem na strop a na podlaze, ale je výhodnější pracovat se zvláštním

Existuje také fréza na kovový profil pro pohodlné upevnění profilů pod stropem nebou podlahy.Jejich kliky nejsou pokračováním pracovní části, ale jsou umístěny pod úhlem.Některé (Ultra Profil EDMA) mají úhel 90 °, zatímco jiné mají úhel 45 °.Tento nástroj ještě více zrychluje práci při vytváření rámů pro zavěšené stropy.

Jednoruční a obouruční a princip činnosti

Je třeba si uvědomit, že existují jednoruční a obouruční modely.U jednoruční je vratná pružina, která uvolňuje kliky po uvolnění napětí.

Jednoruční práce není ani zdaleka snadná.Zejména na dobrých profilech vyrobených z normálního kovu.Tak často jsou jednoruční stále napájeni dvěma rukama.V tomto případě je postup práce s řezačkou pro profily KG následující:

Jak fréza funguje: děrujte oba profily, ohýbejte hrany dovnitř

 • Profily nastavujeme podleúroveň.
 • Levou rukou je upevníme do požadované polohy.
 • Nástroj je napravo.Přivedeme jeho pracovní část na požadované místo, zmáčkněte ji, dokud vrták nezasáhne kov.
 • Sejmeme levou ruku (profiler „drží“ profily) a stiskneme kliky oběma rukama.

Dvouruční operace se liší v tom, že kliky jsou v takové vzdálenosti, že jednou rukouani to nezvedneš.No, a jsou také navrženy pro připojení silnějšího kovu.

Jak zvolit řezačku pro kovový profil

Možná je obtížné vybrat konkrétní model řezačky.Jako obvykle jsou rozděleny na domácí a profesionální.Rozdíl v ceně je více než hmatatelný.Nejlevnější a nejpřijatelnější kvalitu lze zakoupit za zhruba 10 $, normální od 20 do 30 $, ale opravdu dobré mohou stát 100 a více $.

Sádrokartonový profil: Který z nich si vybrat

Jaký je rozdíl?V pracovním zdroji a použitelnosti.To znamená, že ti dražší používají trvanlivější a dražší kovy, gumu a plasty pro pera atd.Mají složitější zařízení pracovní části, existuje mechanismus, který snižuje sílu potřebnou pro připojení.Obecně platí, že za co zaplatit.Ale pro pravidelnou práci, pro domácnost, však v levném segmentu najdete docela dobré a efektivní kopie.

Rozdíl v pracovní části mezi konvenčním levným potěrem a profesionálním potěrem

Při výběru potěru pro profil z jakékoli kategorie se podívejte na následující parametry:

 • Maximální tloušťka upevněných částí.Upozorňujeme, že je uvedena celková tloušťka kovu, kterou může tento nástroj propíchnout.To znamená, že pokud je uvedeno 1,2 mm, znamená to, že můžete vzít dva listy 0,6 mm nebo 0,8 mm + 0,4 mm, ale ne dva listy 1,2 mm.
 • Tvar a velikost „okna“.Zaoblené rohy usnadňují práci.
 • Mít film, kterýtlačí ránu.Takové modely jsou dražší, ale úsilí by mělo být mnohem menší.
 • Případ je vadný, jeskyně, trhliny, masivní a těžký.
 • Vyhodnoťte ergonomii.
  • Madla by měla být pohodlná se zarážkami.
  • Ideální, pokud držadla mají pogumované výstupky.Jinak budete muset pracovat s rukavicemi - budou tam kuří oka.
  • Rukojeti ve zředěném stavu lze omotat kolem jedné ruky
 • Hladký chod pod kompresí.
 • Nedostatek vůle.

Pro profesionály je takový nástroj dar z nebes, ale pro amatéry a domácí řemeslníky je cena příliš vysoká

A je velmi žádoucí, aby byla společnost známa.Přesto jsou tu bezejmenní „Číňané“, kteří jsou velmi dobří pro domácí použití.