Samolepící vinyl (PVC) film pro vkládání nábytku

Často se stává, že starý nábytek je unavený, ale na nový ještě nejsou peníze.Samolepicí fólie pro nábytek může pomoci truchlit.S jeho pomocí můžete snadno změnit vzhled skříňového nábytku.Může být také použit k ozdobení dveří, sklenic, chladniček a jiných domácích potřeb a nábytku.

Vlastnosti materiálu, výhody a nevýhody

Změna designu starého nábytkučasto se doporučuje přilepit povrch PVC filmem s lepidlem naneseným na záda.Tyto fólie se také nazývají „samolepicí“, protože po odstranění ochranné vrstvy se jednoduše nanesou na podklad a pomocí lepidla se přilepí.Více „kulturní“ název je samolepicí film pro nábytek.To je pod tímto názvem, které lze nalézt v obchodech, na trhu.

Rozsah barev je velký

Proč je tento film populární?Protože má nízkou cenu a má tolik možností pro barvy /skvrny.Fólie je vodotěsná a může být použita v oblastech s vysokou vlhkostí.Pokud znáte určitá pravidla, není obtížné s nimi pracovat, je snadné ošetřovat lepený povrch - všechny nečistoty zůstávají na povrchu a nejsou absorbovány.Obecně - dobrá volba, pokud potřebujete aktualizovat nábytek nebo dveře, ale nemáte žádné prostředky na nákup nových.

Nevýhody existují také v dostatečném množství:

 • Samolepicí film dobře přilne pouze k hladkým podkladům.
 • Vyžaduje se předběžná příprava.Fólie je tenká, všechny vady budou viditelné, takže nejprve musíte vyrovnat povrch do ideálního stavu.
 • Je obtížné dokonale vytvořit spoje - obvykle jsou viditelné.
 • V místech aktivního tření může být film otřen.
 • U některých typů povrchů je obtížné odloupnout.

Při nízkých nákladech se dosáhne velmi dobrého výsledku

Jak vidíte, nejedná se o ideální volbu, ale není to špatné.Nahrazení této metody změny dekorace je obtížné - pouze nálepka nové dýhy, která je mnohem dražší a technicky obtížnější.Stále je skříňový nábytek opatřen papírovou hmotou a poté lakován.Tato metoda je levnější (možná), ale častěji je třeba změnit výzdobu.

Druhy vinylových fólií pro dekoraci

Samolepicí fólie pro nábytek má mnoho barevných možností:

 • Neprůhledná:
  • matná:
   • holý;
   • s výkresem;
   • s imitací dřeva, kamene.

    Některé typy filmů s holografickými vzory

  • lesklý:
   • monofonní jasný lesk;
   • kovový efekt;
   • holografické filmy.
  • Transparentní a průsvitné:
   • holý;
   • s barevným nebo jednoduchým vzorem.

  Existuje opravdu mnoho barev, protože každou barvu lze nalézt v několika odstínech.Nejoblíbenější jsou „dřevěné“ barvy.Tento typ dekorace se obvykle používá pro přestavbu nábytku, proto je taková volba.Druhou nejoblíbenější jsou lesklé nebo matné PVC fólie.Umožní vám proměnit obyčejný nábytek v ultramoderní, který se vejde do moderních interiérů, jako je hi-tech nebo minimalismus.

  Několik typů samolepicí fólie pro nábytek napodobující kůži

  Pro zabarvení skla lze použít průhledné nebo průsvitné fólie.Fólie je nalepena na okenní tabule zevnitř.V prvních patrech je obtížné zvážit, co se děje v místnosti, a ve vysokých patrech rozptyluje světlo.Stále existují vinylové fólie z barevného skla - jsou průsvitné, barevné a napodobují okna z barevného skla různého stupně spolehlivosti.Oni a průsvitné filmy se vzorem mohou být často vidět na dveřním skle instalovaném ve vnitřních dveřích.

  Příprava na lepení

  Aby mohl samolepicí film ležet rovnoměrně, musíte znát pravidla pro jeho manipulaci.Nejprve si uvědomte, že je tenká a všechny výčnělky, deprese, nepravidelnosti budou viditelné, zejména na lesklém monofonním filmu.Proto se povrch před lepením vyrovná do ideálního stavu.Pokud mluvíme o starém nábytku, můžete použít tmel na dřevo.Můžeobvyklý konečný tmel se zředí PVA zředěným vodou (1: 1).S touto kompozicí uzavřete všechny hrboly.Jen hněte velmi malé porce - doslova pár polévkových lžic prášku.Pokuste se povrch okamžitě dokonale vyhladit - po zaschnutí je velmi obtížné brousit.

  Takže můžete vyměnit starou ledničku pomocí samolepicího

  Vyrovnaný povrch se očistí od prachu, nečistot (voda s mycím prostředkem na mytí nádobí), vysuší.Všechno je třeba pečlivě odstranit: dokonce i kapky tuku, pokud mluvíme o změně „image“ kuchyňské soupravy.Pokud používáte abrazivní nebo kyselé výrobky, je třeba vše důkladně odstranit, několikrát omýt vodou a tekutým mycím prostředkem na mytí nádobí.

  Pokud je povrch volný (např. Existují oblasti tmelu), je lepší ho zakrýt základním nátěrem.Základní nátěr je vybrán podle typu povrchu, přičemž se bere v úvahu adhezivní kompozice na PVC filmu.Univerzální volbou je PVA lepidlo.Může být mírně naředěn vodou a rozmazán na povrchu.Jen se ujistěte, že neexistují šmouhy a šmouhy - to vše bude zdůrazněno filmem.Druhá verze základního nátěru je akrylová.Proč přesně ona?Protože lepidlo na samolepícím vinylovém filmu má právě takový základ.

  Je-li původní základna velmi volná, mohou být vyžadovány dvě vrstvy základního nátěru.Po usušení zkontrolujte, zda nejsou špinavé.Pokud je vše hladké - můžete začít dokončovat.

  Řezání

  Zadní fólie pro nábytek je chráněna zezadu silným papírem - zakrývá lepidlo.Zapnutona tomto papíře je nakreslena každých 5 mm čar, čísla jsou uvedena.Pomocí tohoto značení lze snadno oříznout segmenty požadované délky.

  Při řezání film vždy dělá více.Velikost zásoby závisí na tom, na jaký povrch vkládáte, ale vždy pamatujte, že diskrétně „roste“ kus nebude fungovat.Je tedy lepší skladovat více.Pokud je plochá rovina slepena a není nutné lepit konce, může být okraj několik centimetrů.To stačí.Pokud potřebujete přilepit konce, nezapomeňte přidat dvojnásobek výšky konců plus stejný pár centimetrů, ale od každé hrany - jen pro případ.

  Zadní strana vypadá takto

  Pokud jsou hrany lepené části zaoblené, odřízněte kus, který pokrývá celou část a zůstane dalších 3-4 cm. Při vytváření zakřiveného řezufilm bude muset být stažen a je žádoucí, aby se něco chytilo.Jinak plán nebude fungovat.

  Pokud chcete stříhat filmy se vzorem, pokud je potřebujete kombinovat, musíte oříznout zepředu.Poté okamžitě zkombinujte čáry obrázku, pak nožem nebo nůžkami označte požadovanou délku.Poté, co se otočíme na opačnou stranu, se tyto značky oříznou v nejbližší linii.

  Techniky lepení povrchů různých typů

  Zde se zdá, že není nic složitého - vezměte to a lepte.Ale ne.K dosažení dobrého výsledku potřebujete znát některé triky.Je lepší začít s malými povrchy.Pokud se chystáte vložit do kuchyňské skříňky, začněte se zásuvkami.Po zvládnutí triků bude možné přejít k velkýmletadlo.

  První věc, kterou si musíte zapamatovat: je snazší pracovat s vodorovnými plochami.Pokud lepíte dveře nebo nábytkové dveře, je lepší je odstranit, položit na stůl /kozy /stoličky a v této poloze přilepit.Samozřejmě můžete, aniž byste ji odstranili, ale je to velmi nepohodlné a výsledek bude pravděpodobně horší.

  Je snazší přilepit na vodorovnou plochu

  Druhý okamžik.Pokud je samolepicí fólie pro nábytek příliš tenká (levná), může se protáhnout, bude klesat ve vlnách.Práce s ní je velmi obtížná, dokonce i se zkušenostmi.Pokud chcete film přilepit poprvé, je lepší zaplatit trochu víc, ale koupit si dobrý.Nejlepší je de-fix.Má perfektní hustotu, dobré lepidlo a spoustu barev.

  Lepidlo na hladké neabsorpční povrchy: sklo, plast

  Na zcela hladké povrchy je samolepicí film slepen předběžným smáčením.Budete potřebovat stříkací pistoli s dobrým rozprašovačem.Nalijte do ní vodu, přidejte trochu mycího prostředku na mytí nádobí (například víly).Rovnoměrně postříkejte povrch.Měla by být pokryta vodou.Další postup je následující:

  • Z připraveného kusu papíru (vyříznutého malým okrajem) se odstraní ochranný papír.
  • Fólie je úhledně uspořádaná na zvlhčeném povrchu.Aby se zabránilo vzduchovým bublinám, položte je jemně.Pokud je vzduch zachycen, pozvedněte jednu hranu, vytlačte všechny bubliny, otřete hadrem na fólii směrem k vyvýšené hraně, spusťte ji.
  • Umístěte jej tak, jak má - namokré sklo nebo plast, „cestuje“ bez problémů.
  • Vezměte silnou houbu nebo měkkou hadr a vytlačte vodu ze středu k okrajům.

  Na sklo jsou nalepeny fólie z barevného skla

  Výsledkem je rovnoměrně slepený film.Zbývá pouze oříznout nebo omotat okraje.O této operaci trochu nižší, protože má své vlastní jemnosti.

  Natřené povrchy

  Na velké povrchy potažené zeminou můžete nanést tenkou vrstvu lepidla na tapety (ne příliš silné, bez hrudek), rovnoměrně ji rozložit a poté položit film podle popisuvýše.Druhá metoda je suchá.Spočívá v postupném lepení.Tato metoda lepení je výhodnější pro vertikální povrchy.Začínáme je snazší shora.

  • Po odloupnutí filmu pásem několika centimetrů ji umístíme podél horního okraje lepené plochy.Pokud bude nutné udělat ohyb, necháme se pověsit kolem požadovaného počtu centimetrů plus nějaký okraj.Je důležité uspořádat film rovnoměrně, aby nedocházelo ke zkreslení.

   Samolepicí fólii na nábytek lze nalepit a tak dále

  • Poté, postupně - o několik centimetrů - odloupneme papír, přejdeme z již přilepeného pruhu, odstraníme vzduch,přilepení filmu k podkladu.Metodika je zde důležitá - pevně tiskneme film, ne trháme, vytlačujeme veškerý vzduch zpod filmu.Odstraněný papír by neměl být daleko před „sponou“.V takovém případě se mohou objevit bubliny.První „průchod“ se provádí s malým tlakem.Pokud vidíme bubliny, odstraňte je odlupovánímsprávné místo.To je místo, kde se kvalita filmu hodí - může se protáhnout.Druhý průchod - konečně vyhlazená ošetřená plocha.
  • Odlepením papíru po malých částech nalepte vinyl samolepicí na celý povrch.

  To může vyvolat otázku, jak nejlépe vyhladit film.To je otázka preference.Je vhodné, aby někdo pracoval s dlaní vaší ruky - povrch se cítí lépe, je snazší upravit stupeň tlaku.Pracují také s hustou houbou (můžete zkusit žínku), měkkým hadříkem (froté, syntetické tkaniny, netkané hadry k čištění), používat gumové špachtle a plastové karty.Nezáleží na tom, co používáte.Hlavní věc je, že samolepicí film je slepen bez bublin.

  Teplé nebo nezahřáté?

  Existuje jedna technika, kterou neplatí všichni: zahřívání lepeného filmu.Po zahřátí se samolepicí film stává pružnějším, hustějším a pevnějším do základny.Existuje také názor, že při zahřívání lepidlo lepí panel lépe.Je obtížné odpovědět, zda je nebo není, ale po zahřátí vypadá lepený povrch lépe (podle našeho názoru).

  Lepený povrch se zahřívá v budově vysoušeč vlasů nebo železo.Vyhřívaný fénem, ​​který směruje proudění vzduchu různými směry.Po zahřátí se objeví bubliny, jakmile vychladnou, zmizí.Je nutné zahřát, dokud se tyto bubliny přestanou objevovat.Jen si nemyslete, že musíte neustále udržovat proud vzduchu na bublinách a film se může roztavit.Trochu se zahřál, přenesl na jiné místo, vyrovnal -vrátil se znovu zahřátý.A tak dále, dokud bubliny nezmizí.

  Zábavná verze kuchyně

  Pozor! Pokud se rozhodnete něco vyhladit v době zahřívání, buďte velmi opatrní.Vinyl se stává velmi elastickým a díky silnému tlaku se může stát vlnami.

  Se železem se takto zahřejí.Vezmou list bílého papíru, roztáhnou ho na povrch a několikrát žehlí papír teplým železem (2 úrovně výkonu).Mínus - výsledek neuvidíte, dokud nezvednete list.A přesto - zahřívání terénu tímto způsobem nebude fungovat.

  Vytváření rohů

  Pokud potřebujete lepit pouze v rovině bez ohybů, můžete to udělat bez zahřívání.Film bude nutné oříznout pouze kolem okraje.Udělejte to lépe s kancelářským nebo tapetovým nožem.Použijte novou čepel, nastavte ji pod úhlem 45 ° a jedním pohybem odřízněte přebytek tažením podél okraje.

  Pokud je třeba přilepit zaoblený roh, je obtížné provést bez zahřívání: budete muset provést řezy, fragmenty nalepit jeden na druhý.Je nutné zahřát fólii v ohybu a poté ji lze natáhnout tak, aby pasovala do rohu - konkávní nebo konvexní - bez silných záhybů.Pokud je samolepicí film kvalitní, lze jej natáhnout na běžný - v úhlu 90 ° a strany budou rovné.Nejsou žádné řezy, bude nutné pouze přeříznout přebytečnou fólii podél spodního okraje.


  Bez zahřívání lze slepit roh nábytku samolepicí fólií dvěma způsoby.První je běžnější.Je nutné přilepit boční stěny a otočit plátno dolů.V rohu je film oříznut,řez, zanechat malé "překrývání" na druhé straně několik milimetrů.Na druhé straně děláme to samé.

  Nalepte roh lepicí fólií na nábytek

  Druhá metoda umožňuje provádět totéž, ale kratším způsobem.Lepením po stranách přilepíme film v rozích tak, abychom získali rovnoměrné rohy.Přeřízli jsme přebytek, ale ne blízko rohu, ale podložku 3-4 mm.Podívejte se na fotografii níže - bude to jasnější.

  Způsob lepení rohů nábytku samolepicí páskou

  Poté, co se trochu odloupne jedna ze stran, zalepte jednu část a poté přes druhou.Šev na rohu je samozřejmě viditelný, ale ne tak silný, že je kritický.Aby bylo vše „uklidněno“, může být lepené místo zahřáté.

  Jak propojit dvě plátna

  Přilepit dva kusy samolepicí zády k sobě tak, aby to bylo nepostřehnutelné - to musí být provedeno velmi tvrdě.V případě imitace dřeva je to stále skutečné, ale u monofonních pláten je nepravděpodobné, že by uspěly.Pokud není na skle nebo plastu a v přítomnosti dobré obratnosti.

  Na texturovaných filmech může být kloub zcela neviditelný

  Je realističtější učinit spoj dvou obrazů neviditelným proříznutím dvou vrstev filmu.Chcete-li to provést, vložte dvě části s malou sérií jednoho listu na druhý - měl by se překrývat asi centimetr.Hrana, která vede do druhé fólie, není nalepena, není lisována.Je volný.Vezměte si dlouhé pravítko a ostrý nůž.Naneste přibližně uprostřed „překrytí“ a prořízněte dvěma filmy.Odstranitodřízněte proužky a zvedněte slabě lepenou hranu.S ním velmi opatrně, aby se protáhl.Potom ji vraťte na její místo, žehlte ji.Zápas je perfektní.A pokud ji také zahřejete fénem, ​​budete moci uvažovat o křižovatce pouze z velmi blízké vzdálenosti.Samolepicí film tak lze přilepit na velké povrchy.