Skleněné příčky: typy, tloušťka skla, instalace

Design našeho domu je tvůrčí proces, který nám umožňuje zcela odlišně se lišit funkčností, účelem a typem obydlí z prostorů stejného uspořádání.Mnoho různých nových a starých materiálů dává mnoho příležitostí k realizaci nejodvážnějších projektů.Například, aby domov získal nestandardní vzhled, změnil rozvržení, aniž by postavil nové zdi, skleněné příčky v bytě nebo domě to umožňují.Pro jejich instalaci není vyžadováno povolení, „nezatěžují“ prostor, ale sdílejí jej a uzavírají oddělené zóny.

Druh a odrůdy

Nejprve si povíme o konstrukčních prvcích skleněných příček.Podmíněně lze od sebe rozdělit do následujících skupin;

 • Celoskleněné.Příčky tohoto typu jsou sestaveny z velkých skleněných tabulí bez dalších struktur.Kromě skla jsou k upevnění ke stropu /podlaze /stěnám zapotřebí pouze upevňovací prvky.Sklo by mělo mít vysokou únosnost, proto se často používá duplex nebo triplex - sklo lepené průhlednou fólií.Při rozbití takové sklenicenerozpadá se a fragmenty zůstávají viset na filmu.Sklo je dobré, ale drahé.

  Zdá se, že celoskleněné příčky nemají žádné hranice

 • Rám.Profil z hliníku /lakované oceli /dřeva /plastu je připevněn ke stěnám, podlaze a stropu.Sklo je připojeno k profilu.Značná část zátěže tímto zařízením skleněné přepážky dopadá na rám, takže sklo může být použito jednodušší (a levnější).

  Drátěný model vypadá grafičtěji.Zejména v kombinaci s tmavě černým rámem

 • Francouzské zasklení.Jeden ze soukromých typů drátových modelů.Je tam rám, ale sklo v něm není pevné, ale děleno podvodníky.Tento typ skleněných přepážek pro domácnost je dobrý v tom, že pokud se část skla rozbije, zbytek zůstane nedotčen a jeho obnova vyžaduje méně času a peněz.

  Francouzské skleněné příčky v bytě v klasickém provedení mají tento vzhled

 • Ze skleněných tvárnic, dvojskel, skleněných vláken.Při použití tohoto materiálu je skleněná přepážka spíše jako zeď.Skleněné tvárnice připomínají cihly (existují i ​​podobné tvary) a mají výrazně větší tloušťku než sklo.Poskytují také vyšší stupeň zvukové izolace, méně průhledné.Ale i přes to je to stále skleněná přepážka.

  Skleněná přepážka ze skleněných tvárnic byla jednou populární, ale s rozvojem technologie začaly vypadat mnohem atraktivněji

Existuje víceautorovy možnosti, které lze jen těžko připsat jakémukoli typu, i když většina z nich jsou variace na téma rámu a francouzské skleněné příčky, které používají různé geometrické tvary rámu, různé druhy skla.Je jen těžké si představit, jak různé výsledky takových experimentů mohou vypadat.

Stacionární

Skleněné příčky v bytě nebo domě jsou stacionární nebo mobilní.Stacionární stěny jsou nahrazeny obyčejnými stěnami, jsou jednoduše vyrobeny z neobvyklého materiálu.To je skvělé řešení, pokud je část místnosti, která má být oplocena, získána bez oken - skrz skleněnou stěnu proniká dostatek světla.Tuto techniku ​​lze často nalézt v běžných kancelářích: skleněné přepážky označují hranice, ale nevytvářejí pocit úlu s malými voštiny /buňkami.Každý z nich má svůj vlastní pracovní úhel, ale místnost je jednoduchá.

Stacionární příčky se neohýbají, nepohybují ...

Pevné skleněné příčky v bytě a domě se nacházejí v koupelnách, kde blokují sprchu nebo vanu od zbytku místnosti.Nazývají se také „vodovodní příčky“.Toto oddělení zajišťuje hydroizolaci, ale nerozděluje vizuálně prostor, a proto i malá koupelna zůstává prostorná.Zde se v tomto případě častěji používá bezrámové zasklení.Spoje brýlí jsou utěsněny průhledným tmelem, dokonale si zachovávají odolnost proti vodě a nezkazují vzhled.Toto řešení je pro dva lepšídůvody.Zaprvé, je snazší se o ni starat, není místo pro akumulaci vody, nečistot, usazenin solí.Za druhé, profily pro častý kontakt s vodou jsou drahé.Toto je rozumné rozhodnutí.

Mobilní

Mobilní skleněné příčky jsou obvykle konstrukční řešení, která umožňují použití stejné oblasti v různých časech různými způsoby.V tomto případě lze skleněnou stěnu posunout.Jedná se o vynikající řešení pro malé byty, tato technika se také používá při návrhu studiovéch bytů.

Mobilní přepážky

Tato technika se používá také při kombinování kuchyně s plynovým sporákem a obývacího pokoje /jídelny.Pro zajištění bezpečnosti musí být místnost, ve které je plynový spotřebič nainstalován, oplocená a musí mít dveře.Smyslem unie je ale přesně odstranit oddíl.Tento rozpor je vyřešen skleněnou mobilní stěnou.Je zcela nebo částečně vyrobeno ze skla, instalujte posuvné /skládací dveře.

Mobilní skleněné přepážky v bytě mohou být:

 • Posuvné dveře oddílu.V tomto případě pohyblivá část „zasahuje“ do stacionární části přepážky, skla nebo ne - na tom nezáleží.Existují dva typy - s horní vodicí kolejnicí a se spodní částí.Horní kolejnicové systémy lze zavěsit, aniž by se dotkly podlahy.Tato možnost je dobrá, pokud je podlaha již připravená a je obtížné do ní integrovat potřebný design.Systémy s nižší hnací kolejnicí jsou levnější a současně stabilnější v provozu: hlavní zatíženípadá na spodní kolejnici a horní slouží ke stabilizaci plátna v prostoru.Hlavní přepážka z posuvného skla je nízká úroveň zvukové izolace.

  Posuvné příčky ve skleněné místnosti - mobilita a pohodlí

 • Příčky s rádiusem.Konstrukce je v zásadě stejná - u posuvných /posuvných dveří je pouze sklo zakřivené s určitým poloměrem.

  Skleněné přepážky s rádiusem jsou rozděleny do samostatné skupiny, protože mají zvláštní vybavení

 • S kyvadlovými nebo křídlovými dveřmi.Tato možnost se často vyskytuje v maloobchodních prodejnách, ale lze ji použít doma.

  Otočné nebo otočné dveře ve skleněných přepážkách

 • Skládací přepážky.Existují dva typy - kniha a harmonika.Systémy jsou podobné, ale v knize jsou fixační body s okrajem plátna, v harmonii uprostřed.Z nich lze sestavit velká plátna, která se v případě potřeby přesouvají a skládají a uvolňují tak prostor.Obvykle vyžadují dvě vodicí kolejnice - k zajištění stabilní polohy obrazů.

  Akordeon nebo kniha - dva systémy, které dokáží složit skleněnou přepážku do kompaktní jednotky

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda potřebujete stacionární přepážku nebomobilní, vezměte v úvahu otázku ceny.Mobilní oddíly jsou mnohem dražší.Rozdíl může být dvakrát nebo více.Pokud je rozpočet omezený, je rozumné vytvořit kombinovanou skleněnou přepážku v bytě nebo domě - částstacionární a částečně posuvné.

Druhy skel a jejich maximální velikosti

Stejná skleněná přepážka může být vyrobena z různých druhů skel.Je důležité zvolit správné parametry, provozní vlastnosti materiálu, a proto musíte znát jejich vlastnosti a vlastnosti.Pokud jste přišli s podobným designem sami, je lepší se obrátit na zkušeného glaziera.Ne všichni návrháři mají všechny potřebné informace a obyčejní lidé prostě nemají podezření na některé věci.

Skleněná přepážka může být u dveří

Tloušťka pro přepážky pro různé účely

Nejprve je třeba se rozhodnouttloušťka skla, která je lepší použít při vytváření přepážky.Závisí to na typu oddílu, umístění jeho instalace, typu použitého skla.

 • Celosklenové materiály mají tloušťku 10–12 mm.Nestojí za to vzít velkou tloušťku, protože je velmi obtížné najít kování.
 • Skleněné příčky v bytě a domě s podvodníky, rám smontovaný ze skla o tloušťce 8-10 mm.

  Původní řešení ...

 • V sprchách je optimální tloušťka 8 mm.Můžete si vzít 10 mm, ale jedná se o dalších 5 kg na metr čtvereční dělicí plochy, a to je dost.Je nutná zesílená konstrukce, což vede k dalším nákladům.

Pokud je oddíl externí, slouží k oddělení kryté verandy, zimní zahrady atd.s největší pravděpodobností bude potřeba dvojité okno, a to je jiný příběh a jiný přístup.

Známé křemíkové brýle

Skleněné příčky v bytě mohou být vyrobeny z průhledných, matných, vzorovaných, tónovaných, barevných secla, zrcadel a jejich kombinací.Rozměry skleněné tabule závisí na jejím typu.List obyčejného skla má šířku 1200 mm a výšku 2000 mm.Pokud jsou potřeba velké velikosti, vytvoří buď imposty (další dělicí profily), nebo používají tvrzené sklo.Vyznačuje se vyšší pevnostní charakteristikou, po zničení nejsou fragmenty ostré, takže pravděpodobnost poškození je nízká.Maximální rozměry tvrzeného skla o tloušťce 6 až 19 mm vám umožní vytvořit pevný příček pro téměř každou místnost: 3210 mm * 6000 mm.Nevýhodou tohoto skla je jedna: je drahá.A čím větší je velikost archu, tím vyšší je cena.

Triplex může být také pancéřován a může se také skládat ze tří sklenic slepených dvěma filmy ...

Laminované sklo: duplex a triplex mají ještě vyšší pevnost.Tabule skla jsou slepeny průhlednou plastovou fólií (duplex je sklo s filmem, triplex jsou dvě sklenice a film mezi nimi. Technologie je navržena tak, aby se průhlednost vrstveného skla nesnížila, rozbitné sklo se nerozbilo, ale bylo pokryto sítí trhlin, fragmenty zůstaly viset na filmu.Maximální rozměry duplexu a triplexu jsou 2600 mm * 3100 mm, které sklo je lepší pro skleněné příčky v bytě: duplex nebo triplex? Nemůžete to říct jistě - záleží na účelu oddílu. Duplex je jednodušší a levnější, triplex mánejlepší vlastnosti tepelné a zvukové izolace.Takže pokud skleněná příčka v bytě nebo domě zablokuje místnost z ulice, nejlepší možností je dvojité okno nebo triplex.U interního oddílu budete muset vybrat mezi obyčejným tvrzeným sklem nebo duplexem.

Organické sklo

Dokonce i skleněné příčky v bytě nebo domě můžete použít akrylové sklo nebo deskový polykarbonát.Mají nízkou tepelnou vodivost (0,2-0,3 W /(m · K)), dobře propouštějí světlo (průsvitnost až 92%), váží 2-3 krát méně (se stejnou tloušťkou), jsou odolnější vůči nárazovým zatíženímstát méně.To jsou jejich výhody.I organická skla mají při určité teplotě vysokou tažnost, takže je lze ohýbat a dávat jakýkoli tvar.Po ochlazení si sklo zachová svůj požadovaný tvar.

Organické sklo lze použít při stavbě skleněných přepážek v bytě nebo domě

Nevýhody spočívají v tom, že materiál taje při nejvyšších teplotách (250-300).° C), na povrchu se snadno objevují škrábance, což výrazně snižuje propustnost světla.S tavením se nedá nic dělat - nemůžete je instalovat v blízkosti topných zařízení nebo otevřeného ohně.A zápasí se škrábanci tím, že lepí tenký, ale trvanlivý film.Tloušťka plexiskla - od 2 mm do 50 mm, velikosti archů - 2050 mm * 3050 mm.

V akrylovém skle mohou být různé předměty.

Akrylové sklo lze odlévat a vytlačovat.Obsazení - odolnější, může mít značnou tloušťku.Vytlačování- tenčí (maximální tloušťka závisí na extruderu), může být neprůhledný, rozptyl světla, barva.K dispozici je také decoakrylát, odrůda s matným nebo hladkým povrchem.dovnitř lze vložit různé předměty - od jisker po malé předměty.Taková akrylová skla ráda používají dekorátory.

Skleněné tvárnice a sklolaminát

Pro stacionární skleněné příčky pro byt nebo dům lze v kanceláři použít skleněné tvárnice a sklolaminát.Obě, a další - výrobky ze skla, ale mají odlišný vzhled a výrobní technologii.Dělicí stěny těchto materiálů umožňují průchod světla, ale nejsou zcela průhledné.Siluety jsou viditelné přinejlepším.Detaily, i při velmi dobrém osvětlení, nelze rozebrat.

Skleněné tvárnice se nalijí do určitých forem.Dva identické fragmenty se pak spojí do jednoho bloku - krabice.Jsou malé velikosti, dostupné ve formě čtverců nebo obdélníků, z průhledného nebo barevného skla.Hrany mohou být rovné nebo vzorované a zvlněný povrch je obvykle vnitřní a vnější je hladký.

Stacionární příčky vyrobené ze skleněných tvárnic a laminátu

Skleněné tvárnice mají dobrou tepelně izolační schopnost, protože mezi dvěma skleněnými stěnami existuje vzduchová mezera.Z nich, jako cihly, je položena zeď, ale není nutné je rozkládat, ve švu může být šev.Skleněné příčky v bytě ze skleněných tvárnicpropouštějí světlo, ale nejsou průhledné.To je dobrá volba, pokud potřebujete oplocení, například koupel ze zbytku místnosti, umístit přepážku do dlouhé místnosti.

Skelné vlákno - výrobek ve tvaru U nebo U z ohýbaného alkalického křemičitého skla.K dispozici v dlouhých pruzích (až 3 metry), které jsou vloženy do speciálního profilu.Stěna může být sestavena jednotlivě nebo můžete - zdvojnásobit rozmístění profilů směrem k sobě.

Skleněné příčky v bytě a domě: fotografie zajímavých možností

Skleněná příčka v koupelně - a sprchový kout je oplocený a prostor není načten

]

Stacionární příčka ze vzorovaného skla odděluje lože, aniž by došlo k rozdělení na buňky

Absence ostrých rohů je další možností, kterou lze realizovat pomocí skleněných tvárnic

Pro klasické interiéry lze pískování provádět na skle

Skleněná síto na kolečkách pro rozdělení místnosti

Skleněné tvárnice v koupelně jsou velmi oblíbené

Pokud chcete oddělit kuchyň od chodby, ale udržovat přirozené světlo v temné chodbě - vložte skleněnou přepážku

Mléčné sklo,zaoblené fragmenty - krásné, stylové

Jedna z možností zdobení

Rámové skleněné příčky v bytě nebo doměvypadají velmi dobře ... hlavní věc je, že styl odpovídá

Originální způsob, jak vybrat kuchyň bez nákladového prostoru

Radiální příčky - vždy zajímavé

Barevné oddíly také vytvářejí určitou atmosféru

)

Rámy, tenké podvodníky ... nejjednodušší řešení dávají zajímavý efekt