Sklolaminátový pavučina - rozsah, zásady práce

Příprava povrchů pro malování je složitá záležitost vyžadující vysokou kvalifikaci.Ale ani to ne vždy zachrání před výskytem malých trhlin - dům sedí, omítka schne nerovnoměrně.Výsledkem je, že máme malé mezery, které kazí vzhled.Skleněné malířské plátno je materiál, který usnadňuje přípravu povrchů pro lakování a slouží také jako ochrana před malými prasklinami.

Malířské sklolaminát - co to je a proč

Když se budova zmenšuje nebo se omítka /tmel schne, na stěnách a stropu se vytvoří malé praskliny.Výrazně kazí vzhled malovaných povrchů.Abyste zabránili jejich tvorbě během omítky, použijte maskovací mřížku.Posiluje dokončovací materiály a zabraňuje tvorbě velkých trhlin.Bojují s mikrotrhnutím pomocí malířského laminátu.Jedná se o tenký netkaný materiál mnoha skleněných vláken různé tloušťky.Mezi sebou jsou vlákna náhodně spojena, což zabraňuje vzniku trhlin.Mohou existovat mikrotrhliny, ale nejsou viditelné.To určuje rozsah malířského sklolaminátu - ke zlepšení kvality povrchové úpravy stěn a stropu.

Aby byly natřené povrchy rovnoměrné a hladké, použijte spider linii

Tloušťka tohoto materiálu je malá - je průsvitná.Díky svému vzhledu dostal název „pavučina“.Prodává se v rolích o šířce 1 metr, má jinou hustotu - od 20 g /m2do 55 g /m2 .Hustota se volí v závislosti na aplikaci.Pro interiérové ​​práceNejčastěji se používá 30–40 g /m2 .

Lepidlo ze skleněných vláken je lepeno na víceméně rovnoměrné stěny.Úspěšně zakrývá malé praskliny (do šířky 0,5 mm) a nepravidelnosti, čímž vytváří hladký povrch.Tato technologie je proto stále rozšířenější - zjednodušuje přípravu stěn na malování (tmel) a výsledek není horší.Stejný materiál lze nalepit na sádrokarton.Úspěšně zakrývá spáry a zabraňuje tvorbě trhlin v těchto místech.Hlavní věc při lepení sklolaminátových švů by měla být umístěna mimo klouby GCR.

Takto vypadá pavučina ze skleněných vláken

Práce se skelným vláknem je nepříjemná - sklolaminát je píchnut, jeho nejmenší částice se mohou dostat do plic.Proto musíte pracovat v ochranném oděvu a nejlépe v respirátoru.Po vložení a skrytí několika vrstvami povrchových materiálů již není řeč o migraci skleněných vláken.V tomto stavu je to naprosto neškodné.

Způsoby použití

Nalepte malířské sklo na rovnoměrnou sádrovou omítku nebo na vrstvu počátečního tmelu.Podle technologie je po slepení nutné zarovnání s tenkou vrstvou dokončovacího tmelu (na bodování), následný nátěr a poté lakování.Při tomto sledu prací je spotřeba barvy minimální, pro dobrý výsledek stačí 2 vrstvy barvy.Navzdory dodatečným nákladům na tmel, pokud používáte drahé barvy, je lepší tuto techniku ​​dodržovat.Tato metoda se také používá, pokud je barva lesklá.nebo pololesklý.

Existuje odlišný přístup.Gossamer je lepen, po vysušení je natřen.Žádný tmel.Nakonec se dosáhne dobrého výsledku - mírně strukturovaného povrchu s mírnou „vlnou“.Ale barva vyžaduje hodně a vrstvy pro normální výsledek musí být naneseny nejméně 4. Při prvním průchodu je barva absorbována velmi rychle, průtok je 3-4krát vyšší než obvykle.Současně je vzhled zdi neuspokojivý: na některých místech je málo barvy, na místech - kde několikrát prošel válečkem na jednom místě - je toho mnoho.

U druhého nátěru to trvá téměř polovinu, vzhled je o něco lepší.Spotřeba se dále snižuje, ale ne takovým tempem.Po 4 vrstvách je pohled na zeď již normální, ale celkové množství zbarvení je působivé.

Po lepení je vhodné přikrýt malířské sklo základním nátěrem

Ke snížení spotřeby barvy se po nalepení malířského skla natřít základním nátěrem.Je možné ve dvou vrstvách.Zabere to hodně půdy, ale mnohem méně barvy.Navíc i první vrstva bude dobře padat.Pro dobrý výsledek budete potřebovat 2-3 vrstvy, ale s normálním průtokem.Tato metoda také není špatná, ale může být použita s matným nebo polomatným nátěrem.

Technologie lepení

Maskovací sklolaminát je lepen na lepidlo na skleněné tapety.Je důležité, aby lepidlo bylo dobré, ale nemusí to být drahé.Technologie lepení je velmi podobná tapetování:

 • Pomocí válečku nebo štětce se lepidlo nanáší na zeď nebo strop.Vrstva lepidla je silná, alemusíte distribuovat rovnoměrně.
 • Pavučina je stočena na mastnou zeď, je dobře nasycena lepidlem a snadno se usazuje.Plátno musí být vyrovnáno hladce, bez záhybů a "akordeonů".
 • Vzduchové bubliny z nerezové oceli vytlačujeme plastovou špachtlí nebo velkou konstrukční špachtlí.Je snazší to provést přesunutím ze středu - na okraje.
 • Znovu vezmeme váleček nebo kartáč a naneseme lepidlo na sklolaminát.
 • Pomocí špachtle rozdrťte lepidlo a vyplňte póry.Pokud je málo lepidla, přidejte nadbytek na špachtli.
 • Druhé plátno se překrývá s prvním.Plátno je asi 2 cm. Postup je stejný: naneste na zeď lepidlo, plátno rozbalte, bublinky vytlačte.Potom vezmeme vládce nebo velkou špachtli, administrativní nůž s ostrou čepelí.Na křižovatku dvou pláten aplikujeme nůž na vládce /tmel, oba plátna vyřízneme.

  Hlavní věcí je zviditelnit spár obou pláten

  Netlačte tvrdě - můžete poškrábat tmel a bude vidět drážka, která bude viditelná.Úkolem je proříznout obě plátna, ale ne proříznout tmel.Je snazší to udělat ostrým nožem.Odstraňujeme přebytečné proužky, dodatečně povlakujeme zeď pod spárou lepidlem (kartáčem), spojíme a stlačíme špachtlí.

 • Na druhé plátno nanášíme lepidlo a póry vyplníme špachtlí.
 • Přilepte další proužek.

Jak vidíte, nic složitého.Pečlivě provádějte pouze všechny operace, abyste dosáhli co nejlepších výsledků, kterých jste schopni.

Z hlediska práce existuje několik nuancí.V interiéruneměly by být žádné průvany, teplota by neměla být nižší než +15 ° C, vlhkost - v normálním rozmezí.Dveře a okna zůstávají zavřená, dokud lepidlo nevyschne.Pokud je slunce horké, je lepší zavřít okna.To je vlastně všechno.