Skříň na chodbě: design a nápady na plnění

V chodbě je vyžadován skříň nebo věšák.Konvenční skříň je nepohodlná kvůli kyvným dveřím, které blokují chodbu, a věšák se spoustou oblečení nevypadá tak esteticky, jak bychom chtěli.Proto v poslední době častěji do chodby vložili posuvnou skříň.Tento typ nábytku vám umožňuje racionálně využívat celý užitečný objem - díky policím, košům, věšákům atd.

Typy struktur

Posuvné skříně mají tři podoby.Vestavěný se vyznačuje tím, že zaujímá výklenek a nemá vlastní stěny, podlahy a strop.Podobný design se provádí, když je možné oplout část místnosti od stěny ke zdi.V tomto případě jednoduše objednávají fasádu (dveře) pro posuvnou skříň se systémem válečků a vedení.Dělicí příčky jsou umístěny uvnitř a náplň je pevná /instalována.Na některých chodbách je na místě bývalé spíž vestavěna skříň, s jiným uspořádáním je možné na konci oplocení části.

Vestavěná skříň zabírá výklenek nebo část místnosti od stěny ke zdi

Pokud to není možné, vložte posuvnou skříň.Jedná se o plnohodnotnou velkou skříňku se zadní stěnou.boční stěny, podlaha a strop.Liší se konstrukcí a výplní dveří.Další rozdíl jePokoušejí se tento typ úložných systémů uvést do samého stropu, aby maximalizovaly využití celého prostoru.Ano, a vypadá to organičtěji.

Šatní skříň.Existuje více materiálů, ale funkčnost je stejná

Další pohled je rohová skříň v chodbě.Jsou obvykle malé velikosti, což je výhodné v tom, že umožňují používat prostor v rohu, což je obtížné použít jinak.Ve velkých úhlových konstrukcích je obtížné vybrat obsah v rohu - aby bylo používání pohodlné, musíte se snažit.

Jedna z variant rohové skříně v chodbě je mezi dvěma dveřmi.

Radiální skříně.Liší se v tom, že nemají rovnou, ale zakřivenou přední část.Boční stěny mohou být také zaoblené.Takový nábytek je čistě individuální a vypadá velmi dobře, ale stojí víc.

Radiální skříně vypadají zajímavě

Je krátké, jak jsou posuvné skříně a jak se vejdou do chodeb a chodeb.Výběr toho nejlepšího typu je jednoduchý - je třeba se podívat na plán a zjistit, kam se teoretický nábytek vejde.Poté vyhodnoťte, jak pohodlné bude takové uspořádání, a nezapomeňte vzít v úvahu směr, ve kterém se sousední dveře otevřou.V případě potřeby mohou být vyváženy výměnou závěsů.

Rozměry

Nejmenší skříně jsou vyráběny na dvou dveřích a mají šířku 1-1,5 m. Maximální délka skříně je omezena počtem dveří.Jsou nastaveny na maximum 5. Kdytoto by mělo mít na paměti, že na podlaze je připevněn poměrně široký profil s pěti „kolejnicemi“, na kterých jsou na dveřích namontovány válečky.Na strop je namontován podobný profil.

Toto je čtyřdveřová varianta
Pokud je na ramenou hodně oblečení
Malé rohové skříně se vejdou dokoncepro malé byty
Toto je jeden příklad skříně ve vstupní hale se 3 dveřmi

Hloubka skříně může být libovolná, ale je považována za standardní při 45 cm a 60 cm. Zakázková výroba od 400 mm do 700 mm.Na výšku může být skříň na samém stropě.Obvykle se vyrábějí v rozmezí od 2000 mm do 2700 mm.

Výplně

Poté, co se rozhodlo o typu a velikosti posuvné skříně, začnou se vyvíjet výplně.Toto je výplň, která je umístěna za dveřmi.Protože na chodbě jsou obvykle ponechány vnější oděvy a boty, je jim nejprve přiděleno místo.

Rozložení skříně uvnitř: dvě a tři dveře

Přihrádky na svrchní oděv

Na kabáty adalší délka oblečení bude vyžadovat oddíl, kde můžete zavěsit věšáky.Pokud je šířka skříně 60 cm nebo více, položí obvyklou příčku, na kterou zavěšují věšáky.Může být umístěn na úrovni ramen nebo o něco vyšší.

Pokud je hloubka dostatečná, jsou instalovány příčníky

Pokud je šířka skříně 45 cm nebo méně, je třeba hledat zatahovací konstrukci - příčnou(přední) tyče, na kterých ramínka visí rovnoběžně s dveřmi, a ne do stran.Takovéto konstrukce jsou namontovány těsně nad úrovní hlavy - je to pohodlnější.Musíte zvednout ruku a zavěsit věšák.Proto je na této úrovni police připevněna a k ní je již připevněna tyč.

Tyče pro přední věšáky

Výška těchto sekcí závisí na tom, co zde plánujete uložit.Pod pláštěnkami, kabáty, kožichy, větve činí 130-150 cm, v závislosti na růstu majitelů.Pod bundy, saka a další.odklápění podobných oděvů 90 - 120 cm.

S výškou šatníku 220 cm nebo více můžete do jedné sekce v případě potřeby umístit dva oddíly na příčky s ramínky.V horní části není instalována lišta, ale sběrač.Je to příčník s mechanismem, který umožňuje jeho zvedání a spouštění.

Sběrač umožňuje použít místo až na vrchol

To vše vám umožní pohodlně a kompaktně uspořádat vnější oděv.

Skladování obuvi

Spodní část skříně je vyhrazena pro boty.Pro skladování obuvi je výhodnější instalovat police z dřevotřískových desek, ale ze síťoviny.Za prvé, takové police mají lepší „viditelnost“, za druhé, prach a nečistoty se na nich neshromažďují, zatřetí, je vhodné si boty na paty dát.

Nápady pro uložení obuvi ve skříni pro chodbu

Na fotografii vidíte speciální posuvné systémy pro boty.Mesh, ty, které jsou užší, můžete upevnit dva v jednom oddílu: na pravé a levé stěně.Nejsou příliš široké a mezi nimi zůstává jen malá vzdálenost.

Místo mřížek můžete instalovat několik trubek nebo prutů v malé vzdálenosti od sebe.Zadní trubka by navíc měla být o něco vyšší.

Jiný způsob ukládání obuvi ve skříni na chodbě

Výška přihrádek na boty se určuje na základě jejího množství.Dva jsou dost pro někoho, a pět bude stačit pro někoho.Proto je posuvná skříň v chodbě výhodná, protože si můžete vytvořit výplň podle svých potřeb.

Zásuvky do polic

Na samém vrcholu konstrukce - pod stropem - vytvářejí rozsáhlé oddělení, ve kterém ukládají velké zřídka používané předměty.Zde můžete posílat oblečení, které se v této sezóně nenosí.Výška této police je asi 60 cm, ale vypadejte podle okolností.

Jedna z možností uspořádání skříně pro vstupní halu uvnitř

Zbývající volný prostor je vyplněn policemi a zásuvkami nebo drátěnými koši.Zde můžete ukládat klobouky, tašky, rukavice, rukavice, šátky atd.Je také vhodné mít prostor pro deštníky.Je to zvláště nutné u deštníků dlouhého třtiny.Jejich distribuce je libovolná - jak se vám zdá pohodlnější, udělejte to.Existuje pouze jedna nástraha se zásuvkami.Prostor, ve kterém jsou umístěny, by měl být užší než šířka dveří.Pouze v tomto případě budou krabice vytaženy.

Vysavač a žehlicí prkno

Žehlicí prkno a vysavač mohou být skryty ve skříni skříně pro vstupní halu.Jedná se o dvě zařízení, která je poměrně obtížné najít místo k uložení.

Skříň na chodbě: plán s rozměry

Obrázek níže poskytuje prostor pro pravidelnou žehlicí prkno.Mimochodem, jsou vestavěny se systémem upevnění na zeď.Ale v tomto případě je nebudete moci přenést do jiné místnosti a budete muset být na chodbě žehlení.

Prostor vhodné velikosti je jednoduše určen pro vysavač.Lze ji speciálně naplánovat pro stávající jednotku.

Další informace o plnění skříní najdete zde zde.

Nápady pro výzdobu a design

Nejprve si povíme o tom, z čeho jsou skříně vyrobeny.Celá konstrukce může být rozdělena na skříň a fasádu (dveře).Pouzdro je vyrobeno z laminované dřevotřískové desky nebo MDF.Možnost s dřevotřískovou deskou je levnější, ale konstrukce je pouze přímočará - tento materiál se neohýbá a technologie jeho výroby neumožňuje získat zakřivené povrchy.MDF je šetrnější k životnímu prostředí a dražší materiál.Zde je možné z něj vytvářet zaoblené tváře.

MDF umožňuje vytvářet pro nábytek zaoblené tvary.Takové posuvné skříně se nazývají radiální

Fasády nebo dveře pro posuvné skříně jsou vyrobeny z různých materiálů orámovaných v rámu profilu.Použití:

 • Laminátová dřevotříska a MDF.Laminovací fólie může opakovat texturu dřeva, kůže, být matnou nebo lesklou, s geometrickým nebo květinovým vzorem.

  Textura může být cokoli - až po napodobení krokodýlí kůže

 • Sklo.Průhledné sklo se téměř nikdy nepoužívá, ale lze najít barevné nebo matné sklo.

  Rovněž se používá matné bezpečnostní sklovýroba fasád pro posuvné skříně

 • Zrcadlo.Velmi běžné věci.Tryskání se používá k nanášení výkresů na povrch.Mohou pokrývat zrcadlo téměř úplně a zanechávají malé fragmenty nedotčeného zrcadla a lze je použít pouze ve fragmentech.

  Zrcadlová skříň

 • Za zmínku stojí zejména tisk fotografií.Tato technologie umožňuje přenášet jakýkoli obrázek do filmu.Tento film se potom přilepí na fasádu.

  Můžete přenést jakoukoli fotografii nebo kresbu

Nejčastěji však najdete kombinované fasády.Různé kombinace výše uvedených materiálů poskytují neuvěřitelné množství možností designu.Můžete navrhnout jakýkoli interiér a vkus.Několik příkladů na fotografii níže.

Jak si vyrobit posuvné dveře pro svůj šatník podle vlastního čtení zde.

Horizontální dělení je široce používanou technikou

Tři najednoutextury - dřevotříska, zrcadlo a pískovaná kresba

Takový šatník pro chodbu s věšákem a skříní je vhodný

]

Zajímavá kombinace

Prostě díky zrcadlové ploše je malý prostor prostornější

Vestavěná skříň v chodbě se zajímavými dveřmi

Kresba v orientálním stylu

Posuvná skříň -vhodné

Radiální skříněvypadat zajímavě

Kombinace hnědých květů a různých textur

Květinový ornament -jedno ze společných témat

Imitace dřevěného povrchu, ale neobvyklá kombinace s různými směry „vláken“

​​

Orientální kresba skla

Jednoduché a vkusné matné sklo s vodorovným dělením

Využití i prostoru nad dveřmi je dobrý nápad pro malou vstupní halu

Rohs pro halových skříně: využití maximální plochy