Skříň, police, komoda na boty ... vyberte stojan na boty

Válečné chodby jsou nejčastěji způsobeny oblékáním boty.Každý člen rodiny má obvykle více než jeden pár, což vede k problémům.Problém může vyřešit stojan na boty na chodbě.Jsou různého typu a typu, takže je zde z čeho vybírat.

Druhy nábytku pro uložení obuvi

Skladování obuvi je věčný problém.Na chodbách to obvykle není tak prostorné, jak bychom chtěli, protože vše musí být umístěno kompaktně, ale aby byl přístup volný.Závodníci různých typů a typů pomáhají zvládnout úkol.Pokud se pokusíte definovat, pak můžeme říci, že stojan na boty je otevřená nebo uzavřená police na boty.Uzavřené se nazývají boty nebo skříňka na boty, otevřené se nazývají „police“ nebo „stojan“.Pokud není design specifikován, použije se obecný koncept „stojanu na boty“.

Bota pro chodbu může být otevřená nebo uzavřená

Skladovací systém pro uzavřenou obuv může být vyroben různými způsoby.Všechny modely lze rozdělit do několika skupin:

 • Se skládacími policemi.Stojan na boty v chodbě se skládacími policemi má obvykle malýhloubka, výška a šířka, liší se - nízká a široká, úzká a vysoká.Jejich charakteristickým rysem je police připevněná ke dveřím a tato konstrukce je namontována na otočných pantech.Pokud zatáhnete za držadlo na dveřích, zapnou se závěsy, což umožní přístup k obsahu zásuvky.

  Jedná se o konstrukci komody pro skládací obuv

 • Se sklopnými dveřmi.Jedná se o obyčejnou skříňku na boty, široké škály velikostí, pro různý počet bot.

  Sklopné dveře jsou známé, ale ne příliš pohodlné.

 • S posuvnými dveřmi.Tyto modely jsou dobré, pokud je chodba velmi úzká a otevřené dveře budou rušit.

Takový nábytek pro uložení obuvi se nazývá komoda nebo (skříňka) pro obuv.Není jasné oddělení.Každý používá jméno, které se mu nejvíce líbí.

Uzavřené modely

Uzavřené modely krabic na boty se nazývají šatní skříň nebo komoda na boty.Svou velikostí se velmi liší.Výška - od 50 cm do 220 cm, šířka - od 30 do 120 cm, hloubka - od 17 do 55 cm. Dále zvažujeme, jak vysoká může být bota v chodbě.Tento faktor je považován za první.

Skříně nebo zásuvky na boty - to je název uzavřených skříní

Nízké

Nízké skříně tvoří 50–55Obvykle mají pouze jednu polici, na kterou bude možné umístit sezónní obuv pro jednu osobu.A pak, pokud se příliš nezajímá o koupi nových bot /sandálů /bot.Občas dvě nízké police vytvářejí nízké boty.DobřeLetní a podzimní boty můžete umístit bez podpatků.Boty a dokonce boty na takových policích už nebudou stát.Pokud je neumístíme do strany.

Dolní police na boty jsou často vybaveny sedadlem
V hloubkách mohou být malé
S přiloženou zásuvkou pro drobnosti
]

Výhodou nízké komody pro boty může být sedačka.To znamená, že na chodbě není jen lavice /lavice na boty, ale nábytek na boty se sedadlem.To dává možnost racionálnímu využití celé dostupné oblasti.

o průměrné výšce

Ve výšce 60 až 120 cm jsou již police dostačující pro umístění rodiny 3–4 osob.V tomto segmentu jsou komody na boty s otevřenými policemi, které jsou umístěny po stranách polic pro boty.Nejčastěji je zde dlouhá a úzká sekce - pro uložení deštníku.Dámy mohou toto oddělení přizpůsobit pro vysoké boty.

Průměrná výška je optimální: vše je po ruce
Existují různé styly, můžete si vybrat pro jakýkoli interiér
Několik možností: s policemi pro malé věci a bez
Nejsou pouze vysoké a úzké

Existují modely prádelníků na boty, v jejichž horní části je police na drobnosti, jsou zde i zásuvky na skladování rukavic,klíče atd.Pro racionální využití prostoru nad skříňkou na boty můžete zavěsit zrcadlo nebo závěs na zeď.

Vysoké skříňky na obuv

Tato kategorie je možná nejzajímavější.Má smysl vzít si tyto boty na chodbě ve stejné výšce jako skříň (pokud je ve vaší chodbě taková).Ačkoli ne všechny police mají příležitost snadno se dostat, ale horní lze použít k odstranění sezónních nebo víkendových bot.Kromě tradičních skříní na boty s otočnými dveřmi je zde také úzká skříňka na boty s posuvnými policemi.Tato možnost je dobrá, pokud máte malou vzdálenost - 30–40 cm - například mezi kabinetem a zdí.Právě v takových výklencích lze umístit takové úzké a hluboké skříně na boty.Nazývají se také „pouzdro na boty“.

Skříňka na boty malé šířky se nazývá „pouzdro na tužky“

Uzavřená skříňka na boty v chodbě je dobrá, protože dveře spolehlivě skrývají pořádek nebo nepořádek.Druhým pozitivním bodem je estetika.Mnoho lidí má rád tyto modely více než otevřené police.Existují uzavřené modely a nevýhody.První - suší boty déle, druhý - jejich cena je vyšší, protože je potřeba více materiálu.

Krabice na boty v otevřené chodbě

Rám na boty v otevřené chodbě je jednoduchý: dvě boční stěny, ke kterým jsou police připevněny.Na výšku jsou obvykle nízké - až 50 cm vysoké, nebo průměrné výšky - až metr.Vysoké jsou velmi vzácné.V této kategorii existuje také několik typických modelů:

 • Obvyklá police na boty.Výška - až 80 cm,šířka - od 50 cm, hloubka - od 35 cm, jinak se do ní nevejdou pánské boty velké velikosti.Jednoduchý stojan na boty má dvě až pět polic - v závislosti na výšce.Některé modely mají na boku uzavřené police.Mohou být použity jak pro uložení obuvi, tak i pro jiné věci.
  Police na boty jsou jednou z nejpraktičtějších možností.Nevýhodou je, že prach sedí na botách ... dobře, a že musíte udržovat pořádek
  Domácí dřevěná polička na boty
  ]
  Kovové modely nejsou příliš drahé, ale praktické a trvanlivé
  Kombinace dřeva a kovu
 • Police na boty se sedadlem.Výška tohoto nábytku pro ukládání obuvi je malá - v oblasti 50-60 cm, jinak sedí nepříjemně.Jejich šířka začíná - od 60 cm, hloubka - od 40 cm. Při nákupu podobného modelu věnujte pozornost síle rámu: vydrží váhu sedící osoby.
  Pokud je bota rozdělena do buněk, ujistěte se, že jsou pravoúhlé - čtvercové jsou nepohodlné ...
  )
  Nejlevnější jsou plastové stojany na boty
  Police na boty odDřevotřísková deska a kov střední výšky

  Mohou být vyrobeny ze dřeva, dřevotřískové desky, MDF, kovovéa kombinace těchto materiálů.Pokud mluvíme o výběru materiálu,má smysl vybrat nábytek, který je již ve vaší chodbě.Pokud nemůžete najít stejný materiál nebo barvu, vyhledejte blízký.Jednoduché kovové modely vypadají neutrálně.Tato bota se vejde do chodby jakéhokoli stylu.

  Poličky na boty vyrobené ze dřeva, dřevotřískové desky nebo MDF vypadají zajímavěji.Dokonce i jednoduchá dřevěná police může vypadat hezky.Vyhraje díky struktuře dřeva.Nemusí se schovávat za dveřmi.

  Věšák na boty v chodbě ze dřeva: dokonce i jednoduchý model vyhrává díky kráse dřeva

  Stále existují otevřené krabičky na boty, které se nazývají věšáky nebo stojany na boty.Nemají police - čepele jsou vyrobeny z drátu nebo plastu, na kterém jsou nošeny boty.Velmi pohodlný a kompaktní způsob ukládání letní a podzimní boty.Taková obuv se vejde do 36 párů v malém prostoru.Pro „instalaci“ bot existuje speciální model.Počet párů je menší, ale problém s hřídelemi je vyřešen.Slušné řešení.

  Takové konstrukce je obtížné nějak pojmenovat.Nejvhodnějším názvem je stojan nebo závěs)]

  Vypadají dobře a jsou rozděleny od dřevotřísky a MDF.Obvykle jsou laminovány dřevěnými filmy, což jim dává tuhost.Vedle otevřené police může být několik uzavřených.Tato možnost není špatná: můžete ukládat na otevřené páry, které mají nyní na sobě, v uzavřených, které jsou zřídka opotřebované nebo dokud nenastal čas pro ně.

  Z jakých materiálů jsou vyrobeny

  Police v chodbě jsou vyrobeny z těchto materiálů:

  • Skříně nebo skříňky na boty uzavřené typu se nejčastěji vyrábějí z dřevotřísky nebo MDF.Druhá možnost je lepší, protože se nebojí vysoké vlhkosti.Ale boty MDF jsou mnohem dražší.Ale budete je používat dlouho.

   Police na boty vyrobené z dřevotřískových desek nebo MDF je nejběžnějším typem

  • Otevřený typ se skládá z:
   • kovových trubek a drátů (nerezových,práškově lakované, poniklované), police mohou být drátěné, plastové, z dřevotřísky a MDF.
   • plast;
   • z dřevotřísky a MDF.

  Všechny tyto odrůdy mohou mít různé police. Obvyklé pevné jsou plastové, dřevotříska, MDF - to není příliš pohodlné.Hromadí se na nich prach a nečistoty, brání pohybu vzduchu, a proto boty horší.Nejlepší volbou je kovový drát nebo několik trubek /kolíků, na kterých jsou boty umístěny.

  Je výhodné, pokud lze vzdálenost mezi policemi a /nebo jejich počtem změnit.V létě si můžete dát častěji, v zimě - odstranit několik polic - pod boty a boty, dlouhé vzdálenosti jsou potřeba.

  Výsuvné police jsou skvělý nápad ... hlavní věcí je jejich implementace

  Poličky stále mohou být nejen stacionární, ale také rozšiřitelné, což je také velmi pohodlné.Zvláště pokud má bota pro chodbu velkou hloubku.Musíme se dostat k poslední řadě bot - předložili polici.A neohýbejte se, nahlédněte do nepohodlné polohy.

  Neobvyklé a zakázkové modely

  Většina stojanů na boty propředsíň - nábytek, který je umístěn na podlaze.Existuje však několik druhů, které jsou zavěšeny téměř na všech površích: stěny, dveře.Například nástěnný stojan na boty PitStop.Police v něm jsou skládací, každá je rozdělena do tří buněk.Jedna police - dvě zásuvky.Pokud je to žádoucí, mohou být zavěšeny nad sebou nebo umístěny vodorovně.

  Nástěnný stojan na boty v chodbě se sklopnými policemi

  Na každém svislém povrchu lze zavěsit drátěný stojan na boty.Může to být stejná zeď, dveře skříně, spíž, šatna atd.Výrazně nahrazují organizér boty.Jsou samozřejmě dražší, ale je výhodnější je používat, boty nejsou pomačkané a udržují si lepší tvar.Několik takových možností je vidět na fotografii níže.

  Dvojice nástěnných modelů

  Závěsné police na boty mohou být umístěny v úzké stěně mezi stěnu a skříňku na straně skříně.To pomůže uspořádat prostor malé chodby.

  Rotující modely

  Z nestandardních modelů si stále můžete vyvolat stojany a otočné police.Pokud je spousta bot, není místo pro jejich umístění příliš dobré, ale je zde volný úhel, můžete nainstalovat stojan s otočnými policemi.Rohy je obtížné plně využít a otočná police tam bude perfektní.A do toho se vejde spousta bot.

  Spřádací bota na boty je dobrým nápadem pro optimální využití podlahové plochy

  Existuje ještě zajímavější varianta pro malé chodby v malých bytech: kombinovaná vstupní hala s policí na boty.Tento nábytek je oboustranný.Na jedné straně - věšáky na oblečení, na druhé - police na boty.Celá struktura se otáčí kolem své osy.Musíte zavěsit kabát - otočil stranu s háčky.musíte si dát boty - rozmístěné police pro sebe.

  Otočná mini-hala s vestavěným stojanem na boty

  ​​

  Podobný nábytek je pravděpodobně možné umístit do rohu.Místa trvat trochu.Obecně zajímavý nápad.Přesto můžete najít stojan na boty s věšákem nebo zrcadlem.Jsou však nehybné a nevyužívají tak efektivně prostor.

  Obchod s obuví v chodbě: fotografie zajímavých modelů

  Existuje několik modelů, které je obtížné přiřadit k žádné třídě.Zajímavý nápad, forma, materiál.Zveřejníme je v této sekci.Možná tady na vás na chodbě čeká váš obchod s obuví.

  Nápad pro ukládání gumových bot

  Lavičková obuv

  Snadný způsob, jak proměnit otevřený model v uzavřený

  Věšák na boty v hale ve stylu podkroví

  Další kreativní možnost

  Pokud existuje mnoho bot ...

  Sklo a dřevo- proč ne ...

  Tento model se točí

  Plastové stojany na boty jsou rovněž uzavřeny

  Originalita tohoto designu je nad konkurencí

  Ve stylu tradic

  V této verzispíš jako gauč ...

  Pro rychlý přístup ... můžete ho mimochodem vložit do skříně