Skříňka na záchodě nad nebo za záchodem - možnosti a nápady

Často jsou problémy s místem pro skladování domácích chemikálií.Všechny druhy prášků, čisticích prostředků, oplachovačů ... Existuje jich stále více a obvykle není kam ukládat.Koupelna je příliš vlhká, kuchyně není příliš příjemná, protože mohou šířit cizí vůně, které jsou špatně kombinovány s vařením, nebo se přísavky nespojují.Existuje však cesta ven - skříň na záchodě.Ačkoli toaleta je obvykle malá místnost, můžete v ní také najít volné místo - nad nebo za toaletou.Právě tam můžete pověsit /nainstalovat šatnu.

Jaký materiál vyrobit

Když se rozhodnou vytvořit záchod na záchodě, okamžitě vyvstává otázka, z jakého materiálu je vyrobit.Pokud mluvíme o nábytku, existují takové možnosti:

Toaletní nábytek lze objednat v nábytkářské dílně

Nejlevnější materiál v této kategorii je dřevotříska.MDF je čtyřikrát dražší a dřevo je ještě dražší.Pokud sestavíte dveře z okrajové desky nebo obložení vlastními rukama, nebude to pravděpodobně dražší než MDF.Aletaková práce vyžaduje alespoň minimální truhlářskou dovednost.Pokud tomu tak není, budete muset zaplatit za práci specialisty, která může výrazně zvýšit konečné náklady na produkt.

Pokud se chystáte zakrýt skříň dlaždicemi, tapetami, vinylem, plasty, můžete použít jiné materiály než ty, které jsou uvedeny výše:

  • překližka;
  • GVL (deska ze sádrových vláken);
  • OSB ;
  • list MDF.

Všechny uvedené materiály jsou zcela vhodné pro záchodovou skříňku.Jediná pochybnost může být o GVL: nezmění se v místě připojení smyček?Pokud se neočekávají velká zatížení, je možné tento materiál použít.

Matné sklo a zrcadlo jsou také možné fasády pro skříně v toaletě

Nyní je otázkou, zda použít materiály odolné vůči vlhkosti.Skříň na toaletě může být vyrobena z běžného materiálu za předpokladu, že se jedná pouze o toaletu a nikoli kombinovanou koupelnu, tj.v místnosti nebude vysoká vlhkost.Výjimkou je situace, kdy je ventilace koupelny prováděna pomocí přenosového okna přes toaletu.Taková schémata stále existují v domech se starým uspořádáním.Ve všech ostatních situacích je použití materiálů odolných vůči vlhkosti volitelné.

Falešná zeď a výklenek

Ve většině bytů je toaleta úzká a dlouháv místnosti.Jeho šířka je asi metr, jeho délka je dva nebo více metrů.Použití takového dlouhého prostoru je nepříjemné - oblast u dveří se stále nepoužívá.Situaci můžete zlepšit instalací falešné zdi.Zároveň lze záchod posunout dopředu a oploutit přepážku 50–60 cm. Zbývající prostor je více než dost pro pohodlí, ale ten, který je „za zdí“, lze použít jako skříňku.

Za touto falešnou zdí se skrývají kanalizační a vodovodní potrubí, které by jinak musely být pokryty speciální krabicí.Prostor za toaletou není nutné pevně ušít.Zde si můžete vytvořit velmi prostorný šatník.Může ukládat prášky, zásoby jiných chemikálií, které je obvykle těžké najít.

Příklad konstrukce skříně za falešnou stěnou

U zařízení musíte přesunout záchodovou mísu dopředu, proužky připevnit ke stěnám a stropu (to bude celkem normální u 40 x 40 mm),Vyplňte vodorovné lišty, které drží police.Dveře pro takový šatník na toaletu jsou připevněny přímo ke stěnám.Spíše k lištám, které jsou namontovány na zdi.

Je zapotřebí prkna šířka 8 cm, protože bude viditelná, jakmile budou dveře otevřené, je žádoucí, aby byly hotové ze stejného materiálu jako dveře.Upevňuje se hřebíky /samořeznými šrouby /hmoždinkami na zeď a smyčky na ni.

Skříň na záchodě od podlahy ke stropu (nebotéměř)

Záchodová skříňka může být samostatným kusem nábytku.Má charakteristický design, který nelze zaměnit s ničím.Ve spodní části skříně k toaletě jsou dva úzké a vysoké podstavce, které stojí od sebe ve vzdálenosti 50 - 60 cm, nad nimi je jedna nebo dvě sekce s dveřmi nebo bez dveří.Jedná se již o souvislé sekce se sklopnými dveřmi.

Existuje jedna odlišná myšlenka: maximální využití veškerého dostupného prostoru

Parametry těchto skříní závisí na rozměrech místnosti.V obchodech neuvidíte takové produkty, pouze individuální objednávku.Ze stejné laminované dřevotřískové desky to nebude příliš drahé a pro chemii existuje spousta úložného prostoru.

Existují modely, které jsou hospodárnější z hlediska využití prostoru: ve spodní části jsou pouze zarážky, otevřené a uzavřené police jsou umístěny nad záchodovou mísou.

Pokud jsou police pouze nahoře

Výše ​​uvedená možnost je dobrá, pokud únosnost stěn není dostatečná pro nesení běžných stěnových polic.Pokud máte přepážku ze sádrokartonu, porézního nebo lehkého betonu, můžete se dívat tímto směrem.

Nástěnné skříňky

Nad toaletu lze zavěsit běžnou nástěnnou skříňku vhodné šířky a výšky.Může to být část kuchyně nebo část chodby.V každé modulární sbírce najdete tu správnou.vzorek.Budete muset pouze vyříznout otvory v zadní stěně pro kanalizační a vodní potrubí, ale tato změna je jednoduchá.

Nástěnná skříňka nad záchodem: výška a fasády se liší ...

Pokud se obáváte, že otevřená část může být poškozena vlhkostí, můžete si vzít samolepící melaminový nábytekhrany a zpracovat s nimi sekce.Jednodušší možností je malovat nebo natírat vodou odpuzujícím tmelem.

Výška skříně nad toaletou se může lišit.Jak vidíte na obrázku výše, můžete zavěsit různé modely - na dvě nebo tři police (celková výška asi 70 cm) nebo na pět - sedm polic (celková výška je získána z metru nebo více).Nejdůležitější podmínkou je , že skříň nesmí blokovat ventilační otvor .Druhý bod: neměl by zasahovat.To znamená, že musí existovat přístup k tlačítku pro uvolnění vody a také při sedění na záchodě byste neměli bouchat hlavou o dveře.Na základě těchto úvah vyberte velikost nástěnné skříňky na záchodě.Protože parametry záchodové mísy, nádrže a instalace celé konstrukce jsou různé, může být hloubka skříně od 35 do 60 cm.

Co vyrobit dveře

Pokud skříňkarozhodli se to udělat sami na záchodě, police obvykle nejsou problémem: dvě rovnoběžné lamely jsou vycpané na stěnách, police jsou položeny na ně.Namísto lišty můžete instalovat držáky na police na nábytek - liší sevelikosti a tvary se instalují elementárně.Ve zdi je vyvrtán otvor, do kterého je vložena rozšířená část držáku.Toto je jeden typ.Druhým jsou konzoly, které se připevňují ke zdi.Obecně v této části obvykle nejsou žádné problémy.

Ne všechno je tak složité, jak se zdá

Ale s tím, co a jak udělat dveře, mohou nastat otázky.Nejjednodušší způsob je objednat si fasádu správné velikosti v nábytkářské dílně.Je lepší objednat společně s pásy, ke kterým budou tyto dveře připevněny.A můžete také požádat o vložení smyčky.Poté bude vůbec snadné je nainstalovat: připevněte se ke zdi a to je vše.Možné materiály pro fasády: dřevotříska, LMDF, plast, hliník + sklo nebo hliník + plast.

Existuje možnost - vyrobit dveře z plechového materiálu a vložit je do stejných dlaždic, které byly položeny na zdi.To je v případě, že nechcete, aby kabinet vynikl.Můžete také nalepit mozaiku vhodného stínu, použít pružné dlaždice (plastová fólie na dlaždice), tapety omyvatelné tapety, tapety pro malování atd.Existuje opravdu spousta možností.

Pokud plánujete vytvořit skříň na záchodě „na místě“ a se stěnami
Možnosti dokončení dveří kabinetu na záchodě
Pro větší pohodlí ...
Skříň na záchodě během výroby
Rohy můžete instalovat pod rošty - pokud se očekává velké zatížení

Stále nemůžete vyrábět dveře, ale zavěšujte běžné horizontální žaluzie, použijte rolety vhodné barvy a velikosti.To je jedna z nejjednodušších a nejlevnějších možností.Pro získání přístupu k policím bude nutné zvednout žaluzie nebo roletu.

Vážnější a trvanlivější možností je zavřít police na záchodě roletou.Je to vážnější z hlediska nákladů a složitosti instalace.Bude nutné nainstalovat vodítka a fixovat buben nahoře.