Spojování dlaždic a laminátu - děláme to krásně

Při spojování dvou materiálů, které se liší texturou a texturou, je nutné nějakým způsobem upravit místo jejich spojení.V tomto článku si probereme, jak krásně spojit laminát a dlaždice.Metody jsou odlišné, stejně jako výsledky.

Kde může být kloub a jak jej zlepšit

V moderním domě nebo bytě,použít různé podlahy.V místech jejich spojení se často vytvářejí výškové rozdíly - kvůli různé tloušťce povlaku.Takový přechod můžete udělat krásně a spolehlivě jen s vědomím, co a jak na to.Nejčastěji musíte spojovat dlaždice a laminát.Jedná se o dva nejoblíbenější typy podlahových krytin pro různé prostory.Spoj dlaždice a laminátu na místě lze nalézt na dvou místech:

 • Pod dveřmi, kde jsou kombinovány krytiny dvou místností.Je jednodušší a efektivnější dokončit spár malou speciální maticí.

  Dva typy provedení pro spáry dlaždic a laminátu - s nebo bez dveřního prahu

 • V otevřeném prostoru, kde přechází taška /laminát.zdůrazňuje územní členění místnosti.V tomto případě bude přirozenější přechod, pokud vydáte spoj bez dalších vložek.

Jak jste již pochopili, existují dva způsoby, jak spojit laminát a dlaždice - s maticí a bez matice.První vyžaduje vysoce kvalitní obklad dlaždic, stejnou mezeru mezi dvěma materiály v celém švu.Pouze v tomto případě se získá slušný výsledek.Druhý je jednodušší při provádění, nevyžaduje zvláštní přesnost při ořezávání materiálu a speciální dovednosti při provádění.Ale vypadá to poněkud „hrubě“.

Způsoby spojování bez pistole

Při spojování dlaždic a laminátu bez pistole musíte nejprve vyřešit problém výškových rozdílů: díky adhezivní vrstvě může být taška vyšší.Teprve pak můžete začít pracovat.Také křižovatka bude vypadat dobře, pokud bude pečlivě zpracována, bude mezera stejná.

Takto můžete elegantně uspořádat spojení dlaždice s laminátem

Jsou-li spojeny dva různé materiály - keramika a laminát - není možné je umístit blízko sebe bez mezery.S poklesem teploty nebo vlhkosti se mohou zvětšit (laminát „tím více trpí“).Přítomnost mezery zabraňuje problému - umožňuje to změnit velikost, aniž by byla narušena integrita povlaku.Při spojování laminátu a dlaždice bez parapetu je tato mezera vyplněna vhodným elastickým materiálem.

Ať už je ke zhutnění použit jakýkoli materiál, hrana laminátu k němu přiléhající,Nezapomeňte ošetřit ochrannou látkou, která zabraňuje vstřebávání vlhkosti.K tomu se nejčastěji používá tmel.Lepší - silikon, který po zaschnutí neztrácí elasticitu a během času nezmění na žlutou.

Korkový dilatační spár

Mezi dlaždici a laminát může být instalován korkový dilatační spára.Jedná se o tenký pásek korku, který je na jedné straně natřen a natřen vrstvou ochranného laku nebo zakončen vrstvou dýhy.Druhou možností je více dřevěného povrchu, můžete si vybrat barvu, která je velmi podobná vaší podlaze.Používají ho však častěji na křižovatku parket - stojí to hodně.

Toto je spoj laminátu a dlaždice s korkovým kompenzátorem

Rozměry

Kromě toho na čelní straně»Korkový kompenzátor je zakončen různými materiály, může mít různý tvar: s nebo bez zkosení různých typů.Kromě toho mohou být rozměry odlišné:

 • délka:
  • standard - 900 mm,
  • na vyžádání - od 1200 mm do 3000 mm;

   Barva je vybrána pro jeden z materiálů

 • šířka - 7 mm a 10 mm;
 • výška - 15 mm, 18 mm, 20 mm, 22 mm.

Zástrčka se standardní délkou je dobrá, pouze pokud je kloub pod dveřmi.Pak stačí jeho délka.V jiných situacích se musíte sloučit nebo objednat.

Instalace

Při pokládce podlahové krytiny nainstalujte na spoj dlaždice a laminátu korkový kompenzátor.Když je jeden pohled již položen a druhý se vejde.Nejprve, v případě potřebysnížit výšku korku - není vždy možné zvolit perfektní variantu.Proto jsme opatrně ostrým nožem odřízli přebytek.

Stále přípravnými pracemi je dokončení pokládané hrany.Ještě jednou vám připomínáme, že by mělo být hladké a dobře vytvořené.Hrana je nejčastěji broušena brusným papírem, který zarovná řezné značky.

Korekový kompenzátor je namontován na lepidle, nejlépe na dřevo.Dříve bylo místo instalace dobře vyčištěno a odmaštěno.Postup je následující:

 • Naneseme pás lepidla v blízkosti již položeného materiálu.Můžete - s klikatým - můžete - s rovnoběžnými pruhy.
 • Položíme pás korku a jemně jej přitlačíme k již položenému materiálu.

  Toto je šev poblíž

 • Ohýbáme korek a aplikujeme tmel.
 • Stiskněte zátku zpět.Stlačený tmel se odstraní houbou navlhčenou ve vodě a poté se otře suchým hadříkem.Jeho stopy by neměly být vůbec vidět.
 • Dále jsme dali druhý materiál blízko korku.Pokud se jedná o laminát, potřete jeho plátek silikonem bez selhání.Při pokládce dlaždic je také vhodné to udělat, ale šev může být vyplněn lepidlem, což je také dobré, i když ne tak krásné.

Pokud je vše provedeno správně, ukázalo se, že to není elegantní, nikoli nápadný šev.Dobré je, že můžete nakreslit rovné a zakřivené klouby.

Drážka pro spoje

Pokud již byly materiály pokládány, může být spoj laminátu a dlaždice dokončen dveřním prahem nebo vyplněn spárou pro dlaždici.O parapetech si promluvíme později, ale teď budeme diskutovatjak používat spárovací hmotu.

Drážka pro spoje se používá ve stejné barvě jako pro spáry dlaždic

Okraje laminátu musí být potaženy silikonem.Mohou také vyplnit spoj asi 2/3.Když silikon zaschne, zbývající prostor je vyplněn zředěnou spárovací hmotou pro spáry, vyrovnejte ji a počkejte, až uschne.

Jednoduchý a účinný způsob.Ale pouze pokud jsou hrany zpracovány ve vysoké kvalitě.Pro větší stálost barev a snadnější péči je nejlepší nanést šev bezbarvým lakem.

Korkový tmel

Další spoj mezi laminátem a dlaždicí lze opravit korkovým tmelem.Sám je těsnicí hmotou, takže je to jediná možnost, při které nemusí být řez laminátu chráněn před vlhkostí.Další plus - sušená kompozice má barvu balsového dřeva - světle hnědá.Pokud vám to vyhovuje, nemusíte se starat o malování.

Korekový tmel je směs kůry strouhanky z korku a pojiva na vodní bázi.Bez barviv po vysušení má korkovou barvu - světle hnědou.Palety jsou natřeny v základních barvách.K dispozici v plastových trubkách, lze aplikovat pomocí pistole uzavřeného typu (s kapacitou) nebo špachtlí.Může být použit k vyplnění spár v podlaze.

Korekový tmel a výsledek jeho použití

Při použití tohoto složení budete pravděpodobně muset použít špachtle.Proto na obě strany stehu vložíme maskovací pásku.Šev sám je vyčištěn, odstraněnprach.Můžete pracovat při teplotách nad + 5 ° C.

Uzavření spár dlaždic a laminátu korkovým tmelem je jednoduché:

 • Otevřeme trubici.Kompozice v ní je připravena k použití, ale pro větší pohodlí může být nalita do nádoby se širokými okraji.Můžete také zkusit udělat malou díru a vyplnit ji švem.
 • Naplňte šev (pomocí špachtle nebo okamžitě z trubice - jak se to stane).
 • Odřízněte přebytek a vyrovnejte povrch spuštěním špachtle od okraje k okraji švu.

  Z výšky růstu není ani vidět, co je šev vyplněn

 • Čekáme na vyschnutí.Tento proces závisí na tloušťce švu a teplotě.Obvykle trvá 24 až 48 hodin.
 • Ihned po nivelaci odstraňte krycí pásku se zbytkem tmelu.Pokud je někde na podlaze, odstraňte je vlhkým hadříkem, dokud nezaschne.Nástroj umyjte vodou.

Po vysušení máme připravený kloub dlaždic a laminátu připravený k použití.Jedinou nevýhodou je, že základní barva nevyhovuje každému.A přesto - ihned po aplikaci je třeba pečlivě a rovnoměrně distribuovat.Zarovnání nebo oprava nebude fungovat.

Použití parapetů

Je rozumné provést spoj laminátu a dlaždic pomocí parapetů ve třech případech.Nejprve, když se spoj získá pod dveřmi.V tomto případě je přítomnost ořechu logická a nepoškozuje oči.Druhá možnost - v přítomnosti výškového rozdílu dvou spojených materiálů.Jednoduše neexistuje žádná jiná cesta ven.

Nemyslíte si, že taková křižovatka kazí dojem?

A třetí případ.Na chodbě poblíž přední dveře jsou pokládány dlaždicemi a poté přichází laminát.I když se jejich úroveň shoduje, je lepší sem dát ořech.Stoupá mírně nad cíl a udrží písek a odpadky, které nevyhnutelně přinášejí boty.Toto je možnost, když můžete zavřít oči před nějakou estetickou nedokonalostí.

Druhy prahů pro spojování materiálů

Existují následující prahy, které lze použít k uzavření spoje laminátu a dlaždice:

 • Pružný profil z PVC.Skládá se ze základny a ozdobného ozdobného proužku.Základna je připevněna k podlaze ve švu a dekorativní proužek zapadne na místo.Stává se to ve dvou formách - pro spojování materiálů stejné tloušťky (maximální rozdíl 1 mm) a pro spoje s rozdíly (rozdíl může být 8-9 mm).

  Použití PVC profilu k vytvoření spoje mezi dlaždicí a laminátem

 • Pružný kovový profil.Ohyby díky pružnosti kovu (slitiny) a speciální kudrnaté hraně.Používá se pro rovné i zakřivené profily.Může mít tvar T a tvar L.V případě použití profilu ve tvaru L je laminát zastrčený do něj.Dlaždice se potom přilepí těsně k okraji, vyplní se vzdálenost lepidlem na dlaždice a následně se vyplní spárou pro švy.Existují pružné kovové prahy bez nátěru - hliník, mají dekorativní zbarvení (práškové složení).

  Jak provést přechod dlaždice na laminát

 • Hliníkový práh.Používá se pro přímé křižovatky.Ideální pro design místaspojení pod dveřmi.Stává se to ve tvaru profilu tvaru T nebo H.Šířka „polic“ a výška samotné matice, poloměr ohybu zády - to vše se liší.V takových parapetech jsou obvykle vyvrtány otvory, skrz které jsou připevněny k základně hmoždinkami nebo šrouby.K dispozici jsou také samolepicí - to je nejjednodušší instalace.Během instalace, aby se prach a nečistoty nezanesly pod prahovou hodnotu, lze jej namazat těsnicí hmotou na zadní straně.Po instalaci odstraňte přebytek a otřete jej.

  Hliníkové parapety se používají na rovných sekcích

Zdá se, že existuje jen málo možností.Všechny tyto prahy jsou v různých velikostech a barvách, s různými fixačními systémy.Ve velkých obchodech je jich mnoho.

Instalace pružného PVC profilu

Jak již bylo uvedeno, flexibilní spojovací profil z PVC se skládá ze základny a dekorativního ostění, které je podepřeno pružností.Musí být namontován po položení dlaždice, ale před instalací laminátu.

Takto vypadá spojení v sekci

Nejprve je základna namontována podél řezu položené dlaždice.Namontuje se na hmoždinky nebo šrouby.Vyberte spojovací prvky s plochými uzávěry - tak, aby ve zkrouceném stavu téměř nevyčnívaly a nezasahovaly do instalace krytu.

Postup instalace je následující:

 • Základna pružného PVC profilu je rozložena podél okraje dlaždice.Jeho horní okraj by měl být zarovnán s povrchem povrchové úpravy.Pokud je to nutné, odřízněte proužek substrátupod laminátem.
 • Základna je připevněna k podlaze.
  • Je-li nutná instalace hmoždinek, vyznačí se instalační body upevňovacích prvků, profil se odstraní, vyvrtají se otvory, namontují se plastové jazýčky.Potom můžete základnu zašroubovat.
  • Při použití samořezných šroubů může být nutné předběžné vrtání (v závislosti na typu základny).Krok instalace spojovacího prvku závisí na stupni zakřivení spoje.Základna dokovacího profilu musí přesně opakovat svůj tvar.

   Při instalaci PVC pásky musíte vyvinout vážné úsilí

 • Poté položíme laminát.
 • Laminát je položen, nyní natahujeme dekorativní PVC vrstvu v nainstalované základně s námahou.Je elastický a nezapadá do drážky velmi dobře.Je nutné dobře přitlačit dlaň, můžete dokonce klepat gumovou paličkou.

Spojení laminátu a dlaždic není obtížné opravit pomocí flexibilního PVC profilu.Navenek, samozřejmě, ne každému se to líbí, ale instalace je jednoduchá.

Video o instalaci prahů na křižovatce laminátové a dlaždičkové /porcelánové kameniny